Program
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
-
mibla
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 34
- Registrován: 17 říj 2011, 09:51
- Profese: inv.důchodce, daňový exekutor
- Bydliště: Kamenná 17, Polná
- Dostal poděkování: 23 poděkování
Program
Dovolte mi ještě malé poznámky.
Stránky jsou velice zajímavé a k programu mám malé drobnosti.
Čím podrobnější program, tím lépe některé praktické záležitosti mohou využít stávající politické strany.
Proto bych nešel do podrobností a rozčlenil do okruhů určených
veřejnosti,
členům a registrovaným uživatelům,
utajenější informace (prováděcí návrhy) ponechat prozatím uvnitř strany.
Vskutku se domnívám, že na tom opravdu dřete, proto by byla škoda nabízet některé věci jiným.
Celý obsáhlý program opravdu téměř nikdo nebude číst. Jeden z Vás mi to také napsal.
A marketingově bych rád navrhnul to, že nejde o prodej zboží, ale o získání podpory nejširší veřejnosti.
Proto bych to viděl asi tak.
1.Po jaké kultuře a jakém státu asi občani volají a co jim chybí.
2.Základní okruhy témat dle bodu 1.
3.Co lze nabídnou navíc
4.Jakým způsobem toho dosáhnout
5.Koho tím vlastně chci oslovit!
Vše v jasných a stučných bodech, větách jednoduchých (Já používám hodně složené a pro někoho nesrozumitelné)
Program v současné podobě je vcelku dobrý.
Okruhy témat jsou například:
Moc zákonodárná PSP, Senát, Prezident, Ústavní soud
Moc výkonná samozřejmě Vláda ČR a ministerstva je jich dost....
Kontrolní mechanismy
Trafiky dozorčí rady, velvyslanectví, různé rady a kumulace funkcí.
Nechci nadále zatěžovat Vaše mozkové závity a věřím, že jako nový nebudu napadán.(Ve smyslu, je nový, co vůbec chce.)
Poslední poznámka. U každého vlákna a témat jsou počitadla a když se podívám třeba na svůj příspěvek 1000x bude počet zobrazení 1000. Stejně tak poděkování. Nahradil bych to zeleným puntíkem (líbí se mi), modrým (jsem neutrální) a červeným (u mě neprošel). Dávat poděkování třeba za to, že napíšu souhlasím je na Vašem uvážení.
Jde přece o transparentnost i zde, pokud se nemýlím.
Nechávám administrátora, ať rozhodne, zda tento příspěvek má nebo nemá smysl. Jestli ho dá na tu nebo onu nit, větev.
Nejsem počítačový expert.
Stránky jsou velice zajímavé a k programu mám malé drobnosti.
Čím podrobnější program, tím lépe některé praktické záležitosti mohou využít stávající politické strany.
Proto bych nešel do podrobností a rozčlenil do okruhů určených
veřejnosti,
členům a registrovaným uživatelům,
utajenější informace (prováděcí návrhy) ponechat prozatím uvnitř strany.
Vskutku se domnívám, že na tom opravdu dřete, proto by byla škoda nabízet některé věci jiným.
Celý obsáhlý program opravdu téměř nikdo nebude číst. Jeden z Vás mi to také napsal.
A marketingově bych rád navrhnul to, že nejde o prodej zboží, ale o získání podpory nejširší veřejnosti.
Proto bych to viděl asi tak.
1.Po jaké kultuře a jakém státu asi občani volají a co jim chybí.
2.Základní okruhy témat dle bodu 1.
3.Co lze nabídnou navíc
4.Jakým způsobem toho dosáhnout
5.Koho tím vlastně chci oslovit!
Vše v jasných a stučných bodech, větách jednoduchých (Já používám hodně složené a pro někoho nesrozumitelné)
Program v současné podobě je vcelku dobrý.
Okruhy témat jsou například:
Moc zákonodárná PSP, Senát, Prezident, Ústavní soud
Moc výkonná samozřejmě Vláda ČR a ministerstva je jich dost....
Kontrolní mechanismy
Trafiky dozorčí rady, velvyslanectví, různé rady a kumulace funkcí.
Nechci nadále zatěžovat Vaše mozkové závity a věřím, že jako nový nebudu napadán.(Ve smyslu, je nový, co vůbec chce.)
Poslední poznámka. U každého vlákna a témat jsou počitadla a když se podívám třeba na svůj příspěvek 1000x bude počet zobrazení 1000. Stejně tak poděkování. Nahradil bych to zeleným puntíkem (líbí se mi), modrým (jsem neutrální) a červeným (u mě neprošel). Dávat poděkování třeba za to, že napíšu souhlasím je na Vašem uvážení.
Jde přece o transparentnost i zde, pokud se nemýlím.
Nechávám administrátora, ať rozhodne, zda tento příspěvek má nebo nemá smysl. Jestli ho dá na tu nebo onu nit, větev.
Nejsem počítačový expert.
- Tomas.Vymazal
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 4783
- Registrován: 23 dub 2009, 16:31
- Profese: Softwarový analytik
- Bydliště: Brno
- Dal poděkování: 6547 poděkování
- Dostal poděkování: 5576 poděkování
Re: Program
1. Erm... (tyvole ja to fakt nedam) ... ne zkusim to... My Pirati budeme jenom radi, zkopiruje-li nekdo do pismenka nas program a bude-li ho pak prosazovat. Tohle je proste axiom, zkus ho chvilku kontemplovat.
2. @pocet zobrazeni a podekovani: zobrazeni jsou proste cislo a pokud si nekdo chce honit triko na tom, ze si tisickrat zobrazi svuj post, tak prosim, myslim, ze nam to vsem bude srdecne jedno. Co se podekovani tyce, to si sam sobe nikdo dat nemuze a nikomu jinemu neni mozne dat vice nez jedno podekovani za post. Tento system byl zvolen po tom, co predchozi Karma MOD nekterym lidem ... nevyhovoval.
3. Mohu te poprosit o to, abysis napred dal treba dva tydny oraz a jen cetl, co tu pisou ostatni, aniz bys reagoval? Nebo pokud uz ty reakce museji byt, mohl bys alespon reagovat do jiz otevrenych vlaken? Jen za dnesek jsem potkal 4 tebou zalozena vlakna, vsechna jsem precetl a jediny zisk byla pulhodina casu v zumpe. Opravdu si vazime kazdeho diskutera a jsme radi, ze se citis byt Piratem, ale kdyz je z tvych prispevku videt, ze se vubec (ale jako fakt uplne!) nechytas, kladu si otazku, proc citis nutkani je s nami sdilet. Priznam se, ze to uz si radsi prectu ten kazdomesicni obligatni prispevek ve zneni: "Jste jen debilci, co kradou a nic jinyho neumi." Takovemu se totiz dovedu alespon zasmat, u tvych prispevku mam tendence si nejdriv rozmlatit LCDcko koleckem od zidle a pak si strepy z toho LCD vyskrabat oci z hlavy, protoze vim, ze nejaka masochisticka cast moji osobnosti by si brzo sla do obchodu koupit novy monitor, aby se mohla presvedcit, jestli uz tvoje prispevky davaji smysl.
4. Invektiva se sklonuje: invektiva, invektivy, invektive, invektivu, invektivo, invektive, invektivou - v zadnem z padu zazracne neprechazi do jineho rodu, stale jde o femininum. Prosim, nenut me vyskrabat si oci, ja je mam rad.
2. @pocet zobrazeni a podekovani: zobrazeni jsou proste cislo a pokud si nekdo chce honit triko na tom, ze si tisickrat zobrazi svuj post, tak prosim, myslim, ze nam to vsem bude srdecne jedno. Co se podekovani tyce, to si sam sobe nikdo dat nemuze a nikomu jinemu neni mozne dat vice nez jedno podekovani za post. Tento system byl zvolen po tom, co predchozi Karma MOD nekterym lidem ... nevyhovoval.
3. Mohu te poprosit o to, abysis napred dal treba dva tydny oraz a jen cetl, co tu pisou ostatni, aniz bys reagoval? Nebo pokud uz ty reakce museji byt, mohl bys alespon reagovat do jiz otevrenych vlaken? Jen za dnesek jsem potkal 4 tebou zalozena vlakna, vsechna jsem precetl a jediny zisk byla pulhodina casu v zumpe. Opravdu si vazime kazdeho diskutera a jsme radi, ze se citis byt Piratem, ale kdyz je z tvych prispevku videt, ze se vubec (ale jako fakt uplne!) nechytas, kladu si otazku, proc citis nutkani je s nami sdilet. Priznam se, ze to uz si radsi prectu ten kazdomesicni obligatni prispevek ve zneni: "Jste jen debilci, co kradou a nic jinyho neumi." Takovemu se totiz dovedu alespon zasmat, u tvych prispevku mam tendence si nejdriv rozmlatit LCDcko koleckem od zidle a pak si strepy z toho LCD vyskrabat oci z hlavy, protoze vim, ze nejaka masochisticka cast moji osobnosti by si brzo sla do obchodu koupit novy monitor, aby se mohla presvedcit, jestli uz tvoje prispevky davaji smysl.
4. Invektiva se sklonuje: invektiva, invektivy, invektive, invektivu, invektivo, invektive, invektivou - v zadnem z padu zazracne neprechazi do jineho rodu, stale jde o femininum. Prosim, nenut me vyskrabat si oci, ja je mam rad.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Vymazal za příspěvky (celkem 6):
- Lukas.Findeis, Jiri.Kaderavek, Evzen.Boura, Ivan.Bartos, Katerina.Marketa.Matouskova, Ondrej.Kallasch
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
- Vaclav.Malek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 8117
- Registrován: 12 čer 2009, 01:32
- Profese: filozof času, meta-politik
- Dal poděkování: 4877 poděkování
- Dostal poděkování: 8527 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Program
Dochází trpělivost?Tomas Vymazal píše:...
Díky za návrh, je to už nějakou dobu v plánu, ale musí se vycházet z komplexnějšího programu než 2 věty.mibla píše:A marketingově bych rád navrhnul to...
Hezkou noc všem!
-
Jakub Sembera
- Návštěvník – není člen Pirátů
Re: Program
Není toto tak trochu blbost ? Program strany by IMHO měl být volně přístupný komukoliv bez jakéhokoliv rozlišení "druhu" čtenáře programu (veřejnost, RegP, člen, apod). Programem se oslovuje veřejnost a 5ti větami asi nikoho moc neoslovíš.mibla píše:Proto bych nešel do podrobností a rozčlenil do okruhů určených veřejnosti, členům a registrovaným uživatelům, utajenější informace (prováděcí návrhy) ponechat prozatím uvnitř strany. Vskutku se domnívám, že na tom opravdu dřete, proto by byla škoda nabízet některé věci jiným.
Kdo touží po informacích bude se informovat. Kdo po nich netouží, tak se informovat nebude i kdyby se jednalo o 2 slova. Nehledě na to, že při nějaké argumentaci se lze na program odvolat.mibla píše:Celý obsáhlý program opravdu téměř nikdo nebude číst. Jeden z Vás mi to také napsal.
- Ondrej.Kallasch
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 2033
- Registrován: 02 říj 2010, 13:37
- Profese: Integration Developer
- Bydliště: Pod Markétou 82, Praha 22 - Hájek
- Dal poděkování: 2509 poděkování
- Dostal poděkování: 2068 poděkování
Re: Program
Zeptám se četl jsi vůbec program ty? Protože pak bys tu nemohl napsat co si napsal.mibla píše:Dovolte mi ještě malé poznámky.
.....
Telefon: 720474822 ondrej.kallasch@pirati.cz
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy a MČ Praha 22
předseda komise IT rady Hlavního Města Prahy
člen zastupitelstva Hlavního Města Prahy a MČ Praha 22
předseda komise IT rady Hlavního Města Prahy
-
mibla
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 34
- Registrován: 17 říj 2011, 09:51
- Profese: inv.důchodce, daňový exekutor
- Bydliště: Kamenná 17, Polná
- Dostal poděkování: 23 poděkování
Re: Program
Je tu vidět hodně rozených politiků. Nikdy žádná strana nezveřejňuje podrobný program několik let před volbami.
Volby vyhrát chcete a přitom budete rádi, když program použijí (doslova zkopírují) jiné strany.
Program jsem četl a sdělil, že je dobrý.
Je také pozoruhodné, že nejvíce negativně reakují aiťáci. Politika se ale programovat nedá.
Volby vyhrát chcete a přitom budete rádi, když program použijí (doslova zkopírují) jiné strany.
Program jsem četl a sdělil, že je dobrý.
Je také pozoruhodné, že nejvíce negativně reakují aiťáci. Politika se ale programovat nedá.
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Program
Vyhrát volby je cesta, nikoliv cíl. Cílem je prosadit myšlenky, to se dá i bez vítězství ve volbách.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 9):
- Evzen.Boura, Anonym101, Ondrej.Kallasch, Robert.Adamek, Katerina.Marketa.Matouskova, Ondrej.Profant, Filip.Krska, Tomas.Vymazal, Jan.Podhajsky
- Keram
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 445
- Registrován: 08 čer 2011, 09:36
- Profese: AČR
- Bydliště: Nýrsko
- Dal poděkování: 526 poděkování
- Dostal poděkování: 273 poděkování
Re: Program
Ano to se dá, a Piráti nechtějí dělat politiku pro politiku, ale pro prosazení svých myšlenek, pokud to udělají jiné strany, tak piráti budou moc v klidu zaniknout, ale to se bohužel nestane.Lukas Novy píše:Vyhrát volby je cesta, nikoliv cíl. Cílem je prosadit myšlenky, to se dá i bez vítězství ve volbách.
MERHAUT WIN: "PN jsou Brožovým nástrojem k manipulování PS. Samožerský anarchista, co má drzost kázat o svobodě a demokracii" 
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Program
A nejlepší je, že si nemusíme vybirat; můžeme jak myšlenky prosazovat sami, tak je nechat ostatní kopírovat:)
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
- Ondrej.Profant
- Evzen.Boura
- Zahraniční odbor
- Příspěvky: 348
- Registrován: 11 srp 2009, 08:10
- Profese: molekularní biolog
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 236 poděkování
- Dostal poděkování: 299 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Program
Lukas Novy píše:Vyhrát volby je cesta, nikoliv cíl. Cílem je prosadit myšlenky, to se dá i bez vítězství ve volbách.
Tohle proste nekterym lidem nevysvetlis...
CHCEME prosadit nase myslenky a ne ke korytum.
(Tudiz je nam jedno jestli je nekdo zkopiruje a prosadi za nas