Nominace Jany Skopalíkové na čelo kandidátky

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Předsedající, Krajsti predsedajici

Podporuji nominaci Jany Skopalíkové na čelo kandidátky

PRO

12
43%

PROTI

10
36%

ZDRŽUJI SE

6
21%

Celkem hlasujících: 28 - Celkem hlasů: 28

Jan.Prokop
Kontrolní komise
Profese: ITak
Dal poděkování: 2016 poděkování
Dostal poděkování: 3265 poděkování

Nominace Jany Skopalíkové na čelo kandidátky

Příspěvek od Jan.Prokop »

Ahoj,
házím do placu nominaci naší poslední uvolněné zastupitelky @Jana.Skopalikova.
Jana je celou svojí duší Pirátka, dle toho co zachycuji dělá svojí práci dobře a je to jedna z našich nejviditelnějších tváří.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvky (celkem 7):
Jan.Korbel, Barbora.Knotova.Vaicova, Dalibor.Zahora, Martin.Karim, Sarka.Vaclavikova, Petr.Konecny, Radka.Musilova
Jana.Skopalikova
Republikový výbor
Profese: Radní Středočeského kraje
Dal poděkování: 1600 poděkování
Dostal poděkování: 2050 poděkování

Re: Nominace Jany Skopalíkové na lídryni/čelo kandidátky

Příspěvek od Jana.Skopalikova »

Ahoj všem,

souhlasím s tím, že je pro pirátskou demokracii důležité, abychom neměli jen jednoho kandidáta na lídra do krajských voleb. Pro mě je však srdcová záležitost téma životního prostředí a zemědělství, kterému bych se chtěla u Pirátů dál věnovat.

Jsem ráda, že toto téma považují za důležité i ostatní Piráti napříč republikou OFFTOPIC(při orientačním hodnocení tématu ŽP v pirátské politice na Minifóru na pirátském kempu z hlasování asi 20 lidí získalo ŽP průměrně 9 z 10 bodů). Také z různých výzkumů vychází, že je toto téma důležité pro společnost obecně a hlavně i pro naše voliče, kteří to od nás i očekávají. (Přiznejme si otevřeně, že racionální politice životního prostředí se z relevantní české politické scény věnujeme nejvíc my.)

Pokud se tedy najde někdo jiný, kdo by na lídra kandidoval, zůstala bych u nominace na čelo, abych se dál mohla na 100 % věnovat tomu, co je pro mě nejdůležitější.

Kandidátskou řeč dodám zanedlouho - za ty 3 roky na kraji se toho řešilo a podařilo velké množství, tak to bude za mě asi trochu obsáhlejší. 🙂

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 4):
Jan.Prokop, Dalibor.Zahora, Sarka.Vaclavikova, Klara.Kocmanova
Michal.Hazlinsky
Krajské předsednictvo
Profese: Network architect
Dal poděkování: 703 poděkování
Dostal poděkování: 1077 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Hazlinsky »

Oznámení moderátora:

Nejsem si jistý, zda mám výše zmíněné považovat za odmítnutí nominace na lídryni. Prosím tedy o upřesnění vyjádření, bez podmiňovacího dovětku, aby to bylo jednoznačné.

Prozatím ponechávám nominaci na obě pozice.

profil, místopředseda SčK, člen MS Kladno, network and solution architect @ CESNET, pište mi na Zulip (na FB reaguji s nízkou prioritou dle možností)

"It is impossible to sharpen a pencil with a blunt axe. It is equally vain to try to do it with ten blunt axes instead."
—Edsger Dijkstra

Martin.Polak
Člen KS Středočeský kraj
Dal poděkování: 681 poděkování
Dostal poděkování: 1360 poděkování

Příspěvek od Martin.Polak »

Vidím 10 hlasů pro.

Na bojištích v Iráků a Kuvajtu zůstalo po armádě USA 300 tun ochuzeného uranu ve formě prachu. *
Snaha o zákaz zbraní zabíjejících a ohrožujících zdraví ještě dlouho po skončení konfliktu má smysl.
Podpořte snahu, aby se Česko připojilo k 122 členům OSN a řekla ne rozhazování jaderného odpadu.
Když už máme to ministerstvo zahraničí, že jo ;-) **
Vlákno: viewtopic.php?p=588267#p588267

Jana.Skopalikova
Republikový výbor

Michal.Hazlinsky píše: 21 srp 2023, 10:49
Oznámení moderátora:

Nejsem si jistý, zda mám výše zmíněné považovat za odmítnutí nominace na lídryni. Prosím tedy o upřesnění vyjádření, bez podmiňovacího dovětku, aby to bylo jednoznačné.

Ano, přijímám pouze nominaci na čelo - tedy 2. místo a dál. Prosím o úpravu ankety a nadpisu, aby to hlasující nemátlo. Díky

Jan.Prokop
Kontrolní komise
Profese: ITak
Dal poděkování: 2016 poděkování
Dostal poděkování: 3265 poděkování

Příspěvek od Jan.Prokop »

Jana.Skopalikova píše: 22 srp 2023, 17:48
Michal.Hazlinsky píše: 21 srp 2023, 10:49
Oznámení moderátora:

Ano, přijímám pouze nominaci na čelo - tedy 2. místo a dál. Prosím o úpravu ankety a nadpisu, aby to hlasující nemátlo. Díky

Upraveno

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvek:
Jana.Skopalikova
Jana.Skopalikova
Republikový výbor

Re: Nominace Jany Skopalíkové na čelo kandidátky

Ahoj Pirátky a Piráti,

Předem bych vám všem chtěla poděkovat za možnost vykonávat už 3. rok funkci radní Středočeského kraje, za možnost měnit kraj i politiku životního prostředí v něm. Je to díky práci nás všech – každé rozdávání novin, akce pořádaná v místním sdružení nebo like a komentář na sociálních sítích pomáhají budovat pirátskou značku a stály u úspěchu v krajských volbách v roce 2020, který doufám zopakujeme alespoň v obdobné míře i příští rok. 😊

Ráda bych v dalším období navázala a dál utvářela politiku životního prostředí směrem k udržitelnosti a ochraně cenných lokalit i rostlin a živočichů. Ucházím se tedy o vaši podporu na 2. místo a níže na krajskou kandidátku. Ráda bych se dál zaměřovala na tyto 3 klíčové oblasti:

• Voda – podpora dostupnosti pitné vody i její zadržování v krajině,

• Odpady – předcházení vzniku odpadů i lepší třídění a recyklace,

• Biodiverzita – zachování a zlepšování rozmanitosti rostlinných a živočišných druhů.

Ráda bych proto, aby kraj vykupoval pozemky v chráněných územích, čerpal další prostředky z OPŽP na zlepšení kvality péče o naše chráněná území nebo vyhlašoval další chráněná území (včetně podpory vyhlášení NP Křivoklátsko).

Velké množství práce nás i obce čeká se zákazem skládkování – i proto jsme zřídili pozici Cirkulárního manažera, který má pomáhat obcím předávat know-how a připravit se na cirkulární nakládání s odpady. Je třeba také dotáhnout do realizace opatření, které nám vyplynuly z cirkulárního skenu, včetně např. nového dotačního titulu na snižování množství odpadu.

Voda a její dostupnost pro občany i zadržení v krajině jsou důležité věci, na kterých je potřeba dále pracovat. Stále máme mnoho občanů z malých obcí napojených pouze na lokální zdroje vody, což v době klimatické krize a zaklesávání zdrojů pitné vody je stále větší problém. Opatření na zadržení vody v krajině jsou také velmi důležité vzhledem k tomu, že v půdě můžeme zadržet několikrát více vody než ve všech vodních nádržích dohromady. V současnosti je však tato schopnost velmi potlačená a je potřeba ji obnovovat. Jsme střecha Evropy – žádná velká řeka k nám nepřitéká, máme jen tu vodu, která nám naprší. Proto je potřeba ji zadržet co nejdéle.

Co se mi do teď povedlo dotáhnout za projekty?

• změnili jsme podmínky dotačního titulu na rybníky, tůně a mokřady směrem k větší podpoře zadržování vody v krajině a biodiverzity,
  • radikálně jsme navýšili fond na podporu výstavby vodovodů a kanalizací,
  • přispíváme na klíčové stavby vodovodních přivaděčů a pokračujeme v přípravě vodovodu podél D3,
  • nachali jsme zpracovat cirkulární sken a ekoaudit krajského úřadu, přijali cirkulárního manažera,
  • zvýšili jsme příspěvek pro záchranné stanice zraněných živočichů a podporujeme obnovu populací pstruha,
  • přispíváme na výsadbu stromů a spolu s KSUS jsme řešili zlepšení výsadeb i následné péče o stromy podél silnic,
  • vyhlásili několik nových chráněných území, zvýšili příspěvek na jejich péči a podali několik projektů do OPŽP, podporujeme vznik NP Křivoklátsko (objeli jsme - zástupce všech obcí a pomáháme MŽP),
  • rozjeli jsme novou soutěž jménem Bezalko, měníme podmínky Potravinářského výrobku.

Jsem vděčná, že jsem měla možnost tuto práci pro občany ve jménu Pirátů vykonávat a budu ráda, když mi dáte svůj hlas i v těchto primárních volbách, abych mohla pracovat dál na rozdělaných projektech a dalších nových zlepšeních pro všechny Středočechy. Je to šance věci posouvat vpřed v tématu, které je důležité a do dalších let bude získávat jen na urgenci. Pokud ne, aspoň si budu moct trochu odpočinout po těch 4 letech práce ve dne v noci, která nezná víkendy nebo svátky. Pokud chce člověk funkci vykonávat zodpovědně, tak se nezastaví. A já jsem se opravdu nezastavila a snažila se pomáhat, kde se dalo.

Můj medailonek na webu: https://stredocesky.pirati.cz/lide/jana-skopalikova/
Články a tiskové zprávy z mojí agendy: https://stredocesky.pirati.cz/aktuality ... kopalikova
Na přehled mých darů straně se můžete podívat zde: https://darypiratum.cz/darci!filter

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 4):
Jan.Prokop, Martin.Karim, Dalibor.Zahora, Martin.Kodera
Michal.Hazlinsky
Krajské předsednictvo
Profese: Network architect
Dal poděkování: 703 poděkování
Dostal poděkování: 1077 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Michal.Hazlinsky »

Registruji nominaci na čelo.

profil, místopředseda SčK, člen MS Kladno, network and solution architect @ CESNET, pište mi na Zulip (na FB reaguji s nízkou prioritou dle možností)

"It is impossible to sharpen a pencil with a blunt axe. It is equally vain to try to do it with ten blunt axes instead."
—Edsger Dijkstra

Jana.Skopalikova
Republikový výbor

Ještě doplním, že nás čeká supervolební rok 2024 – „trojboj“ Evropský parlament, krajské volby a Senát. Bohužel reálně na krajskou kampaň budeme mít jen cca 4 měsíce, z toho dva prázdninové. Proto chci ukazovat krajská témata už daleko dříve v rámci eurokampaně. Ráda bych dál pokračovala ve funkci radní pro ŽP a pro to potřebujeme co nejlepší volební výsledek jako celek, o který se aktivně budu zasazovat. EU nám nastavuje rámec a pravidla, my pak na krajích děláme konkrétní kroky pro jejich naplňování. Chci všem ukázat, jak se nám v kraji daří využívat EU politiku a podporu.

Za extrémně důležitou považuji také spolupráci mezi různými úrovněmi politiky u Pirátů. Pomáhala jsem místním sdružením s jejich lokálními tématy (např. v Mníšku a Příbrami), spolupracuji s naší poslankyní Klárou Kocmanovou a senátorkou Adélou Šípovou.

Politici se musí zodpovídat občanům. Je důležité informovat veřejnost o připravovaných i realizovaných krocích, které zasahují do životů nás všech. Proto se aktivně věnuji propagaci své práce. Kromě tiskových zpráv a článků na pirátském krajském webu jsem také aktivní na sociálních sítích, kde dosahuji skvělých výsledků. Od letošního roku mám i svůj blog. Osobně se setkávám s občany, starosty obcí a jezdím na různé akce. Je pro mne, jako politika důležité být otevřený a naslouchat všem.

FB stránka: https://www.facebook.com/janaskopalikova
Instagramový profil: https://www.instagram.com/jana.skopalikova.pirati/
X: https://twitter.com/JSkopalikova
Blog: https://medium.seznam.cz/autor/jana-skopalikova-2298

Jana.Skopalikova
Republikový výbor

Ráda vám níže zodpovím vaše dotazy:

Martin.Karim píše: 02 zář 2023, 11:10

Ahoj,

mám dva dotazy na všechny kandidáty (s podporou i bez):

1. V jaké pozici byste chtěli po volbách v případě, že vše půjde zcela ideálně, v budoucím volebním období na kraji působit a proč?
2. Jste připraveni v případě, že vše neklapne podle vašich představ působit i na jiné pozici? Uveďte prosím na jaké a proč.

1. Pokud půjde vše ideálně, ráda bych setrvala na pozici radní pro životní prostředí a zemědělství i v dalším volebním období. Za první tři roky tohoto mandátu se povedlo mnoho věcí posunout kupředu - od řešení dostupnosti pitné vody přes pomoc obcí v odpadové oblasti po podporu rozmanitosti druhů rostlin a živočichů. Klimatická změna však nepočká, mnoho projektů je dlouhodobého charakteru a stále tak zůstává dost věcí k řešení a zlepšování i do dalších let. Čtyři roky jsou zvlášť v životním prostředí velmi krátká doba a toto téma se stává čím dál více důležité a urgentní.

2. Jsem připravená působit na všech pozicích, které se týkají životního prostředí a zemědělství. Jsou to moje hlavní témata a chci se jimi zabývat i do dalších let.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jana.Skopalikova za příspěvky (celkem 2):
Martin.Karim, Martin.Kodera
Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Středočeský kraj“