(ne)ohýbání vnitřní přímé demokracie v primárních volbách

Místo pro pracovní vlákna projektů, které nezastřešuje žádný stranický orgán. Pokud pro práci na projektu potřebujete založit několik vláken, založte je zde a do vnitrostranické diskuze přidejte jedno informační vlákno s odkazy.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Toto je sekce pro pracovní vlákna. Obecná diskuze bez konkrétního praktického cíle sem nepatří. Pro pracovní vlákna platí jediná podmínka: Cíl projektu musí být v souladu s Pirátskými ideály. Dodržujte prosím pravidla fóra.

Zásady moderace
  • Nepracovní vlákna budou přesunuta do Vnitrostranické diskuze.
  • Diskuze v pracovních vláknech, která nesouvisí s příslušným úkolem, bude na požádání oddělena do samostatného vlákna ve Vnitrostranické diskuzi.
  • Pokud je z procedurálních důvodů třeba vlákno zamknout, bude na požádání zamčeno. Procedurální podmínky pro zamčení vlákna určuje zakladatel vlákna v úvodním příspěvku.
  • Žádná jiná moderace nebude prováděna.
Uživatelský avatar
Jan.Hrubes
Kontrolní komise
Příspěvky: 542
Registrován: 08 říj 2016, 19:31
Profese: student, učitel, hudebník
Dal poděkování: 1448 poděkování
Dostal poděkování: 1342 poděkování

Re: (ne)ohýbání vnitřní přímé demokracie v primárních volbách

Příspěvek od Jan.Hrubes »

O tom, co KK bude nebo nebude dělat a kdy, rozhodně nebude rozhodovat zastupitel Plzně. KK je suverén a z vlastní iniciativy nyní provádí šetření, zda byly porušeny předpisy. Pokud na základě nasbíraných materiálů usoudí, že tomu tak je, podá stížnost RK.

Nelze nyní konstatovat, že předpisy porušeny byly. Jako zpravodaj nyní postupně obvolávám a obepisuji jednotlivé aktéry z tohoto vlákna i další členy KS a zjišťuji stav věcí. Je možné, že následně napíšeme stížnost k RK, pokud zjistíme, že předpisy porušeny byly. Pokud byste se chtěli k dané věci vyjádřit, napište mi e-mail na jan.hrubes@pirati.cz nebo mi zavolejte na 608825687.

Uživatelský avatar
Michal.Ertl
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 758
Registrován: 17 říj 2017, 22:11
Profese: IT s SŠ učitel
Bydliště: Sadová 625, Holýšov, Plzeňský kraj
Dal poděkování: 1337 poděkování
Dostal poděkování: 919 poděkování

Re: (ne)ohýbání vnitřní přímé demokracie v primárních volbách

Příspěvek od Michal.Ertl »

Budeme k dispozici

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ertl za příspěvky (celkem 3):
Olga.Sejrkova, Hana.Harantova, Vojtech.Pikal
ime
608 473 460
WhatsApp
Uživatelský avatar
Hana.Harantova
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 72
Registrován: 13 led 2022, 09:16
Profese: zdravotník
Bydliště: Sušice
Dal poděkování: 102 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: (ne)ohýbání vnitřní přímé demokracie v primárních volbách

Příspěvek od Hana.Harantova »

Krásné pondělní ráno.
Studovala jsem o víkendu medailonky našich kandidátů.
A musím zde napsat jisté vyjádření k chování některých kandidátů, že po zkušenostech během voleb na čelo kandidátky, mám pocit, že by někteří místo na čelo kandidátky měli spíš dostat umístěnku do polepšovny. A je mi to líto, že nemohu souhlasit s heslem, že věk nehraje roli, protože pro mě osobně věk a zkušenosti hrají zásadní roli. Zkoušet si bábovičky může každý na pískovišti, ale na čele kandidátky už by měl umět kandidát víc, abych za ním i já mohla v kampani stát. Být na čele kandidátky a tvrdě makat pro kraj a pro občany našeho kraje, to není jako práce s buzolou….pro vodění za ručičku, na kraji není čas‼️✌️Takže buď dotyčný kandidát něco umí a ostatní Piráti to vidí nebo si tam většinové zastoupení nacpe nováčky a potom, ať si jsou i za tu jejich prezentaci odpovědní😉někdy je to dobré říct nahlas, aby si to ta mláďata uvědomila. Ráda bych zde jasně uvedla, že já už zadky utírala třem dětem a stačilo.
To jsou mé pocity k téhle (ne) ohýbané demokracii.
Hezký den
Hana Harantová

Jiri.Belsan
Příspěvky: 1141
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1995 poděkování
Dostal poděkování: 1905 poděkování

Re: (ne)ohýbání vnitřní přímé demokracie v primárních volbách

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Piráti, jsme strana pro mladé.
Taky Piráti:

Hana.Harantova píše: 26 úno 2024, 08:24

Krásné pondělní ráno.
...

Vyčítat někomu politickou nezkušenost výroky o mláďatech a utírání zadků je velmi politicky vyzrálé.

Uživatelský avatar
Josef.Bouse
Vedoucí technického odboru
Příspěvky: 976
Registrován: 12 lis 2017, 13:22
Profese: FullStack JS Dev
Dal poděkování: 943 poděkování
Dostal poděkování: 1808 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: (ne)ohýbání vnitřní přímé demokracie v primárních volbách

Příspěvek od Josef.Bouse »

Hana.Harantova píše: 26 úno 2024, 08:24

Krásné pondělní ráno.
Studovala jsem o víkendu medailonky našich kandidátů.
A musím zde napsat jisté vyjádření k chování některých kandidátů, že po zkušenostech během voleb na čelo kandidátky, mám pocit, že by někteří místo na čelo kandidátky měli spíš dostat umístěnku do polepšovny. A je mi to líto, že nemohu souhlasit s heslem, že věk nehraje roli, protože pro mě osobně věk a zkušenosti hrají zásadní roli. Zkoušet si bábovičky může každý na pískovišti, ale na čele kandidátky už by měl umět kandidát víc, abych za ním i já mohla v kampani stát. Být na čele kandidátky a tvrdě makat pro kraj a pro občany našeho kraje, to není jako práce s buzolou….pro vodění za ručičku, na kraji není čas‼️✌️Takže buď dotyčný kandidát něco umí a ostatní Piráti to vidí nebo si tam většinové zastoupení nacpe nováčky a potom, ať si jsou i za tu jejich prezentaci odpovědní😉někdy je to dobré říct nahlas, aby si to ta mláďata uvědomila. Ráda bych zde jasně uvedla, že já už zadky utírala třem dětem a stačilo.
To jsou mé pocity k téhle (ne) ohýbané demokracii.
Hezký den
Hana Harantová

Ahoj já nevěřím svým očím co tu čtu !

Tohle je myšleno vážně ? Jak mají mladí získat zkušenost než ze se do toho pustí ?
Vše co pišes je hrozné špatně. Nespletla jsi si stranu ?

Podporujeme mladé s chceme aby měli odvahu jít a využít svou energii, zápal a mladé nápady ! Zkušenosti je nutné získávat a potkal jsem mnoho neschopných lidi ve všech věkových kategoriích takže opravdu tohle je hrozné hloupý komentář, který věřím ze je v rozporu s našimi hodnotami.

"Pravda je první obětí války"

Vedoucí Technického odboru | Předseda MS Příbram | Zastupitel obce Narysov
FullStack Web Developer
IT Consultant

Twitter | LinkedIn | Steam

Uživatelský avatar
Hana.Harantova
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 72
Registrován: 13 led 2022, 09:16
Profese: zdravotník
Bydliště: Sušice
Dal poděkování: 102 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: (ne)ohýbání vnitřní přímé demokracie v primárních volbách

Příspěvek od Hana.Harantova »

Ahoj @Josef.Bouse
Docela by mě zajímalo do jaké strany bys mě zařadil? Předpokládám, že od Tebe tady mohu očekávat dostatečně chytrý komentář🙏
Pokud jde o manipulaci při volbách, tak pro to nemám v žádném směru obhajobu, zvláště ne pokud se to týká mé osoby. A asi to neumim ani schovat za jistou mladickou nezkušenost, protože mnoho mladých by to třeba nikdy neudělalo. Naopak by třeba mnoho mladých odpovědělo na dotazy pokud by jim byly položeny😉politik, který neodpovídá na dotazy je nám občanům v čele kandidátky k ničemu, nemyslíš?
Ale pokusím se Ti zde položit dotaz. Jen takový příklad.
Rozesílání manipulativních sms při volbě hodnotíš jako co?
Je to v tvých očích jako zápal mladých a mladé nápady?
Není právě tohle to (ne)ohýbání demokracie, které se schovává za mladickou nezkušenost?
Nevím, zkus mě chytře poučit🙏👍
Hezký den HH

Tito uživatelé poděkovali autorovi Hana.Harantova za příspěvek:
Olga.Sejrkova
Uživatelský avatar
Hana.Harantova
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 72
Registrován: 13 led 2022, 09:16
Profese: zdravotník
Bydliště: Sušice
Dal poděkování: 102 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: (ne)ohýbání vnitřní přímé demokracie v primárních volbách

Příspěvek od Hana.Harantova »

Ahoj @Jiri.Belsan
Ano, můj příspěvek je ostřejší, ale je podle mě naprosto odpovídající dané situaci. A pochopí to určitě každý.
Přestože jsou Piráti dle Tvého příspěvku, strana pro mladé, tak máme i staré kolegy a chceme i staré voliče. Navíc my v kraji již máme vyprofilované kandidáty, kteří jsou volitelní a mají za sebou úspěch ve vedení kraje dokonce i s pozicí hejtmana. Dodnes mi nikdo nevysvětlil nač teda ty změny a nač ty “čachry machry” v podobě (ne)ohýbání demokracie ?
A jsem rozzlobená, protože to vnímám jako poškození Pirátské strany jako takové.
Hezký den HH

Jiri.Belsan
Příspěvky: 1141
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1995 poděkování
Dostal poděkování: 1905 poděkování

Re: (ne)ohýbání vnitřní přímé demokracie v primárních volbách

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Hana.Harantova píše: 26 úno 2024, 12:40

Ahoj @Jiri.Belsan
Ano, můj příspěvek je ostřejší, ale je podle mě naprosto odpovídající dané situaci. A pochopí to určitě každý.
Přestože jsou Piráti dle Tvého příspěvku, strana pro mladé, tak máme i staré kolegy a chceme i staré voliče. Navíc my v kraji již máme vyprofilované kandidáty, kteří jsou volitelní a mají za sebou úspěch ve vedení kraje dokonce i s pozicí hejtmana. Dodnes mi nikdo nevysvětlil nač teda ty změny a nač ty “čachry machry” v podobě (ne)ohýbání demokracie ?
A jsem rozzlobená, protože to vnímám jako poškození Pirátské strany jako takové.
Hezký den HH

To jestli je někdo volitelný nebo lepší či horší kandidát má rozhodnout příslušné fórum v primární volbě. Říká se tomu přímá demokracie, nikoliv čachry machry. Je na těch kandidátech aby to fórum přesvědčili.
Po tomto tvém příkladu se přikláním k názoru @Josef.Bouse, že pokud ti vadí vnitřní procesy a pravidla, tak ta strana asi opravdu nebude pro tebe.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Belsan za příspěvky (celkem 6):
Jan.Prokop, Jan.Hrubes, Tomas.Zalabak, Pavel.Sramek, Martin.Sterba, Jan.Podhajsky
Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18677
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33871 poděkování

Re: (ne)ohýbání vnitřní přímé demokracie v primárních volbách

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jiri.Belsan píše: 26 úno 2024, 13:05

Po tomto tvém příkladu se přikláním k názoru @Josef.Bouse, že pokud ti vadí vnitřní procesy a pravidla, tak ta strana asi opravdu nebude pro tebe.

Máš podobný názor i na členy, kterým vadí to, co je popsáno v úvodním příspěvku viewtopic.php?p=870335#p870335 ?

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Jiri.Belsan
Příspěvky: 1141
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1995 poděkování
Dostal poděkování: 1905 poděkování

Re: (ne)ohýbání vnitřní přímé demokracie v primárních volbách

Příspěvek od Jiri.Belsan »

Martin.Kucera píše: 26 úno 2024, 13:12
Jiri.Belsan píše: 26 úno 2024, 13:05

Po tomto tvém příkladu se přikláním k názoru @Josef.Bouse, že pokud ti vadí vnitřní procesy a pravidla, tak ta strana asi opravdu nebude pro tebe.

Máš podobný názor i na členy, kterým vadí to, co je popsáno v úvodním příspěvku viewtopic.php?p=870335#p870335 ?

Ano, mám. Máte předpisy a ty by měly platit pro všechny. Pokud je někdo porušuje, tak by měl skončit před KK. Tak jednoduché to je.

Odpovědět

Zpět na „Pracovní prostor pro členské iniciativy“