Marek Barbuš [V PROCESU]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Marek.Barbus
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 20
Registrován: 05 črc 2023, 16:41
Profese: KoKS SčK, Student gymnázia
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 56 poděkování

Marek Barbuš [V PROCESU]

Příspěvek od Marek.Barbus »

Drahé krajské fórum,

jmenuji se Marek Barbuš, zítra, 19.2., mi je 18 let a jsem studentem gymnázia. Momentálně rovněž se studiem zastávám funkci koordinátora krajského sdružení.

Mezi témata, která mě v politice nejvíce zajímají je angažmá mladých, EU, zahraničí, diplomacie a obrana. U pirátů jsem hrdým členem Mladého pirátstva, a RT EZO, kde se snažím pracovat na různých projektech, které jsou mému srdci blízké.

Ke členství mě vedou fakticky dvě věci - moje láska k liberální politice a chtíč něco změnit. Piráti jsou jediná liberální strana a já se chci plně integrovat a stát se její součástí.

V budoucnu plánuji studovat právo, politologii a mezinárodní vztahy, jak v ČR tak i v zahraničí, a věřím že jednou budu moci tvořit politiku nejen ze zákulisí, ale i z předních, nejlépe Europarlamentárních, příček Pirátské strany.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Barbus za příspěvky (celkem 4):
Michal.Hazlinsky, Jiri.Snizek, Stepan.Drtina, Lukas.Kohout
Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 368
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 422 poděkování
Dostal poděkování: 659 poděkování

Re: Marek Barbuš

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Ahoj Marku,

díky za představení, samozřejmě ti všichni známe, ale i tak bych tě chtěla poprosit o odpověď na standardní sadu otázek :)

Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.

Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?

Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?

Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?

Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?

Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?

Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?

Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?

Co si myslíš o imigraci?

Jaký je tvůj názor na referendum?

Co nejvíc pálí Českou republiku?

Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?

Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?

Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?

Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?

Jaký je tvůj pohled na "Manželství pro všechny", adopci dětí stejnopohlavími páry a poviné kastrace u trans-lidí?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvek:
Lukas.Kohout

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Marek.Barbus
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 20
Registrován: 05 črc 2023, 16:41
Profese: KoKS SčK, Student gymnázia
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 56 poděkování

Re: Marek Barbuš

Příspěvek od Marek.Barbus »

Ahoj, zde jsou moje odpovědi.
1) Jsme jediná skutečně liberální strana, která je bez korupce a řídí se primárně fakty. Součástí této "party" chci opravdu být. Uvožaval bych i nad STANem, nicméně jednání některých STAňáckých politiků, zejména senátorů, mě pobuřuje. Navíc bych nechtěl být členem strany, která má korupční minulost.
2) Moje jediná "politická" minulost je moje členství ve školním parlamentu gymnázia, kde studuji. Co se týče aktivismu, tak jsem členem EYP - Evropského parlamentu mládeže, kde se soustředím na propagaci aktivního občanství a sdílení evropských, demokratických hodnot.
3) Jednoduše, ne.
4) Legalizace konopí je s přihlédnutím na výzkumy nutná. V případě LSD bych musel být přesvědčen nějakou studií, která by obsahovala validní argumenty pro pozitivní účinek na společnost. Heroin bych nelegalizoval, nicméně bych zmírnil tresty oproti jiným trestním činů, např. násilí.
5) Dle mého názoru, pokud se stát stará o své občany, budou se radši starat o stát. Myslím že dotace, pokud jsou řádně kontrolovány, mají pozitivní účinek na ekonomiku. Jedná se v podstatě o investici do budoucnosti.
6) Do této problematiky se mi ještě nepodařilo dostatečně ponořit. Myslím si však, že internet by měl být především svobodný a to i ve jménu zmenšení nějakých autorských práv. Silně se ohrazuji např proti čl. 13 EU obecného nařízení o ochraně svobodných údajů.
7) Rozhodně při prodávání dat třetím osobám, a to zvláště u dětí, které nemají ponětí, jaké nástrahy na internetu jsou, a v kontextu sbírání dat autoritářskými režimy typu Čína.
8) Myslím, že ČR má legislativu nastavenou správně - svoboda slova, nicméně "cenzura" proti rasismu, xenofobii apod. Myslím si např., že každý má právo vyjádřit se k izraelsko-palestinskému konfliktu jak považuje za vhodné, dokud neprohlašuje smrt apod. těm či oněm účastníkům konfliktu a nepodporuje terorismus.
9) Přirozenou a stálou imigraci vnímám jako příležitost kulturně, ale i ekonomicky obohatit ČR. Je nevyhnutelná, protože ekonomičtí migranti budou existovat, dokud bude životní úroveň v ČR vyšší jinde než jinde. Výjimečná imigrace je něco, čemu taktéž nezbráníme a vyžaduje specifické jednání. Tato imigrace je často nucená a imigranti se chtějí vrátit domů, proto jim musíme nabídnout pomocnou ruku a podporu, protože je, až důvod jejiho příchodu pomine, ještě dlouhá cesta zpět k normálnímu životu.
10) Referenda jsou nejpřímější způsob demokracie a v některých ohledech jsou velmi důležitá, nicméně mám strach, že česká společnost je natolik náchylná k dezinformacím, že jeho výsledek bude do značné míry ovlivněn dezinformacemi.
11) Českou republiku momentálně nejvíce pálí mezinárodní postavení. Jsme sice v EU, nicméně naše společnost sdílí východoevropské hodnoty, a tak v podstatě nemáme vlastní identitu. Jsme až moc "vyspělí" na to, abychom byla země východní Evropy, ale jsme moc "nevyspělí" na to, abychom byla země západní Evropy. Chtělo by nás to ještě posunout západně-Evropských směrem!
12) Jelikož jsem dodavatel strany, tak i kdybych nechtěl, tak musím. (samozřejmě ano, a moc rád!)
13) Momentálně se snažím "najít" - nejraději mám zahraničí a Evropu a jsem členem RT EZO, ale velký potenciál u mě má školství, ekologie, sport, zdravotnictví, doprava a mnoho dalšího, jen si musím sednout a více si o těchto KETech zjistit.
14) Ano, zejména s tebou, Báro, s PKS a členy mladého pirátstva. Měsičně jsem v kontaktu se všemi aktivními piráty.
15) Ano, četl jsem náš program do EU, se kterým souhlasím. Zejména mě těší snahy o boj s korupcí, a udržitelnost.
16) Kastrace u trans lidí je zvrhlost a nechutnost. Vzhledem k tomu, že bych se chtěl někdy brát tak ano, jsem silně pro manželství pro všechy.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Barbus za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Kohout, Martin.Martin
Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 895
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4167 poděkování
Dostal poděkování: 1316 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Marek Barbuš [V PROCESU]

Příspěvek od Martin.Martin »

Doporučen PKS zde: viewtopic.php?p=874238#p874238

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“