KF ÚLK 5/2024 Primární volby v senátním obvodě č. 29 - Litoměřice

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Jiri.Baudis
Příspěvky: 281
Registrován: 18 črc 2018, 07:53
Profese: Ekonom
Dal poděkování: 383 poděkování
Dostal poděkování: 340 poděkování

KF ÚLK 5/2024 Primární volby v senátním obvodě č. 29 - Litoměřice

Příspěvek od Jiri.Baudis »

Vážená krajská fóra Ústeckého a Středočeského kraje, na základně usnesení PKS ÚLK 4/2024 a PKS SčK 3/2024 zahajuji Primární volby v senátním obvodě č. 29 - Litoměřice.

Vzhledem k tomu, že se obvod nachází v kraji Ústeckém i Středočeském, budou primární volby probíhat v obou krajích společně. Jednání za účasti členů obou KS proběhne zde, na půdě KF Ústeckého kraje. Rozhodující hlasování bude probíhat v každém KF zvlášť a kandidát/kandidátka musí uspět v hlasování obou KF.

Kandidatura probíhá přihlášením kandidáta (s následným získáním podpory) nebo nominací skupinou členů, kterou je třeba získat do ukončení doby navrhování. Vzhledem k velikosti obou krajských fór (KF SčK 102 členů a KF ÚLK 57 členů = celkem 159 členů) je nutné získat pro zařazení na běžící jednání podporu alespoň 13 členů (jedno kolik ze kterého krajského sdružení). Vzhledem k tomu, že v anketě vytvořené na půdě ÚLK by nemohli členové SčK hlasovat, vyjadřujte prosím podporu pomocí palcování daného příspěvku s přihlášením/nominací přímo v tomto jednacím vláknu. Zde je také možno pokládat kandidátovi otázky, na které by měl mít možnost odpovídat. Pro zařazení do rozhodujícího hlasování je nutné doložit také kandidátskou řeč a medailonek kandidáta (pakliže by to z nějakého důvodu nešlo v rámci webu strany, tak alespoň sem do jednání).

Dobu na navrhování stanovuji do středy 28. 2. 10:00, dobu na rozmyšlenou do pátku 1. 3. 10:00, kdy pak započne samotné hlasování (pro každé KF zvlášť). Lhůty je možno upravovat návrhem postupu.

Po vzájemné dohodě obou PKS bude těmto volbám předsedat @Jana.Skopalikova , které předem děkuji.

PODPOŘENÍ KANDIDÁTI:
Miroslav Jiránek - kandidátská řeč, osobní medailonek

Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1283
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1587 poděkování
Dostal poděkování: 2047 poděkování

Re: KF ÚLK 5/2024 Primární volby v senátním obvodě č. 29 - Litoměřice

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Předsedání tímto přebírám. :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Baudis, Adam.Senk, Miloslava.Karfilatova, Lukas.Kohout, Bedrich.Hadek
Uživatelský avatar
Adam.Senk
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 270
Registrován: 14 led 2021, 10:44
Profese: Programátor
Bydliště: Roudnice nad Labem
Dal poděkování: 419 poděkování
Dostal poděkování: 514 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚLK 5/2024 Primární volby v senátním obvodě č. 29 - Litoměřice

Příspěvek od Adam.Senk »

Vážené krajské fóra Ústeckého a Středočeského kraje,
rád bych do primárních voleb nominoval Miroslava Jiránka. Kandidát se vám jistě představí ve své kandidátské řeči, kterou již má připravenou. Můžete se také podívat na zápisy z dvou krajských schůzích (v Ústí a v Nymburce), kde se pan Jiránek představil osobně.

Za sebe, jako člověka, který jménem MS Litoměřicko a později jménem PKS ÚLK mnohá jednání vedl chci říci toto. Od začátku bylo cílem všech, kteří se na těchto jednání podíleli, najít takového kandidáta nebo kandidátku, která bude reprezentovat liberální hodnoty Pirátské strany a zároveň bude natolik silnou osobností, že bude v Senátních volbách schopna uspět (jak víte většinový systém senátních voleb kandidátům pirátské strany často nenahrává, a tyto volby se neřadí k těm, kde bychom často slavili úspěch)

Byl bych rád, kdybychom pana Jiránka vyslali, protože s plnou odpovědností zde sděluji své přesvědčení, že právě pan Jiránek takovou osobností je. A bude reprezentovat liberální a progresivní pirátské hodnoty, bude přínosem v zdravotnické politice a má nemalou šanci na úspěch, takže naše prostředky (a zde prosím nehovořím ani tolik o penězích, ale mluvím o čase a úsilí vás členů a členek - což je to nejcenější čím jako strana disponujeme, ale také je to zdroj velice omezený a proto si musíme velmi opatrně vybírat bitvy v kterých chceme krvácet) budou smysluplně využity k podpoře kandidatury, která má šanci na úspěch a má šanci do republikové úrovně politiky přinést nemalou hodnotu.

Participace je klíč!
https://www.senkadam.cz/
senkadam[at]gmail.com, 606 310 239
https://lide.pirati.cz/person/2807/

Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1283
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1587 poděkování
Dostal poděkování: 2047 poděkování

Re: KF ÚLK 5/2024 Primární volby v senátním obvodě č. 29 - Litoměřice

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Na žádost Adama Šenka sem vkládám kandidátskou řeč pana Miroslava Jiránka.

Vážené pirátky a piráti,

rád bych se ucházel o Vaši podporu pro kandidatuře do Senátu ČR za obvod 29 Litoměřice, Lovosice, Roudnice nad Labem, Slaný, Štětí (seřazeno dle abecedy).

Jsem nestraník, dětský lékař, dětský kardiolog, již delší dobu se starám o klienty DSP Skalice a ještě stále sloužím na dětském oddělení Nemocnice Litoměřice o.z. jako pracující důchodce. V tomto volebním období jsem členem zastupitelstva města Litoměřice za sdružení nezávislých „Naše Litoměřice – změna k lepšímu“. Za toto sdružení kandidovali většinou občané, kteří se sešli okolo p. Rožcové při boji o nemocnici v Litoměřicích. Svými získanými preferenčními hlasy jsem významně pomohl k úspěchu tohoto uskupení. Jsme zastoupeni v radě města a významně ovlivňujeme politiku města. Já sám pracuji jako předseda komise životního prostředí.

K Pirátské straně mě přivedla má dcera Andrea, která je příznivkyní této strany . Proč jsem se rozhodl ucházet se o vaši podporu. Od devadesátých letech jsem úspěšně opakovaně kandidoval do zastupitelstva města Litoměřice jako nestraník za sdružení Sport a zdraví,

opakovaně jsme byli na prvních místech a podíleli se na životě města. Od roku 1990 do roku 2007 jsem byl ředitelem Městské nemocnice v Litoměřicích , zřízené městem Litoměřice. Zde jsem zažil privatizaci zdravotnictví, delimitaci zdravotnictví, výběrová řízení na vedoucí funkce nemocnice, převod financování zdravotní péče z příspěvku státu na zdravotní pojišťovny. Na počátku jsem se účastnil několika mezinárodních projektů Evropské unie a USA. Projekt PHARE , Projekt HOPE, v té době jsem procestoval mnoho nemocnic Evropy a získal zkušenosti, ze kterých čerpám dosud. Naše nemocnice byla členem Asociace českých a moravských nemocnic, byl jsem místopředsedou pro spolupráci do zahraničí. Z této pozice jsem se stal v Bruselu členem a posléze místopředsedou organizace HOSPEEM , dnes Europien Hospital and Health care Employers Association , která se účastní tripartity na úrovni Bruselu.

Pokud bych byl zvolen senátorem, rád bych se věnoval právě problematice zdravotnictví.

Hlavní okruhy jsem diskutoval s lidmi, kteří o zdravotnictví mají zájem. Definovali jsme tyto body:

1-Udržitelnost - české zdravotnictví je světově na velmi vysoké úrovni. Bohužel služby jsou z důvodu nevědomosti zneužívány. Je třeba zlepšit využívání zdrojů zdravotních služeb a zlepšit edukaci společnosti ohledně péče o zdraví.

2- Dostupnost zdravotních služeb v celé ČR, zlepšení alokace lidských zdrojů ve zdravotnictví, zjednodušit a zefektivnit vzdělávání lékařů a ostatních zdravotníků.

3- Udržování kvality zdravotní péče srovnatelnou s Evropskou unii, zavádění nových diagnostických a terapeutických metod dle nejnovějších vědeckých výzkumů.

Toto je jen vrchol ledovce, ale věřím, že v České republice je stále dost pozitivně smýšlejících odborníků, kteří chtějí společnosti pomoci. Rád bych v této oblasti spolupracoval s mladými odborníky a umožnil jim se zapojit do procesu.

T.č. jsem předseda komise životního prostředí při zastupitelstvu. Když jedete naší krajinou, je úsměvné, že někteří spoluobčané nevidí důsledky globálního oteplování. Změnu lesů, vodního hospodářství, našeho ekosystému nesmíme přehlížet. Odpadové hospodářství, používání plastů …. Vše je třeba řešit s ohledem k životnímu prostředí , a to nejen v naší republice , ale v celém světě. Někde se musí začít.

Jako dětský lékař vidím narůstající stres společnosti. Nepamatuji tolik psychiatrických diagnosu dětí, které v poslední době výrazně stoupají. Nejedná se jen o problém zdravotnictví, ale také školství, sociálních služeb, rodiny, výpočetní techniky obecně. I zde je třeba rozumně zasahovat.

Nelze přehlédnout ani narůstající agresivitu mezi dospívajícími. Nechci se vyjadřovat ke školství. Mám mnoho známých v řadách kantorů a věřím, že mi budou nápomocni k přijímání postojů k této oblasti.

Jaké je mé životní krédo. Jít za svým cílem a přitom umět přijímat kompromisy, umět jednat s lidmi, tolerance, umět rozlišit podstatné, rozhodnost, pracovitost. „Všechno se k dobrému obrátí“.

Budu se těšit na vaše otázky a podněty, jak na fóru , tak online nebo třeba i při osobním setkání. Děkuji za vaší případnou podporu.

Současně s panem Jiránkem PKS ÚLK dořeší získání statusu RegP (splnění podmínek kandidatury se ověřuje s koncem doby pro navrhování).

Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 895
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4167 poděkování
Dostal poděkování: 1315 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚLK 5/2024 Primární volby v senátním obvodě č. 29 - Litoměřice

Příspěvek od Martin.Martin »

Dix @Jana.Skopalikova a @Adam.Senk za poresovani tohoto.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Kohout, Vaclav.Kubaljak

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Uživatelský avatar
Katerina.Stojanova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 984
Registrován: 29 říj 2017, 11:54
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 873 poděkování
Dostal poděkování: 2189 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚLK 5/2024 Primární volby v senátním obvodě č. 29 - Litoměřice

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Ahoj všem,
úvodem bych chtěla moc poděkovat Adamovi za všechen jeho čas a úsilí, které vložil do toho, abychom toto jednání vůbec mohli vést.

Adamem nominovaný pan doktor Jiránek je dětský kardiochirurg a rukama mu tak prošly snad celé Litoměřice, vč. mě. Ve městě je známý jako celoživotně slušný a čestný člověk, a o to jsem radši, že do toho chce jít, a to zrovna za nás.

Přijde mi, že Piráti v Senátu dlouhodobě tratí mj. proto, že často klademe až přehnané požadavky na lidi, kteří jsou za nás potenciálně ochotní jít s kůží na trh. Pro mě bylo ale třeba letošní hlasování o Istanbulské úmluvě a následná sonda, která ukázala, kolik Senátorů/tek podléhá dezinformacím, jasná ukázaná pro to, že bychom měli svůj přístup k senátním volbám přehodnotit a zasadit se o to, aby v něm byl každý, kdo nám bude ochoten alespoň naslouchat. Tak se závěrem moc přimlouvám, ať panu doktorovi takovou šanci dáme .)

Díky!

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Adela.Sipova
Senátor
Příspěvky: 47
Registrován: 15 kvě 2018, 18:09
Profese: Pŕavnička
Dal poděkování: 46 poděkování
Dostal poděkování: 268 poděkování

Re: KF ÚLK 5/2024 Primární volby v senátním obvodě č. 29 - Litoměřice

Příspěvek od Adela.Sipova »

Vážení přátelé,

děkuji za tuto nominaci, ze které mám radost. Pana Jiránka jsem měla možnost osobně poznat a to i s jeho dcerou Andreou při jejich návštěvě v Senátu. Měla jsem tedy příležitost mu položit dotazy i na některé oblasti, které ve své úvodní řeči nezmínil a sice na jeho postoj k lidským právům, manželství pro všechny, rovnosti nejen žen a mužů a další související témata, na která odpověděl jednoznačně, rychle a pozitivně. Tím se mi samozřejmě velmi ulevilo, protože takový postoj není vždy automatický. Oceňuji i to, že do Senátu přijel a velmi živě se zajímal o práci našeho klubu.

Pokud bychom dokázali do našeho senátorského klubu dostat lékaře, bylo by to pro naší práci v Senátu významně posilující. Dnes totiž musíme mnoho věcí konzultovat s lékaři například z klubu STAN nebo i ODS. Dovoluji si doplnit, že si také velmi cením, že mi Dr. Jiránek a jeho dcera Andrea ( vedoucí rehabilitačního oddělení v nemocnici v Rakovníku) nedávno pomohli se zorientovat v problematice dostupnosti léků, kterou jsem neměla s nikým důvěryhodným zkonzultovat. Priority Dr. Jiránka, které nastínil v úvodní řeči jsou přehledné a racionální.

Dr. Jiránka považuji za velmi důvěryhodného a zkušeného kandidáta, který by byl velkým přínosem pro naši práci v Senátu. Velmi oceňuji také jeho postoj k ochraně životního prostředí a orientaci v evropské politice.

Děkuji, že do toho chce jít.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Adela.Sipova za příspěvky (celkem 7):
Adam.Senk, Katerina.Stojanova, Marek.Krejpsky, Dalibor.Zahora, Miloslava.Karfilatova, Vendetta94, Jan.Lukasek
Uživatelský avatar
Adam.Senk
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 270
Registrován: 14 led 2021, 10:44
Profese: Programátor
Bydliště: Roudnice nad Labem
Dal poděkování: 419 poděkování
Dostal poděkování: 514 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚLK 5/2024 Primární volby v senátním obvodě č. 29 - Litoměřice

Příspěvek od Adam.Senk »

Ahoj,
Doručuji kandidaturu Miroslava Jiránka, jehož nominační příspěvěk posbíral 14 palců (což je společně s autorem příspěvku) podpora od 15ti členů KS (pokud se nepletu tak všichni podporující jsou členy jednoho či druhého KS).

Kandidát je RegP v Ústeckém kraji a jeho politický medailonek je vystaven na https://lide.pirati.cz/profil/3791/ .

Prosím předsedající @Jana.Skopalikova o kontrolu, abychom případně mohli odstranit nedostatky, pokud by se objevily.

Díky moc!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Senk za příspěvek:
Miloslava.Karfilatova

Participace je klíč!
https://www.senkadam.cz/
senkadam[at]gmail.com, 606 310 239
https://lide.pirati.cz/person/2807/

Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1283
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1587 poděkování
Dostal poděkování: 2047 poděkování

Re: KF ÚLK 5/2024 Primární volby v senátním obvodě č. 29 - Litoměřice

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Děkuji za doručení medailonku i zprostředkování získání statusu RegP pro kandidáta. Podpora palci je také dostatečná, kandidáta registruji tedy jako podpořeného se splněnými podmínkami kandidatury v primárních volbách a doplnila ho jsem do úvodního příspěvku.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvek:
Adam.Senk
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13431
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34744 poděkování
Dostal poděkování: 17623 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ÚLK 5/2024 Primární volby v senátním obvodě č. 29 - Litoměřice

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Dovolím si doplnit nějaké informace ze zákulisí. Předně chci poděkovat hlavně Adamovi, který skutečně tento senátní obvod odpracoval.
Vím, že to začal řešit včas, jestli se dobře pamatuji bavili jsme se o možnostech již někdy v roce 2022 a průběžně řešili a probírali řadu možných kandidátů a vůbec celkovou situace v tomto obvodu.
Samozřejmě senátky jsou velmi specifický druh voleb, vyhrává jen jeden či jedna. Někdy až do podání kandidátek nevíte, kdo nakonec bude v peletonu - viz volby v Berouně, Středočeši vědí. A ani důkladná příprava nezaručuje úspěch, je to kruté, ale je to tak.

Každopádně pracovat na každém obvodu má smysl z řady důvodů, byť třeba jen jako závdavek do příštích voleb. Samozřejmě každý obvod je specifický a v některých skutečně prorazit nelze. Ovšem v řadě obvodů se ani z naší strany nevyvine dostatečná iniciativa to řešit, to myslím celostátně, ne přímo na Sčk a Úsk. A to je škoda. Je to dost závislé na alespoň jednomu člověku z toho místa, který se tu věc vezme jako úkol, v tom chci vyzdvihnout roli, kterou sehrál Adam. Je to dobrý příklad pro ostatní kraje.
A na závěr, berme to i jako příležitost aktivovat dané lokality, jako je třeba Slánsko, kde máme rezervy.
Určitě by bylo to skvělé mít dalšího senátora.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Antonin.Budaj, Jan.Lukasek

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“