Krajská nominace Jany Skopalíkové do Republikového předsednictva na pozici místopředsedkyně

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Karlovarský kraj, KoKS Karlovarský kraj

Odpovědět

Podporuji krajskou nominaci Jany Skopalíkové do Republikového předsednictva na místopředsedkyni

PRO

4
67%

PROTI

1
17%

ZDRŽUJI SE

1
17%
 
Celkem hlasujících: 6 - Celkem hlasů: 6

Uživatelský avatar
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Příspěvky: 1283
Registrován: 08 kvě 2018, 23:07
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1587 poděkování
Dostal poděkování: 2047 poděkování

Krajská nominace Jany Skopalíkové do Republikového předsednictva na pozici místopředsedkyně

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Ahoj pirátstvo,

po zvážení všech pro a proti jsem se rozhodla zvednout hozenou rukavici v podobě podpořené nominace na půdě celostátního fóra (viewtopic.php?t=65826) a ucházet se o pozici místopředsedkyně strany, ráda bych se vám zde představila a požádala i váš kraj o nominaci.

Co se týká představení, jsem od roku 2020 krajskou radní pro životní prostředí a zemědělství ve Středočeském kraji a souhrn mojí práce najdete například na webu zde: https://stredocesky.pirati.cz/aktuality ... kopalikova (moje priority jsou voda, odpady a biodiverzita, kde děláme spoustu zajímavých a prospěšných projektů jak pro lidi, tak pro krajinu).

V krajském předsednictvu ve středních Čechách jsem ještě déle, takže mám vnitrostranické procesy zažité, vím kde nás občas tlačí bota a prošla jsem v rámci strany koloběhem přípravy a podpory různých voleb od těch komunálních přes krajské až po sněmovní. Předsedala jsem jedání místních i krajského sdružení, někdy vypomáhám i v jiných krajích, pomáhám zlepšovat fungování našeho krajského mediálního odboru, ale také píšu texty na sítě nebo dělám korektury. Zhruba půl roku jsem i členkou republikového výboru zvolená celostátním fórem, takže jsem měla šanci nahlédnout pod pokličku fungování celostranického od přípravy rozpočtu přes strategii (která se na půdě RV teď píše) až po schvalování různých programů nebo předpisů, které jsem i připomínkovala.

Proč bych však ráda kandidovala do republikového předsednictva? Dlouhou kandidátskou řeč si nechám na půdu CF a zde to zkusím zkrátit:

1) Neumíme dostatečně efektivně komunikovat dovnitř ani ven 📡
Máme 14 krajských sdružení a minimálně v tom našem funguje vzájemná komunikace a informovanost velice dobře. Věřím, že u vás v kraji to tak máte taky. Máme ale jen 4 poslance, 3 ministry a 3 europoslance, kteří řeší velmi důležitou agendu. Na tu se pak občané ptají Pirátek a Pirátů napříč republikou a my musíme umět odpovídat. Dostatečné informace však často chybí nebo přichází pozdě. Ráda bych proto, aby se komunikace napříč regiony i úrovněmi politiky zlepšila. Například abychom místo klasických Disco, kde mluví pár lidí a zbytek jen pokládá psané otázky to opravdu otevřeli všem členkám a členům na pravidelné bázi - třeba každý týden udělat "hodinu s RP", kde si budou lidé moci povědět o aktuálních probíraných celostátních i vnitrostranických tématech a informovat se o novinkách.

2) Nerosteme 💔
Zhruba do voleb v roce 2021 jsme co do počtu členů konstantně rostli. Od té doby nabíráme členy velmi pomalu a často nám také odcházejí, takže je vidět i jejich fluktuace. Jsme však vládní strana zapojená ve všech patrech politiky (jen ten prezident nám ještě chybí), máme mnoho členů v zastupitelstvech, také v různých výborech a komisích na obcích i krajích a je skvělé, že máme tak možnost ovlivňovat místní dění. Vzhledem k obrovskému množství práce, které jako strana děláme, je nás však stále málo a potřebujeme růst, potřebujeme nabírat nové aktivní členy, dobrovolníky a odborníky. To je věc, na kterou bychom se měli aktivně zaměřit - na zapojování nových tváří i aktivizaci současných členů.

3) Stranické vedení je přetížené 🤝
Vést vládní stranu v pěti lidech je opravdu heroický výkon. Rozdělit si povinnosti v sedmi mi však přijde jako lepší řešení jak pro naše špičky, tak následně pro chod celé strany, proto podporuji zvýšení počtu členů republikového předsednictva na 7 členů.

To jsou hlavní věci, na které bych se chtěla případně v republikovém předsednictvu zaměřit a co bych chtěla zlepšit, aby to bylo kuprospěchu nám všem, nebo aspoň v rámci své kandidatury akcentovat. V případě zvolení počítm s tím, že bych se této funkci věnovala naplno, počítám tedy s tím, že funkci v PKS SčK a RV bych přenechala jiným.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvek:
Daniela.Bila
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Karlovarský kraj“