Evidence lobbistických kontaktů

Vstupy a výstupy činnosti strany, orgánů, sdružení apod.

Moderátor: Odbor - administrativni

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvekod Jan.Novak » 01 úno 2018, 21:57

Dnes mi volal Michal Cuc, člen zelených s kterým jsem v r. 2014 kandidoval na stejné kandidátce, ohledně změny zákona týkajícího se STK, jelikož je i předsedou profesní organizace STK. Ptal se mě na kontakt na Piráty ve sněmovně s kým by mohl probrat své připomínky. Po domluvě s Ondrou Polanským jsem na něj předal kontakt.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Jan.Novak 2 poděkování od:
Filip.Krska, Martin.Cryo.Broz
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Kontrolní komise
 
Příspěvky: 1315
Registrován: 22 čer 2010, 18:12
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 1765 krát
Dostal poděkování: 1411 krát

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvekod Lukas.Mares » 01 úno 2018, 22:06

Vážení a milí,
dne 31.1.2018 jsem se po jeho iniciaci sešel s panem Janem Mádlem, politicky aktivním člověkem z Českých Budějovic a povídali jsme si o případné možnosti budoucí spolupráce mezi piráty a jím připravovaným politickým projektem. Pan Jan Mádl byl kdysi členem Top09 a poté kandidoval do krajských voleb v hnutí Nová generace.
Poskytnuté výhody: nic
Přijaté: džus s vodou
thx

Za tento příspěvek dostal jeho autor Lukas.Mares 4 poděkování od:
Filip.Krska, Jan.Novak, Vit.Jurasek, Zdenek.Hrib
Uživatelský avatar
Lukas.Mares
Člen KS Jihočeský kraj
 
Příspěvky: 10
Registrován: 09 srp 2017, 14:41
Dal poděkování: 24 krát
Dostal poděkování: 20 krát

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvekod Mikulas.Peksa » 02 úno 2018, 13:32

V pondělí 29.1. jsme se s společně s Ivanem Bartošem krátce sešli s představiteli STAN - Petrem Gazdíkem, Vítem Rakušenem a Janem Farským. Schůzka byla převážně informativního charakteru, probrali jsme vývoj ohledně sestavování Babišovy druhé vlády v kontextu výsledku prezidentských voleb. Diskutovali jsme také myšlenku přímé volby starostů.

Přijaté výhody: žádné
Poskytnuté výhody: kafe, voda a takový věci
Švejku, až zavěsíte telefon...klap!

PGP: http://pgp.mit.edu/pks/lookup?op=get&search=0x6E5F6E7326D4BF7E

When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Za tento příspěvek dostal jeho autor Mikulas.Peksa 3 poděkování od:
Filip.Krska, Frantisek.Navrkal, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
 
Příspěvky: 3613
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Dal poděkování: 7632 krát
Dostal poděkování: 9110 krát

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvekod Frantisek.Navrkal » 02 úno 2018, 20:56

Ve středu 31. ledna jsem se v 18:00 sešel v Biorestauraci Zahrada se zástupci jiných politických subjektů v Ústeckém kraji a Václavem Láskou.

Zápis:
LIDEUS
31. ledna 2018, Teplice, restaurace Zahrada
P: Radek Lekner, Radim Svoboda, Marian Bystroń, Přemysl Rabas, Jakub Mraček, Jirka Řehák, Adam Souček, Petr Globočník, Karel Karika, Václav Láska, František Navrkal, Mirek Koranda, Jan Hrubeš, Lucie Peyrová Beyerová
1. Senátní volby
Václav Láska představil inciativu Senátor 21 – chce posílit roli senátu jako nezávislé pojistky demokracie. To v pojetí S21 znamená přivést do senátu silné osobnosti nezávislé na politických stranách, S21 nabízí podvozek založený na liberálních hodnotách. Se 70 % příspěvku za mandát bude moci nakládat sám senátor na posílení expertního týmu atd. Participují na tom senátoři Kos a Orel - tzn. zisk dalších dvou senátorských mandátů umožní vznik senátorského klubu.
Kandidáti: Jablonec n N. – Michala Tejmlová, Praha – právník Holásek, rozjednaný je Hilšer, s malou pravděpodobností možná Daniel Pitek (LT), Vladimír Kořen z Říčan na Benešovsku atd.
Jakub Mraček doplnil, že Zdeněk Bergman, ředitel teplického gymnázia, bude kandidovat za S21. Zároveň usiluje o podporu dalších stran. Rozjednaná je podpora Pirátů, SZ, KDU-ČSL není zatím jistá, STAN se tváří vstřícně. V TOP 09 aktuálně probíhá nominační proces – výsledkem může být podpora Zdeňka Bergmana. Jakub je členem jeho týmu.
Přemysl Rabas představil motivaci pro senátní volby. Kandidovat bude, podaří-li se získat podporu všech důležitých subjektů – to vypadá reálně. Kandidovat bude pod S21. Za hlavní plus považuje, že S21 není zastoupen v poslanecké sněmovně. Roli senátu vnímá podobně jako VL – senátoři by měli být nezávislí na sněmovních stranách (ad negativní příklady z historie – opoziční smlouva).
2. Kotlíková dotace
Petr chce pomoci s vytipováním míst, pro které by mohly být aktuální kotlíkové dotace pro sociálně slabé. Pošle informace. Žádal o pomoc s přemluvením obcí, které by se do programu zapojily.
3. Komunální volby
Radim představil vizi pro Roudnici na Labem, My jsme Roudnice, starosta je příznivec STANu – stojí o podporu dalších stran, SZ to projedná na RKO ve středu, Piráti si provedou cost analýzu.
4. Případná společná struktura pro krajské volby bude předmětem jednání až až po obecních a senátních volbách
5. Další setkání kolem Velikonoc – Petr Globočník pošle návrh termínů

Zapsal: Koranda Ověřil: Globočník


Poskytnuté výhody: žádné
Přijaté výhody: Petr Globočník mě odvezl autem do Ústí nad Labem. OFFTOPIC(Taky jsem dojedl nezávisle na jeho vůli a po jeho odchodu kus dortu po Václavu Láskovi, ale to se asi nepočítá. :lol: )
Flamewar does not determine who is right - only who is left.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Frantisek.Navrkal 2 poděkování od:
Filip.Krska, Jiri.Ulip
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Předseda rozhodčí komise
 
Příspěvky: 3964
Registrován: 11 kvě 2012, 22:42
Dal poděkování: 8783 krát
Dostal poděkování: 4860 krát

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvekod Martin.Duska » 02 úno 2018, 21:32

2.2 sněmovna

Setkání s Janou Vondráčkovou ze strany Evropané. Za Piráty já a Vítek Šimral. Téma setkání senátní volby a možná podpora. Doporučena návštěva grilování pražských kandidátů příští týden pro bližší info.
Nic podrobnějšího nebylo dohodnuto
„Každé skutečné dobrodružství vzniká nárazem fantazie na skutečnost.“ Karel Čapek

Za tento příspěvek dostal jeho autor Martin.Duska poděkování od:
Filip.Krska
Uživatelský avatar
Martin.Duska
Člen KS Praha
 
Příspěvky: 99
Registrován: 26 zář 2014, 23:05
Bydliště: Švabinského 13 Praha 4 Chodov
Dal poděkování: 326 krát
Dostal poděkování: 290 krát

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvekod David.Witosz » 03 úno 2018, 16:18

Dne 30.1.2018 v PSP ČR, na půdě poslaneckého klubu Pirátů, uskutečnila se schůzka s panem Danielem Klímou z Czech Industrial Development. Schůzky za Piráty se zúčastnil poslanec Lukáš Černohorský, poslanec Ondřej Polanský a garant dopravy David Witosz.

Na začátku schůzky se nám pan Daniel Klíma představil jako lobbista a průmyslový developer s dotazy na Pirátskou stranu v několika rovinách.

a) Novela zákona 416/2009
b) Zákon 183/2006 a zákon o liniových stavbách
c) Pirátský program Doprava a logistika

Ad a) Pan Klíma obeznámen s faktem, že probíhají jednání na MD a v PSP ČR na téma novely zákona 416/2009, se blíže dotázal jaký je postoj Pirátské strany k této novele a průběhu tvorby novely. Z naší strany došlo k pozastavení se nad několika stěžejními záležitostmi typu proč jsme přistoupili na jednání k nesystémovému kroku tvorby novely (znovu jsme zdůraznili že náš primární cíl je zákon o liniových stavbách a jsme si vědomi že samotná předběžná držba není samospásná), nově přítomnost formulace o energetické infrastruktuře v obsahu novely (náš zamítavý postoj který vedl k vyškrtnutí této formulace) a náš tlak na zajištění ochrany práv dotčených v případě aplikace předběžné držby.

Ad b) Vzájemná výměna informací na toto téma kdy z naší strany byl prezentován postoj z volebního programu aneb uvedení v život zákon o liniových stavbách který jediný může doopravdy zrychlit procesy výstavby dopravní infrastruktury. Naše inspirace Německo, Rakousko při vědomi náročnosti úkolu jak v rovině meziresortních jednání tak v rovině časové.

Ad c) Navázání na Pirátský program Doprava a logistika, kdy padly dotazy na formulace v programu. Došlo vlastně k potvrzení bodů a) a b) aneb naše kroky v těchto bodech jsou ve shodě s naším programem, přičemž došlo na konkretizaci daných bodů jak ve smyslu navazování na kroky minulé vlády np. ve věci vysokorychlostních železnic, či tvorby zákona o liniových stavbách.přijaté výhody: žádné
poskytnuté výhody: káva
Hledejme vzdělání, právě proto, že cit je slepý, musíme mu svítit rozumem. Vzdělání hledejme praktické, ale také všeobecné a filosofické. Dnes zejména je také třeba vzdělání historického, politického. Mravnost dnes znamená do veliké míry mravnost politickou. Nedělejme rozdílu mezi politikou a mravností.

Za tento příspěvek dostal jeho autor David.Witosz 2 poděkování od:
Filip.Krska, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
David.Witosz
Garant programového bodu
 
Příspěvky: 92
Registrován: 06 dub 2017, 06:54
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 89 krát
Dostal poděkování: 133 krát

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvekod Martin.Cryo.Broz » 03 úno 2018, 16:58

Čas: 2.2.2018 v 14:00 až 15:30
Způsob: Osobní schůzka
Jméno: PhDr. Miloš Prokýšek - garant oblasti informační technologie / ICT Specialist / SMART Písek
Zvláštní zájem: Dneska jsem měl schůzku s vedoucím SMART kanceláře Písek ohledně některých projektů které se mají vytvářel v našem městě. Zjistil jsem jak celá kancelář i SMART složka v Písku funguje, jaké budou další projekty rozjížděny a proč některé projekty které již jsou, jsou tak jak jsou. Dále jsme se bavili o IoT zařízení a také LORA síti, kterou naše firma ve spolupráci s dalšíma subjektama provozuje.
Výhody: nové informace v oblasti projektů
Martin Brož - Cryoman (Zastupitel v městě Písek) - Odchýlit se od norem znamená, že na to musíte mít. Než začnete být tvořivý, musíte být odvážní. Tvořivost je osud, ale odvaha je cestou.

Za tento příspěvek dostal jeho autor Martin.Cryo.Broz 2 poděkování od:
Filip.Krska, Robert.Magni
Uživatelský avatar
Martin.Cryo.Broz
Člen KS Jihočeský kraj
 
Příspěvky: 410
Registrován: 24 říj 2012, 07:50
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 335 krát
Dostal poděkování: 437 krát

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvekod Mikulas.Peksa » 04 úno 2018, 22:58

Dnes jsme se s Michalem Ketnerem ve Štětí setkali s tamními zástupci Svobodných, jmenovitě např. s Filipem Votočkem, dorazil i krajský předseda Aleš Kuna. Bavili jsme se o možné spolupráci ve Štětí, fungování tamní politiky a krátce i o možnostech spolupráce v kraji. Schůzka byla iniciována Svobodnými.

Přijaté výhody: žádné
Poskytnuté výhody: žádné
Švejku, až zavěsíte telefon...klap!

PGP: http://pgp.mit.edu/pks/lookup?op=get&search=0x6E5F6E7326D4BF7E

When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Za tento příspěvek dostal jeho autor Mikulas.Peksa 2 poděkování od:
Filip.Krska, Robert.Magni
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
 
Příspěvky: 3613
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Dal poděkování: 7632 krát
Dostal poděkování: 9110 krát

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvekod Mikulas.Peksa » 04 úno 2018, 23:02

Ještě pro pořádek - ve Výboru pro evropské záležitosti a Zahraničním výboru sněmovny jsem v častém kontaktu s poslanci dalších stran. Jmenovitě např. s Ondřejem Benešíkem (KDU-ČSL, Zlín), Jaroslavem Bžochem (ANO, Teplice) a dalšími.
Švejku, až zavěsíte telefon...klap!

PGP: http://pgp.mit.edu/pks/lookup?op=get&search=0x6E5F6E7326D4BF7E

When you play game of trolls you flame or you die. #ByrokratickaFerovka

Za tento příspěvek dostal jeho autor Mikulas.Peksa 2 poděkování od:
Filip.Krska, Robert.Magni
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Republikové předsednictvo
 
Příspěvky: 3613
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Dal poděkování: 7632 krát
Dostal poděkování: 9110 krát

Re: Evidence lobbistických kontaktů

Příspěvekod Jan.Lipavsky » 05 úno 2018, 13:33

V pátek 2. února jsem se spolu s Františkem Kopřivou sešel s bývalým poslancem za KDU-ČSL Ivanem Gabalem.

Předmětem debaty bylo fungování výboru pro obranu, jehož byl pan Gabal v minulém volebním období členem. Dále jsme hovořili o obranné spolupráci v rámci Severoatlantické aliance a budoucnosti společné obrany Evropské Unie.

Poskytnuté výhody: Nic
Přijaté výhody: Voda

Za tento příspěvek dostal jeho autor Jan.Lipavsky 2 poděkování od:
Filip.Krska, Robert.Magni
Jan.Lipavsky
Poslanec Parlamentu ČR
 
Příspěvky: 610
Registrován: 21 srp 2013, 12:33
Dal poděkování: 885 krát
Dostal poděkování: 1145 krát

PředchozíDalší

Podobná témata

Zpět na Vstupy a výstupy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník