Nominace Mikuláše Ferjenčíka do primárek EP

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Zamčeno

Podporuji nominaci Mikuláše Ferjenčíka v primárních volbách do Evropského parlamentu

Pro

155
41%

Proti

204
54%

Zdržuji se

20
5%
 
Celkem hlasujících: 379 - Celkem hlasů: 379

Jan.Lipavsky
Republikový výbor
Příspěvky: 1288
Registrován: 21 srp 2013, 13:33
Profese: Analytik
Dal poděkování: 1641 poděkování
Dostal poděkování: 2372 poděkování

Nominace Mikuláše Ferjenčíka do primárek EP

Příspěvek od Jan.Lipavsky »

Ahoj pirátky a piráti,

navrhuji Mikuláše Ferječníka jako lídra (a na každou další pozici) do primárek k volbám do Evropského parlamentu.

Mikuláše považuji za jednoho nejtalentovanějších pirátských politiků, ale díky kroužkování nemůže pracovat jako poslanec. Za mě jednoznačně Mikuláš do politiky patří, a to i do evropské.

Proč vidím Mikuláše v Evropském parlamentu?

  1. Je liberál a za liberální hodnoty se bil, bije a bude bít vždy celým svým srdcem.
  2. Dokáže zaujmout i bez politické funkce. Voliči i média si Mikuláše pamatují a stále se zajímají o jeho názory. Má co říct. V kampani bude jeho hlas slyšet.
  3. Mikuláš udělá silný výsledek před krajskými volbami. To se bude hodit.
  4. Má respekt u politických partnerů. Ve sněmovně ukázal, že dokáže skutečně prosadit konkrétní věci (Příklady: Zvýšení slevy na poplatníka o 6000 Kč, kompenzační bonus pro dohodáře, legalizace domácího vaření piva a zrovnoprávnění českých pokerových serverů s těmi zahraničními..).

Celkově věřím, že Mikuláš dokáže v evropských volbách stranu zviditelnit, udělat silný výsledek a následně prosazovat v maximum naší politiky v Bruselu. A proto jej navrhuj jako lídra naší evropské kandidátky.

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18815
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 34066 poděkování

Re: Nominace Mikuláše Ferjenčíka do primárek EP

Příspěvek od Martin.Kucera »

Jan.Lipavsky píše: 26 kvě 2023, 07:55

Dokáže zaujmout i bez politické funkce. Voliči i média si Mikuláše pamatují a stále se zajímají o jeho názory. Má co říct. V kampani bude jeho hlas slyšet.

Děkuji za inspiraci k otázce na potenciálního kandidáta.
Zeptal bych se tedy @Mikulas.Ferjencik, zda a jak často tuto svou výhodu využívá, aby pomohl ke zviditelnění svým kolegům, kteří to potřebují - mám na mysli naše krajské a komunální politiky či lidi z resortních týmů. Protože to je jedna z věcí, které jsou pro naši stranu nesmírně důležité - ukázat, že máme dostatek kvalitních lidí.
Ideálně kdyby bylo i několik příkladů z poslední doby.

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Klara.Kadar
Republikový výbor
Příspěvky: 61
Registrován: 10 říj 2020, 12:09
Profese: projektová manažerka
Dal poděkování: 97 poděkování
Dostal poděkování: 161 poděkování

Re: Nominace Mikuláše Ferjenčíka do primárek EP

Příspěvek od Klara.Kadar »

Ahoj Miki,

ráda bych se zeptala:
1) na které místo plánuješ kandidovat?
2) Jakým tématům bys ses chtěl v EP věnovat?
3) plánuješ ještě před volbami nějakou přípravu ohledně zdokonalení se v jazykové průpravě, otázek unie apod.?
4) jaké voliče si myslíš, že dokážeš přitáhnout a čím?

Díky moc za odpověď.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Klara.Kadar za příspěvky (celkem 3):
Vaclav.Kubaljak, Jan.Podhajsky, Lukas.Kohout

Že něco není trestné, neznamená, že je to morální.

Uživatelský avatar
Tomas.Guth.Jarkovsky
Republikový výbor
Příspěvky: 421
Registrován: 01 pro 2017, 11:10
Profese: dělník lidských práv
Dal poděkování: 305 poděkování
Dostal poděkování: 1372 poděkování

Re: Nominace Mikuláše Ferjenčíka do primárek EP

Příspěvek od Tomas.Guth.Jarkovsky »

Ahoj, moje otázka je jednoduchá: Budeš v této kandidatuře dělat kroky porušující etiku kampaňování ve vnitrostranických volbách (kterou jsi v minulosti opakovaně opovrhoval)?

+420 728 jednajednatři 966

Uživatelský avatar
Tomas.Valek
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2616
Registrován: 08 dub 2018, 16:47
Profese: Navrhovatel
Dal poděkování: 1820 poděkování
Dostal poděkování: 2974 poděkování

[OT a jiné z nominačních vláken do eurovoleb]

Příspěvek od Tomas.Valek »

Oznámení moderátora:

Pro OT a jiné nesouvisející příspěvky z nominačních vláken do eurovoleb bylo vytvořeno OT vlákno, kam budou přesouvány.

Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 891
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1302 poděkování
Dostal poděkování: 3568 poděkování

Re: Nominace Mikuláše Ferjenčíka do primárek EP

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Přiznám se, že se mi ulevilo. Už jsem měl obavu, že přijdou primární volby s cílem obsadit lukrativní místa v libovolných primárkách, kde by Mikuláš nekandidoval. Po velice úspěšných sněmovních volbách, které pod Mikulášovou meidální taktovkou dopadly naprosto fenomenálním výsledkem, kdy jsme získali o 4 mandáty více než Strana Zelených, následně Mikuláš:
-odmítal několik týdnů rezignovat na post vedoucího MO
-zkoušel se stát náměstkem na ministerstvu financí
-kandidoval do KK
-ucházel se o čelní místo na kandidátku do ZHMP, kam ho spolustraníci z Prahy zvolili na fenomenální 16. místo
-ucházel se o místo asistenta Jakuba Michálka, které následně získal - a ještě že tak! Nemusel si tak hledat práci a česká politika naštěstí nepřišla o tohoto pirátského titána.

Myslím, že tak v roce 2030 zažijeme některé volby, ve kterých to Miki nebude zkoušet. Bude to smutný den pro pirátskou demokracii.

Nicméně aby někomu nepřišlo, že jsem jen nepatřičně zlý a ironický, tak mám na Mikuláše otázku:
Jak bys zhodnotil svoje celkové působení dovnitř a vně strany za poslední dejme tomu 3 roky? Vnímáš, že jsi svým fungováním a vystupováním pomohl straně k tomu, aby vzkvétala, rostla a dařilo se jí? Pokud ano - čím? Pokud ne - kde vidíš svoje chyby a nedostatky?
Zaměřit se můžeš třeba na svoje vedení sněmovní kampaně, odhalování komunistického spiknutí ve straně či na cokoli jiného.

Díky za odpověď :))

Machiavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 773
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 679 poděkování
Dostal poděkování: 1124 poděkování

Re: Nominace Mikuláše Ferjenčíka do primárek EP

Příspěvek od Michal.Macek »

Ahoj,
moje troška do mlýna; Mikuláš bezpochyby je jeden z našich nejtalentovanějších politiků, nicméně ho taky vnímám jako jednoho s největšíma slepejma skvrnama (probírali jsme i osobně, neříkám nic, co by ode mě Mikuláš neslyšel).
Osobně mám za to, že by jeho "oddych" od nějaké volené funkce mohl být spíš delší (což ode mě taky už slyšel).

A dovolím si OT; dnes ráno (26.5.) je stav ankety 14/32/3. Jsem docela zvědavý, zda a kdy se to zlomí (a jak moc to bude či nebude souviset s interní komunikací v Rekonstrukci Pirátů.)

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2899
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1910 poděkování
Dostal poděkování: 3394 poděkování

Re: Nominace Mikuláše Ferjenčíka do primárek EP

Příspěvek od Michal.Ketner »

Já bych se chtěl zeptat Mikuláše, jestli nemá pocit, že vědomě upřednostňuje svoji sebe prezentaci proti zájmům celku ?

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
Bohuslav.Svehla
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 481
Registrován: 26 zář 2018, 13:21
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 736 poděkování
Dostal poděkování: 735 poděkování

Re: Nominace Mikuláše Ferjenčíka do primárek EP

Příspěvek od Bohuslav.Svehla »

Myslím si, že zvolení Mikuláše na pozici lídra by mohlo urychlit proces uzdravení a restart pirátského hnutí v ČR. OFFTOPICSamozřejmě po velmi brzkém zániku Pirátské strany, který by tato úspěšná nominace urychlila. Nebraňme se tomu!
Chválím pana ministra za jeho prozíravost.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Bohuslav.Svehla za příspěvky (celkem 4):
Marek.Necada, Jan.Mares, Robert.Magni, Ondrej.Kotas
Uživatelský avatar
Jiri.Vavrina
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 351
Registrován: 10 říj 2021, 14:07
Profese: invalidní důchodce
Bydliště: Čáslav
Dal poděkování: 573 poděkování
Dostal poděkování: 316 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Mikuláše Ferjenčíka do primárek EP

Příspěvek od Jiri.Vavrina »

Ahoj,
Chtěl bych zeptat z bezpečnostních důvodů dopadu v mediálním obrazu Pirátů,v kontextu dnešní pěny dní a stranických nominací a funkcí: Byl si někdy na akcích SocSol, nebo je dokonce podpořil vystupováním na jejich akcích?
Děkuji předem za odpověď.

(EDIT: odstaraněno nadbytečné jsi)

J.V.LITRFREE: Dosahovat ve stanovený čas stanoveným způsobem stanovených cílů.

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“