[OT z Odvolávání JM] Procedura členského podnětu

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2455
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2010 poděkování
Dostal poděkování: 3230 poděkování

Re: [OT z] Odvolávání Jakuba Michálka

Příspěvek od Jan.Prokop »

Jaroslav.Toman píše: 29 říj 2023, 19:31
Martin.Kucera píše: 29 říj 2023, 19:26

A v jakých případech bys tedy "povolil" odvolávání?

Tady nejde o to, že bych něco povolil, nebo zakázal. Jen si myslím, že důvody k odvolání Janky M. a Jakuba M. jsou nicotné oproti tomu, jak si na tom pošmáknou média.
A jak někdo ukázal výše, i u Janky se podpora podnětu přelévala.
Důvod k odvolání z RV, který má podle mě smysl: např. odvolávaný pouštěl do médií informace z interních jednání. A nebo např. veřejně navrhnul koalici s SPD.

Zase nestav media na piedestal, tohle není zpráva mediálně zajímavá ani v okurkový sezóně, do 24hod o tom nikdo nebude vědět.
BTW podnět je veřejný, je venku víc než 2 dny a nikdo si toho ani nevšiml, nebo mu za to nestálo ztrácet čas, aby o tom napsal, dokonce ani kinder-odsákům na twitteru

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvky (celkem 2):
Michaela.Nepejchalova, Robert.Magni
Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2482
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1760 poděkování
Dostal poděkování: 2839 poděkování

Re: [OT z] Odvolávání Jakuba Michálka

Příspěvek od Tomas.Valek »

Jan.Prokop píše: 29 říj 2023, 20:55
Jaroslav.Toman píše: 29 říj 2023, 19:31
Martin.Kucera píše: 29 říj 2023, 19:26

A v jakých případech bys tedy "povolil" odvolávání?

Tady nejde o to, že bych něco povolil, nebo zakázal. Jen si myslím, že důvody k odvolání Janky M. a Jakuba M. jsou nicotné oproti tomu, jak si na tom pošmáknou média.
A jak někdo ukázal výše, i u Janky se podpora podnětu přelévala.
Důvod k odvolání z RV, který má podle mě smysl: např. odvolávaný pouštěl do médií informace z interních jednání. A nebo např. veřejně navrhnul koalici s SPD.

Zase nestav media na piedestal, tohle není zpráva mediálně zajímavá ani v okurkový sezóně, do 24hod o tom nikdo nebude vědět.
BTW podnět je veřejný, je venku víc než 2 dny a nikdo si toho ani nevšiml, nebo mu za to nestálo ztrácet čas, aby o tom napsal, dokonce ani kinder-odsákům na twitteru

Můj odhad je, že protože jde o vnitropolitické téma, které není pro média uchopitelné, tak to nikdo nepoužil.

Ten důvod totiž nejde dvěma věty divákům vysvětlit, takže proto ho IMHO ignorují. (A skoro mě to až překvapuje.)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Valek za příspěvek:
Robert.Magni

Tomáš Válek
tomas.valek@pirati.cz
+420 774 652 082
Semper ita agere vis ut alii te faciant. Benevolentia adsume.
Někdo musel najít tu odvahu.

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18663
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33850 poděkování

Re: CF 23/2023 Odvolání Jakuba Michálka z Republikového výboru

Příspěvek od Martin.Kucera »

@Bohdana.Hola Ad zrychlené jednání - to je předepsané jednacím řádem CF, máš možnost to změnit tím, že požádáš aby do rozhodujícího hlasování byl zařazen návrh na odročení na řádné jednání CF.

OFFTOPICAd nepřístupný podnět - to ukládá novelizovaný rozhodčí řád, obrať se na RV, který ho schválil.
Ad trvání řešení podnětu na Záhoru - v rámci práva na spravedlivý proces je třeba dodržovat v šetření určité lhůty, tedy nejen lhůtu na vyjádření k podnětu, ale např. po provedeném šetření i lhůtu na vyjádření k navrženému smíru, atd. Rozhodně není pravda, že by KK nijak nekonala.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Novy, Michaela.Nepejchalova, Robert.Magni, Vojtech.Pikal

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Bohdana.Hola
Místní předsednictvo
Příspěvky: 998
Registrován: 09 srp 2018, 09:21
Profese: datový analytik
Dal poděkování: 1478 poděkování
Dostal poděkování: 1126 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [OT z] Odvolávání Jakuba Michálka

Příspěvek od Bohdana.Hola »

David.Witosz píše: 29 říj 2023, 09:40

Zdravím. Já jen k Blanky nářkům.

Blanka by už dávno odstoupila, protože jak vidno delší dobu, jednoduše nestíhá. Má to vliv na její psychiku, vystupování, výkon. Jenže nemůže, protože bych za ní nastoupil jako náhradník ... já !!!

Tomu docela rozumim. Za poslední dva roky bych to taky vnímala jako větší tragédii pro pirátskou stranu než jsem to vnímala v době volby. Nenávist a ukřivděnost jsou velmi špatné hnací motory jakéhokoli lidského jednání. Zbytečně se tim pálí tuny energie, které by určitě šly využít k něčemu konstruktivnějšímu než foukání vlastních křivdiček.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohdana.Hola za příspěvky (celkem 2):
Ivana.Mrkvickova, Jan.Adam

Motto: Pane Bože, dej mi sílu bojovat s problémy, se kterými můžu něco udělat
Dej mi trpělivost nebojovat s věcmi, se kterými nic udělat nemůžu
a dej mi moudrost rozeznat ten rozdíl.
Bohdana

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26194
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36970 poděkování
Dostal poděkování: 30103 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: [OT z Odvolávání JM] Procedura členského podnětu

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Oznámení moderátora:

Ahoj, oddělil jsem toto téma o (obecné) diskuzi o proceduře podnětu. Klidně pokračujte.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Lukas.Novy

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“