Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"

Příspěvek od Petr.Vileta »

No pánové, jen aby na nás nakonec nepasovala tahle prastará věc od Olympicu (poslechněte si text, prosím)
http://www.youtube.com/watch?v=P8fda535ypA

Ostatně moje babička měla přísloví: Nabízet a ještě nutit je dvakrát moc. OFFTOPICSchválně, kdo to pochopí správně? Mě to pár let trvalo. ;)
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Jaroslav.Kucera
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4614
Registrován: 21 dub 2009, 15:19
Profese: Konfigurační inženýr/programátor
Bydliště: Mošnova 29, Brno
Dal poděkování: 7485 poděkování
Dostal poděkování: 1590 poděkování

Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"

Příspěvek od Jaroslav.Kucera »

Nová verze. ACTA a požadavek na svobodný Internet doplněny do co nechceme. Jinam se to tematicky nehodí.
ODT:
Letak_na_democracia_real_ya.odt
(140.7 KiB) Staženo 33 x
PDF:
Letak_na_democracia_real_ya.pdf
(274.24 KiB) Staženo 64 x
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Kucera za příspěvek:
Filip.Krska

člen KS Jihomoravský kraj, zakládající člen

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"

Příspěvek od Roman.Kucera »

Hrozně děkuju Jardovi, že se toho ujal, ale mám zásadní připomínku.
Ve stavbě toho letáku bych vycházel z nextovy myšlenky:
CO BUDE POTOM, až skončí demonstrace?
A oslovit ty lidi s poselstvím, že nejde změnit politiku, a přitom v ní nebýt. A my jsme ti z VÁS, kteří se rozhodli ji změnit tím, že do ní jdeme.
A na základě toho ántré pokračovat programem a HLAVNĚ NÁBOREM.

Strašně rád bych to udělal, ale zas musím na finančák a do práce a pak na zkoušku, ani nestíhám schůzi :-(
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Jaroslav.Kucera, Jiri.Kaderavek
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"

Příspěvek od Roman.Kucera »

Já na ten finančák kašlu :-) jardo, mám to zkusit sesmolit? Připadá mi to zásadní, pač lepší přiležitost posílit Piráty nikdy nebude.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Filip.Krska, Jaroslav.Kucera
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"

Příspěvek od Martin Broz »

Potom musi nastat "Skleneny stat" kde kazdy bude moci videt vsude.
Uživatelský avatar
Ondrej.Polansky
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 1108
Registrován: 12 čer 2009, 12:13
Profese: ---
Bydliště: Dr. Šmerala, Ostrava
Dal poděkování: 1196 poděkování
Dostal poděkování: 1027 poděkování

Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"

Příspěvek od Ondrej.Polansky »

Pro budoucí kontakt s lidmi jsem si sám začal připravovat takový malý FAQ. Přidávám sem, protože mi přijde, že by to tka nějak mohlo znít. Psáno neformálním jazykem, připravoval jsem si to mezi své dredaté kamarády ( nic ve zlym předsedo :) ) na léto. Bohužel to ještě není úplně hotové.

Co je vlastně pirátská strana?

Pirátská strana vznikla před dvěma lety, a vznikla vlastně stejně, jako vznikaly pirátské strany za poslední roky v dnes již více než padesáti zemích světa. Tyto strany sdružují skupinu lidí, kteří se cítí být vážným způsobem kráceni na svých občanských svobodách, a zároveň cítí nutnost tyto svobody bránit. Právě občanská práva a svobody jsou ústřední ideou celého Pirátského hnutí.

Na jakých občanských právech jsem tedy krácen(a)?

Současné mocenské elity v posledních letech vyvíjejí mimořádný tlak na to, aby obsah Internetu dostaly alespoň částečně pod kontrolu stejně, jako ovládají i ostatní média. Piráti jsou přesvědčeni, že otázka svobody Internetu, tedy zachování síťové neutrality, bude jednou z hlavních celospolečenských otázek třetího tisíciletí, otázkou zcela srovnatelnou s otázkami globálního oteplování, či světového přelidnění, a že otázka občanských svobod získává v digitálním věku zcela nový rozměr. Nikdy ještě neměli lidé takovou svobodu, jakou mají dnes, a zároveň ještě nikdy v historii nebylo snadnější je o tuto svobodu připravit.

Jaké zákony chcete změnit? Budete levicoví nebo pravicoví?

Nechceme měnit jen zákony. Chceme se spíše zamyslet nad celým legislativním systémem. Skutečně potřebujeme k životu džungli tisíců zákonů? Lze například soudní spor trvající 15 let stále ještě považovat za vyhovující ústavnímu právu na soudní proces? Pojďme se znovu zamyslet nad spíše nad principem aplikace práva než nad několika paragrafy.

Nejste jenom další nudná politická strana?

Nejsme. Umíme si například představit, že v budoucnu zavedeme například něco jako dobrovolná místní zastupitelstva. Prostě a jednoduše, zastupitelem by se ve své obci či svém městě stal každý, kdo o to projeví zájem. Každý kdo chce, by se tak dlouhodobě mohl podílet na rozvoji místa, kde bydlí. Potřebujeme ve třetím tisíciletí vůbec zastupitelskou demokracii? Která jiná politická strana by plánovala něco, co udělá její vlastní existenci nadbytečnou?

Opravdu mě ODS nebo ČSSD nezachrání?

Podívej se, co dokázali za posledních 20 let. Stávající česká politická garnitura zkrátka nikdy nepřinese nová a koncepční řešení. Ne proto, že by nemohla, ale proto, že “napříč politickým spektrem” nechce. Kapři si svůj rybník zkrátka nevypustí, jak říká jedno české přísloví. Z tohoto pohledu, kromě barevného nádechu svých reklamních billboardů není zcela žádného rozdílu mezi ODS, ČSSD a jejich ostatními deriváty. Dokud se budou voličské preference převalovat jen mezi těmito dvěma hlavami na témže těle, budou se ve sněmovně řešit zástupné problémy (např. předané obálky a otisky prstů na nich), namísto skutečných a hlubokých koncepčních změn, zjednodušování státu a zlevňování jeho provozu.

Jak tedy bude vypadat stát po pirátsku?

Dobrá státní správa bude teprve tehdy, až nikdo nebude ani potřebovat vědět, že nějaká existuje. Když to naopak potřebovat bude, měl by mít dostupné úplně všechno: všechny smlouvy, rozpočty, výběrová řízení, zákony ... Chceme zmapovat to, jaké služby moderní občan od státu potřebuje, a které mu stát bude poskytovat. Chceme racionalizovat množství úřadů a úředníků, zamyslet se nad tím, jak vytvořit srozumitelný model daní, dávek a důchodů. Jak minimalizovat to, aby člověk musel něco vyřizovat na úřadě.


chtělo by to ještě vymyslet pár vět v podobném stylu o:
- autroském právu, duševnímu vlastnictví
- trochu více o transparenci a míře korupce
- více mezinárodního kontextu
- ... ? (Earth: a nice place to live-HOWTO) ?

kouknu na to popř. večer / ráno.
Naposledy upravil(a) Ondrej.Polansky dne 01 čer 2011, 15:06, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Polansky za příspěvky (celkem 7):
Jiri.Kaderavek, Roman.Kucera, Ivo.Vasicek, Petr.Vileta, Lukas.Findeis, Jaroslav.Kucera, Anonym101
tel. +420608584090
email: ondrej<tečka>polansky<zavináč>pirati<tečka>cz
------------------------------------------------
"Každá společnost, která je ochotna vzdát se soukromí, aby získala bezpečí, si nezaslouží ani jedno - a přijde o obé." Benjamin Franklin
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"

Příspěvek od Roman.Kucera »

takže leták bych upravil následně:

Dnes demostrujeme, co bude dál?
Přátelé, občané, těší nás, že se scházíme, abychom vyjádřili svou vůli po změně. Díky naší společné účasti politici vidí, že už máme dost jejich divadla, které demokracii jen předstírá. Ale demonstrace skončí a většina s Vás se rozejde ke svým starostem. Na to politici čekají. Nedejme jim tu možnost.
Nejde očekávat, že se politika změní, aniž by do ní vstoupili noví lidé. Ti noví lidé jste VY, proto se na Vás obracíme.
Jsme jedni z Vás, kteří již pochopili, že kapři si svůj rybník sami nevypustí, proto jsme vstoupili do politiky.
Jsme Piráti. Čím nás bude víc, tím větší naději budeme mít my všichni, že se nám povede změnit politiku, že se nám vrátí svoboda a skutečná demokracie.

Dál bych pokračoval programem, menším písmem, chceme/nechceme bych udělal do dvou sloupců, aby se tam vešel i ten závěr, který je perfektní.

Místo Transparentní stát bych dal Otevřený stát s velkým O.
"stát, kde je státnímu zástupci zakázáno vést řízení proti zkorumpovaným politikům" (kratší formulace)
Naposledy upravil(a) Roman.Kucera dne 01 čer 2011, 15:32, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, Ivo.Vasicek, Lukas.Findeis
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Jaroslav.Kucera
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4614
Registrován: 21 dub 2009, 15:19
Profese: Konfigurační inženýr/programátor
Bydliště: Mošnova 29, Brno
Dal poděkování: 7485 poděkování
Dostal poděkování: 1590 poděkování

Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"

Příspěvek od Jaroslav.Kucera »

Roji, zkus to prosím připravit. Ale potřeboval bych to k tisku nejpozději zítra v poledne. ČB verze.

člen KS Jihomoravský kraj, zakládající člen

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"

Příspěvek od Roman.Kucera »

Jaroslav Kucera píše:Roji, zkus to prosím připravit. Ale potřeboval bych to k tisku nejpozději zítra v poledne. ČB verze.
Kdybych s writerem uměl, už bych to sem cpal. umím jedině HTML
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
next_ghost
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3239
Registrován: 21 dub 2009, 18:03
Profese: programátor
Dal poděkování: 1433 poděkování
Dostal poděkování: 5131 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"

Příspěvek od next_ghost »

Roman Kucera píše:Nejde očekávat, že se politika změní, aniž by do ní vstoupili noví lidé. Ti noví lidé jste VY, proto se na Vás obracíme.
Jsme jedni z Vás, kteří již pochopili, že kapři si svůj rybník sami nevypustí, proto jsme vstoupili do politiky.
Jsme Piráti. Čím nás bude víc, tím větší naději budeme mít my všichni, že se nám povede změnit politiku, že se nám vrátí svoboda a skutečná demokracie.
Možná to v mém původním příspěvku nevyznělo dostatečně jasně, tak to napíšu ještě jednou. Samotný vstup nových lidí do politiky nic nevyřeší. Do rozhodovacího procesu se musí zapojit i široká veřejnost, která stojí mimo politiku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Ferjencik, Martin.Svadlenka
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“