Nominace Mikuláše Peksy do Republikového předsednictva

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, Krajsti predsedajici, PKS Ústecký kraj

Odpovědět

Podporuji nominaci Mikuláše Peksy do Republikového předsednictva

Pro

21
100%

Proti

0
Žádná hlasování

Zdržuji se

0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasujících: 21 - Celkem hlasů: 21

Antonin.Budaj
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 62
Registrován: 07 bře 2020, 11:05
Profese: Úředník
Dal poděkování: 118 poděkování
Dostal poděkování: 106 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Mikuláše Peksy do Republikového předsednictva

Příspěvek od Antonin.Budaj »

Ahoj všem.
Nominuji @Mikulas.Peksa do Republikového předsednictva a post nechám na jeho uvážení.
Všichni známe jeho práci např. v parlamentu ČR, práci europoslance či v bambilionu výborů..., známe také jeho nekompromisní postoje k "práci" Orbána, Babiše, Blažka...
Jsem proto přesvědčen, že by byla velká škoda jeho zkušeností, znalostí a také hodnotového ukotvení nevyužít pro směřování Pirátské strany a funkčnost jejího vedení.
No a hlavně je vod nás :D
Doufám, že Mikuláš získá silnou podporu KF a že nominaci přijme.

Místopředseda krajského sdružení Ústeckého kraje.

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Nominace Mikuláše Peksy do Republikového předsednictva

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Ahoj,

chtěl jsem moc poděkovat @Antonin.Budaj za založení nominace - po nějakých úvahách osoboního charakteru přijímám, a to na pozici místopředsedy.

Věřím tomu, že tohle RP, které teď volíme, bude hodně důležité. Mělo by nás provést 3 volbami - evropskými, krajskými a následně parlamentními. Bohužel to nebude lehká práce - vláda, které se Piráti účastní, nesbírá zrovna ovace a průzkumům dominuje nedemokratická opozice (ANO a SPD). To budoucí RP tedy bude stát před nelehkým úkolem promanévrovat se vzniklou situací, abychom do těch voleb nastupovali jako jasná sociálně-liberální alternativa k současnému konzervativnímu mainstreamu. Nerad bych, abychom zabředávali do sporů o vnitřní uspořádání Pirátské strany - budoucí RP se musí soustředit na svou roli komunikační a politickou a být zároukou principiálního chování Pirátů v české politice.

Můžu slíbit, že časově budu schopen ty povinnosti pokrýt - pozice europoslance mi umožňuje se účastnit politiky na plno. Zároveň mi taky dává potřebnou nezávislost - statisticky zhruba 97 % lidí, které potkávám v práci a se kterými uzavírám politické dohody, nejsou Češi. Obvykle to jsou navíc zástupci liberálních, sociálně-demokratických nebo environmentalistických stran, tedy proudů, které v české parlamentní politice efektivně vyhynuly. Můžu si tedy dovolit být mezi těmi, kteří odmítají podřizování se konzervativcům, přinášejí principiální politiku a zároveň i ve spolupráci s nám programově bližšími politiky pracují na konkrétních řešeních pro občany.

Moc si vážím podpory, která se tu prozatím sešla, a beru to tak, že chcete, aby byl Ústecký kraj slyšet. Zároveň je hodně jasné, že potřebujeme najít celostranický konsensus, jak by měla vypadat ta česká sociálně-liberální alternativa ke konzeravativcům, a to ať už těm z ANO, nebo těm z ODS. Má cenu si říct, že je třeba se obracet i k Pirátům v jiných krajích, a to třeba i Praze nebo jinde, kde sociodemografické údaje vypadají jinak než u nás a kde se řeší trochu jiné problémy. Jsem hrdý na to, že v nedávných primárních volbách se mi (na rozdíl od některých výrazných pražských kandidátů) podařilo získat jak pražskou, tak ústeckou nominaci. Myslím, že je to dobrý předpoklad pro to, abychom dokázali stranu sjednotit a nabídnout voličům solidní politickou sílu, která nebude dalším z ohraných 50 odstínů hnědé.

Díky moc za všechnu dosavadní a taky budoucí podporu!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 6):
Lukas.Rysavy, Antonin.Budaj, Jiri.Baudis, Miloslava.Karfilatova, Dalibor.Zahora, Adam.Senk
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Ústecký kraj“