[Flame] informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Příspěvek od Petr.Vileta »

Tomas Vymazal píše:Mlatej na tech demonstracich nekoho?
Ale samozrejme, ze nemlatej. To by to schytali podle zakona. Oni samozrejme tam jedou nekoho zmlatit a poklidny pochod a projev predsedy jsou jen takove zastiraci manevry. Stejne jako hoolligans Baniku Ostrava nejezdi na zapas primarne kvuli fotbalu, ale porvat se s hooligans protivnika a stejne, jako kdyz se pred rokem 1989 utikalo na Zapad, tak se oficialne jelo na dovolenou do Jugoslavie.

Neni dulezite jak se tvari a co uvadi jako oficialni duvody, ale o co jim ve skutecnosti jde. Nackum dole jde o to zmlatit cikana nebo Zida, nackum nahore o "rasovou cistotu" - nic nez narod. Ze to vydavaji za cokoliv jineho, neni podstatne.

Dobry soudce hledi na ducha zakona, neridi se tupe pouze literou. Musis posuzovat ucel, jakoho ma byt dosazeno a ne zda jsou prostredky legalni. To mas jako s vypovedi "dohodou", kdy zamestnavatel zrusi tve misto, nabidne ti formalne jine za polovicni plat a tak se radeji "dohodnes". Pak to misto znovu vytvori a prijme nekoho jineho, koho tam puvodne chtel mit. Podobnych situaci jsou v zivote stovky a tisice a prave proto, ze uz jsem to parkrat zazil, tak neposuzuji na formu, ale ucel.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 4783
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: Softwarový analytik
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6547 poděkování
Dostal poděkování: 5576 poděkování

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Presumpce neviny? Ja uz proste neverim svym ocim.
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 7907
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
Dal poděkování: 2710 poděkování
Dostal poděkování: 7708 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Dokud členové ČPS nepochopí, že právní principy a morální zásady (křesťanské, chcete-li) existují právě proto, aby je nikdo nemohl porušit podle svého pokřiveného světonázoru, tak nemá smysl se ve volbách o cokoliv ucházet. Svině je i ten, který se vůči sviním vehementně vymezuje (a tím se vnitřně utvrzuje, že on není svině, resp. on se jako svině takto utvrzovat musí, protože svědomí chceme mít všichni čisté). Jen ho pošlete výtahem moci nahoru a uvidíte pravou podstatu někoho, kdo přes mrtvoly předělává svět k podobě svého "spravedlivého" světonázoru. Ostatní vědí, že svině jsou součástí světa a nejlepší způsob jak je svinství zbavit je pochopit je, mluvit s nimi a ukazovat jim dobro, ne na ně křičet a pouštět se s nimi do křížku (tím jim dáváte smysl existence). Proč? Protože nenávist plodí otroctví.
Chceš-li být otrokem nějakého člověka, nesnášej ho. Pak s tebou bude ráno, po celý den i v noci. Tenhle člověk s tebou bude také jíst a naruší tvé trávení. Zničí tvou schopnost koncentrace, zničí každou příjemnou chvilku a zbaví tě tvého drahého pokoje i radosti. Své štěstí vkládáš do jeho rukou. Dáváš mu skutečnou moc nad sebou samým... (John Powell)
Presumpce neviny, svoboda slova, rozhodnutí úřadů (zákonné), habeas corpus to vše jde stranou, když před sebou svině vidí ideového nepřítele, protože on si přece nenaslouží býti nazýván člověkem. Kdo jiný, když ne já, jsem spravedlivý! A kdo je spravedlivý, ten principy ani zákony nepotřebuje. Takový člověk se chová jako zvíře (to je vždy spravedlivé), bez zásad a principů, sobecky podle svých instinktů, jak vidí nepřítele, tečou mu sliny a před pánem se pokorně plazí přesně dle plánu pro otroky divide et impera. Bojem se zvířaty se sami zvířaty stáváme.

Když zůstanete člověkem, nestáváte se spoluviníkem boje zvířat. Naopak, můžete jim zabránit, aby se pozabíjeli. Neidentifikujte se ani s jedněmi, nejsou toho hodni, neví, co je to odpuštění. Nakonec jeden citát a najděte se v něm, uvědomte si, kdo je Mojžíš, co reprezentuje a zda je dnešní doba dobou zloby a odplaty nebo dobra a odpuštění a v čem sami žít chcete. Pak se dle toho chovejte i v politice.
Biblické čtení: Ř 3,10-28 Text kázání: Jan 8,2-11

Na úsvitě přišel opět do chrámu a všechen lid se k němu shromažďoval. On se posadil a učil je. Tu k němu zákoníci a farizeové přivedou ženu, přistiženou při cizoložství; postavili ji doprostřed a řeknou mu: "Mistře, tato žena byla přistižena při činu jako cizoložnice. V zákoně nám Mojžíš přikázal takové kamenovat. Co říkáš ty?" Tou otázkou ho zkoušeli, aby ho mohli obžalovat. Ježíš se sklonil a psal prstem po zemi. Když však na něj nepřestávali naléhat, zvedl se a řekl: "Kdo z vás je bez hříchu, první hoď na ni kamenem!" A opět se sklonil a psal po zemi. Když to uslyšeli, zahanbeni ve svém svědomí vytráceli se jeden po druhém, starší nejprve, až tam zůstal sám s tou ženou, která stála před ním. Ježíš se zvedl a řekl jí: "Ženo, kde jsou ti, kdo na tebe žalovali? Nikdo tě neodsoudil?" Ona řekla: "Nikdo, Pane." Ježíš jí řekl: "Ani já tě neodsuzuji. Jdi a už nehřeš!"
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 8):
Jiri.Kaderavek.sen, Marcel.Kolaja, Tomas.Vymazal, Jan.Wagner, play3r, Lukas.Findeis, Ivo.Vasicek, Jaroslav.Kucera
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Příspěvek od Petr.Vileta »

Informace pro všechny, kdo jedou do Brna demonstrovat (na libovolné straně) - budou po vás střílet míčky, vezměte si tenisové rakety, nebo vaťáky. :D
http://domaci.ihned.cz/cesko/c1-5172101 ... ilet-micky
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Miroslav Broz píše:Petře máš pravdu, sorry to slovo NĚKTEŘÍ tam opravdu velmi chybělo...

s těmi cenzory je to trochi ironie... ale bylo by pokrytecké hájit svobodu nacistů k šíření strachu a nenávisti a upírat cenzorům svobodu cenzurovat...
S těmi cenzory to je to naprosto ukázková demagogie (klamná analogie - popsal to už Aristoteles). Nikdo tady nehájí svobodu šířit strach a nenávist, ale svobodu šířit názor. Stejně tak nebráním cenzorům, aby o cenzurování mluvili a šířili názory o cenzurování. Provádění cenzury však není názor, stejně jako násilí není názor.
přehled demagogických postupů je např. zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/Logick%C3%BD_klamBohužel mám zkušenost, že někteří bojovníci proti nacismu jsou stejní nepřátelé svobody jako nacisté. Ostatně bylo tomu tak i v historii.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 6):
Marcel.Kolaja, Jiri.Kaderavek.sen, Lukas.Findeis, Jan.Wagner, Tomas.Vymazal, Jaroslav.Kucera
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Miroslav.Broz
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 346
Registrován: 01 čer 2010, 09:22
Profese: sociální pracovník
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 116 poděkování
Dostal poděkování: 327 poděkování

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Příspěvek od Miroslav.Broz »

ale oni během pochodu Cejlem nebudou šířit názor, ale strach a nenávist.

Budou pochodovat, dupat a u toho a skandovat "hanba cigánům", a "kundy tu nechceme" , "Čechy Čechům" to vše za účelem aby nahnali strach cigánům , pod jejihž okny budou mašírovat... V Ústí šli mlčky a jen bubnovali a nesli pochodně... Ty pochody mají nahnat strach, demonstrovat sílu a šířit nenávist...

Moje zkušenost je, že například cigánské děti z podobného pochodu, lidí, kteří je chtějí vraždit, pod jejich okny, z jejich skandování, pláče své k smrti vystrašené matky a přítomnosti stovek po zuby ozbrohejých zakuklených policistů mají doživotní trauma a noční můru.

Ivo, opravdu by jsi se měl na nějakou podobnou demo (pochod z nenávisti) jet podívat, protože si vůbec nedokážeš představit, jak podobná akce vypadá a máš zkreslené představy...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Broz za příspěvek:
Petr.Bajgar
"Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic, protože si myslí, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné" E. Burke
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2326
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2631 poděkování
Dostal poděkování: 3122 poděkování

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

Prosím, přestaň nás v Brně už tou svoji demagogií otravovat. Speciálně do Brněnského bronxu bys večer nešel, protože by tě mohla zmlátit ta uplakaná skupina vystrašených dětí. Ale třeba tě pobaví následující video.
http://www.youtube.com/watch?v=3jiZYEoW_ks
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek.sen za příspěvek:
Jaroslav.Kucera
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Uživatelský avatar
Miroslav.Broz
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 346
Registrován: 01 čer 2010, 09:22
Profese: sociální pracovník
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 116 poděkování
Dostal poděkování: 327 poděkování

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Příspěvek od Miroslav.Broz »

Jiří, tomu čemu vy v Brně říkáte "Bronx", my v Ústí říkáme "klidná, pěkná čtvrť". V brněnském "Bronxu" jsem v noci byl a opravdu jsem se nebál, nebylo čeho. Piráti by měli být odvážní...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Broz za příspěvek:
Petr.Bajgar
"Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic, protože si myslí, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné" E. Burke
Uživatelský avatar
Jan.Wagner
Místní předsednictvo
Příspěvky: 341
Registrován: 04 čer 2010, 21:37
Profese: Elektromechanik
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 506 poděkování

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Příspěvek od Jan.Wagner »

Miroslav Broz píše:Jiří, tomu čemu vy v Brně říkáte "Bronx", my v Ústí říkáme "klidná, pěkná čtvrť". V brněnském "Bronxu" jsem v noci byl a opravdu jsem se nebál, nebylo čeho. Piráti by měli být odvážní...
Zkus se zeptat Brňáků s čím si asociují slova Bratislavská a Francouzká. ;)
4. místopředseda MS Brno
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Miroslav Broz píše:ale oni během pochodu Cejlem nebudou šířit názor, ale strach a nenávist.

Budou pochodovat, dupat a u toho a skandovat "hanba cigánům", a "kundy tu nechceme" , "Čechy Čechům" to vše za účelem aby nahnali strach cigánům , pod jejihž okny budou mašírovat... V Ústí šli mlčky a jen bubnovali a nesli pochodně... Ty pochody mají nahnat strach, demonstrovat sílu a šířit nenávist...

Moje zkušenost je, že například cigánské děti z podobného pochodu, lidí, kteří je chtějí vraždit, pod jejich okny, z jejich skandování, pláče své k smrti vystrašené matky a přítomnosti stovek po zuby ozbrohejých zakuklených policistů mají doživotní trauma a noční můru.

Ivo, opravdu by jsi se měl na nějakou podobnou demo (pochod z nenávisti) jet podívat, protože si vůbec nedokážeš představit, jak podobná akce vypadá a máš zkreslené představy...
Rozumím, že tě to štve a nelíbí se ti to. Myslím, že i vím jak ty akce vypadají. Je to však reakce společnosti. Když se s nimi chceš bít, nebráním ti a přeji úspěch (také prezentuješ společnost). Zkus však pochopit, že i ty vystrašené děti nevnímám jako vážný problém Ostatně vidí realitu, když jim ji skryješ nezmění se, já jsem pro otevřenost - ať ty nácky vidí, může si je i zapamatovat. Může také vidět policisty, kteří reprezentují stát a vidí komu jsou oporou. Problém není s nácky, ale s tím státem - náckové problémy této společnosti nevytvářejí, ti se na nich jen přiživují OFFTOPIC(pro mne nejsou významní, jejich "eliminace" nic neřeší, proto je taky neřeším, já chci zmenit tenhle oligarchický systém)
Já vnímám větší nebezpečí v omezování svobody, které se nyní děje. A pod záminkou "uplakaného dítěte" je omezována také.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Jaroslav.Kucera
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“