Evidence lobbistických kontaktů

Vstupy a výstupy činnosti strany, orgánů, sdružení apod.

Moderátor: Odbor - administrativni

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvekod Michal.Gill » 05 úno 2018, 13:49

KS MSK: Setkání k potenciální volební spolupráci s hnutím STAN, poslanecké kanceláře Ostrava, 5.2.2018, 13:00-13:45

Za Piráty: Lukáš Černohorský (poslanec), Ondřej Polanský (poslanec), Pavel Kořízek (PKS), Zuzana Klusová (posl. asistentka), Michal Gill (KoDo)
Za STAN: Ladislav Honusek (krajský tajemník), Jiří Jureček (starosta Hošťálkovic)

Obecná debata nad možnostmi koalic, především na úrovni ostravského magistrátu. Na případnou dohodu stanoven deadline do konce února. Obecně naťuknuty i senátní volby - my chceme senátora stavět ve dvou ze tří obvodů, STAN zřejmě žádného.

Přijaté výhody: 0
Poskytnuté výhody: dvě kávy
Bc. Michal Gill, koordinátor dobrovolníků MSK • +420 770 113 644 • +420 603 590 571 • michal.gill@pirati.czmichalgill@centrum.cz • Skype: massachusetts87 • https://www.facebook.com/michalgill • A. Lincoln: "If slavery is not wrong, nothing is wrong."Nemo vir est qui mundum non reddat meliorem.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Michal.Gill 2 poděkování od:
Filip.Krska, Robert.Magni
Uživatelský avatar
Michal.Gill
Krajský koordinátor
 
Příspěvky: 807
Registrován: 06 kvě 2012, 06:20
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 1519 krát
Dostal poděkování: 937 krát

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvekod Ondrej.Polansky » 05 úno 2018, 14:43

V pátek 2.2.2018 došlo na půdě poslaneckého klubu pirátů ke schůzce s vedením společnosti ČEZ.

Za Piráty se zúčastnili: Ivan Bartoš, Petr Třešňák, Ondřej Polanský
Za ČEZ: generální ředitel Daniel Beneš, dále člen představenstva a ředitel divize obchod a strategie Pavel Cyrani

Historicky první schůzka Pirátů s vedením ČEZu začala poměrně nevinně. Pozvání bylo iniciativou ČEZu. Nejprve ředitel Beneš prezentoval stav české i evropské elektroenergetiky a výhled do budoucna.

Dobrá zpráva je, že si je vedení ČEZu vědomo nutnosti modernizovat náš energetický skanzen a zaměřit se na rozvoj obnovitelných zdrojů. Vize do budoucna spočívá v decentralizaci, ČEZ je připraven se transformovat z výrobce a distributora na poskytovatele služby. (Respektive se celkem oprávněně bojí, že mu trh koncových spotřebitelů vyfoukne někdo jiný)

Uhelné elektrárny v Česku končí. Na schůzce jasně zaznělo, že s jedinou výjimkou se uhelné elektrárny v Česku zavřou do roku 2035 (Ledvice poběží až do 2050), cesta k bezemisní produkci elektřiny v Česku je tedy otevřena.

Pozitivní signál také je, že ČEZ vidí budoucnost ve zvyšování podílu OZE na vyrobené elektřině. Samozřejmě není jisté, jak moc to chce sám ČEZ a jak moc je toto ekologicky uvědomělé úsilí následkem závazné evropské směrnice. Každopádně výsledek jde správným směrem. Postupně se tedy bude významně decentralizovat distribuční soustava a zkoumají se intenzivně nové možnosti konzervace energie.

A pak jsme se postupně dostávali k “jádru” naší schůzky. Jádro v tomto případě chápejte doslova. ČEZ by totiž rád stavěl nový blok v JEDU (Jaderná elektrárna Dukovany), nechce jej ale sám platit. Stát se prý musí podílet. Rozuměj: minoritní akcionáři jsou logicky zásadně proti, na pár dekád by se jim totiž výrazně snížily dividendy.

Tedy nikdo to na schůzce výslovně neřekl. Mezi řádky ale prosvítalo mnohé. Oba pánové vystupovali zcela korektně a profesionálně. Nesnažili se nás o ničem přesvědčit, pouze předkládali a odůvodňovali jednotlivé varianty financování.
Východiska: Aneb Proč podle ČEZ potřebujeme další jaderný blok, když teď energii vyvážíme? Spotřeba totiž bohužel každoročně roste o 1,5%. Jestliže teď 20% vyvážíme, za pár let budeme kapacity navíc potřebovat pro pokrytí naší vlastní spotřeby. Navíc bude potřeba pokrýt výpadek způsobený odstavením uhelných elektráren.

ČEZ zpracoval několik variant řešení:
- Stát poskytne garanci a ČEZ bloky postaví.
- Dceřiná společnost ČEZ, která projekt páteho bloku připravuje, bude odprodána státu a ten stavbu zrealizuje sám.
- ČEZ se rozporcuje. Rozdělí na dvě části. Jedna část se bude starat o velké jaderné a uhelné elektrárny. Tento moloch zůstane i se všemi kostlivci ve skříni na krku státu. Druhá půlka, ta více “sexy”, která bude zajišťovat distribuci, provozovat OZE a poskytovat služby domácnostem a podnikům, se odprodá a stát si nechá jen cca 25 %. Přitom právě divize ČEZ Distribuce je tím pravým zlatým vejcem.

Hádejte, kterou z variant by ČEZ nejraději prosadil? Samozřejmě tu třetí. Ta je ale právě nejvíce kontroverzní a pro Piráty zcela nepřijatelná.

Ze všech variant ale vyplývá, že nový blok by de facto financoval stát. Stavba má stát přibližně 200 miliard korun, a pokud by se bez otálení začalo, dokončena bude reálně roku 2039.

Rozhodnout je potřeba do dubna, aby se stihl harmonogram (pod tlakem se lépe pracuje).

Diskutovali jsme jednotlivé varianty a možnosti jejich parametrických úprav. Například výše podílu v nově vzniklé oddělené části ČEZu je navržena mezi 25 - 50%. Nám by přišlo logické alespoň 67 % (Piráti spíše zastávali co nejvyšší) - v tom případě by ale stát musel vykupovat ostatní podíly.

Pan Beneš nakonec s úsměvem dodal, že se s námi rád znovu sejde a bude diskutovat, předložil seznam nabízených témat k hovoru.

Na konci proběhla krátká výměna na téma zveřejňování informací v registru smluv. Ředitel Beneš zopakoval známou námitku o tom, že firmu, která je kotovaná na burze a pohybuje se v konkurenčním prostředí, může zveřejnění smluv poškodit. My jsme rovněž klasicky namítli, že obchodní tajemství zákon chrání již dnes a zveřejnění smluv by se ho nedotklo.

Poskytnuté výhody: voda, káva
Přijaté výhody: nic
tel. +420608584090
email: ondrej<tečka>polansky<zavináč>pirati<tečka>cz
------------------------------------------------
"Každá společnost, která je ochotna vzdát se soukromí, aby získala bezpečí, si nezaslouží ani jedno - a přijde o obé." Benjamin Franklin

Za tento příspěvek dostal jeho autor Ondrej.Polansky 8 poděkování od:
Filip.Krska, Honza.Hora, Jiri.Ulip, Lukas.Mares, Petr.Vileta, Robert.Magni, Vit.Jurasek, Zdenek.Hrib
Uživatelský avatar
Ondrej.Polansky
Poslanec Parlamentu ČR
 
Příspěvky: 1042
Registrován: 12 čer 2009, 11:13
Bydliště: Dr. Šmerala, Ostrava
Dal poděkování: 1249 krát
Dostal poděkování: 952 krát

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvekod Vojtech.Pikal » 05 úno 2018, 15:35

Včera jsem se kromě jiného setkal s Ing.Arch. Tomášem Pejpkem z PRoOlomouc. Řešili jsem primárně aktuální témata olomoucké politiky, jako tangentu, různé vývojové linie kolem Šantovka Tower, stadiony apod.
Také jsem se věnovali vyjednávání o volební koalici, kdy kolega Pejpek si nejdřív musí vyjednat mandát ve své straně, což by se mělo stát v týdnu.
člen RV, AO, ZO, FO a PO a předsedající CF;
místopředseda sněmovny a poslanec za Olomoucký kraj, člen AO OlK
Profil|fb|blog Tel: 776635258 Mumble status

Za tento příspěvek dostal jeho autor Vojtech.Pikal 3 poděkování od:
Filip.Krska, Robert.Magni, Tomas.Svoboda
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Poslanec Parlamentu ČR
 
Příspěvky: 17500
Registrován: 19 srp 2010, 22:45
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 22497 krát
Dostal poděkování: 15761 krát

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvekod Frantisek.Kopriva » 05 úno 2018, 18:14

Schůzka se zástupcem Rekonstrukce státu v PS 5. 2. 2018:

Přítomní Piráti: František Kopřiva, Tibor Vansa
Přítomní hosté: Jiří Skuhrovec

Sešli jsme se ohledně nové agendy RS na toto volební období (zakázky, dotace, rejstřík konečných vlastníků, registr smluv atd.). Také jsem nadhodil problematiku odlévání peněz do daňových rájů a řešení daňových úniků na úrovni EU.

Přijaté výhody: informace, občerstvení

Poskytnuté výhody: občerstvení, vizitky

Za tento příspěvek dostal jeho autor Frantisek.Kopriva 2 poděkování od:
Filip.Krska, Robert.Magni
Uživatelský avatar
Frantisek.Kopriva
Poslanec Parlamentu ČR
 
Příspěvky: 1917
Registrován: 10 říj 2013, 19:37
Bydliště: Mladá Boleslav / Praha
Dal poděkování: 4238 krát
Dostal poděkování: 2435 krát

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvekod Mikulas.Peksa » 05 úno 2018, 20:01

Dnes jsme se já a Ivan Bartoš sešli s Mariánem Jurečkou z KDU-ČSL. Schůzka byla iniciována lidovci, kteří na pokyn svého celostátního výboru zjišťují pozice ostatních stran ke sestavování vlády v druhém kole. Probral jsme pozice a shodli se, že ANO má dostatek prostoru k sestavení vlády, pokud trestně stíhaný Andrej Babiš nebude ultimativně trvat na své osobní účasti v roli premiéra.

V další části schůzky jsme probírali momentálně aktuální legislativu ve sněmovně, především např. Zákon o liniových stavbách a Zákon o registru smluv, ve kterém se ANO opět chystá zajistit výjimku pro ČEZ. Diskuse se stočila i na otázku dalšího předsedy Komise pro kontrolu GIBS a nedávné výroky některých představitelů SPD ohledně koncentračního tábora v Letech.

V poslední části jsme si vyměnili všeobecné informace o našich přípravách na senátní volby a možnosti našich stran v nich spolupracovat.
Švejku, až zavěsíte telefon...klap!

PGP: http://pgp.mit.edu/pks/lookup?op=get&search=0x6E5F6E7326D4BF7E

When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Za tento příspěvek dostal jeho autor Mikulas.Peksa 5 poděkování od:
Barbora.Pribylova, Filip.Krska, Frantisek.Kopriva, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
 
Příspěvky: 3613
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Dal poděkování: 7632 krát
Dostal poděkování: 9110 krát

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvekod Ivan.Bartos » 06 úno 2018, 11:37

5.2.2018 jsem se po telefonickém domluvě, sešel poprvé v historii s Markem Hilšerem, který mě kontaktoval (to jen pro úplnost, když už dva týdny čtu v seriozním tisku, jak "spolu jednáme":). Probrali jsem aspekty prezidentské kampaně. Tématem byla hlavně plánovaná kandidatura Marka Hilšera do Senátu. Popsal jsem mu, jakým způsobem se případná podpora vyjednává u Pirátů, jak o ní následně hlasujeme v příslušném KS, "grilujeme" kandidáty a on projevil zájem se Pirátům představit na nejbližší schůzi. Večerní grilování kandidátů, které probíhalo na Krymské se ještě nezúčastnil. Ohledně způsobu jeho kandidatury (nominující subjekty, podpora stran apod.) nemá zatím zcela jasno a jedná s dalšími stranami. Plánuje kandidovat patrně na Praze 2, za kterou byl ale v předchozí volbách zvolen první pirátský senátor Libor Michálek. Diskutovali jsme problém případné synergie vs konkurence.

Poskytnuté výhody: kafčo jsem zaplatil, pozvání na nejbližší schůzi či speciální jednání obratem nabídl
Přijaté výhody: 0
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz

Za tento příspěvek dostal jeho autor Ivan.Bartos 7 poděkování od:
Filip.Krska, Frantisek.Kopriva, Matej.Krajca, Mikulas.Peksa, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal, Zdenek.Hrib
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
 
Příspěvky: 9707
Registrován: 11 čer 2009, 08:44
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4385 krát
Dostal poděkování: 15520 krát

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvekod Vit.Simral » 06 úno 2018, 12:12

Pro úplnost v návaznosti na Ivanův post:

V Café V lese se nám 5.2. oficiálně představili a o naši nominaci požádali:

V Praze: Libor Michálek, Eva Tylová, Hayato Okamura
V Rokycanech (bude přesměrováno na KF Plzeňsko): Jan Ruml

O podporu žádá i Jan Holásek, který by rád v Praze kandidoval za SENÁTOR 21 Václava Lásky.

Dnes nebo zítra zahájíme na fóru rozpravu k senátním kandidátkám a 16.2. první kolo hlasování.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Vit.Simral 4 poděkování od:
Filip.Krska, Frantisek.Kopriva, Honza.Hora, Vojtech.Pikal
Vit.Simral
Asistent senátora
 
Příspěvky: 205
Registrován: 13 čer 2016, 11:41
Dal poděkování: 200 krát
Dostal poděkování: 417 krát

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvekod Mikulas.Ferjencik » 06 úno 2018, 13:48

Včera jsem se sešel k transpozici směrnice o praní špinavých peněz (AML) s Markem Bendou. Shodli jsme se, že v předkládaném zákonu chybí pojistky pro ochranu soukromí. Pan Benda pravděpodobně předloží pozměňovací návrh.
Pirátský zastupitel v zastupitelstvu hlavního města Prahy. mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Za tento příspěvek dostal jeho autor Mikulas.Ferjencik 2 poděkování od:
Filip.Krska, Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Vedoucí mediálního odboru
 
Příspěvky: 12715
Registrován: 23 dub 2009, 23:25
Bydliště: Choltice, okres Pardubice
Dal poděkování: 10833 krát
Dostal poděkování: 16599 krát

Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvekod Jan.Kerber » 06 úno 2018, 16:19

4.2. se konalo setkání se zástupci TOP 09 v Havlíčkově Brodě.

Piráti: Ondřej Škvor (předseda MS-HB) Arja Karimbasharyarová (místopředsedkyně MS-HB) Jan Kerber (člen MS-HB)
Top 09: Libor Honzárek (místostarosta HB, místopředseda KV-TOP 09) Jaroslav Pejchar (člen KV-TOP 09) Martin Sedlák (člen KV-TOP 09)

Schůzka proběhla v místní pivovarské restauraci. Jednalo se o neformální setkání iniciované ze strany TOP 09, za účelem se blíže poznat, prokonzultovat naše názory na současný stav řízení města a programové cíle-priority Pirátské strany v Havlíčkově Brodě.
Následná komunikace se nesla v duchu korektní, místy i velice věcné, debaty na konkrétní témata zejména ze soudku "volnočasových aktivit" a to hlavně sportu. Přemíře zájmu o něj a nedostatku sportovišť v našem městě. tzn.: problémy se sportovní halou a jejím areálem - dlouhodobě nedostačující potřebám cca 3,500 registrovaných sportovců v našem městě. Současná rekonstrukce běžeckého oválu s atletickým stadionem venku a do budoucnu plánované budování velké moderní haly na periferii, která by vyhovovala i sportům, co v Brodě hodně dokázali a v poslední době mizí, nebo naopak úspěšně začínají a nedokáží zajistit prostory pro zimní přípravu, protože není kde. Příkladem budiž házená v minulosti velmi úspěšná buňka v podstatě zaniká. Nemá zimní prostory na trénovaní- jako většina sportovních kolektivů ve městě.
Následovalo klasické Brodské téma hokej. Kde v něm mizí peníze, které se místo mládeži dostávají do Áčka a kdoví kam ještě, převáděním peněz mezi spolky z podivných důvodů. Praxe v hokeji možná celkem běžná, ale u nás v této kauze běží soud s cca 10 představiteli HC Rebel a BK Havlíčkův Brod. Výsledek (rozsudek) se může stát precedentem do budoucna pro další podobné machinace s penězi v rámci klubů a jejich struktur.
Dalším velkým bodem byl víc jak 10 slibovaný SK8park, který by měl brzy stát namísto trapné napodobeniny slepené narychlo z nutnosti a nazvané před 15ti lety "provizorní SK8park" jehož technický a kapacitní stav již dávno nevyhovuje potřebám města s 23tis. obyvateli. Jeho stavba se i přes konstantní tlak této komunity stále z nějakých důvodů nedaří. Poslední změna nastala doslova před několika dny. Město "zjistilo", že současná studie byla naplánována na místo kde bude záhy kruhový objezd (křižovatka na Chotěboř mezi koupalištěm a rybníkem Cihlář). Tím pádem je hledání místa opět na začátku, stavba minimálně o rok posunutá a předchozí snahy i peníze vynaložené na studii k projektu přišli vniveč.
Posledním bodem byl okrajově SKI areál Vysoká, kde se roky vede diskuze, zdali areál nechat jak je, rekonstruovat či rekonstruovat draze. Vzhledem k nadmořské výšce onoho kopce je jakákoli větší investice do tohoto prostoru minimálně na zváženou...


za MS-HB musím napsat, že schůzka byla oboustranně korektní a snad i přínosná do dnů budoucích...
"lobbistický kontakt" navázán.
:D

Za tento příspěvek dostal jeho autor Jan.Kerber poděkování od:
Filip.Krska
Uživatelský avatar
Jan.Kerber
Člen KS Vysočina
 
Příspěvky: 10
Registrován: 11 led 2018, 19:26
Dal poděkování: 4 krát
Dostal poděkování: 13 krát

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvekod Petra.Smutna » 06 úno 2018, 21:56

V pondělí 5. 2. 2018 v 17:00 hod jsem se za na žádost společných známých neformálně sešla se zástupci mladoboleslavské TOP09 Ivou Bílkovou a Janem Fluskem v místní kavárně. Po vzájemném představení jsme velmi obecně diskutovali o otázkách spojených se životem a podnikáním v Mladé Boleslavi, probrali jsme některé kulturní akce v našem městě a též jsme se dotkli aktuální politické situace v zemi. Diskuze byla spíše apolitická.
Závěrem jsme si vyměnili kontakty pro případné budoucí setkání.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Petra.Smutna 2 poděkování od:
Filip.Krska, Frantisek.Kopriva
Uživatelský avatar
Petra.Smutna
Krajské předsednictvo
 
Příspěvky: 130
Registrován: 19 led 2017, 17:05
Bydliště: Mladá Boleslav
Dal poděkování: 65 krát
Dostal poděkování: 171 krát

PředchozíDalší

Podobná témata

Zpět na Vstupy a výstupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron