OT z Členských podnětů - RŠ a okolí

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.Konecny
Republikový výbor
Příspěvky: 199
Registrován: 01 zář 2019, 20:20
Profese: Soc. prac., zástupce ved. v kriz. týmu
Bydliště: Praha 3, Hartigova 142
Dal poděkování: 646 poděkování
Dostal poděkování: 396 poděkování

Re: Rovná kandidátní listina pro volby do Evropského parlamentu 2024

Příspěvek od Petr.Konecny »

Jakub.Backa píše: 31 črc 2023, 15:51
Petr.Konecny píše: 31 črc 2023, 15:46
Jakub.Backa píše: 31 črc 2023, 15:43

Dokud se přání smrti více než 100 členům strany bude v RŠ považovat za "specifický humor", navíc lajkovaný vedoucí RŠ, tak budu mluvit o toxicitě RŠ a jeho vedení. Víc k tomu nemám.

Přišel jsem na to v piroplacení, na projekty RŠ jdou desítky tisíc stranických korun. To chceš fakt popírat? Nikdo neříká, že dostáváte mzdu. Fakt ti sem ty záznamy mám dávat?

Myslíš Participativní rozpočet, ze kterého se platil Průzkum na palubu Pirátky? Co má tohle co společného s tím, že pracujeme zadarmo ve svém volném čase? To už je ale hodně Meta...

Vidím, že ani prostého odmítnutí dehumanizace a přání smrti se od tebe tedy nedočkám. Nic no.

Všichni v téhle straně jsme dobrovolníci. Lidi tu dávají desítky hodin do činnosti ve vnitrostranických orgánech, týmech, na kampaň, atd. Jen většina dobrovolnických týmů nedostává ze strany desítky tisíc korun na své projekty, aby pak zdůrazňovaly, že makají zadarmo. Spíš než meta je to tragikomické.

To nevidíš, jak moc je tohle absurdní? To je jako bys organizační tým Prague pride osočoval z toho, že nakupuj merch ta desítky tisíc, nebo, že lidi, kteří zadarmo rozdávají náš merch předtím stál desítky tisíc. Taky to dělají zadarmo, ale je pro jejich práci potřeba, aby jim strana zaplatila některé materiály...

Bez entuziasmu se ve světě nic velkého nevykonalo.
Immanuel Kant

Člen republikového výboru, zástupce vedoucí mezirezortního týmu Návykové chování, vedoucí pracovní skupiny Duševní zdraví,
předseda krajské komise pro prevenci společensky nežádoucích jevů a drogových závislostí v Olomouckém kraji, odborný garant Prague pride

+420 732 516 520
petr.konecny@pirati.cz

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2338
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2227 poděkování
Dostal poděkování: 3186 poděkování

Re: Rovná kandidátní listina pro volby do Evropského parlamentu 2024

Příspěvek od Jakub.Backa »

Petr.Konecny píše: 31 črc 2023, 15:55
Jakub.Backa píše: 31 črc 2023, 15:51
Petr.Konecny píše: 31 črc 2023, 15:46

Myslíš Participativní rozpočet, ze kterého se platil Průzkum na palubu Pirátky? Co má tohle co společného s tím, že pracujeme zadarmo ve svém volném čase? To už je ale hodně Meta...

Vidím, že ani prostého odmítnutí dehumanizace a přání smrti se od tebe tedy nedočkám. Nic no.

Všichni v téhle straně jsme dobrovolníci. Lidi tu dávají desítky hodin do činnosti ve vnitrostranických orgánech, týmech, na kampaň, atd. Jen většina dobrovolnických týmů nedostává ze strany desítky tisíc korun na své projekty, aby pak zdůrazňovaly, že makají zadarmo. Spíš než meta je to tragikomické.

To nevidíš, jak moc je tohle absurdní? To je jako bys organizační tým Prague pride osočoval z toho, že nakupuj merch ta desítky tisíc, nebo, že lidi, kteří zadarmo rozdávají náš merch předtím stál desítky tisíc. Taky to dělají zadarmo, ale je pro jejich práci potřeba, aby jim strana zaplatila některé materiály...

Trošku pokory. Jiné týmy prostě nemají takovou finanční podporu jako RŠ, a to se chovají více odborně a méně toxicky.

We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Michal.Gill
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1909
Registrován: 06 kvě 2012, 07:20
Profese: Copywriter, volejbalový rozhodčí
Bydliště: Praha 3 - Žižkov
Dal poděkování: 3871 poděkování
Dostal poděkování: 3266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh změny čl. 6 stanov - zákaz kvót

Příspěvek od Michal.Gill »

Taky jsem přesvědčen, že jdou Rovné šance tímhle návrhem proti všemu, za co si myslí, že bojují. Nebo alespoň proti tomu, proč vznikly a jak to popsaly ve svém manifestu. A navrch, vedle pomýleného návrhu, udělaly extrémní medvědí službu samy sobě - většina strany už se s nimi o jakékoli rovnoprávnosti nebude chtít bavit, protože předvedly takovou míru arogance a demagogie, že diskuse s nimi opravdu nemá smysl.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Gill za příspěvky (celkem 2):
Vit.Fux, Petr.Vileta

Bc. Michal Gill • vedoucí ZO • asistent radních Prahy 3 • mobil: +420 603 590 571 • pevná linka: +420 222 116 782 • michal.gill@pirati.czgill.michal@praha3.cz

Uživatelský avatar
Vit.Fux
Příspěvky: 1319
Registrován: 24 led 2012, 16:41
Profese: Programátor
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 9886 poděkování
Dostal poděkování: 2538 poděkování

Re: Návrh změny čl. 6 stanov - zákaz kvót

Příspěvek od Vit.Fux »

OFFTOPIC[quote=Michal.Gill post_id=849858 time=1691126407 user_id=5874]
Taky jsem přesvědčen, že jdou Rovné šance tímhle návrhem proti všemu, za co si myslí, že bojují. Nebo alespoň proti tomu, proč vznikly a jak to popsaly ve svém manifestu. A navrch, vedle pomýleného návrhu, udělaly extrémní medvědí službu samy sobě - většina strany už se s nimi o jakékoli rovnoprávnosti nebude chtít bavit, protože předvedly takovou míru arogance a demagogie, že diskuse s nimi opravdu nemá smysl.
[/quote]
Za mě je to ještě lepší - vypsal jsem si seznam verbálně aktivních členů a podporovatelů a striktně je nebudu volit, nikam. S tímhle levelem demagogie a pokrytectví by mi musela upadnout ruka, kdybych na ně kliknul v approval vote.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Fux za příspěvek:
Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26204
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36981 poděkování
Dostal poděkování: 30139 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrh změny čl. 6 stanov - zákaz kvót

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Vit.Fux píše: 04 srp 2023, 09:10
Michal.Gill píše: 04 srp 2023, 07:20

Taky jsem přesvědčen, že jdou Rovné šance tímhle návrhem proti všemu, za co si myslí, že bojují. Nebo alespoň proti tomu, proč vznikly a jak to popsaly ve svém manifestu. A navrch, vedle pomýleného návrhu, udělaly extrémní medvědí službu samy sobě - většina strany už se s nimi o jakékoli rovnoprávnosti nebude chtít bavit, protože předvedly takovou míru arogance a demagogie, že diskuse s nimi opravdu nemá smysl.

Za mě je to ještě lepší - vypsal jsem si seznam verbálně aktivních členů a podporovatelů a striktně je nebudu volit, nikam. S tímhle levelem demagogie a pokrytectví by mi musela upadnout ruka, kdybych na ně kliknul v approval vote.

Já mám dost chuť si tohle taky udělat. Akorát na obou stranách, no. Teda přesněji na všech.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 5):
Ivana.Mrkvickova, Vit.Fux, Lucie.Vadkerti, Jaroslav.Lainz, Martin.Martin

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5580
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22597 poděkování
Dostal poděkování: 4566 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OT z Členských podnětů - RŠ a okolí

Příspěvek od Robert.Magni »

Robert.Magni píše: 30 črc 2023, 16:34

Trošku se pohněme z místa
Založil jsem si anketu
viewtopic.php?t=64872

Už jsem si toho všiml i jinde, ten link na anketu není funkční, ač původně byl. V čem je zakopanej pes ?

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34681
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31623 poděkování
Dostal poděkování: 25729 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OT z Členských podnětů - RŠ a okolí

Příspěvek od Petr.Vileta »

Robert.Magni píše: 04 srp 2023, 12:20
Robert.Magni píše: 30 črc 2023, 16:34

Trošku se pohněme z místa
Založil jsem si anketu
viewtopic.php?t=64872

Už jsem si toho všiml i jinde, ten link na anketu není funkční, ač původně byl. V čem je zakopanej pes ?

Musíš dát kompletní link "https://...". Když dáš jen poslední část, tak to nefunguje.

Například pro tento příspěvek musíš dát

nikoliv jen

viewtopic.php?p=849937#p849937

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Robert.Magni

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26204
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36981 poděkování
Dostal poděkování: 30139 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OT z Členských podnětů - RŠ a okolí

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Chtěl bych poprosit @Martin.Martin , jestli by se mohl vyjádři, jestli si stojí za slovy "Kdo je proti zipu na kandidátce, je debilní čůrák a měl bych chcípnout" - https://zulip.pirati.cz/#narrow/stream/ ... ar/2873600

Případně vedení Rovných šancí @Sarka.Vaclavikova a @Radka.Musilova jestli by se od toho mohli distancovat. Děkuji.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 10):
Ivana.Mrkvickova, Robert.Magni, Petr.Vileta, Michal.Gill, Jakub.Backa, Vit.Fux, Martin.Martin, Jakub.Dedek, Lucie.Vadkerti, Jiri.Duchacek

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34681
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31623 poděkování
Dostal poděkování: 25729 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OT z Členských podnětů - RŠ a okolí

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vojtech.Pikal píše: 05 srp 2023, 22:17

Chtěl bych poprosit @Martin.Martin , jestli by se mohl vyjádři, jestli si stojí za slovy "Kdo je proti zipu na kandidátce, je debilní čůrák a měl bych chcípnout" - https://zulip.pirati.cz/#narrow/stream/ ... ar/2873600

Případně vedení Rovných šancí @Sarka.Vaclavikova a @Radka.Musilova jestli by se od toho mohli distancovat. Děkuji.

Jsem tam zabrousil poprvé a úroveň vůlgárnosti je tam jak ve čtvrté cenové po desátém pivu. :roll: To tam někteří psali "pod vlivem" (čehokoliv), nebo se takhle vyjadřují běžně?

Oznámení moderátora:

Uživatel byl napomenut za osobní útok.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Martin.Martin

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Jakub.Dedek
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 1650
Registrován: 05 led 2017, 10:46
Profese: Student matematiky
Dal poděkování: 2666 poděkování
Dostal poděkování: 2319 poděkování

Re: OT z Členských podnětů - RŠ a okolí

Příspěvek od Jakub.Dedek »

Vojtech.Pikal píše: 05 srp 2023, 22:17

Chtěl bych poprosit @Martin.Martin , jestli by se mohl vyjádři, jestli si stojí za slovy "Kdo je proti zipu na kandidátce, je debilní čůrák a měl bych chcípnout" - https://zulip.pirati.cz/#narrow/stream/ ... ar/2873600

Případně vedení Rovných šancí @Sarka.Vaclavikova a @Radka.Musilova jestli by se od toho mohli distancovat. Děkuji.

Před Vánoci jsem se na ZULIPu vyzval skupinu RŠ, aby řešila podobné a veřejné vyjádření své vedoucí, Šárky Václavíkové:

Tak výborně, děkuji za demonstraci vaší totální neschopnosti a omezenosti. Tady se systematicky ponizuji, diskriminuji a umlcuji ženy a než abychom šli po příčině - muzich a některých ženách, kteří to dělají - tak tady jdeme postupně po každé jednotlivé ženě, která se ozve. Adéla se nesmí vyjadřovat verejne ani slušně bo to působí blbě, já se nesmím vyjadřovat vulgarne interně, bo to uráží něčí jemnocit... Zkratka nesmíme se vyjadřovat nikdy nijak za žádných okolnosti. Víš co @Ivana Mrkvičková PIČU!!! @Vratislav Filípek je úplně jedno jak dlouhý ty svoje egocentricky alabiaticky kecy napíšeš, furt je to nesmysl. Ty nechceš řešit nic špatného, jinak bys netravil čas poucovanim senátory a mě o tom, co kdy a jak smíme či nesmíme říkat. Mansplaining, bagatelizace, shazovani všech tvých problémů na nás, protože jsme si dovolil mít názor, emoce, reakce... Řekla jsem ti jasně, že se mu máš ozvat, až si přečteš výsledek šetření Na palubu, Pirátky a Manual jak podpořit Pirátky. Tam to všechno je. Ale ne, jednodušší je srat na to a když je problém přijít s kecama o tom, že máme hlavně držet hubu my a opět se ptát, jak to máš asi dělat jinak, ale kdybys to chtěl vědět, už sis to mohl dávno přečíst. Manuál existuje už rok. Fakt nevidím jediný důvod ti to tu všechno přepisovat ty líná mrdko.

Velká část členů RŠ se za toto vyjádření postavila, přestože je v přímém rozporu s jejich vlastními pravidly a ke komunikačnímu minimu ke kterému se skupina aktivně hlásí:

Usilovat o průběžné zlepšování vnitřní kultury a atmosféry, aby byla respektující a příjemná pro všechny.

Na druhou stranu podotknu, že ne všichni členové RŠ tak činili. Například zástupkyně vedoucí RŠ Radka Musilová byla a je vždy co vím velice korektní a věcná a neměl jsem s ní nikdy žádný problém.

Nicméně bohužel k žádné sebereflexi ani po takovém vyjádření vedoucí RŠ a skupina RŠ z toho nic nevyvodila (nebo aspoň o tom nevím). Což byla taky zpráva pro případné další dobrovolníky, kteří v této skupině nechtěli nijak ani nadále spolupracovat. Tak jsem zvědavý, jestli výzva Vojty k něčemu povede.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Dedek za příspěvky (celkem 8):
Jakub.Backa, Robert.Magni, Michal.Gill, Ivana.Mrkvickova, Vit.Fux, Tomas.Valek, Lucie.Vadkerti, Jan.Hora

První zásadou je, že nesmíte klamat sami sebe, a že vy jste ten nejsnazší člověk, kterého lze oklamat.

Richard P. Feynman

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“