Eurovolby a krajské volby 2024 - financování VolMan a VolKoordinator

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, KoKS Zlínský kraj, PKS Zlínský kraj, Odbor ZlK - administrativni

Uživatelský avatar
Zbynek.Mucha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 38
Registrován: 29 čer 2020, 11:16
Dal poděkování: 116 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Eurovolby a krajské volby 2024 - financování VolMan a VolKoordinator

Příspěvek od Zbynek.Mucha »

Říkal jsem si, že už to nebudu dál řešit, ale pořád jsme nedostali odpovědi na položené otázky. Volební hovory jsou sice dobré, ale tuhle debatu už jsme na fóru jednou začali, takže by bylo dobré ji na fóru dotáhnout. A pořád bych ocenil alespoň pár vět od @Jaromir.Horky, který nás velmi úspěšně ignoruje. Tak snad bude reagovat na to, co píšu dál.

Adresuju naše PKS i Jaromíra, když řeknu, že celá situace vypadá zvenčí velmi netransparentně nejenom pro mě, ale i pro další členy.

Mám velký problém s tím, že PKS vyžadovalo detailnější vykazovaní viewtopic.php?t=66871 od @Hedvika.Drevojankova, zatímco od Jardy mu stačí titulek na faktuře. Tady viewtopic.php?t=63001 a tady viewtopic.php?t=56800se všichni můžou podívat, jak pečlivě to dělala @Eliska.Holsanova a Hedvika. Nechápu, co víc by ještě někdo mohl chtít. Nikdo z PKS se k tomuto zatím nevyjádřil.

Chápu, že jste v PKS s Jardou kamarádi a že si věříte. Já tuto důvěru ale ztrácím a chci zdůraznit, že nejsem jediný. Taky nejsem jediný, kdo by skutečně rád viděl, že nějaký výkaz práce existuje. @Vratislav.Krejcir sice říká, že něco někde existuje, ale kvůli důvěrnosti informací to nemůžeme vidět. Mně se taková odpovědět těžce přijímá, protože aktivity politického marketéra jsou v obecné rovině stejné u všech stran a výkaz práce se dá zobecnit tak, jako to dělá naše koks. Už tady taky několikrát zaznělo, že vykazovat práci ve stranických systémech je jaksi povinnost.

K tvojí odpovědi @Jiri.Knotek :

Mě by spíš zajímala tvoje představa. Práce volmana nespočívá v dělání od do, ale v poskytování služeb 24/7. Nevím, co jiného říct než to, že je Jardova práce velmi dobra. 
Zeptám se tě jinak. To, že se na tyto otázky ptáš je nejspíše uzpůsobeno tím, že vidíš v Jardove práci někde nějaké pochybení. Chci se tě tedy zeptat, na základě jakého konkrétního případu tvrdíš, že Jarda nestíhá. Protože pokud je to jenom něco ve stylu “Já si myslím, že to nemůže stíhat” tak to je jenom domněnka s konspiračním charakterem.

Já tady ještě jednou vyjmenuju počet závazků a funkcí, které @Jaromir.Horky má. Přibude k nim pár dalších.

Závazky jako dodavatel

  • Volební manažer v ZLK (už v březnu vykazuje 172 hodin)

  • Úvazek v rozsahu 15 hodin týdně v JmK (viz předchozí příspěvek)

Politické funkce atd

  • Zastupitel Olomouckého kraje (Člen komise pro kulturu a památkovou péči, Člen komise pro informatiku a SmartRegion)

  • Předseda PKS OLK

  • Trojka kandidátky do krajských voleb v OLK

  • Člen komise pro cestovní ruch, kulturu a památky (Přerov)

Tolik k mojí domněnce s konspiračním charakterem a k práci volmana jakožto člověka dostupného 24/7. Ať si to stíhá nebo nestíhá.. dokud neuvidím něco černé na bílém a někdo mi nevysvětlí rozdílný přístup PKS k vykazování práce mediální spojky, potažmo volmana, a naší koks, tak tomu neuvěřím. Jsem taky skeptický vůči potenciálnímu překryvu práce Jaromíra a Petera. V okamžiku, kdy máme jen dobré slovo našeho PKS, tak tohle všechno ve mně vzbuzuje o to víc pochybností. Znovu zopakuju, že tyto pochybnosti mám zejména kvůli dosud neviděním výkazům práce versus kontroverzní přístupu našeho PKS vůči Hedvice.

Teď budu kritický i ke konkrétnímu výstupu - viz Instagram, kde je náš elektorát velmi aktivní. Dlouhodobě nevidím žádnou práci s komunitou a snahu o interakce, nevidím žádnou kreativitu, obsah mi přijde nezajímavý a jen reprodukuje informace odjinud. Organický dosah bude patrně v řádu nižších stovek lidí. 82 sledujících na krajském IG je fakt málo a většina lajků z maximálně 5ti laiků na příspěvěk je od našich vlastních lidí. Stories - nula. Celkově mi to přijde dost o ničem a jde vidět, že nad tím nikdo pořádně nepřemýšlí a příilš času netráví. Za ty peníze bych už teď zkrátka čekal mnohem víc. Tak třeba na tenhle kritický komentář už odpověď dostanu.

Ke druhé otázce. Pokud si myslíš, že práce řadového zastupitele a člena PKS je za sto hodin měsíčně, tak proste není. Zamysli se nad tím logicky. Kolik trvají schůze, jak často jsou, jak často jsou porady PKS, vlastní politická iniciativa …fakt to není druhy pracovní úvazek. Očividně nemáš velkou představu o tom, jak funguje řadový zastupitel.

Na sto hodin určitě ne, Jirko. Ale schůze trvají poměrně dlouho (zastupitelstvo, komise), pečlivé prostudování podkladů taky as není na chvíli, někam musíš velmi často dojet a pak se zase vrátit. Za mě by se PKS mělo scházet pravidelně a reálně vyvíjet nějakou politickou iniciativu, což naše PKS nedělá. Předseda PKS svolává krajskou schůzi, která by taky za mě v nejlepším případě měla být aspoň jednou měsíčně. Pokud se tyto věci dělají pořádně, tak čas zaberou. Předseda PKS má být leader a ne údržbář. To je ale reakce spíš na naše PKS a na tebe. Co dělá Jarda ve svém kraji, nevím. Vlastní politická iniciativa může být potom nekonečná zejména v čase voleb.

Očividně mám nějaká očekávání.

Znovu se omlouvám za svoji nevědomost, ale jak ale můžu mít jasnou představu o práci řadového zastupitele? Téměř všichni naši zastupitelé, včetně tebe, se očividně neobtěžují komunikovat s členskou základnou o své práci jinak než skrze obecné mediální výstupy. Kromě tvých nominačních řečí jsem za celou dobu tvého mandátu neslyšel skoro nic. Neexistuješ ani na sociálních sítích, ale v tom nejsi sám. Znovu, fajn, že máme schůze jednou za dva měsíce, kde se lidi můžou ptát. Bylo by ale taky fajn, kdyby naši zvolení zastupitelé něco vraceli členům například ve formě stravitelného reportu a byli více aktivní směrem dovnitř nebo jinak, třeba rozvíjeli krajské sdružení. Mně tohle jako obyčejnému členovi bohužel chybí a znovu zopakuju, že nejsem jediný.

OFFTOPIC-MODNaše PMS mělo například připravené Pirátské centrum ve Zlíně, které PKS zamítlo s tím, že by bylo moc drahé. Nás jste dva měsíce tahali za nos a Hedvika na tom spálila hodiny práce, přestože jste tomu byli původně nakloněni. Způsobem, jakým jste to smetli ze stolu mi přišel tak absurdní, že jsem se k tomu radši ani nevyjadřoval. Nejenomže byl pronájem na skvělém místě za pár tisíc a mohli jsme být permanentně vidět v krajském městě, tyhle prostory by reálně k něčemu sloužil a udělali by mnohem lepší službu než drahé bilboardy. A ani nemluvím o tom, že nikoho s uvolněnou pozicí nenapadlo na to centrum přispět.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zbynek.Mucha za příspěvky (celkem 8):
Eliska.Holsanova, Milan.Klajn, Denis.Rychtar, Michal.Friedl, ypsilonx, Libor.Adamek, Jaromir.Slezak, Michal.Stepanik
Uživatelský avatar
Vratislav.Krejcir
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 716
Registrován: 21 pro 2010, 20:44
Profese: Markeťák a ajťák
Bydliště: Kroměříž, Na Prasečím kopečku
Dal poděkování: 988 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování

Re: Eurovolby a krajské volby 2024 - financování VolMan a VolKoordinator

Příspěvek od Vratislav.Krejcir »

Zbynek.Mucha píše: 15 dub 2024, 16:29

Chápu, že jste v PKS s Jardou kamarádi a že si věříte. Já tuto důvěru ale ztrácím a chci zdůraznit, že nejsem jediný. Taky nejsem jediný, kdo by skutečně rád viděl, že nějaký výkaz práce existuje. @Vratislav.Krejcir sice říká, že něco někde existuje, ale kvůli důvěrnosti informací to nemůžeme vidět. Mně se taková odpovědět těžce přijímá, protože aktivity politického marketéra jsou v obecné rovině stejné u všech stran a výkaz práce se dá zobecnit tak, jako to dělá naše koks. Už tady taky několikrát zaznělo, že vykazovat práci ve stranických systémech je jaksi povinnost.

O vykazování jsme mluvili na posledním callu VHHV, na kterém moc lidí nebylo. Popravdě jsem ani neočekával velkou účast. Snad bude lepší a větší na zítřejší krajské schůzi, kde můžeme vše probrat.
Jaromír i jeho kolega byli požádáni, ať veškeré své výkazy upraví do formy, která může být zveřejněna a dodají je do systému redmine. Tak se také stalo, jsou zde. https://redmine.pirati.cz/issues/44353 a https://redmine.pirati.cz/issues/44360

Zbynek.Mucha píše: 15 dub 2024, 16:29

Za mě by se PKS mělo scházet pravidelně a reálně vyvíjet nějakou politickou iniciativu, což naše PKS nedělá. Předseda PKS svolává krajskou schůzi, která by taky za mě v nejlepším případě měla být aspoň jednou měsíčně. Pokud se tyto věci dělají pořádně, tak čas zaberou. Předseda PKS má být leader a ne údržbář.

PKS velmi čile komunikuje a řeší věci. Nevím co máš na mysli za politickou iniciativu, ale určitě situaci na politickém poli probíráme a řešíme.
O tom, že předseda PKS svolává krajskou schůzi se pleteš, svolává ho PKS, ale může ji svolat i člen. Nikdy v našem kraji nebyli schůze každý měsíc, teď bylo domluveno, že bude až další zase k volbám v dubnu. K tomu jsme s Hankou domluvili co 14 dní pravidelné hovory online, na kterých se můžete na cokoliv ptát, tak aby jste byli informovaní.

Zbynek.Mucha píše: 15 dub 2024, 16:29

Znovu se omlouvám za svoji nevědomost, ale jak ale můžu mít jasnou představu o práci řadového zastupitele? Téměř všichni naši zastupitelé, včetně tebe, se očividně neobtěžují komunikovat s členskou základnou o své práci jinak než skrze obecné mediální výstupy. Kromě tvých nominačních řečí jsem za celou dobu tvého mandátu neslyšel skoro nic. Neexistuješ ani na sociálních sítích, ale v tom nejsi sám. Znovu, fajn, že máme schůze jednou za dva měsíce, kde se lidi můžou ptát. Bylo by ale taky fajn, kdyby naši zvolení zastupitelé něco vraceli členům například ve formě stravitelného reportu a byli více aktivní směrem dovnitř nebo jinak, třeba rozvíjeli krajské sdružení. Mně tohle jako obyčejnému členovi bohužel chybí a znovu zopakuju, že nejsem jediný.

Na každé krajské schůzi jsou vždy reporty zastupitelů, ať už jsou to krajští nebo zastupitelé s měst. Pokud bude čas na zítřejší schůzi, bude tomu stejně. Na začátku to můžeme zařadit na program.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vratislav.Krejcir za příspěvky (celkem 2):
Jakub.Zach, Zbynek.Mucha
„Aby ses vyhnul kritice, nic nedělej, nic neříkej, ničím nebuď.“
Uživatelský avatar
Hedvika.Drevojankova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 89
Registrován: 13 pro 2021, 17:23
Profese: zlatnice
Bydliště: Zlín - Malenovice
Dal poděkování: 228 poděkování
Dostal poděkování: 251 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Eurovolby a krajské volby 2024 - financování VolMan a VolKoordinator

Příspěvek od Hedvika.Drevojankova »

Tak s ohledem na to, ze VHHV nejsou schůzí KS a pozvanka zněla, ze to je "kafe s lidryni a předsedou (potazmo volmanem) a nikde k tomu nebyl dopredu oznámen program, jen že se tam může řešit kampaň, tak se asi není co divit, ze tam nikdo debatu o vykazování neočekával.

Nevím jak na ostatní ale na mě to pusobilo jako neformální setkání, trochu na urovni osobní kampaně. Překvapení, že tam nebylo moc lidí a nevyužili to k řešení problémů v kraji, tedy úplně nechapu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Hedvika.Drevojankova za příspěvky (celkem 4):
Jaromir.Slezak, Michal.Stepanik, Zbynek.Mucha, ypsilonx
Uživatelský avatar
Hana.Ancincova
Příspěvky: 563
Registrován: 15 říj 2017, 22:18
Profese: účetní, ekonomka
Bydliště: Hulín
Dal poděkování: 738 poděkování
Dostal poděkování: 1136 poděkování

Re: Eurovolby a krajské volby 2024 - financování VolMan a VolKoordinator

Příspěvek od Hana.Ancincova »

Hezky den všem, jelikož jsem byla iniciatorkou volebních hovoru, upresnim. Setkání je myšleno spíše jako neformální, taková volební on-line koliba. Sladit se před aktuálními akcemi, případne prokonzultovat co je potřeba. Setkání jsem vykopavala i s tím, ze davam prostor členům a bylo logické, ze se začala řešit aktuální situace, bylo těsne po hlasování. Překvapilo by mě spíše, kdyby ne a tou tematikou řešení to chytalo v ocich některých asi punc schůze. Byl to první call, pokud budeme chtít do budoucna kombinovat s oficiální schůzi, možná by to bylo i na místě, ale dopředu, avizo s programem. Mou motivaci bylo se vzájemne slyšet. Jedu v silenym tempu, jsem dost přehlcena a tak nějak mi došlo ze už je duben :)))) On-line jsem dělala i na konci kampaně a pak během vyjednávání a velmi se to osvědčilo. A tak nějak si myslím, ze se málo vidime a slyšíme a ty debaty na fóru vypadají vzdycky silene vyostřene a dost lidi pak říká, ze nemá chuť sem ani chodit. Ostatní důvody tu řešit nechci, jen uvádím motivaci, se kterou jsem to plánovala.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Ancincova za příspěvky (celkem 3):
Zbynek.Mucha, Matej.Belohoubek, ypsilonx
Statutární náměstkyně hejtmana Zlínského kraje,
Členka Kontrolního výboru města Kroměříže.
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“