http://www.youtube.com/watch?v=P8fda535ypA
Ostatně moje babička měla přísloví: Nabízet a ještě nutit je dvakrát moc.

Moderátor: Odbor - administrativni

člen KS Jihomoravský kraj, zakládající člen
chtělo by to ještě vymyslet pár vět v podobném stylu o:
Co je vlastně pirátská strana?
Pirátská strana vznikla před dvěma lety, a vznikla vlastně stejně, jako vznikaly pirátské strany za poslední roky v dnes již více než padesáti zemích světa. Tyto strany sdružují skupinu lidí, kteří se cítí být vážným způsobem kráceni na svých občanských svobodách, a zároveň cítí nutnost tyto svobody bránit. Právě občanská práva a svobody jsou ústřední ideou celého Pirátského hnutí.
Na jakých občanských právech jsem tedy krácen(a)?
Současné mocenské elity v posledních letech vyvíjejí mimořádný tlak na to, aby obsah Internetu dostaly alespoň částečně pod kontrolu stejně, jako ovládají i ostatní média. Piráti jsou přesvědčeni, že otázka svobody Internetu, tedy zachování síťové neutrality, bude jednou z hlavních celospolečenských otázek třetího tisíciletí, otázkou zcela srovnatelnou s otázkami globálního oteplování, či světového přelidnění, a že otázka občanských svobod získává v digitálním věku zcela nový rozměr. Nikdy ještě neměli lidé takovou svobodu, jakou mají dnes, a zároveň ještě nikdy v historii nebylo snadnější je o tuto svobodu připravit.
Jaké zákony chcete změnit? Budete levicoví nebo pravicoví?
Nechceme měnit jen zákony. Chceme se spíše zamyslet nad celým legislativním systémem. Skutečně potřebujeme k životu džungli tisíců zákonů? Lze například soudní spor trvající 15 let stále ještě považovat za vyhovující ústavnímu právu na soudní proces? Pojďme se znovu zamyslet nad spíše nad principem aplikace práva než nad několika paragrafy.
Nejste jenom další nudná politická strana?
Nejsme. Umíme si například představit, že v budoucnu zavedeme například něco jako dobrovolná místní zastupitelstva. Prostě a jednoduše, zastupitelem by se ve své obci či svém městě stal každý, kdo o to projeví zájem. Každý kdo chce, by se tak dlouhodobě mohl podílet na rozvoji místa, kde bydlí. Potřebujeme ve třetím tisíciletí vůbec zastupitelskou demokracii? Která jiná politická strana by plánovala něco, co udělá její vlastní existenci nadbytečnou?
Opravdu mě ODS nebo ČSSD nezachrání?
Podívej se, co dokázali za posledních 20 let. Stávající česká politická garnitura zkrátka nikdy nepřinese nová a koncepční řešení. Ne proto, že by nemohla, ale proto, že “napříč politickým spektrem” nechce. Kapři si svůj rybník zkrátka nevypustí, jak říká jedno české přísloví. Z tohoto pohledu, kromě barevného nádechu svých reklamních billboardů není zcela žádného rozdílu mezi ODS, ČSSD a jejich ostatními deriváty. Dokud se budou voličské preference převalovat jen mezi těmito dvěma hlavami na témže těle, budou se ve sněmovně řešit zástupné problémy (např. předané obálky a otisky prstů na nich), namísto skutečných a hlubokých koncepčních změn, zjednodušování státu a zlevňování jeho provozu.
Jak tedy bude vypadat stát po pirátsku?
Dobrá státní správa bude teprve tehdy, až nikdo nebude ani potřebovat vědět, že nějaká existuje. Když to naopak potřebovat bude, měl by mít dostupné úplně všechno: všechny smlouvy, rozpočty, výběrová řízení, zákony ... Chceme zmapovat to, jaké služby moderní občan od státu potřebuje, a které mu stát bude poskytovat. Chceme racionalizovat množství úřadů a úředníků, zamyslet se nad tím, jak vytvořit srozumitelný model daní, dávek a důchodů. Jak minimalizovat to, aby člověk musel něco vyřizovat na úřadě.
člen KS Jihomoravský kraj, zakládající člen
Kdybych s writerem uměl, už bych to sem cpal. umím jedině HTMLJaroslav Kucera píše:Roji, zkus to prosím připravit. Ale potřeboval bych to k tisku nejpozději zítra v poledne. ČB verze.
Možná to v mém původním příspěvku nevyznělo dostatečně jasně, tak to napíšu ještě jednou. Samotný vstup nových lidí do politiky nic nevyřeší. Do rozhodovacího procesu se musí zapojit i široká veřejnost, která stojí mimo politiku.Roman Kucera píše:Nejde očekávat, že se politika změní, aniž by do ní vstoupili noví lidé. Ti noví lidé jste VY, proto se na Vás obracíme.
Jsme jedni z Vás, kteří již pochopili, že kapři si svůj rybník sami nevypustí, proto jsme vstoupili do politiky.
Jsme Piráti. Čím nás bude víc, tím větší naději budeme mít my všichni, že se nám povede změnit politiku, že se nám vrátí svoboda a skutečná demokracie.