Evidence lobbistických kontaktů

Vstupy a výstupy činnosti strany, orgánů, sdružení apod.

Moderátor: Odbor - administrativni

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvekod Radek.Holomcik » 18 črc 2017, 09:05

Jeden opožděný zápis (omlouvám se za to):

5.7. se na mě telefonicky a posléze emailem obrátil dramaturg festivalu Beseda u Bigbítu Pavel Uretšlégr s prosbou o předání informací našim krajským zastupitelům - pořadatelé chtějí k 25. výročí vydat knihu a vinyl věnující se historii festivalu. Při té příležitosti požádali Jihomoravský kraj o dotaci, Pavel mě požádal, ať předám podrobné info našim zastupitelům před Zastupitelstvem JmK, které proběhne v září a na kterém se bude (projde-li přes Radu kraje) o dotaci jednat. Vzhledem k tomu, že se jedná jen o předání informací (nebyli si jisti, v jaké podobě zastupitelé dostanou podklady o kraje), souhlasil jsem. Pro úplnost dodávám, že jsem v minulých 3 letech na festivalu spolupracoval.

Přijaté výhody: nic (měl jsem slíbeny 2 volné vstupy na festival, odmítl jsem)
Poskytnuté výhody: příslib předání informací
Radek Holomčík
Až ten druhý a nezakládající předseda MS Slovácko
Místopředseda KS JmK
tel.: 728 034 460, mail: radek.holomcik@pirati.cz

"Politikům se nevěří, politikové se kontrolují." Karel Kryl

Za tento příspěvek dostal jeho autor Radek.Holomcik 3 poděkování od:
Filip.Krska, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal
Radek.Holomcik
Krajské předsednictvo

Dal poděkování: 261 krát
Dostal poděkování: 467 krát

Příspěvekod Frantisek.Kopriva » 20 črc 2017, 16:14

V uplynulých dnech jsem komunikoval přes mail s Ing. Martou Vašíčkovou, majitelkou firmy Vapas. Náš předseda Petr Procházka se s ní dnes sešel. Firma nám nabídla bezplatné zapůjčení 24 reklamních ploch v září a říjnu ve středočeském kraji při vozovkách II. a III. třídy. Dále nám doporučila spřátelenou firmu, která na základě naší rešerše vyrábí fólie za dobrou cenu, takže ji budeme zvažovat při zadávání tisku.

Přijaté výhody: příslib bezplatného zapůjčení reklamních ploch v hodnotě cca 65 tisíc Kč
Poskytnuté výhody: pirátské tričko ze skladu SčK
e-mail: frantisek.kopriva@pirati.cz |< >| telefon: 736 749 464 |< >| pirátský profil |< >| Facebook |< >| Twitter

Za tento příspěvek dostal jeho autor Frantisek.Kopriva 5 poděkování od:
Filip.Krska, Jiri.Ulip, Ondrej.Profant, Vojtech.Pikal, Zdenek.Hrib
Frantisek.Kopriva
Jednatel republikového výboru

Dal poděkování: 3836 krát
Dostal poděkování: 2160 krát

Příspěvekod Mikulas.Ferjencik » 20 črc 2017, 16:30

Spolu s Danou Balcarovou jsem se v úterý potkal s Hankou Chalupskou, která se zabývá životním prostředím a je navázaná na řadu ekologických neziskovek. Probrali jsme pirátský postoj k životnímu prostředí především v komunální politice. Pozval jsem ji na drink.
Pirátský zastupitel v zastupitelstvu hlavního města Prahy. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Za tento příspěvek dostal jeho autor Mikulas.Ferjencik 3 poděkování od:
Filip.Krska, Ondrej.Profant, Vojtech.Pikal
Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru

Dal poděkování: 10692 krát
Dostal poděkování: 16211 krát

Příspěvekod Roman.Kucera » 21 črc 2017, 06:59

Dne 20.7.2017 proběhla schůzka členů PKS Praha (Ondřej Profant a Roman Kučera), kde se domlouvaly konkrétní formy spolupráce Romských organizací a Pirátů
Bylo to na základě předběžné "oťukávací" schůzky, která proběhla na Magistrátu minulý týden.
Na té minulé schůzce projevili Romové snahu o dlouhodobou spolupráci zejména v komunální politice a zásadní nespokojenost se současnými funkcionáři, dosazenými dávnou garniturou z řad ROI, ktří jsou zcela odtrženi od současných potřeb romské menšiny.
Na druhé schůzce, která se konala v Domě národnostních menšin, Vocelova 3, přišli s konkrétními návrhy na uzavření smlouvy
Zde bylo již početnější zastoupení, plný výčet nemáme, ale hlavní představitelé jsou:
RDS funkcionáři:
L. Sivak: Předseda Praha
Miroslav Rusiko: místopředseda https://www.facebook.com/mario.rusenko?ref=br_rs

Sportovní asociace národních menšin z.s.
Josef Holý - předseda

Buči-Praha 10 o.s.
Štěpán Kavur - předseda

Detaily dáme k dispozici republikovému předsednictvu.

V kostce: jde o to, že Romská komunita, která dříve k volbám moc nechodila, prý již k volbám chodí a bude stále víc. A Romové již pochopili, že na volbách záleží a věří svým "baronům", reprezentovaných třeba těmito lidmi. Teoretický limit je 330000 voličů, prakticky asi 150000, kteří by mohli přijít k urnám.
Rovněž se nabídli k funkční distribuci Pirátských materiálů dovnitř své komunity, možnosti presentace Pirátů na romských festivalech a sportovních akcích. Nabídli cikánské kapely, které mohou vyhrávat na našich akcích, třeba v místech zastávky lodě.

První bude tuto sobotu v Berouně - fotbalový turnaj, kde bude přítomnost Pirátů vítána včetně Pirlistů a materiálů. Sjedou se tam romské fotbalové kluby z celé ČR

Požadují 2 místa na kandidátkách, do desátého místa, jedno v Čechách, jedno na Moravě. Dle našeho názoru by bylo dobré dát jim i lepší než desáté místo.

Hodně těch funkcionářů jsou aktivní muzikanti, takže jsme si dobře rozuměli. Dva jsou dokonce basáci, jako já ;-)
Garant svobody pRojevu (pokud to ještě existuje)

Pirátem se človék nestává, pirátem se rodí!

Za tento příspěvek dostal jeho autor Roman.Kucera 7 poděkování od:
Barbora.Hruzova, Filip.Krska, Jan.Posvar, Petr.Vileta, Radek.Holomcik, Vaclav.Fortik, Zdenek.Hrib
Roman.Kucera
Rozhodčí komise

Dal poděkování: 10181 krát
Dostal poděkování: 18580 krát

Příspěvekod Jan.Posvar » 21 črc 2017, 16:12

Dne 21.7.2017 v Dolní Cerekvi mě a Michaela Leška oslovil hlídač z Madety v Pelhřimově, pravděpodobně člen ANO. Nepředstavil se, proto nemůžu uvést jméno. My se též nepředstavili. Sháněl odvoz na festival na Čeřínku. Souhlasil jsem, že ho odvezu do Kostelce, kde staví autobus, který sváží lidi na festival. Na oplátku mi nabídl peníze, odmítl jsem. Nakonec jsem se ho zeptal, jestli by přece jen pro mě na oplátku něco neudělal a nehodil balík novin známému do stánku, s čímž souhlasil. Nasedl do auta a nabízel mi, že mi může dohodit kšefty, o kterých bych neměl pak nikde mluvit, zřejmě nějaký dotační podvod, jak jsem vydedukoval. Odmítl jsem. Pak během domlouvání předávky si to rozmyslel a nakonec ještě než jsme vyjeli, tak vystoupil a rozloučil se.

Přijaté výhody: nic
Poskytnuté výhody: poseděl si pár minut v autě
Předseda krajského sdružení Vysočina

Za tento příspěvek dostal jeho autor Jan.Posvar 2 poděkování od:
Filip.Krska, Petr.Vileta
Jan.Posvar
Krajské předsednictvo

Dal poděkování: 309 krát
Dostal poděkování: 360 krát

Příspěvekod Vojtech.Pikal » 23 črc 2017, 22:07

(Hlásit se to musí.)

Dnes prakticky po konci Gameconu jsem sedl k obědu/večeři s Ivo Šebkem a jeho ženou.
Po diskuzi nad tajným robohitlerem, sjednocování království británie, nedůvěryhodností imperiálních mocností a preferencí RPG systému se diskuze stočila k reálné politice a vyšlo na povrch, že jsem funkcionář Pirát a oni členové TOP 09, probírali jsme zdravotnické patenty, financování vědy a zdravotnictví a (ne)přínosnost Pirátského programu v této oblasti pro národní ekonomiku. a českou politickou mapu a pak jsem byl lobován, ať tu spolupráci s 5% pro vzdělávání schválíme, že Kozák je možná trochu zvláštní, ale má kolem sebe zajímavé osobnosti, že se nám to vyplatí. Ale že teda můžou být rádi, že je na kandidátku dáme.
Vysvětlil jsem, že já už to neovlivním, jelikož o tom už nehlasuji.

Přijaté výhody: příjemný rozhovor o společných zájmech, pozvánka na Žižcon,
Poskytnutí výhody: nic.
1. místopředseda strany, člen AO, ZO, FO a PO a předsedající CF;
Vedoucí AO OlK v rezignaci.
Profil|fb|blog Tel: 776635258 Mumble status

Za tento příspěvek dostal jeho autor Vojtech.Pikal 3 poděkování od:
Filip.Krska, Vit.Jurasek, Zdenek.Hrib
Vojtech.Pikal
Republikové předsednictvo

Dal poděkování: 20505 krát
Dostal poděkování: 14424 krát

Příspěvekod Tomas.Kolacny » 24 črc 2017, 09:21

Dnes jsem se setkal s Alicí Kulhánkovou z iniciativy Dejchej Brno.
Bavili jsme se o tom, co může město udělat ve zkvalitnění dostupnosti informací o situaci polétavého prachu v ovzduší a o tom, zda by nám Dejchej Brno mohli nějak aktivně pomoct. Dále jsme se bavili o tématu sucha a o možnosti spolupráce s Piráty.

Přijaté výhody žádné
Poskytnuté výhody žádné.
Tomáš Koláčný
Pirátská strana - místopředseda krajského sdružení Jihomoravského kraje a člen republikového výboru
statutární město Brno - radní města Brna, předseda komise organizační a otevřenosti úřadu RMB a člen kontrolního výboru ZMB
tel: +420 736 661 244 e-mail: tomas.kolacny@pirati.cz

Za tento příspěvek dostal jeho autor Tomas.Kolacny poděkování od:
Filip.Krska
Tomas.Kolacny
Republikový výbor

Dal poděkování: 874 krát
Dostal poděkování: 2067 krát

Příspěvekod Frantisek.Kopriva » 27 črc 2017, 11:38

V úterý 25. 7. a ve středu 26. 7. se PKS SčK ve složení já, Petr Procházka, Jan Lukášek a Petra Smutná (jen úterý) sešli se zástupci stran 5 % pro vzdělání (Miroslav Kozák, Magda Pektorová) a evropani.cz (Jana Vodrhánková, Robert Koželský, Pavel Janeček).

Každého jsme grilovali cca 45 minut. Zevrubně jsme probrali jak programové otázky volebního i dlouhodobého programu (u všech velká shoda), tak i fungování stran a zapojení do kampaně (přislíbili pomoc). Za sebe musím podotknout, že lepší dojem na mě zanechali členové 5 %, u kterých je vidět, že mají vcelku přehled a představu, jak chtějí svá témata v politice prosazovat. Členové strany evropani.cz působili jako političtí nováčci, kteří jsou zatím vcelku neukotvení, což sami přiznali. Nicméně po domluvě jako PKS navrhujeme všechny na kandidátku a předkládáme krajskému fóru.

Poskytnuté výhody: místa na kandidátce, káva

Přijaté výhody: kandidáti
e-mail: frantisek.kopriva@pirati.cz |< >| telefon: 736 749 464 |< >| pirátský profil |< >| Facebook |< >| Twitter

Za tento příspěvek dostal jeho autor Frantisek.Kopriva 2 poděkování od:
Filip.Krska, Vojtech.Pikal
Frantisek.Kopriva
Jednatel republikového výboru

Dal poděkování: 3836 krát
Dostal poděkování: 2160 krát

Předchozí

Podobná témata

Zpět na Vstupy a výstupy