Úvod

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym EZO

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Evropská unie, zahraničí, obrana. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Veroslav.Suchy
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 122
Registrován: 15 črc 2009, 12:05
Profese: Product manager
Dostal poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvod

Příspěvek od Veroslav.Suchy »

Euro: Ano
Integrace : Ano
Lisabon : nemám dostatek podkladů pro vyjádření se

K tomuto bych chtěl dodat že jsem obecně proti referendům a to z důvodů:
1. referendu o politické otázce by měli řešit politici jako VOLENÍ ZÁSTUPCI což z nepoužití referenda nědělá nedemokratický akt
2. řadový občan nemá možnosti či prostředky danou problematiku nastudovat natolik aby mohl podat fundované rozhodnutí a tudíš se referendfum stává nástorejm ovlivněným mediální kamopaňí a populistickými prohlášeními
3. jsem pro lokální referenda, kterých se účastní maximálně stovky volících a to po patřičné diskuzi (ala systém městských států v Řecku )

Vytvoření volebního a informačního systému blískému našemu současnému fóru pro obecné využití mi přijde jako báječný nápad.

Vize:
Fórum obsahující strukturu jednotlivých řízení.
Pod každým řízením topic: kde se prezentují fakta (důraz na objektvitu prezentujících) maximální důležitost
............................... kde probíha diskuze(či vícero diskuzí k jednotlivým detailům)
............................... rámcový test dokazující, že se potencionální volič problematice věnoval a jeho hlas lze považovat za fundovaný po úspěšném absolování testu
............................... hlsování všech, jejichž hlas byl systémem uznám za fundovaný

výsledkem by byla separace hlasu "ovčanů" čož by vedlo k důvěře v takové hlasování. Dokážete si představit, že by všichni zaměstnanci firmy(třeba dopravní společnsoti) hlasovaly (v demokratickém referendu) o tom, jaký sw nástroj bude používán pro zálohování dat oddělením IT? Nechat hlasovat běžného občana o otázce lisabonské smlouvy jako celku je pro mě stejně neprůkazné a zavádějící a obávám se, že ne každý kdo by se referenda vůbec zůčasnil by byl natolik zodpovědný aby celou problematiku ve vlastním zájmu nastudoval. Naopak bych očekával kohorty těch, jejichž názor se utvořil v pátek u píva s Vencou kterej tomu "ale fakt rozumí" či lidí, kteří dali svůj hlas na základě mediální kampaně v průměrné délce minuta dvacet.
4. místopředseda KS Jihomoravský kraj
Mediální tým : Kontakty a organizace
Podpora a propagace strany v JM kraji (subZnojmo); podpora kraj Vysočina
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4106
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2897 poděkování
Dostal poděkování: 6677 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvod

Příspěvek od Michael.Polak »

No ale my nemáme požadovat vize - my je máme nabízet ! My na trhu myšlenek nejsme odběratelé, ale dodavatelé - jakožto politická strana ! Resp. můžeme vzít existující vize a snažit se je realizovat, ale podle mě nemůžeme požadovat, aby nám někdo řekl, jakou máme mít vizi.. to fakt ne :-)

Co říkáte "Evropě regionů" ? tedy co takhle nějaká druhá komora parlamentu, kde by ČR měla třeba tři zástupce (Praha, Čechy, Morava) - a celkově by se více dostaly ke slovu tradiční celky, jako Baskicko,Katalánsko, Korsika, Skotsko... Morava... já nechci zabíhat do detailů, ale sktutečně, ne ve všech těchto zemích jde o nějaké pravicové separatisty. Jde o to, že do první komory Evropského parlamentu se teď nevolí regionálně, ale v rámci těch jednotlivých unitárních národních států jediná kandidátka. Stejně tak i systém voleb do druhé komory by mohl být většinový a ne poměrný.

Nijak na tom nelpím.. jen jsem tak plácl.. chcete vizi, tady ji máte. Mohla by zabrat např. na Moravě, kde má ČPS docela dost příznivců, ne ? A já zase velká města vidím jako zcela specifickou část Evropy, a rád bych aby Praha měla vlastního "eurosenátora" - stejně jako jiná milionová města nebo třeba spolkové země Hamburg a Brémy. Proč by pak ohledně nějakého tématu nemohla vzniknout třeba "koalice velkoměst" .. proč to dělit pořád jen jazykově, národně, nebo stranicky....

Podle mě opravdu k Evropě lze zaujmout jen dvě stanoviska: zdůrazňovat národní suverenitu a státnost, do zblbnutí, a bránit se integraci. A nebo se smířit s integrací, uvědomit si, že Evropská, Americká a Indická unie jsou v podstatě nevyhnutelnou budoucností - a spíše řešit, zda tyto celky budou podléhat demokratické kontrole a nebo jen penězům bohatých korporací, jaké budou a nebudou mít kompetence.

Já chápu každého, kdo nechce přesouvat kompetence do Bruselu.. ale proč je přesouvat do Prahy nebo Brna ? proč třeba některé kompetence nepřesunout z Prahy do malých obcí ? (Aspoň se do Prahy nepovalí příval kariéristů a jejich aut z regionů.. Praha má dost ekonomických kompetitivních výhod daných prostě svojí polohou a kulturním zázemím, a nepotřebuje podle mě nutně kecat všem v ČR do všeho.. a současně se bránit převodu některých našich kompetencí do Bruselu... Pražáci, kteří se bojí ztráty suverenity, v podstatě nikdy nedorostli velkoměstskému duchu tohoto města.. zůstaneme velkoměstem střední Evropy, s vlivem sahajícím stovky až tisíce kilometrů daleko, i kdyby se Evropa dejme-tomu jednou stala úplnou federací...)

@xChaos@f.cz | @xChaos@mastodon.pirati.cz | nyx.cz XCHAOS | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | člen MS P6 | pozorovatel TO a KETů doprava/energetika | maloburžoazní centrista | zdání kompetence se vytváří absencí viditelné nekompetence

Michal.Rusek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1035
Registrován: 26 čer 2009, 12:53
Profese: vystudovaný učitel
Bydliště: Olomoucký region
Dostal poděkování: 5 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvod

Příspěvek od Michal.Rusek »

Mikulas Ferjencik píše:Já bych se k Lisabonské smlouvě zpětně nevyslovoval, akorát se dále rozštěpíme a nic nám to nepřinese. Euro Ano
Euro - nikdo neví, co bude, nejde věštit, raději menší riziko = kolísání kurzu, zatím zachovat Kč - NE
Lisabonská smlouva - záměrně složité a komplikované, média mě neinformují podrobně, co se změní, cítím jen tlak na přijetí, NE

- Můžete mi vyjmenovat 5 nebo 8 významných politiků EU, kteří dnes určují směřování EU??
- Můžete se za ně s bezpečím postavit?
- Znáte jejich mimulost?
- Stěží mám přehled, co se děje v obci na radnici, už vůbec ne, co se děje v Praze a Brusel nevím, kde je.

Jak informují česká média o tom, jakým způsobem vznikají v EU zákony?
Jaká je síla jednoho hlasu v EU?

Kde se mají rádi, nepotřebují smlouvy.
Kde počítají s rozchodem, dělají se smlouvy.

Co Vy na to?

Ani na Euru se neshodneme. Když bude velký problém, dojde k automatické devalvaci NAŠÍ MĚNY, a ta zas automaticky omezí dovoz a bude to fungovat aspoň trochu na omezeném území. S eurem to nepůjde. Naše fabriky se zastaví, vše se koupí (levněji) z dovozu. Není to tak jednoduché, neshodneme se.

A důležité: Naučme se diskutovat, i když se neshodneme. Je to opravdu důležité. Ostatně nevidím nic špatného pak říct, že jsme se zatím nedohodli. I o tom je demokracie. Možná právě a jen o tom. Ale mluvme spolu, hledejme a přemýšlejme.

Nemám rád, že se nebudeme bavit o levici či pravici proto, že se neshodneme... Právě proto. Druhá věc je čas - toho je málo a bavme se hlavně o tom, co dokážeme řešit. To je omezení i příkaz.
Naposledy upravil(a) Michal.Rusek dne 07 srp 2009, 12:34, celkem upraveno 1 x.
Nikdy nebuď tak důvěrný s přítelem, aby ti mohl ublížit, kdyby se stal tvým nepřítelem, a nikdy nejednej s nepřítelem tak špatně, aby se nemohl stát tvým přítelem.
Anonym101
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1624
Registrován: 11 čer 2009, 01:44
Profese: nic
Dal poděkování: 493 poděkování
Dostal poděkování: 569 poděkování

Re: Úvod

Příspěvek od Anonym101 »

Pavel.Cerny
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 98
Registrován: 25 čer 2009, 19:16
Profese: manažer, průmyslový inženýr (bez Ing!)
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvod

Příspěvek od Pavel.Cerny »

Lisabonskou smlouvu ne! A diky bohu za prezidenta, ktery ji sabotuje. Jak muze nekdo napsat, ze LS snizuje demokraticky deficit EU? Jak ho snizuje??? Snad tim, ze predava dalsi pravomoci do rukou linych evrpskych poslancu? Jsme pirati a meli bychom se podle toho chovat, takze LS znicit a spalit a napsat novy text, ktery nebude vychazet z zadnych euroustav, smluv z Nice apod. Ty lemry si v Bruselu jenom vali sunky (a ted myslim zejmena ty neviditelne lemry - uredniky) za nase penize a nejsou schopni napsat srozumitelny text? Chlapi, to co si EU dovoluje je normalni temnarstvi a jestli to nevidite, tak je mi vas lito. Katolici pred tisici rokama taky zakazovali cteni, protoze cteni hodne napovi. Oni nam to dneska nemuzou zakazat, tak napisou text, kterymu nikdo vcetne vrcholovych politiku nerozumi.

Predstava SSE jak ji prosazovali liberalove, je urcite moc hezka.. znam se s nimi osobne a vim, jakou predstavu maji. jenze evropa neni svycarsko a nebude jako svycarsko nikdy. ani vypadat ani fungovat. francouzsti zemedelci budou vzdycky neschopne lamy, ktere budou z EU jenom sosat dotace, slovaci zustanou slovaky, my budeme porad vsem zavidet i nos mezi ocima. svycari svuj stat buduji mnohem dele nez to mohl delat kdokoli jiny v evrope. svetove valky je minuly a zatimco se svet zmital v krvavych laznich, oni vesele vyrabeli messerschmity i spitfiry... evropska mena je dobra myslenka, stejne jako evropa bez hranic. ale evropa jako jeden stat proste nemuze fungovat, jednotlive staty musi byt minimalne tak autonomni jako dosud. a pokud to ma byt jinak, necht zacnou politici pracovat na zmene mysleni lidi. a to hodne stesti pristich sto let.. :)

Prestanme se prizpusobovat mainstreamu nebo za pul roku skoncime jako SZ. Jestlize nas predseda tydenikzu EURO rekl, ze LS je pro nej nesrozumitelna, znamena to, ze ta smlouva je spatna at se v ni pise cokoli. A tak bychom se k ni meli stavet.

S Eurem je to neco jineho. Euro je momentalne mozna nejvetsi mena, dolar uz se spis srovnava s eurem nez obracene. Tim padem pro nasi ekonomiku by to mohl byt jednoznacne stabilizujici prvek. Nicmene resit prijeti eura v teto dobe je uboze politicke. Ekonomika je na vode, neni-li uz pod vodou, kurzy men se vubec nedaji oznacit za stabilni a hlavne, cesky rozpocet se zmita ve smrtelnych krecich. Diskuzi o euru bych odlozil na den, kdy nam statisticky urad sdeli, ze se ceska ekonomika zacala znovu zvedat. Do te doby je nesmysl to vubec resit, jednak nam euro nedaji a jednak je pro nas ted lepsi, kdyz maji spekulanti radi korunu, a ta je diky tomu silna. Nechme to aspon rok dva byt.

Tot moje naturalisticke videni evropske velemyslenky.
Pavel Cerny

Use brain, prevent shitstem
Uživatelský avatar
Jiri.Rezek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 5228
Registrován: 23 čer 2009, 19:35
Profese: výzkumný pracovník
Bydliště: Sokolovská, Plzeň
Dal poděkování: 1998 poděkování
Dostal poděkování: 3079 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvod

Příspěvek od Jiri.Rezek »

Pavel Cerny píše:Lisabonskou smlouvu ne! A diky bohu za prezidenta, ktery ji sabotuje. Jak muze nekdo napsat, ze LS snizuje demokraticky deficit EU? Jak ho snizuje??? Snad tim, ze predava dalsi pravomoci do rukou linych evrpskych poslancu? Jsme pirati a meli bychom se podle toho chovat, takze LS znicit a spalit a napsat novy text, ktery nebude vychazet z zadnych euroustav, smluv z Nice apod. Ty lemry si v Bruselu jenom vali sunky (a ted myslim zejmena ty neviditelne lemry - uredniky) za nase penize a nejsou schopni napsat srozumitelny text? Chlapi, to co si EU dovoluje je normalni temnarstvi a jestli to nevidite, tak je mi vas lito. Katolici pred tisici rokama taky zakazovali cteni, protoze cteni hodne napovi. Oni nam to dneska nemuzou zakazat, tak napisou text, kterymu nikdo vcetne vrcholovych politiku nerozumi.

Predstava SSE jak ji prosazovali liberalove, je urcite moc hezka.. znam se s nimi osobne a vim, jakou predstavu maji. jenze evropa neni svycarsko a nebude jako svycarsko nikdy. ani vypadat ani fungovat. francouzsti zemedelci budou vzdycky neschopne lamy, ktere budou z EU jenom sosat dotace, slovaci zustanou slovaky, my budeme porad vsem zavidet i nos mezi ocima. svycari svuj stat buduji mnohem dele nez to mohl delat kdokoli jiny v evrope. svetove valky je minuly a zatimco se svet zmital v krvavych laznich, oni vesele vyrabeli messerschmity i spitfiry... evropska mena je dobra myslenka, stejne jako evropa bez hranic. ale evropa jako jeden stat proste nemuze fungovat, jednotlive staty musi byt minimalne tak autonomni jako dosud. a pokud to ma byt jinak, necht zacnou politici pracovat na zmene mysleni lidi. a to hodne stesti pristich sto let.. :)

Prestanme se prizpusobovat mainstreamu nebo za pul roku skoncime jako SZ. Jestlize nas predseda tydenikzu EURO rekl, ze LS je pro nej nesrozumitelna, znamena to, ze ta smlouva je spatna at se v ni pise cokoli. A tak bychom se k ni meli stavet.

S Eurem je to neco jineho. Euro je momentalne mozna nejvetsi mena, dolar uz se spis srovnava s eurem nez obracene. Tim padem pro nasi ekonomiku by to mohl byt jednoznacne stabilizujici prvek. Nicmene resit prijeti eura v teto dobe je uboze politicke. Ekonomika je na vode, neni-li uz pod vodou, kurzy men se vubec nedaji oznacit za stabilni a hlavne, cesky rozpocet se zmita ve smrtelnych krecich. Diskuzi o euru bych odlozil na den, kdy nam statisticky urad sdeli, ze se ceska ekonomika zacala znovu zvedat. Do te doby je nesmysl to vubec resit, jednak nam euro nedaji a jednak je pro nas ted lepsi, kdyz maji spekulanti radi korunu, a ta je diky tomu silna. Nechme to aspon rok dva byt.

Tot moje naturalisticke videni evropske velemyslenky.
Rád bych na toto téma polemizoval, ale není o čem. Moje názory si vystihl dokonale :)
  1. místopředseda KS Plzeňský kraj tel.: 72tri 175 03devet
    místostarosta Plzeň 1
Uživatelský avatar
Jiri.Vontroba
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 948
Registrován: 23 čer 2009, 18:53
Profese: podnikatel
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 1981 poděkování
Dostal poděkování: 551 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvod

Příspěvek od Jiri.Vontroba »

Pavel Černý: Můj názor je taky zcela totožný.
GSM: 776 072 702 Email: jiri.vontroba@gmail.com
Anonym101
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1624
Registrován: 11 čer 2009, 01:44
Profese: nic
Dal poděkování: 493 poděkování
Dostal poděkování: 569 poděkování

Re: Úvod

Příspěvek od Anonym101 »

Pavel Cerny: a ja zas vubec nesouhlasim :oops:
Michal.Rusek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1035
Registrován: 26 čer 2009, 12:53
Profese: vystudovaný učitel
Bydliště: Olomoucký region
Dostal poděkování: 5 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Úvod

Příspěvek od Michal.Rusek »

Vit Hnilica píše:Pavel Cerny: a ja zas vubec nesouhlasim :oops:
Takl se nečervenej a do boje na zteč! Vybruš arguementy a neenechej se zatlačit do kouta! Každý pirát má jedionou povinnost: bojovat za svůj názor. Co je lepší, to neví nikdo. Ale je dobré říct, čemu JÁ věřím a třeba i PROČ tomu věřím. Nikdo by neměl druhého za názor jakkoliv odsuzovat....
Nikdy nebuď tak důvěrný s přítelem, aby ti mohl ublížit, kdyby se stal tvým nepřítelem, a nikdy nejednej s nepřítelem tak špatně, aby se nemohl stát tvým přítelem.
Kamil_Horky
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3167
Registrován: 21 dub 2009, 12:08
Profese: IT Manager
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Úvod

Příspěvek od Kamil_Horky »

Pavel Cerny píše:Lisabonskou smlouvu ne! A diky bohu za prezidenta, ktery ji sabotuje. Jak muze nekdo napsat, ze LS snizuje demokraticky deficit EU? Jak ho snizuje??? Snad tim, ze predava dalsi pravomoci do rukou linych evrpskych poslancu? Jsme pirati a meli bychom se podle toho chovat, takze LS znicit a spalit a napsat novy text, ktery nebude vychazet z zadnych euroustav, smluv z Nice apod. Ty lemry si v Bruselu jenom vali sunky (a ted myslim zejmena ty neviditelne lemry - uredniky) za nase penize a nejsou schopni napsat srozumitelny text? Chlapi, to co si EU dovoluje je normalni temnarstvi a jestli to nevidite, tak je mi vas lito. Katolici pred tisici rokama taky zakazovali cteni, protoze cteni hodne napovi. Oni nam to dneska nemuzou zakazat, tak napisou text, kterymu nikdo vcetne vrcholovych politiku nerozumi.

Predstava SSE jak ji prosazovali liberalove, je urcite moc hezka.. znam se s nimi osobne a vim, jakou predstavu maji. jenze evropa neni svycarsko a nebude jako svycarsko nikdy. ani vypadat ani fungovat. francouzsti zemedelci budou vzdycky neschopne lamy, ktere budou z EU jenom sosat dotace, slovaci zustanou slovaky, my budeme porad vsem zavidet i nos mezi ocima. svycari svuj stat buduji mnohem dele nez to mohl delat kdokoli jiny v evrope. svetove valky je minuly a zatimco se svet zmital v krvavych laznich, oni vesele vyrabeli messerschmity i spitfiry... evropska mena je dobra myslenka, stejne jako evropa bez hranic. ale evropa jako jeden stat proste nemuze fungovat, jednotlive staty musi byt minimalne tak autonomni jako dosud. a pokud to ma byt jinak, necht zacnou politici pracovat na zmene mysleni lidi. a to hodne stesti pristich sto let.. :)

Prestanme se prizpusobovat mainstreamu nebo za pul roku skoncime jako SZ. Jestlize nas predseda tydenikzu EURO rekl, ze LS je pro nej nesrozumitelna, znamena to, ze ta smlouva je spatna at se v ni pise cokoli. A tak bychom se k ni meli stavet.

S Eurem je to neco jineho. Euro je momentalne mozna nejvetsi mena, dolar uz se spis srovnava s eurem nez obracene. Tim padem pro nasi ekonomiku by to mohl byt jednoznacne stabilizujici prvek. Nicmene resit prijeti eura v teto dobe je uboze politicke. Ekonomika je na vode, neni-li uz pod vodou, kurzy men se vubec nedaji oznacit za stabilni a hlavne, cesky rozpocet se zmita ve smrtelnych krecich. Diskuzi o euru bych odlozil na den, kdy nam statisticky urad sdeli, ze se ceska ekonomika zacala znovu zvedat. Do te doby je nesmysl to vubec resit, jednak nam euro nedaji a jednak je pro nas ted lepsi, kdyz maji spekulanti radi korunu, a ta je diky tomu silna. Nechme to aspon rok dva byt.

Tot moje naturalisticke videni evropske velemyslenky.
Pod to euro bych se klidně podepsal, s unií to je trochu složitější, i když v zásadě máš pravdu.
Já jsem jednoznačně pro to, aby jednotlivé státy EU zůstali vevnitř co nejvíce autonomní, ale na venek vystupovali jednotně. Přiznám se, že je to sobecké přemýšlení, které se nemusí líbit Němcům a Francouzům, kteří by asi chtěli přesný opak.
Zamčeno

Zpět na „Evropská unie, zahraničí, obrana“