Čím zaujmout na předvolebních mítincích náhodné kolemjdoucí-

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Milan72
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 134
Registrován: 21 dub 2009, 16:17
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování

Čím zaujmout na předvolebních mítincích náhodné kolemjdoucí-

Příspěvek od Milan72 »

Byl jsem se podívat na Náměstí Míru a nedivil bych se, kdyby se zítra objevil nějaký článek s titulkem

"Piráti vepluli do zatuchlého českého rybníčku na děravých neckách". Squat Milada byl mediálně zajímavější událostí... ;-)

To, že vyhučel agregát nevadilo, harmonika byla skvělá a stylová rezerva, ale...

Nešlo by alespoň do začátku udělat třeba jednotné pirátské šátky nebo čelenky? Šla by i páska přes oko... :-) Na černá trička je vedro.

Šátek s takovým coolmax-em by nevypadal tak sockoidně a možná by se pod něj daly schovat i dredy... ;-)
Škoda, že se nepoužilo surpovo logo se lvem, to bych se nestyděl dát si na hlavu.
Nevím jak jste na tom s vkusem, ale současné logo bych si na tričko nedal. :-(
Nechci Vás trápit, vážně jsem dokonce uvažoval, kde sehnat narychlo agregát, ale časově by se to nezvládlo. :-(
Se členstvím si to ještě rozmyslím, svůj hlas ve volbách Vám dám a jsem rád, že jsem aspoň přišel se sloganem o moři jako první. :-)
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím zaujmout na předvolebních mítincích náhodné kolemjdoucí-

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Dik za nazor. Vzheldem k tomu, ze to byla nase prvni akce na verejnem prostranstvi v Praze, tak ji ze svehopohledu hodnotim pozitivne, ac jsem utahany jak kocka (ta harmonika neco vazi).
Dready bych rozhodne neschovaval ;) Ja si myslim, ze vsichni udelali to, co bylo v jejich silach, dokonce i lide, kterym muze byt CPS suma fuk. Priste budeme chytrejsi a lepsi. Dekuji vsem, co se na dnesnim happeningu podileli. Mnoho sil do budoucna
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Michal.Rusek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1035
Registrován: 26 čer 2009, 12:53
Profese: vystudovaný učitel
Bydliště: Olomoucký region
Dostal poděkování: 5 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím zaujmout na předvolebních mítincích náhodné kolemjdoucí-

Příspěvek od Michal.Rusek »

A jak se dozvím jak ta dnešní akce dopadla? (Jsem na Slovensku a nemám informace...) Hmmm?? Chystá se nějaká zpráva aspoň na web?

Ale to téma mi připomíná jiné, které určitě založím: Jaké máte zkušenosti s "verbováním" k pirátům. - Bohužel mi připadne, že už opravdu hodně lidí docela ničemu nevěří a hlavně chce mít klid. Zaujmout běžného člověka je těžké... :(
Nikdy nebuď tak důvěrný s přítelem, aby ti mohl ublížit, kdyby se stal tvým nepřítelem, a nikdy nejednej s nepřítelem tak špatně, aby se nemohl stát tvým přítelem.
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím zaujmout na předvolebních mítincích náhodné kolemjdoucí-

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Jsou fotky i videa. Behem dneska to zpracujeme s Mirou a Ivanem Mikolasem. Bylo to fajn.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Kamil Horky
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3167
Registrován: 21 dub 2009, 12:08
Profese: IT Manager
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Čím zaujmout na předvolebních mítincích náhodné kolemjdoucí-

Příspěvek od Kamil Horky »

Alespon rychla odpoved, jaka byla ucast?
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím zaujmout na předvolebních mítincích náhodné kolemjdoucí-

Příspěvek od Ivan.Bartos »

70 +-
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
PanPedant
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1
Registrován: 17 črc 2009, 15:22
Profese: sysop

Re: Čím zaujmout na předvolebních mítincích náhodné kolemjdoucí-

Příspěvek od PanPedant »

Taky jsem se sel podivat na 1.P.H. na Miraku a i kdyz jsem Vas velkej fanda nemuzu si pomoct ,ale byla to bohuzel dost katastrofa.
Program mel zacinat v 7 a ... nejak nezacal velka skoda ,do 8 co jsem tam vydrzel nikdo nic lidem co tam postavali posedavali polehavali nebo jen prochazeli poradne neoznamil a neoznamoval .Zmena programu vyhrazena :) Technicka zavada je normalni vec a stava se i na vetsich akcich .Ze odejde agregat ok ,ale proc nebyl v zaloze druhy ? Proc jako za starych casu nevyskocil na bednu Vas mluvci a nezacal se lidi okolo ptat a vysvetlovat jim program ? Jak to ze mezi lidma nekdo nechodil a nepromlouval s nimi na dane tema ? Kde jsou nejake propagacni materialy ,letaky ,odznacky,balonky ktere kazdy kdo se jen priblizi k Miraku nedrzi v ruce ,nema prispendleny na klope nebo privazany na drzadle kocarku ?
Muj obdiv ma jedine Ivan Bartos protoze hodinu tam hrat v tom vedru na harmoniku neni asi zadna prdel improvizace jak ma byt ma za 1.
Proc se pred hlavnim stankem shlukuji particky pripominajici seslost hracu warcraftu ,tak je mozny ze se tam objevil alkohol ,takto si predstavujete vizitku budouci politicke strany nebo vubec sdruzeni oficialne zastupujici nejake verejne mineni ? Vsimli jste si ze vetsina lidi i strednich let se tomu mistu pred stanem vyhnula misto toho jak ceska zvedavost veli aby je to k nemu pritahlo ? Kolik lidi samo prislo pro informace ,co se to tam vlastne deje zajimaveho ?
Muj hlas mate uz ted i po tom co pisu vyse ,jen bych se primlouval o trochu vice , jak to napsat , o vystoupeni vice na urovni .
Uživatelský avatar
Miroslav Kminek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 649
Registrován: 24 dub 2009, 12:39
Profese: novinář, fotograf, námořník ...
Bydliště: Puerto del Rosario, Canarias, Spain
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 319 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím zaujmout na předvolebních mítincích náhodné kolemjdoucí-

Příspěvek od Miroslav Kminek »

Fotky jsou tady
Ano, trochu souhlas, že to nebylo úplně připravené (mě třeba chyběla média),ale byl to pokus.
Proč ne pokus - omyl ... nikoho jsme myslím neurazili a zkušenost s kolemjdoucími a Policií se také hodí :-)
Míra Kmínek, jeden ze zakladatelů České pirátské strany ... nyní Pirát na majáku
Martin Ludvík
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 158
Registrován: 22 čer 2009, 17:18
Profese: strategie kampaně

Re: Čím zaujmout na předvolebních mítincích náhodné kolemjdoucí-

Příspěvek od Martin Ludvík »

Veřejná akce (mítink, demonstrace...) má jeden hlavní cíl a tím je demonstrace síly. Pak se přidají další a počty příznivců se rozrůstají. Navíc pak je to zajímavé i pro média. V '89 roce byly počty lidí na náměstích rozhodující a pamatuji se, jak všichni včetně mne sledovali, jestli už je Václavák zaplněný. Pokud by totiž byl nebyl zcela zaplněný, byl by to průšvih. Kolemdoucí však viděli, že na náměstí je dostatečně velký dav a tak se přidali a hlavně měli motivaci - chtěli konec socialismu.

Pokud je akce, na které je lidí málo, pak to není demonstrace síly, ale naopak demonstrace nezájmu a slabosti a celá akce je kontraproduktivní. Proto je nutné nejdříve získat podporu a v momentě, kdy bude aspoň 10.000 příznivců z daného regionu, pak teprve vyhlásit termín akce a zkontaktovat všechny příznivce z daného regionu s výzvou k účasti.

Takže navrhuji teď neorganizovat mítinky, ale síly soustředit na postupné zvyšování počtu příznivců především na internetu.
Uživatelský avatar
Miroslav Kminek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 649
Registrován: 24 dub 2009, 12:39
Profese: novinář, fotograf, námořník ...
Bydliště: Puerto del Rosario, Canarias, Spain
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 319 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím zaujmout na předvolebních mítincích náhodné kolemjdoucí-

Příspěvek od Miroslav Kminek »

Nesouhlasím s tím, že akce "na které je lidí málo, pak to není demonstrace síly, ale naopak demonstrace nezájmu a slabosti a celá akce je kontraproduktivní. Proto je nutné nejdříve získat podporu a v momentě, kdy bude aspoň 10.000 příznivců z daného regionu, pak teprve vyhlásit termín akce a zkontaktovat všechny příznivce z daného regionu s výzvou k účasti.", protože sehnat 10.000 lidí je problém, nepřijde jich tolik ani na Lucií Bílou pro ODS ( a to si ještě podpoří gulášem a pivem zdarma)
Naše veřejná akce měla jiný hlavní cíl = seznámení s tím, že ČPS existuje.
Souhlasím s tím, že zatím "neorganizovat mítinky, ale síly soustředit na postupné zvyšování počtu příznivců" (všemi dostupnými prostředky)
Míra Kmínek, jeden ze zakladatelů České pirátské strany ... nyní Pirát na majáku
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“