IMHO bysme to měli být my, protože jinak by došlo ke zbytečnýmu tříštění sil. Hlavně nevím jak si budou demonstranti vytvářet politickou stranu a jak moc bude funkční. Taky bude dost složitý vytvořit kvalitní program apod. To první už máme za sebou, program máme mnohem propracovanější něž oni, máme nějakou vizi co by se mělo dít dál a navíc už máme s politikou nějaký zkušenosti a ve světě máme docela dobrý jméno. A vůbec, jací demonstranti by se dávali na politiku? A jak vážně by je lidé brali?Ivo Vasicek píše:Chtěl bych, aby to byla v prvním případě politická strana se kterou budeme spolupracovat, ve druhém případě je to smůla, a ve třetím případě bychom to měli být my.
Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Lukas.Findeis
- Komunální zastupitel/ka
- Příspěvky: 4889
- Registrován: 04 dub 2010, 15:47
- Profese: běžecký trenér
- Dal poděkování: 4617 poděkování
- Dostal poděkování: 4035 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvek:
- Jaroslav.Kucera
735 07 66 99, zastupitel MČ Praha 12
běžecký trenér, Dornova metoda PLUS, Spirální stabilizace (SM systém)
běžecký trenér, Dornova metoda PLUS, Spirální stabilizace (SM systém)
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"
Chapu to tak, ze organizatori nechteji mit s politkou jakykoliv styk.
Dale chapu situaci v Praze jako podporu toho co se deje ve Spanelsku. To znamena prijit, dve hodiny upozornovat, nechat se fotit a filmovat, posedet, pohovorit a jit domu.
Pokud by melo jit o preneseni revoluce k nam. Meli bychom prijit, zakorenit a vydrzet na miste. To by se melo stat. Rozvinout tabor. Treba jako husiti.
Teoreticky k tomu predpoklady mame a ma je defakto kazdy. Jen je otazka, kdo bude prvni. Staci partystan, obehnat kolem dokola krabicema s pozadavky a peticemi, karimatka, spacak a nekoho kdo zajisti obsluhu. Energii (vymene UPS, nebo domluva s nekym a prodluzka do okna ci sklepa), Internet, webkamera, rozvrhnout si sluzby na miste a na servisni tym, ktery doruci zakladni potraviny a vodu, leky, vitaminy, mineraly, navlhcit prave zapesti, 24 minut akupresury prvni den mezi 16-17 hodinou, pak opakovat 2 tydny ale uz jenom 10 minut... Pardon to sem videl v noci v televizi lecitele jasnovidce a ted se mi to vybavilo. Asi mu priste zavolam a zeptam se jak to dopadne. Ty technicky vymozenosti jsou tam jaksi navic, ale umoznilo by to mnohem rychlejsi sireni o tomto pocinu po Internetu.
Pokud se nestane neco nepredvidaneho, tak tam zajdu. Tezko se dozvime neco poradneho o situaci z novin. A i zpravy anarchistu nejsou uplne.
Dale chapu situaci v Praze jako podporu toho co se deje ve Spanelsku. To znamena prijit, dve hodiny upozornovat, nechat se fotit a filmovat, posedet, pohovorit a jit domu.
Pokud by melo jit o preneseni revoluce k nam. Meli bychom prijit, zakorenit a vydrzet na miste. To by se melo stat. Rozvinout tabor. Treba jako husiti.
Teoreticky k tomu predpoklady mame a ma je defakto kazdy. Jen je otazka, kdo bude prvni. Staci partystan, obehnat kolem dokola krabicema s pozadavky a peticemi, karimatka, spacak a nekoho kdo zajisti obsluhu. Energii (vymene UPS, nebo domluva s nekym a prodluzka do okna ci sklepa), Internet, webkamera, rozvrhnout si sluzby na miste a na servisni tym, ktery doruci zakladni potraviny a vodu, leky, vitaminy, mineraly, navlhcit prave zapesti, 24 minut akupresury prvni den mezi 16-17 hodinou, pak opakovat 2 tydny ale uz jenom 10 minut... Pardon to sem videl v noci v televizi lecitele jasnovidce a ted se mi to vybavilo. Asi mu priste zavolam a zeptam se jak to dopadne. Ty technicky vymozenosti jsou tam jaksi navic, ale umoznilo by to mnohem rychlejsi sireni o tomto pocinu po Internetu.
Pokud se nestane neco nepredvidaneho, tak tam zajdu. Tezko se dozvime neco poradneho o situaci z novin. A i zpravy anarchistu nejsou uplne.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvky (celkem 2):
- Jaroslav.Kucera, Ivo.Vasicek
- Jaroslav.Kucera
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 4614
- Registrován: 21 dub 2009, 15:19
- Profese: Konfigurační inženýr/programátor
- Bydliště: Mošnova 29, Brno
- Dal poděkování: 7485 poděkování
- Dostal poděkování: 1590 poděkování
Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"
Díky Broochu
Anarchistů se nebojte. I k nám byli z počátku když nic jiného, tak rezervovaní. Když jsme mluvili, tak jsme ani jednou nepoužili slovo Pirát. Ale podle našich trik (a lebkovlajky) bylo jasně vidět, kam patříme. Masky Anonymous také pomáhají, nikdo jiný je tam neměl a fotili si nás prakticky hlavně kvůli nim. Stačilo jim odvykládat náš otevřený stát a přímou demokracii + podmínku, že Internet musí zůstat svobodný (a zdroje, kde hledat nezávislé informace). Oni uvítají, když jim tam někdo bude chvíli mluvit.
Jestli jim tam budete rozdávat ty A4 letáky, tak na druhou stranu tu přihlášku netiskněte. Ale mít pár přihlášek bokem v batohu samozřejmě neuškodí.
Pokud někdo bude kafrat, dá se fakt jednoduše uzemnit tím, že mu řekneme, že už dva roky se o to co chtějí oni snažíme, tak od nás nemohou čekat, že je nebudeme veřejně podporovat.
S anarchisty je to hnutí odsouzeno k záhubě. A i v Brně ti Španělé co tu byli nás vyzývali, abychom dali něco dohromady sami a nezůstali jen u podpůrných demonstrací. Tedy žádná anarchie, ale organizovat se.
Jinak návrh na camp bych rád nadhodil příště. S tím, ať se rovnou lidi, kteří jsou k tomu ochotní upíší na papír, dají kontakty a rozjedeme to. Teď tam bylo tak 150 lidí max (minulý týden 20! a ani my jsme nevěděli, že se něco děje). Hádám, že příště tam bude alespoň dvojnásobek (doufám ve víc) a s tím už se dá něco dělat.
Prostě přístup "Sedávej panenko v koutě, jsi-li poctivá, najdou Tě" v tomto případě není možný
Anarchistů se nebojte. I k nám byli z počátku když nic jiného, tak rezervovaní. Když jsme mluvili, tak jsme ani jednou nepoužili slovo Pirát. Ale podle našich trik (a lebkovlajky) bylo jasně vidět, kam patříme. Masky Anonymous také pomáhají, nikdo jiný je tam neměl a fotili si nás prakticky hlavně kvůli nim. Stačilo jim odvykládat náš otevřený stát a přímou demokracii + podmínku, že Internet musí zůstat svobodný (a zdroje, kde hledat nezávislé informace). Oni uvítají, když jim tam někdo bude chvíli mluvit.
Jestli jim tam budete rozdávat ty A4 letáky, tak na druhou stranu tu přihlášku netiskněte. Ale mít pár přihlášek bokem v batohu samozřejmě neuškodí.
Pokud někdo bude kafrat, dá se fakt jednoduše uzemnit tím, že mu řekneme, že už dva roky se o to co chtějí oni snažíme, tak od nás nemohou čekat, že je nebudeme veřejně podporovat.
S anarchisty je to hnutí odsouzeno k záhubě. A i v Brně ti Španělé co tu byli nás vyzývali, abychom dali něco dohromady sami a nezůstali jen u podpůrných demonstrací. Tedy žádná anarchie, ale organizovat se.
Jinak návrh na camp bych rád nadhodil příště. S tím, ať se rovnou lidi, kteří jsou k tomu ochotní upíší na papír, dají kontakty a rozjedeme to. Teď tam bylo tak 150 lidí max (minulý týden 20! a ani my jsme nevěděli, že se něco děje). Hádám, že příště tam bude alespoň dvojnásobek (doufám ve víc) a s tím už se dá něco dělat.
Prostě přístup "Sedávej panenko v koutě, jsi-li poctivá, najdou Tě" v tomto případě není možný
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Kucera za příspěvky (celkem 6):
- Ivo.Vasicek, Roman.Kucera, Petr.Bajgar, Jan.Wagner, Jiri.Kaderavek, Martin.Svadlenka
člen KS Jihomoravský kraj, zakládající člen
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"
Anarchista ponekud rozezlen je na jednom videu zachycen. Ten tlustoch v cernem s vlajeckama.
Videa z dnesni demonstrace jsou tu: http://www.youtube.com/user/piratenewsc ... e=mhee#p/u
V Brne je situace evidentne uplne ale uplne jina nez v Praze.
Videa z dnesni demonstrace jsou tu: http://www.youtube.com/user/piratenewsc ... e=mhee#p/u
V Brne je situace evidentne uplne ale uplne jina nez v Praze.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvek:
- Ivo.Vasicek
- Ivo.Vasicek
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 6953
- Registrován: 02 úno 2010, 22:50
- Profese: manažer
- Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
- Dal poděkování: 10833 poděkování
- Dostal poděkování: 11395 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"
Z tou vlajkou je to zajímavý. Možná je ve Španělsku zakázaná. Je to vlajka poražené Španělské republiky, ve Španělsku je monarchie i když zemi řídí parlament, šlechtické nároky z titulu hierarchie tam platí. Vytažení té vlajky je vzpourou proti králi.http://www.youtube.com/user/piratenewsc ... hcYJ-_TYpY
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
- Ivo.Vasicek
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 6953
- Registrován: 02 úno 2010, 22:50
- Profese: manažer
- Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
- Dal poděkování: 10833 poděkování
- Dostal poděkování: 11395 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"
Španělům poradím strategii, ať se zamyslí nad tím, jestli by je nějaká strana či uskupení podporovali, kdyby to neodmítali. Jestli má někdo shodné cíle, tak proč jich dosahovat odděleně? Kdyby tam přišel s vlajkou nějakej SSO, tak by ho druhej den vyhodili ze strany. A minimálně jeden tam v Brně byl, mám pocit, že jsem ho už někde viděl. Byl tam inkognito, nenápadně. Mluvil do megafonu a říkal něco o "zrušení EU". Moc se nechytal.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 2):
- Ondrej.Profant, Jaroslav.Kucera
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"
Neco se zase objevilo na Aktualne
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/bu ... ?id=702638
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/bu ... ?id=702638
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Ivo.Vasicek
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 6953
- Registrován: 02 úno 2010, 22:50
- Profese: manažer
- Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
- Dal poděkování: 10833 poděkování
- Dostal poděkování: 11395 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"
Nechápu ty hlopé závěry novinářů: "že si Řeci demonstrací škodí, když jsou tam zrovna lidi z MMF" Funguje to přesně naopak. Demonstranti zvýší měkkost těchto ouřadů.
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
- Ivo.Vasicek
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 6953
- Registrován: 02 úno 2010, 22:50
- Profese: manažer
- Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
- Dal poděkování: 10833 poděkování
- Dostal poděkování: 11395 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"
O Pražské demonstraci celkem podrobně referují: http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/ ... uci-k-nam/
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
- Martin Broz
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 9428
- Registrován: 08 črc 2009, 12:40
- Profese: SMRT MODERACI
- Bydliště: Internet
- Dal poděkování: 1529 poděkování
- Dostal poděkování: 5426 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Demonstrace "Nejsme zboží v rukou politiků a bankéřů!"
Protoze TV zaryte mlci, je potreba se prestehovat z Vaclavaku pred budovu Ceske televize na Kavcich horach.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin Broz za příspěvky (celkem 5):
- Ondrej.Profant, Tomas Fuksa, Jan.Wagner, Mikulas.Ferjencik, Jaroslav.Kucera