[OT ze zájemců] Dezinformace

Moderátor: PKS Středočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

[OT ze zájemců] Dezinformace

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Hele, já docela pochybuji... Je asi pochopitelný to rozčarování z toho, že nemalá část obyvatelstva nadšeně nekonzumuje mainstreamové zpravodajství,, které je specielně v ČR velmi často také problematické, a že různé skupiny mají tendenci naskakovat na blbosti různého druhu. Ale z druhé strany to není o tolik lepší, tady občas dezinformuje i vláda nebo státní instituce a je jedno, které jsou zrovna partaje ve Strakovce. A hlavně:

„Neexistují žádné studie, které by prokázali velkou úspěšnost dezinformací. Naopak studie, které máme (...), ukazují, že ten dopad, je relativně omezený.“

Jakub Eberle
https://www.iir.cz/jakub-eberle
https://plus.rozhlas.cz/zapojeni-nemeck ... ce-9159223

Za mě je téma dezinfa přepálené, podstatnější je věnovat se skutečným důvodům, proč jsou lidé naštvaní a proč celkem logicky nemají důvěru v současný systém. To je efektivnější způsob, jak dezinformacím čelit.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2338
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2230 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování

Re: Jan Abrahám

Příspěvek od Jakub.Backa »

Dalibor.Zahora píše: 09 bře 2024, 17:10

Hele, já docela pochybuji... Je asi pochopitelný to rozčarování z toho, že nemalá část obyvatelstva nadšeně nekonzumuje mainstreamové zpravodajství,, které je specielně v ČR velmi často také problematické, a že různé skupiny mají tendenci naskakovat na blbosti různého druhu. Ale z druhé strany to není o tolik lepší, tady občas dezinformuje i vláda nebo státní instituce a je jedno, které jsou zrovna partaje ve Strakovce. A hlavně:

„Neexistují žádné studie, které by prokázali velkou úspěšnost dezinformací. Naopak studie, které máme (...), ukazují, že ten dopad, je relativně omezený.“

Jakub Eberle
https://www.iir.cz/jakub-eberle
https://plus.rozhlas.cz/zapojeni-nemeck ... ce-9159223

Za mě je téma dezinfa přepálené, podstatnější je věnovat se skutečným důvodům, proč jsou lidé naštvaní a proč celkem logicky nemají důvěru v současný systém. To je efektivnější způsob, jak dezinformacím čelit.

Dalibore, ty ses musel za šíření dezinformací omluvit a odstoupit z KK. Tak bys to úplně nemusel relativizovat.

We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Abrahám

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

A už jsme u toho. Nešíří tu nahodou dezinformace Jakub Backa? Kdo nas rozsoudí? Další stížnost ke KK a další nález RK? 😁

Ovšem zvláště jako právník by si měl ctít vyjádření, které přesněji vystihuje to, co se stalo. A stalo se to, že podle rozhodnutí RK jsem nedoložil jedno z mnoha vyjádření, navíc v tom rozhodnutí jsou zjevně vady. Což je v jiné poloze než se snažíš tvrdit ty.
Přesněji my nevíme, zda to tvrzení se blížilo pravdě nebo dezinformaci. My víme, že v daném procesu jsem ho podle RK nedoložil. Odhlednu od toho, že inkriminovaný výrok si vyrobila KK a já ho nikdy, tak jak ho dala do spisu, nenapsal. Původní kontext byl trochu jiný a nevyzníval tolik jako faktické tvrzení.

A odstoupil jsem proto, že už v našich stranických mantinelech už nedávalo smysl pokračovat v další anabázi. To, že kvůli dezinformaci je už tvoje interpretace.
Podrobně shrnuto z mé strany zde viewtopic.php?p=872550#p872550

Jinak prosím asi od moderovat, protože jsme značně OT.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Jan.Abraham
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 7
Registrován: 25 črc 2019, 13:57
Profese: procurement engineer
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jan Abrahám

Příspěvek od Jan.Abraham »

Samozřejmě je to můj názor a nechci ho nikomu vnucovat, nicméně to bylo důležité téma i třeba na WEF v Davosu viz https://www.weforum.org/publications/gl ... 24/digest/
a to i v předchozích letech

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [OT ze zájemců] Dezinformace

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

VP moderuje:

Ahoj, provedl jsem nějaké odmoderování této výměny mimo nesouvisející vlákno.

Dále napomínám @Martin.Martin, aby pokud moderuje, moderoval v souladu s Pravidly (viz. bod 3)

Příspěvky nemažeme.

Dalibora Záhoru a Jakuba Backu bych chtěl vyzvat, jestli se nechtějí věnovat užitečnější práci ve svém kraji, třeba.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13440
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34808 poděkování
Dostal poděkování: 17633 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [OT ze zájemců] Dezinformace

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Vojto, ty si vážně roztomilý s tím, jak věnuješ nemálo času úplným banalitám různého druhu, ano např. moderování tohoto krajského vlákna či naopak občas velmi intenzivnímu vstupování do jednání Republikového výboru v minulosti i nyní, což je často na hraně konfliktu zájmů, protože jako šéf odboru by si měl dbát na dělbu moci a ne ji překračovat.
Pak si ještě nezapomeneš postěžovat, jak tě x věcí otravuje a nechceš je řešit.
U toho všeho se ještě tváříš jako objektivní Velký vezír, který je nad věcí, aby ti tato léta budovaná maska sloužila k tomu dělat ve vhodný čas různé své záludnosti a prosazovat si svoje nebo něčí zájmy. Vždy mě udivovalo, že ti to tak dlouho funguje a že to víc lidí neprokoukne.
Je fakt, že současně odvádíš spoustu nevděčné drobné užitečné práce, za to jsi právem ceněn, Ovšem workholismus, jakkoli je v mnoha ohledech užitečný, není totožný s dobrým vedením. Což je jeden z tvých problémů. Kdyby si dokázal dobře vést, nemusel si spoluzavinit letošní problém s OVK, kdy nový systém byl spuštěn a testován pozdě - v době, kdy už měl fungovat a být otestován. Testování mělo probíhat dle plánu už na podzim. Ano, AO bylo zaneprázdňeno přípravou CF, ovšem to není omluva. Pokud nedokážeš plánovat, získat nutné zdroje a určovat priority, je to špatně. V důsledku to způsobí větší ztráty, které žádný workholismus nezachrání.
Tolik k těm knížecím radám, kdo by měl co kdy kde dělat, když už je tu rozdávaš.

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“