KF ZlK 2/2024 Anulace výsledků krajských primárních voleb

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj, Odbor ZlK - administrativni

Zamčeno
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1810 poděkování
Dostal poděkování: 2955 poděkování

KF ZlK 2/2024 Anulace výsledků krajských primárních voleb

Příspěvek od Tomas.Valek »

Vážené Krajské fórum,

na základě usnesení PKS, které bylo přijato na základě podpořeného členského podnětu @Denis.Rychtar zahajuji jednání KF ZlK 2/2024 Anulace výsledků krajských primárních voleb.

Návrhy usnesení:

A) KF souhlasí s pořadím a dosavadním průběhem primárních voleb, (proti kterému nikdo nevznesl během jednání námitku).

B) KF odvolává kandidáty zvolené v primární volbě do krajských voleb 2024 od pozice 2 do pozice 21, čímž anuluje výsledek této volby. Nominace zvolených kandidátů na čelo a i další pozice pro další průběh volby zůstávají v platnosti.

Navrhovatelem návrhu A je PKS, které zastoupí @Vratislav.Krejcir, pokud PKS neurčí jinak, navrhovatelem návrhu B je zakladatel členského podnětu @Denis.Rychtar. Vyzývám oba, aby dodali úvodní slovo do 24 hodin, poté bude zahájena rozprava.

Pokud bude schválen návrh A, primární volby pokračují dle současného harmonorgamu hlasováním o doplnění kandidátky usnesením. Pokud bude schválen návrh B, dojde k opětovnému zahájení primární volby čela a poté dalších pozic, kdy bude znovu od počátku volena přijatelnost i preference kandidátů. Nominace již zvolených zůstávají v platnosti, do volby se ale může přihlásit i kdokoli jiný i včetně těch, kteří to doposud neučinili.

• Doba na navrhování, ve které lze pokládat návrhy usnesení, potrvá do středy 03.04. na zákaldě přijatého návrhu postupu.
  • Doba na rozmyšlenou, která musí trvat nejméně jeden den, potrvá do čtvrtka 04.04.
  • Závěrečné hlasování započne nejpozději v pátek 05.04. v 10:00 a potrvá do pondělí 08.04. do 20:00.

Závěrečné slovo pronesou nejpozději do středy 3.4. všichni navrhovatelé a zároveň jej také mohou pronést všichni odvolávaní kandidáti. Závěrečná slova budou odkázána v rozhodujícím hlasování.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvky (celkem 6):
Petr.Tkadlec, Vaclav.Krapacek, Vratislav.Krejcir, Libor.Adamek, Jakub.Zach, Denis.Rychtar
Denis.Rychtar
Profese: Chemik-Operátor, Velinář výroby sazí
Dal poděkování: 1104 poděkování
Dostal poděkování: 671 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZlK 2/2024 Anulace výsledků krajských primárních voleb

Příspěvek od Denis.Rychtar »

Vážené krajské fórum,

úvodem bych chtěl říci, k těm důkazům, které někteří vyžadují, tak já tady nehodlám ukazovat prstem, ale mým cílem bylo, aby si každý sám sáhl do svého svědomí a hlasoval opravdu dle svého uvážení a politikaření odložil stranou.
Zarazilo mě mimo jiné usnesení PKS k vzoru pro hlasování proč má za potřebu zdůrazňovat text v závorce za mě to tam prostě nemá co dělat. A) KF souhlasí s pořadím a dosavadním průběhem primárních voleb (proti kterému nikdo nevznesl během jednání námitku)
Jednu námitku jsem podával už k volbě přijatelnosti a ta byla 20 ku 21 hlasů.
Jinak Jirko Knotku k tvému dehonestujícímu tvrzení nevolitelnosti my ve Valmezu jsme začínali sami a kandidátku jsme za dvoje volby neměli bohužel ani jednou zaplněnou, možná je to moje chyba, ale osobně si to nemyslím udělal jsem pro to maximum. Narozdíl od tebe, který ses přidal už do zaběhlého sdružení je to dost podstatný rozdíl a to by jsi měl jako politolog vědět.
Co se týče předsednictví ve výboru kraje tak nemyslím si, že jsem nic nedokázal. Sami členové se mnou problém nemají řekli mi osobně, že jsou s vedemím výboru spokojení, to také potvrdil náměstek Traub, který několikrát na výboru byl, že nevidí žádný problém a za mé působení nebyl výbor neusnášeníschopný pouze jednou oproti jiným výborům. K údajnému fiasku na zastupitelstvu jsem odešel na toaletu a jak jsem došel k hlasování prohlásil jsem, že jsem pro všechny sportovní body našeho náměstka nevím proč by to mělo být fiasko, podpora sportující mládeže je velmi dobrý směr.
A pokud jsem nevhodným kandidátem já nemám problém z čela odstoupit a přenechat pozice novým abiciózním lidem.
Tímto tedy prohlašuji pro @Tomáš Válek , že odstupuji z volby do čela kandidátky, aby se členská základna nedomnívala, že to dělám pro koryta, to opravdu nikoliv.
Budu se snažit piráty podpořit jak jen budu moci a také se budu snažit narovnat vnitřní vztahy v našem krajském sdružení.

Naposledy upravil(a) Denis.Rychtar dne 22 bře 2024, 23:12, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Denis.Rychtar za příspěvky (celkem 4):
Petr.Tkadlec, Tomas.Cabla, Milan.Klajn, Michal.Stepanik
„Šampióni nevznikají v posilovnách. Šampióni vznikají z něčeho, co mají hluboko v sobě - z touhy, snu a vize." Muhammad Ali

Denis Rychtar
denis.rychtar@pirati.cz
Tomas.Valek

Oznámení moderátora:

Lhůta pro dodání úvodních slov uplynula, takže rozprava je otevřena.

Jiri.Knotek
Krajské předsednictvo
Profese: Krajský zastupitel
Dal poděkování: 137 poděkování
Dostal poděkování: 324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jiri.Knotek »

Denis.Rychtar píše: 22 bře 2024, 22:46

Vážené krajské fórum,

úvodem bych chtěl říci, k těm důkazům, které někteří vyžadují, tak já tady nehodlám ukazovat prstem, ale mým cílem bylo, aby si každý sám sáhl do svého svědomí a hlasoval opravdu dle svého uvážení a politikaření odložil stranou.
Zarazilo mě mimo jiné usnesení PKS k vzoru pro hlasování proč má za potřebu zdůrazňovat text v závorce za mě to tam prostě nemá co dělat. A) KF souhlasí s pořadím a dosavadním průběhem primárních voleb (proti kterému nikdo nevznesl během jednání námitku)
Jednu námitku jsem podával už k volbě přijatelnosti a ta byla 20 ku 21 hlasů.
Jinak Jirko Knotku k tvému dehonestujícímu tvrzení nevolitelnosti my ve Valmezu jsme začínali sami a kandidátku jsme za dvoje volby neměli bohužel ani jednou zaplněnou, možná je to moje chyba, ale osobně si to nemyslím udělal jsem pro to maximum. Narozdíl od tebe, který ses přidal už do zaběhlého sdružení je to dost podstatný rozdíl a to by jsi měl jako politolog vědět.
Co se týče předsednictví ve výboru kraje tak nemyslím si, že jsem nic nedokázal. Sami členové se mnou problém nemají řekli mi osobně, že jsou s vedemím výboru spokojení, to také potvrdil náměstek Traub, který několikrát na výboru byl, že nevidí žádný problém a za mé působení nebyl výbor neusnášeníschopný pouze jednou oproti jiným výborům. K údajnému fiasku na zastupitelstvu jsem odešel na toaletu a jak jsem došel k hlasování prohlásil jsem, že jsem pro všechny sportovní body našeho náměstka nevím proč by to mělo být fiasko, podpora sportující mládeže je velmi dobrý směr.
A pokud jsem nevhodným kandidátem já nemám problém z čela odstoupit a přenechat pozice novým abiciózním lidem.
Tímto tedy prohlašuji pro @Tomáš Válek , že odstupuji z volby do čela kandidátky, aby se členská základna nedomnívala, že to dělám pro koryta, to opravdu nikoliv.
Budu se snažit piráty podpořit jak jen budu moci a také se budu snažit narovnat vnitřní vztahy v našem krajském sdružení.

Jenom dvě věci. Nejspíš si myslel, že odstupuješ z čela kandidátky. Volba do čela totiž neprobíhá.
Druhá věc je, že jsem nikdy nekandidoval v komunale ve vzniklém sdružení. Sdružení Strání 2018 jsem zakládal sám včetně toho, že jsem sehnal dostatečný počet podpisu pod petici a hnutí Straňané jsem také založil sám, ale už bez petice pod záštitou Pirátů.
OFFTOPICPS: a ano, pokud reknes živě na zastupitelstvu, že hlasuješ Pro všechny body, u kterých jsi nebyl, tak je to dost fiasko.

Jaromir.Horky
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Profese: Marketingový manažer
Dal poděkování: 695 poděkování
Dostal poděkování: 1141 poděkování

Příspěvek od Jaromir.Horky »

Denis.Rychtar píše: 22 bře 2024, 22:46

Ahoj, sleduji tohle vlákno jenom zvenčí, ale chci upozornit, že nyní volba čela je již uzavřená a neprobíhá. Nyní by měla následovat volba zbytku kandidátky usnesení, avšak kvůli tomuto vláknu, kde jsou dva návrhy usnesení je zatím zastaveno. V tomto jednání jde tedy o to, jestli převolovat, či členové souhlasí. Není zde proto prostor z volby čela odstupovat, ten prostor byl již drive a kdyby byl využít tak jeden z argumentů skupiny členů, která je pro navrh B by zmizel. Navíc si byl zvolen až na “další místa kandidátky” nemůžes proto odstoupit ani z čela. Prostor pro odstoupení z volby čela nastane až v případě přijetí usnesení B. Díky!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaromir.Horky za příspěvek:
Michal.Stepanik

Předseda KS OLK, Zastupitel Olomouckého kraje, vedoucího mediálního týmu OLK

Nejlepší způsob, jak dosáhnout cíle, je začít. OFFTOPIC774942021
Něco o mně

Tomas.Cabla
Komunální zastupitel/ka
Profese: kuchař-číšník
Dal poděkování: 313 poděkování
Dostal poděkování: 370 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomas.Cabla »

Pokud já to celé vnímám, tak připomínka, že nebude Denis na čele kandidátky se váže k celému procesu hlasování o podnětu a nikoliv jenom k jedné části hlasování a to si Denis uvědomuje.

Dopředu jasně deklaruje, že mu nejde o pozice, ale o slušnost a demokraticke principy, které se u hlasování vytratilo.

Proto je podaný podnět na nové hlasování a obracíme se s tímto na členskou základnu ve Zlínskem kraji.

Nevěř ostnatému drátu, byť se stokrát tvářil jak stonek růže.
Karel Kryl

http://www.indiannet.eu/
https://cablatomas.cz/
https://www.youtube.com/channel/UC8_1If ... yhNMilBlnA

Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 4479 poděkování
Dostal poděkování: 3832 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Jen pro jistotu, aby nedošlo k nedorozumění - prakticky se jedná o osobnostní hlasování, takže předpokládám tajné hlasování a aby to náhodou někdo nerozporoval, tak o něj žádám.

Nějak jsem před tím tu kandidátku moc nekoumal a neřešil, ale pravdou je, že z hlediska nějaké genderové či oblastní vyváženosti moc sexy není. Zatím nevím jak budu hlasovat, protože se mi zase na druhou stranu to hlasování opakovat nechce a stejně si nejsem jistý, jestli by se kandidátka nějak zásadně zlepšila.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvek:
Libor.Adamek
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Dal poděkování: 4479 poděkování
Dostal poděkování: 3832 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Ještě si dovolím předložit návrh postupu a prosím o schválení všeobecnou shodou. Já už si k tomu asi víc nemám, ale nepřijde mi, že tu by všichni řekli všechno. Nechci měnit lhůtu hlasování, ale navrhuji jednací lhůty změnit takto:
Doba na navrhování, ve které lze pokládat návrhy usnesení, potrvá 7 dnů tedy do čtvrka 28.03. do 3.4.2024.
Doba na rozmyšlenou, která musí trvat nejméně jeden den, potrvá do čtvrtka 04.04.
Závěrečné hlasování započne nejpozději v pátek 05.04. v 10:00 a potrvá do pondělí 08.04. do 20:00.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Tkadlec za příspěvky (celkem 2):
Michal.Stepanik, Denis.Rychtar
Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Tomas.Valek

Petr.Tkadlec píše: 26 bře 2024, 08:33

Jen pro jistotu, aby nedošlo k nedorozumění - prakticky se jedná o osobnostní hlasování, takže předpokládám tajné hlasování a aby to náhodou někdo nerozporoval, tak o něj žádám.

Technicky je toto jednání o návrhu usnesení (protože KF může pouze usnesením odstranit kandidáty z nepodané listiny). Tajné hlasování dle Stanov nejsou sice jedinou platnou možností, nicméně v platnosti je i vyhláška AO, která jasně definuje jako jediný nástroj pro korespondeční hlasování Helios, takže prakticky nejde hlasovat jinak než tajně.

Petr.Tkadlec píše: 26 bře 2024, 08:47

Ještě si dovolím předložit návrh postupu a prosím o schválení všeobecnou shodou. Já už si k tomu asi víc nemám, ale nepřijde mi, že tu by všichni řekli všechno. Nechci měnit lhůtu hlasování, ale navrhuji jednací lhůty změnit takto:
Doba na navrhování, ve které lze pokládat návrhy usnesení, potrvá 7 dnů tedy do čtvrka 28.03. do 3.4.2024.
Doba na rozmyšlenou, která musí trvat nejméně jeden den, potrvá do čtvrtka 04.04.
Závěrečné hlasování započne nejpozději v pátek 05.04. v 10:00 a potrvá do pondělí 08.04. do 20:00.

Oznámení moderátora:

Beru návrh na vědomí a vyhlašuji mu 24 hodinovou lhůtu pro schválení všeobecnou shodou. Připomenu také, že i pokud bude schválen, tak zůstává zachována platnost na dodání závěrečných slov do 3.4. vzhledem k počtu osob, které jej mohou pronést (20 lidí).

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvky (celkem 3):
Petr.Tkadlec, Michal.Stepanik, Petr.Havlik
Zuzana.Fiserova
Krajský zastupitel
Profese: ekonom
Dal poděkování: 121 poděkování
Dostal poděkování: 197 poděkování

Příspěvek od Zuzana.Fiserova »

Hezký večer,
dovoluji si vznést námitku proti formulaci usnesení. Domnívám se, že nevystihuje podstatu členského podnětu, navíc není pravdivé v tom, že nebyly vzneseny námitky.
Navrhuji proto verzi usnesení, které mi připadá naprosto jednoduché, transparentní a bez rizika nepřesného výkladu o čem budeme hlasovat. Myslím, že členský podnět je dostatečně vystihující a není třeba jej přeformulovávat jinými slovy.
Navrhuji proto toto usnesení:
Ve věci členského podnětu ve znění "KS Zlínský kraj ruší/anuluje primární volby do krajských voleb 2024 od pozice 2 a níže" hlasuji
a) PRO členský podnět
b) PROTI členskému podnětu

Děkuji, Zuzka

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zuzana.Fiserova za příspěvky (celkem 4):
Denis.Rychtar, Tomas.Polach, Michal.Stepanik, Lukas.Novy
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“