Nominační vlákno Zbyňka Muchy do PKS na pozici místopředsedy

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj, Odbor ZlK - administrativni

Zamčeno

Podporuji kandidaturu Zbyňka Muchy do PKS na pozici místopředsedy

Podporuji

9
64%

Nepodporuji

2
14%

Zdržuji se

3
21%
 
Celkem hlasujících: 14 - Celkem hlasů: 14

Uživatelský avatar
Zbynek.Mucha
Místní předsednictvo
Příspěvky: 40
Registrován: 29 čer 2020, 11:16
Dal poděkování: 124 poděkování
Dostal poděkování: 71 poděkování

Nominační vlákno Zbyňka Muchy do PKS na pozici místopředsedy

Příspěvek od Zbynek.Mucha »

Milé kolegyně, milí kolegové, ahoj,

ze všeho nejdřív chci říct, že jsem rád, že jsem konečně naši krajskou členskou základnu mohl poznat víc osobně. Teambuilding byl super a doufám, že další proběhne už příští rok!:)

Svoji kandidátskou řeč propojím s odpověďmi na otázky @Michal.Stepanik. Za tyto otázky děkuju.

Dovolte mi se nejdřív krátce představit. Pirátům jsem se přidal před zhruba dvěma lety, nejdřív jako RegP a od loňského roku jako člen. Od loňska jsem také členem PMS Zlín. Kromě členství v PMS jsem od počátku aktivní v Resortním týmu Evropa, zahraničí a obrana (RT EZO), kde jsem členem s hlasovacím právem. Za RT EZO momentálně například koordinuju přípravu aktualizace celostranického stanoviska k migraci. Rovněž jsem se aktivně podílel na přípravě společného programu evropských Pirátů do voleb do Evropského parlamentu, konkrétně na kapitolách k migraci. Tento program byl ve své celistvosti řádně schválen všemi členskými organizacemi PP EU. Dále, jakkoliv je to neformální funkce, jsem byl také nedávno osloven, abych zastával pozici jednoho z gestorů pro migraci vedoucím týmu Resortního týmu vnitro a bezpečnost (RT VB).

Jak vidím svoji roli působení v PKS? Kde máme jako kraj největší rezervy? Co bych rád změnil?

Mám pocit, že se PKS odcizilo místním sdružením? Chci být aktivním členem, tak jako jsem v PMS Zlín, kde jsme iniciovali otevření pirátského centra ve Zlíně. Jsem přesvědčený, že se podaří realizovat ještě tento rok. V PKS bych si rád vzal na starost agendu přijímání nových členů a potenciálně práci s nimi, podobně jako u nás v MS Zlín. Tato agenda také souvisí s komunikací PKS směrem k členské základně, která mi jako řadovému členovi trochu chybí. To bychom mohli změnit a určitě by to vyřešilo i problém „odcizení“, které část členstva skutečně vnímat jako přítomné.

Jak hodnotím dosavadní způsob rozdělování prostředků z krajského rozpočtu mezi jednotlivá MS?

Za téměř rok v PMS ve Zlíně jsem nezaznamenal žádný problém.

Měla by MSka ze svých rozpočtů participovat na kampaních?

Ano, v případě, že taková participace bude dávat smysl a nebude příliš na úkor už stanovených záměrů jednotlivých MSek. To si musí rozhodnout sami. Nicméně s ohledem na poměrně malou aktivitu našich MS si myslím, že je důležitější otázkou, jak aktivizovat členstvo jiným způsobem. Vnímám to tak, že efektivně investovaný čas dobrovolníků může předčit samostatné finanční příspěvky. Jsem přesvědčený, že v tomto ohledu pomůže pirátské centrum ve Zlíně, které například může motivovat i ostatní členy jednotlivých MS, aby přemýšlely o založení center v dalších městech. Poskytnutím prostor center pro potenciální akce se také takto jednotlivá MS v rámci zmíněných kampaní podílejí finančně.

Zda je správně, že máme členstvo KS bez příslušnosti k MS?

Nevidím v tom problém v případě, že dané osoby nemají žádný vztah (dáno bydlištěm nebo působením) ke konkrétním MSkům a nemají pocit, že by to měly měnit. V případě, že někdo nechce být člen MS z důvodů nějakého konfliktu v rámci členstva (pokud někdo takový je – doufám, že ne), tak bych to považoval za velký problém. Nevyřešené spory jsou latentní konflikty a taky vytvářejí toxické prostředí, kde se těžko pracuje, a které taky odrazuje nováčky a potenciálně poškozuje celou stranu. Role předsednictev je zejména zajišťovat, aby sdružení pod nimi fungovala i na mezilidské úrovni. Bez toho se nikam nepohneme.

Můj názor na nepřiznávání příjmů z veřejného rozpočtu některých z členstva s politickou funkcí z našeho KS?

Nevím, zda s tím má někdo problém, ať už ideologický nebo jiný, anebo tato skutečnost pramení jen z nějaké nedbalosti. V případě, že s tím skutečně někdo problém má, tak bych se dotčených po konzultaci v rámci PKS začal ptát proč. Osobně nerozumím tomu, proč by tomu tak mělo být.

O jaké místo na kandidátce do kraje bych se rád ucházel? A kde máme podle mě jako kraj největší rezervy?

Rámcově se budu ucházet na místo v první třetině kandidátky. Druhá část odpovědi je velmi konkrétní a týká se do velké míry prezentace vize pro nadcházejí krajské volby během teambuildingu. Jedná se jednoznačně o demografický pokles, kdy jsme druhý nejstarší kraj v Česku. Jak tedy zajistit, aby k nám přicházeli žít lidé nejenom z Česka, ale i zahraničí? Jak zajistit, aby pro ně byl náš kraj přitažlivé místo? Zejména pokud jde o pracovníky zahraničí, tak se bez nich neobejde jediný kraj v ČR. Tady bych chtěl upozornit, že se to týká téměř všech pomyslných pracovních pozic, nikoliv jen profesionálů a vysoce kvalifikovaných zaměstnanců. Jedna z největších výzev nejen pro náš kraj je pochopení této skutečnosti, následná změna mindsetu a vybudování odpovídající infrastruktury. Tento problém se nicméně netýká jen našeho kraje a země, ale celého středoevropského prostoru i východoevropského prostoru v EU. Stárne úplně celá Evropa, víme to dlouho a jen tak se to nezmění.

Děkuju všem za podporu mé kandidatury, těším se na případné dotazy a všechno dobré přeju i ostatním kandidátům:) .

Díky taky patří dosavadnímu PKS za odvedenou práci!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Zbynek.Mucha za příspěvky (celkem 5):
Pavel.Manasek, Michal.Stepanik, Eliska.Holsanova, Vaclav.Krapacek, Libor.Adamek
Zamčeno

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“