[Flame] informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Marcel.Kolaja
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4825
Registrován: 14 čer 2010, 15:27
Profese: místopředseda Evropského parlamentu
Bydliště: Český Brod
Dal poděkování: 7257 poděkování
Dostal poděkování: 6950 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Příspěvek od Marcel.Kolaja »

Kód: Vybrat vše

         +-------------------+             .:\:\:/:/:.            
         |   PLEASE DO NOT   |            :.:\:\:/:/:.:           
         |  FEED THE TROLLS  |           :=.' -   - '.=:          
         |                   |           '=(\ 9   9 /)='          
         |    Thank you!     |              (  (_)  )             
         |                   |              /`-vvv-'\             
         +-------------------+             /         \            
                 |  |        @@@          / /|,,,,,|\ \           
                 |  |        @@@         /_//  /^\  \\_\          
   @x@@x@        |  |         |/         WW(  (   )  )WW          
   \||||/        |  |        \|           __\,,\ /,,/__           
    \||/         |  |         |          (______Y______)          
/\/\/\/\/\/\/\/\//\/\\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\
==================================================================
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marcel.Kolaja za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Ferjencik, Jiri.Kaderavek, Petr.Vileta
Marcel Kolaja
místopředseda Evropského parlamentu
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Jakub Michalek píše:
Oznámení moderátora:
Vraťte se k tématu nebo si založte zvláštní vlákno. Vždyť ty příspěvky na sebe vůbec nenavazují. :roll:
Co soudí moderátor to výroku T.Vymazala v tomto vlákně
"Skoda, ze je tak vypatlanej, ze mu nedochazi, ze se sam umatoval vetou: "Zadam nulovou toleranci pro netoleranci." Bejt po jeho, tak ho musej hnedka zavrit."
Opravdu nevím jestli je víc naivní, nebezpečný, zavádějící, manipulativní. Nechci nijak zpochybňovat kolegvo právo na jeho názor. Jde mi o to jestli jsem jediný koho pobuřuje tento výrok svou logikou požadující toleranci vůči netoleranci.

Navíc je tento příspěvek cílen osobně a urážlivě: 1.ze je tak vypatlanej, 2.ze mu nedochazi, 3.ze se sam umatoval

Možná kolega netuší co chtěl autor vyjádři větou "Zadam nulovou toleranci pro netoleranci" jenže tato věta plně konvenuje se stanovámi ČPS čl.2 bod 3
Česká pirátská strana chce všemi zákonnými prostředky bojovat proti:

a)zneužívání zákonů k omezování svobody,
b)cenzuře, násilí, rasismu, strachu, nejistotě a pochybám ve společnosti a proti potlačování lidských práv.
Uživatelský avatar
Miroslav.Broz
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 346
Registrován: 01 čer 2010, 09:22
Profese: sociální pracovník
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 116 poděkování
Dostal poděkování: 327 poděkování

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Příspěvek od Miroslav.Broz »

Petře tvůj poslední příspěvek= hřebík na hlavičku.

Mě taky pobuřuje, když brněnští Piráti chtějí toleranci pro netoleranci. také chtějí toleranci šíření strachu, toleranci nenávisti a pochodů z nenávisti a násilí....

Požaduju svobodu cenzorů svobodně vyjádřit svůj názor a právo ho svobodně projevovat cenzurováním ostatních. Protestuji proti protestní akci čps na dvorku společnosti Telefonica, kde Piráti upírali Telefonice svobodu a právo svobodně cenzurovat internet. To nad chcete cenzurování zakazovat? Tím zasahujete do práv cenzorů, jsem proti zákazům.

Od teď: náckům svobodu šířit nenávist a útočit na etnické menšiny, cenzorům svobodu cenzurovat a politikům svobodu krást naše peníze ! Ať žijí Piráti z Brna, autoři této úžasné filosofie, hip, hip , hurá !
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Broz za příspěvek:
Adam.Soukal
"Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic, protože si myslí, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné" E. Burke
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Miro vážím si tvého zápalu pro dobrou věc plně korespondující s programem ČPS. Přesto nebo možná právě proto se musím ohradit proti zjednodušování a paušalizování. To proto abychom se nepřehoupli oslím můstkem jinam něž čím chceme být. Věřím, že máte s přípravou protestu mnoho stresových situací a že tě musí silně iritovat vyjádření některých kolegů z ČPS. Přesto mám za to, že většina členů ČPS s vámi sympatizuje. Prosím tě proto, aby si neztrácel svůj zdravý nadhled nad některými, často i velice provokativními až nechutnými šťouchy jednotlivců. Proto mám za to, že tvém příspěvku by velice slušelo jedno slovíčko a to sice někteří
Miroslav Broz píše:Mě taky pobuřuje, když někteří brněnští Piráti chtějí toleranci pro netoleranci. také chtějí toleranci šíření strachu, toleranci nenávisti a pochodů z nenávisti a násilí....
Požaduju svobodu cenzorů svobodně vyjádřit svůj názor a právo ho svobodně projevovat cenzurováním ostatních. Protestuji proti protestní akci čps na dvorku společnosti Telefonica, kde Piráti upírali Telefonice svobodu a právo svobodně cenzurovat internet. To nad chcete cenzurování zakazovat? Tím zasahujete do práv cenzorů, jsem proti zákazům.
Od teď: náckům svobodu šířit nenávist a útočit na etnické menšiny, cenzorům svobodu cenzurovat a politikům svobodu krást naše peníze ! Ať žijí Piráti z Brna, autoři této úžasné filosofie, hip, hip , hurá !
Doufám, dále že tvůj požadavek na svobodu cenzorům je spíš vyprovokovaný výkřik, než zrale uvážený požadavek. Cenzůry by, aspoň tedy podle mého mínění, mělo být ve společenském životě užívano jako hadího jedu-a to v minimálních dávkách a na speciální excesy. O extremistech je naopak potřeba informovat, co jsou zač v čem je podstata jejich ubohosti a že brutalitou zakrývají vnitřní prázdnotu a to svoji i společnosti přihlížejících.
Musíme se učit zvládat přirozené reakce podvědomě vynucované strachem a nenechat se touto jednoduchou technikou manipulovat.
Je potřeba posilovat imunitní schopnosti společnosti ve které žijeme reagovat na nacisitickou sepsi hrozící celému organizmu vážnými následky.

Připomenutí: reklamy "Opatruj si svého nácka", která byla velice efektivní. Víc než rozruch i když i ten je občas potřeba, aby si náckové nezačali myslet, že můžou cokoliv.
Jde mi pouze o to nedělat to co potřebují náckové, ale to co potřebujeme my k osvobození od jejich manipulace strachem.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
Patrik.Dolezal
Uživatelský avatar
Jan.Wagner
Místní předsednictvo
Příspěvky: 341
Registrován: 04 čer 2010, 21:37
Profese: Elektromechanik
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 506 poděkování

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Příspěvek od Jan.Wagner »

Tolerujte prosím moje skromné přání strávit první květnovou neděli a Svátek práce u babičky. Okopu jí zahrádku, dám si dobrý oběd, přečtu si noviny a odpoledne si půjdu ven s přáteli zahrát třeba petanque. Nenechám si tento den zkazit ani cikánama, ani nacistama, ani antifou. Pro mě jsou pouliční bojůvky, pochody, blokády, policejní kordony a pokřikování hesel až teda ty poslední způsoby, jak bych chtěl slavit Svátek práce. To už bych radši šel na dechovku a guláš ke komunistům. A nepodsouvej nám Míro pořád, že chceme netoleranci, nenávist a násilí. To bychom se nejspíš nešešli na tomto fóru, ale na nějakým úplně jiným. Já to vidím jako selhání úřadů, že to povolily, ale když už se tak stalo, tak opravdu nemám zapotřebí stavět se nad zákony ČR a shromaždovací právo a jít ten pochod blokovat. Tou blokádou zase jenom porušíte zákon a dostanete tak leda obuškem nebo kopytem do huby a nakonec dobře vám tak. Ani všichni svatí by vám nepomohli, zákon je zákon. Ale co už, nakonec každý je svého šteští strůjce.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Wagner za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Kaderavek.sen, Tomas.Vymazal, Patrik.Dolezal, Tomas Babicky, Jaroslav.Kucera
4. místopředseda MS Brno
Uživatelský avatar
Miroslav.Broz
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 346
Registrován: 01 čer 2010, 09:22
Profese: sociální pracovník
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 116 poděkování
Dostal poděkování: 327 poděkování

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Příspěvek od Miroslav.Broz »

Petře máš pravdu, sorry to slovo NĚKTEŘÍ tam opravdu velmi chybělo...

s těmi cenzory je to trochi ironie... ale bylo by pokrytecké hájit svobodu nacistů k šíření strachu a nenávisti a upírat cenzorům svobodu cenzurovat...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Miroslav.Broz za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Patrik.Dolezal
"Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic, protože si myslí, že to málo, co udělat může, je bezvýznamné" E. Burke
Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 4889
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4617 poděkování
Dostal poděkování: 4035 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Míro, seš Pirát nebo jen antinacista, kterej využívá Piráty ke svejm bojůvkám? Pirát by totiž nikdy nikomu nezakazoval svobodně vyjádřit svůj názor, i když s ním nesouhlasí, ale bojoval by proti nebezpečnejm činům osob, který nějakej názor zastávaj. Tady seš v roli cenzora ty. BTW souhlasils se zákazem DS?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Findeis za příspěvky (celkem 7):
Jiri.Kaderavek.sen, Marcel.Kolaja, Jan.Wagner, Jiri.Kaderavek, Tomas.Vymazal, Patrik.Dolezal, Jaroslav.Kucera
735 07 66 99, zastupitel MČ Praha 12
běžecký trenér, Dornova metoda PLUS, Spirální stabilizace (SM systém)
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 4783
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: Softwarový analytik
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6547 poděkování
Dostal poděkování: 5576 poděkování

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Prihreju si polivcicku tim, ze se pridam k dvema predeslym vysvetlujicim prispevkum od Honzy a Lukáše:

Zkusme to nejdriv od jednoduchych prikladu:

Jaky je rozdil mezi:
Myslim, ze by si Jenicek na pisecku nemel stavet babovicky. VS. Jdu a rozkopu Jenickovi jeho babovicky.
Myslim, ze by vsichni meli sekat travu, kdyz ma vic nez 10cm. VS. Jdu, vemu sekacku a posekam vsem travniky.

Pritvrdime:

Jaky je rozdil mezi:
Myslim, ze kdo se nedostane na stredni skolu, mel by dostat visacku "debil" na krk. VS. Jdu po ulici a na zaklade ankety rozdavam lidem visacky s napisem "debil".
Podle me by muslimove nemeli mit moznost se v Brne schazet v mesitach. VS. Dojedu s tatrou a pred vchod do mesity vysypu 6 kubiku sterku.

A ted se dostaneme na nasi uroven:

Jaky je rozdil mezi:
Myslim si, ze by vsichni cigani meli skoncit v plynu a nebo by aspon meli byt deportovani. VS. Necham se zvolit do parlamentu, ziskam v nem dostatecny vliv a nasledne prosadim zakon, ktery naridi deportaci vsech ciganu.
Myslim si, ze by nemela na internetu byt k dostani zadna pornografie nebo naucna literatura. VS. Prosadim zakonnou cestou cenzuru pornografie a naucne literatury na internetu.

1. Vsechny otazky byly recnicke.
2. Uz to chapete?
3. Nechapete? Tak si dle hesla, chytremu napovez, hloupeho poves, bezte hodit masli.

OFFTOPICVyhlazuju si vsechny prava na "Chytremu napovez, hloupeho poves."
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Příspěvek od Petr.Vileta »

Tomas Vymazal píše:Jaky je rozdil mezi:
Myslim, ze by si Jenicek na pisecku nemel stavet babovicky. VS. Jdu a rozkopu Jenickovi jeho babovicky.
Ono je to jedno, na kterem prikladu to vezmu, tenhle je jednoduchy, tak na nem.

1) Myslim, ze by si Jenicek na pisecku nemel stavet babovicky.

2) Chtel bych rozkopat Jenickovi jeho babovicky, ale jsem bud srab, nebo vychcanej, tak navedu Karlika, at mu je rozkope. Az do nich zacne kopat, zacnu kricet "Ale Karliku, tohle se nedela."

3) Jdu a rozkopu Jenickovi jeho babovicky.

ad 1) Myslet si muze kazdy co chce, to je OK.
ad 3) Jsem peknej hajzlik, tak dostanu na prdel.
ad 2) Jsem obrovskej hajzl, odnese to za me Karlik, ale me se nic nestane a jeste me mozna nekdo i pochvali, jak jsem chtel Karlika zastavit.

A presne podle 2) to delaji nackove, tedy ti v jejich vedeni. Vandas recni o protestech, pokojnych demonstracich atd., ale mezi sebou osobne, nebo i na netu, si vymenuji informace jak kde koho zmlati, co podpali, jak oblbnou policajty a obejdou zakony. 2) je totiz mnohem horsi nez 3) a jeste se najdou takovi, ze 2) povazuji za 1) a budou hajit svobodu slova.

Nekde jsem slysel nebo cetl citat, uz nevim od koho, ze "Není mocnější zbraně nežli slova".
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Tomas.Vymazal
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 4783
Registrován: 23 dub 2009, 16:31
Profese: Softwarový analytik
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 6547 poděkování
Dostal poděkování: 5576 poděkování

Re: informace pro brněnské Piráty k 1.5.

Příspěvek od Tomas.Vymazal »

Petr Vileta píše:
Tomas Vymazal píše:Jaky je rozdil mezi:
Myslim, ze by si Jenicek na pisecku nemel stavet babovicky. VS. Jdu a rozkopu Jenickovi jeho babovicky.
Ono je to jedno, na kterem prikladu to vezmu, tenhle je jednoduchy, tak na nem.

1) Myslim, ze by si Jenicek na pisecku nemel stavet babovicky.

2) Chtel bych rozkopat Jenickovi jeho babovicky, ale jsem bud srab, nebo vychcanej, tak navedu Karlika, at mu je rozkope. Az do nich zacne kopat, zacnu kricet "Ale Karliku, tohle se nedela."

3) Jdu a rozkopu Jenickovi jeho babovicky.

ad 1) Myslet si muze kazdy co chce, to je OK.
ad 3) Jsem peknej hajzlik, tak dostanu na prdel.
ad 2) Jsem obrovskej hajzl, odnese to za me Karlik, ale me se nic nestane a jeste me mozna nekdo i pochvali, jak jsem chtel Karlika zastavit.

A presne podle 2) to delaji nackove, tedy ti v jejich vedeni. Vandas recni o protestech, pokojnych demonstracich atd., ale mezi sebou osobne, nebo i na netu, si vymenuji informace jak kde koho zmlati, co podpali, jak oblbnou policajty a obejdou zakony. 2) je totiz mnohem horsi nez 3) a jeste se najdou takovi, ze 2) povazuji za 1) a budou hajit svobodu slova.

Nekde jsem slysel nebo cetl citat, uz nevim od koho, ze "Není mocnější zbraně nežli slova".
Mlatej na tech demonstracich nekoho? Radsi to zopakuju: Mlatej na tech demonstracich nekoho?
Odpoved zni "ne". Kdyz nekoho mlatej, tak po tom, co hlavni akce skonci, kdyz uz u nich nestoji fizlove. Tim padem situace 2) ani 3) nenastanou (cti: paklize nastanou, tak na ne nema vliv jakakoliv blokada). Takze se opet vracime ke svobode slova a nazoru.

Naprosto souhlasim s Honzou Wagnerem, ze urad by ten pochod ciganskou ctvrti nemel povolit. Ale kdyz uz to povolil, tak je nemyslitelny porusovat zakon proto, aby nacci nemohli v souladu se zakonem pochodovat.

Opravdu Petre, najdi si peknej strom a zhoupni se... Ja uz nemam silu hadat se s clovekem, kterej neakceptuje standardni argumentacni paradigma.
Tom Vymazal, podporovatel phpBB a bojovník za legalizaci heroinu
Takovej ten stav, když seš uprostřed stavu a myslíš si, že nemáš stav. -- Michal Wagner, tč. garant programového bodu Drogy
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“