Barbora Pokorná

Moderátoři: KoKS Praha, PKS Praha, PMS Praha 9

Odpovědět
Bara.Pokorna
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2
Registrován: 03 lis 2022, 11:48
Profese: QA Software Tester
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování

Barbora Pokorná

Příspěvek od Bara.Pokorna »

Milé Pirátky a Piráti,

jmenuji se Bára Pokorná a ráda bych se stala členkou Pirátské strany. Registrovanou příznivkyní jsem se stala na podzim roku 2022. Osobně jsem se tehdy představila na schůzi místního sdružení Prahy 9 a od té doby schůze pravidelně navštěvuji. V komunální politice nejsem zatím aktivní, ale ničemu se do budoucna nebráním. Více aktivní jsem v pracovní skupině Rovné šance, pro kterou jsem zpracovala statistiky zastoupení žen a mužů ve vedoucích vnitrostranických a veřejných funkcí. Tyto statistiky se staly součástí prezentace pracovní skupiny na celostátním fóru v dubnu v Liberci. V pracovní skupině bych se ráda dále uplatňovala a pomáhala, jak to jen půjde.

Členkou bych se ráda stala abych se mohla více zapojit do aktivit Pirátské strany (vnitrostranické hlasovaní, mezistranické jednání, reprezentace strany).

Od narození bydlím na Praze 9. Do dospělosti jsem bydlela na Proseku. V dospělosti jsem se se svým přítelem, nyní manželem, přestěhovala na Střížkov. Po absolvování gymnázia Českolipská jsem vystudovala 3. lékařskou fakultu, bakalářský obor fyzioterapie. Magisterské studium jsem následně absolvovala na FTK v Olomouci. V posledním ročníku magisterského studia jsem začala studovat zároveň 1. lékařskou fakultu, obor Všeobecné lékařství. Po dvou letech studia jsem ale došla k prozření, že sen stát se doktorkou nebyl můj a studium medicíny jsem ukončila. Z ekonomických důvodu jsem začala pracovat jako OSVČ v masérských a rekondičních službách. Po necelých čtyřech letech jsem začala pociťovat blížící se syndrom vyhoření a rekvalifikovala jsem se do IT pomocí několika kurzů. V roce 2019 jsem začala pracovat jako junior testerka softwarů. Po dvou letech jsem se stala zástupcem vedoucího a nyní, po necelých čtyřech letech, jsem povýšila na pozici týmové lídryně.

Po celý můj život jsou mi blízká gender témata, problematika menšin, bezpráví, nespravedlnosti a diskriminace. To byl jeden z hlavních důvodů, proč jsem se přidala právě k Pirátské straně. Je mi blízký pirátský směr v otázkách rovnosti menšin a sociální politiky, ale důležité jsou pro mě i témata jako jsou kumulace funkcí, digitalizace a transparentnost.

Ráda bych se zapojila ve straně v oblasti rovných šancí, ale nebránila bych se ani oblasti zdravotnictví, které je mi blízké a nebráním se ani jakýmkoli jiným výzvám. Zastávám životní postoj, že pokud se člověku něco nelíbí, nemá si na to jen stěžovat, ale musí pro změnu začít něco aktivně dělat. Cokoliv, i málo je víc než nic.

Děkuji Vám za pozornost a pokud máte kdokoliv na mě jakýkoli dotaz, členové i příznivci, ptejte se mě, ráda odpovím.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bara.Pokorna za příspěvky (celkem 3):
Lukas.Dolezal, Roman.Semik, Jan.Podhajsky
Uživatelský avatar
Vaclav.Vislous
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 177
Registrován: 17 dub 2017, 12:59
Profese: manažer
Bydliště: Praha 9 - Libeň
Dal poděkování: 358 poděkování
Dostal poděkování: 472 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Barbora Pokorná

Příspěvek od Vaclav.Vislous »

Ahoj Báro,

vítáme tě na palubě! Tvoje zkušenosti a zapálení pro věc jsou přesně to, co potřebujeme. Tvůj přístup k životu a chuť měnit věci k lepšímu jsou skvělé. Těším se, jak přispěješ k našemu týmu a jaké nápady přineseš.

Díky a ahoj na další schůzi na které už budeš plnohodnotnou členkou Pirátů! :)

Předseda MS a ZK Pirátů Praha 9, manažer a fanoušek nových technologií. Moderní energetika a udržitelná doprava.
T: 777 954 389
E: vaclav.vislous@pirati.cz

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Praha 9“