Svobodná soutěž o základ grafického manuálu

Moderátoři: Vedoucí centrálních orgánů, Republikové předsednictvo - asistenti, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
Úkoly nyní postupně převádíme do nového specializovaného systému Úkoly. Nové úkoly prosím dávejte přímo tam. Diskuse k úkolům je tam také možná, pouze musíte být přihlášeni. Jakmile dojde k odladění nového systému a převedení veškerých úkolů, bude toto fórum uzavřeno, archivováno a zrušeno.
Děkujeme za pochopení.
Zamčeno
Robert.Adamek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž grafiků - termíny, podklady, dotazy

Příspěvek od Robert.Adamek »

Tak jsem si ty návrhy proletěl, velmi mě potěšil návrh Jana Latáka logotyp 2, opravdu vypadá moderně, důstojně a inovativně. Jinak valná část návrhů kopíruje Německo jen v různých barvách a pokud bychom už byli "nemoderní" přikláněl bych se k návrhu Radovana Trojančíka a Lukáše Findeise, ten je prostě žlutý, konzervativní, až na tu vizitku je v pohodě (ta se fakt nepovedla). Návrh Marcela Kolai si rád prohlédnu, hned jak bude v pro můj počítač srozumitelném formátu :-)

Měřítkem pro mě bylo především použití loga a barev, fonty jsem se příliš nezabýval.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Adamek za příspěvek:
Jaroslav.Kucera
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž grafiků - termíny, podklady, dotazy

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Taky se mi hodně líbí návrh Jana Latáka. Pak ještě za velmi inspirativní a použitelnej považuju návrh Evy Tylsarové. Tenhle nápad by se dal rozpracovat, ale abstraktní logo, ve kterém ani teď pořádně nevidím notebook, bych nepoužil. Tyto dva návrhy jsou v některých věcech mnohem lepší než náš návrh.

Nejde nám (nebo aspoň mě) o vyhrání soutěže, ale o dodělání a odprezentování návrhu, nad kterým jsme strávili nehorázně moc času a bylo by nám líto, kdyby to k ničemu nebylo.

Mrzí mě, že můj názor na návrhy byl pochopenej jako útok na konkurenci a pomlouvání. Je tam dost věcných připomínek, jsou tam zmíněny rozpory se zadáním nebo třeba i nápady jak návrh vylepšit. Kdybych konkurenci pomlouval, tak bych tam nepsal co se mi na návrzích líbí. Hodnocení některých návrhů je víceméně pozitivní.
Robert Adámek píše:a pokud bychom už byli "nemoderní" přikláněl bych se k návrhu Radovana Trojančíka a Lukáše Findeise, ten je prostě žlutý, konzervativní
Cílem má být dost minimalistickej moderní design s kvalitní typografií. HTML showcase PID tak zatím bohužel nevypadá. Hlavičkový papír v LaTeXu zatím také není. Nic konzervativního pro nás nepřipadá v úvahu. Je to v rozporu s PID. Mohli bychom se ubírat směrem v obrázku pid1.png viz http://www.uloz.to/9393667/zgm-tar-gz). Hraju si s tužkou a papírem a zkouším vymyslet ještě něco jinýho.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvek:
Robert.Adamek

735 07 66 99, Praha 12

Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3522
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3051 poděkování

Re: Soutěž grafiků - termíny, podklady, dotazy

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Leo K píše:Vytvořil jsem pro vás dokument http://www.kyslinger.info/pirate/ukazky.pdf – kde jsem použil část textu z kopírovacího monopolu v následujících fontech:
1. Linux Libertine Display Capital Regular
2. Ubuntu Light Regular
3. Linux Libertine Capitals Small Caps
4. Libertine Slanted
5. Libertine Slanted Bold
Ale praveze se vmesuj, jsme prece Piratska strana, ne nejaka uzavrena sekta. Vitame kohokoliv kdo chce spolupracovat na piratske vlne.

Kazdopadne to hlavni co jsme chtel napsat: Milionkrat ti dekuju za to PDF s ruznymy fonty. Ten prvni je proste nadhernej, uplne krasne se to cte. Narozdil od toho druheho, kterej je naprosto necitelnej. Za stejnou casovou jednotku prectu celej prvni text, ale z druheho jen jeden radek. Ostatni jsou tak mezi. Je ale fakt, ze knizni patkove pismo se pro letaky, plakaty moc nehodi. Ale vazne mi to zlepsilo naladu.
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4793
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5606 poděkování

Re: Soutěž grafiků - termíny, podklady, dotazy

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

OFFTOPIC[quote="Robert Adamek"]Návrh Marcela Kolaji si rád prohlédnu, hned jak bude v pro můj počítač srozumitelném formátu :-)[/quote]

Tvuj pocitac neumi .pdf? Nebo je problemem ten archiv? Pokud .pdf, tak doporucuju Adobe Reader :) Pokud archiv, tak doporucuju 7-zip. To vse samozrejme predpoklada windows... Moje Ubuntu jaksi s nicim nemelo problem implicitne.


Libi se mi navrhy od Marcela, BFB, Evy a Vaclava. Zbytek navrhu jsem moc nepochopil nebo se mi nelibily.

1. V Marcelove logu je IMHO nejlepsi logo ze vsech navrhu.
2. BFB ma manual jednoznacne nejpromakanejsi, lec se mi nelibi barevna kombinace navrhu OFFTOPICa "Volte piraty, nevolte kokoty" je:
- V opacnem slovosledu, nez puvodni heslo ... budiz
- Pripominkou neprijemne kauzy
- Nevhodnym prvkem showcase
- Priklad sloganu obsahujiciho zbytecny zapor (nevolte) ... takovym sloganum se chtejme vyvarovat.

3. Navrh od Evy je zajimavy. V logu ten laptop uplne nevidim, ale to muze byt moji spatnou predstavivosti. OFFTOPICKrom toho si teda nemyslim, ze chceme usilovat o povest ITaku, ale to je vedlejsi. Hlavne se mi na navrhu libi barevna kombinace, ktera je IMHO nepouzitelna pro standardni prezentaci, ale napriklad az jednou budeme prezentovat nasi environmentalni strategii (nebo neco podobneho), tak bych tyhle barvy urcite doporucoval vyuzit, protoze nejsou tou obycejnou zelenou smeskou, se kterou se bezne setkavame na plakatcich tykajicich se zivotniho prostredi.
4. Vaclavuv navrh je velice zajimavy, zvlast oranzova varianta OFFTOPIC- skoda jen, ze uz tu oranzovou maji socani. Nemyslim si, ze mel v manualu byt obrazek s Jezisem, precejen mame za cil spis volice pritahovat, nez je odhanet neopatrnym zlehcovanim nekterych temat - nicmene samozrejme chapu, ze to byl jen priklad. Libila se mi hodne variace na ten puvodni obrazek s kompasem, kormidlem, kolem a cd.

Diky vsem ucastnikum, diky moc.
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Leo.K
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 29
Registrován: 17 čer 2011, 20:28
Profese: starobní důchodce, bývalý učitel, grafik
Bydliště: Liberec
Dostal poděkování: 36 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž grafiků - termíny, podklady, dotazy

Příspěvek od Leo.K »

Robert Adamek píše:Tak jsem si ty návrhy proletěl, velmi mě potěšil návrh Jana Latáka logotyp 2, opravdu vypadá moderně, důstojně a inovativně. Jinak valná část návrhů kopíruje Německo jen v různých barvách a pokud bychom už byli "nemoderní" přikláněl bych se k návrhu Radovana Trojančíka a Lukáše Findeise, ten je prostě žlutý, konzervativní, až na tu vizitku je v pohodě (ta se fakt nepovedla). Návrh Marcela Kolai si rád prohlédnu, hned jak bude v pro můj počítač srozumitelném formátu :-)

Měřítkem pro mě bylo především použití loga a barev, fonty jsem se příliš nezabýval.
Tak jsem ho přebalil...ten Marcelův návrh. Je tady: http://www.kyslinger.info/pirate/ZGM.zip
Robert.Adamek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž grafiků - termíny, podklady, dotazy

Příspěvek od Robert.Adamek »

Leo díky za zip. Marcelův návrh vypadá čistě, v duchu corporal identity solidní společnosti. Působí vstřícně. Nechci se zabývat tím, že oranžovou používá ČSSD, hold se tam hodí. Asi by to byl jeden z těch, ze kterých bych vybíral.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Adamek za příspěvek:
Jaroslav.Kucera
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Člen KS Praha
Příspěvky: 4913
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4653 poděkování
Dostal poděkování: 4059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž grafiků - termíny, podklady, dotazy

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Showcase PID -- dva povedenější návrhy ze včerejška

Ještě to není ono, ale už to IMHO začíná vypadat dobře. Jen si tak zkouším přeskupovat bloky v GIMPu, tak ne všechno má takový rozměry jaký by mělo mít. Barvy se taky ještě musí doladit a výplň loga má být bílá. U prvního obrázku by mohla být celá tabulka žlutá. Víc se mi líbí první návrh, ale druhej by ještě šel vylepšit.

Mohl by nějak takhle vypadat web mimo hlavní portálovou stránku?
Přílohy
pid3.1.png
pid3.1.png (146.11 KiB) Zobrazeno 2510 x
pid2.1.png
pid2.1.png (142.38 KiB) Zobrazeno 2510 x

735 07 66 99, Praha 12

Uživatelský avatar
Martin.Broz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 9429
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5428 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Soutěž grafiků - termíny, podklady, dotazy

Příspěvek od Martin.Broz »

Mohli byste sem psat veci ktere se tykaji souteze?
Pokud vim, tak skoncila a dalsi zprava v poradi bude vyhodnoceni.
Jestli chcete nekdo probirat sve dalsi napady, posluzte si prosim jinde. Tady jste uz mimo tema.
Dekuju.
bioranger
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 4
Registrován: 21 kvě 2010, 07:30
Profese: bioranger

Re: Soutěž grafiků - termíny, podklady, dotazy

Příspěvek od bioranger »

Na rozdíl od kolůegů mně připadala důležitější kvalitní textáž - a ta vznikla u příležitosti voleb, kdy CPS nebyla schopna své aktivisty mobilizovat, aby leták vytiskli a rozšířilil ve svém okolíé. Nyní je uložen zde: http://pirateportal.cz/imageshare/pm-14 ... 71716.html
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4793
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: designér legálních konopných produktů
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6558 poděkování
Dostal poděkování: 5606 poděkování

Re: Soutěž grafiků - termíny, podklady, dotazy

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

bioranger píše:Na rozdíl od kolůegů mně připadala důležitější kvalitní textáž - a ta vznikla u příležitosti voleb, kdy CPS nebyla schopna své aktivisty mobilizovat, aby leták vytiskli a rozšířilil ve svém okolíé. Nyní je uložen zde: http://pirateportal.cz/imageshare/pm-14 ... 71716.html
Je pravda, ze jsem po lobotomii, takze je mozna chyba na me strane, ale vubec jsem nechytil, co ma ten tvuj prispevek spolecnyho s touhle soutezi... No offense.
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Zamčeno

Zpět na „Grafika“