[Procedura z členského podnětu na odvolání IB (jaro 2023)]

Vlákno pro námitky, které se týkají procedury a také pro samostatné řešení procedurálních otázek jednotlivých jednání.

Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra
  • Námitku proti proceduře lze podat, pokud nastaly při jednání okolnosti, které by mohly rozhodnutí zpochybnit.
    Námitku je třeba podat bezprostředně, který dá procedurálně hlasovat o námitce. Všechny obdobné návrhy k danému jednání se uplatní najednou.
  • Pokud je usnesení přijato i přes námitku správnosti, může se ten, kdo má hlasovací právo, obrátit na rozhodčí komisi stížností, a požadovat, aby se tato okolnost uvedla do zápisu.
  • Nevykazuje-li usnesení neodstranitelnou vadnost způsobenou absolutním nedostatkem působnosti nebo pravomoci, považuje se za přijaté a může vstoupit v platnost (čl. 6(1) a 6(4) St), což nebrání rozhodčí komisi ve vyslovení neplatnosti, pokud zjistí odstranitelnou vadnost, která by měla vliv na výsledek hlasování.
Zamčeno
Uživatelský avatar
David.Wagner
Republikový výbor
Příspěvky: 2193
Registrován: 06 lis 2017, 23:35
Profese: vykonavatel vůle
Dal poděkování: 944 poděkování
Dostal poděkování: 7369 poděkování

Re: Odvolání Ivana Bartoše z funkce předsedy strany

Příspěvek od David.Wagner »

Petr.Vileta píše: 16 kvě 2023, 23:41
Lukas.Dolezal píše: 16 kvě 2023, 13:52

Jak jako vinu si neseme všichni? Asi jsi chtěl napsat 78,8 % členské základny.

Rozhodně odmítám kolektivní vinu všech členů a členek za špatné rozhodnutí jít se STANem do předvolební koalice. Je snad taky jasné, že slovo z titulu funkce např. v předsednictvu má větší váhu než slovo řadového člena. To, že předsednictvo salámovou metodou tlačilo koalici je důvod, proč 78,8 % členů v lednu 2021 hlasovalo pro koalici.

Když jsi v červenci 2020 založil anketu, tak to bylo víc vyrovnanější. Některé příspěvky v tom vlákně jsou doslova prorocké.

Já také hlasoval pro vstup do koalice, protože "porazit Babiše". ;) Netušil jsem, že ve STAN jsou hajzlící, kteří zcela veřejně vyzývali ke kroužkování, ačkoliv jim Rakušan neustále opakoval "nedělejte to". Kdo mohl tušit, že tam je "množství <libovolná urážka> větší než malé". :(

Kde jsi prosím vzal tu představu, že hodný Rakušan někomu hrozně zavazel a byla to akce nějakých zlostných "hajzlíků"? Já si tak nějak pamatuju, jak těsně před volbami přímo Rakušan napumpoval sponzorované posty na podporu Báry Urbanové, to taky jako se dělo proti jeho vůli?

Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34699
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31633 poděkování
Dostal poděkování: 25736 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivana Bartoše z funkce předsedy strany

Příspěvek od Petr.Vileta »

David.Wagner píše: 18 kvě 2023, 13:13

Kde jsi prosím vzal tu představu, že hodný Rakušan někomu hrozně zavazel a byla to akce nějakých zlostných "hajzlíků"? Já si tak nějak pamatuju, jak těsně před volbami přímo Rakušan napumpoval sponzorované posty na podporu Báry Urbanové, to taky jako se dělo proti jeho vůli?

Myslíš tohle?
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/pira ... omaci_remy

Tedy přiznám se, že ani mě by nenapadlo, když den před volbami vyzvu ke kroužkování někoho na 12 místě, i když je to vesnická zastupitelka, ale šance se předpokládá jen u prvních maximálně 5 kandidátů, že to udělá takovou paseku. A hajzlíky jsem nemyslel zlostné, ale prospěchářské, kteří jsou ve STAN právě proto, že se jim to zdá jako nejsnadnější cesta nahoru, ale byli by ochotní klidně přestoupit ke KDU, ODS, nebo kromě SPD kamkoliv jinam, pokud by to byla schůdnější cesta. Ale pár takových máme, zdá se, už i u nás. "22 poslanců? Pocem Pepo, tvl, vstoupíme k Pirátům a než nás odhalí, jsou z nás alespoň radní v Praze." :P

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5586
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22608 poděkování
Dostal poděkování: 4569 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivana Bartoše z funkce předsedy strany

Příspěvek od Robert.Magni »

Protože jste všichni přehlédli, že ,,šance se předpokládá jen u prvních maximálně 5 kandidátů,, platí jen u čisté kandidátky jedné strany, ne u koalice, navíc u koalice nesourodých stran. Tam totiž běží kroužkováním volby uvnitř voleb. A heslo,, nechcete Piráty ? Kroužkujte STAN,, má úplně jinou váhu. Obzvláště když druhá ze stran své voliče místo burcování chlácholí,, Nebojte se, jsme kámoši a STAN jsou taky super,, :D

Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 4):
Lukas.Dolezal, Petr.Vileta, Rostislav.Reha, Lucie.Spacilova

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34699
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31633 poděkování
Dostal poděkování: 25736 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivana Bartoše z funkce předsedy strany

Příspěvek od Petr.Vileta »

Robert.Magni píše: 19 kvě 2023, 05:54

Protože jste všichni přehlédli, že ,,šance se předpokládá jen u prvních maximálně 5 kandidátů,, platí jen u čisté kandidátky jedné strany, ne u koalice, navíc u koalice nesourodých stran. Tam totiž běží kroužkováním volby uvnitř voleb. A heslo,, nechcete Piráty ? Kroužkujte STAN,, má úplně jinou váhu. Obzvláště když druhá ze stran své voliče místo burcování chlácholí,, Nebojte se, jsme kámoši a STAN jsou taky super,, :D

Mno ... přehlédli ... spíš "se to zatím nezkoušelo" :D Ale už víme, pro příště. ;)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34699
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31633 poděkování
Dostal poděkování: 25736 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivana Bartoše z funkce předsedy strany

Příspěvek od Petr.Vileta »

Dominika.Michailidu píše: 21 kvě 2023, 18:29

No.. ona má Janka to mládí teď, víš.. Ivan na antifa demoškách, to je prostě když mu bylo kol 30, jako má segra.

Tak tady je názorně vidět nepříznivý vliv příliš dlouhého vzdělávacího procesu na dospění dítěte.

Já to měl přesně jak říkal náš třídní v den rozdání maturitního vysvědčení "Tak, milánkové, dnes končí sranda a začíná život." ;) Definitivně jsem s blbostmi přestal, když jsem musel v mých 22 letech na půl roku na vojnu. :(

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 639
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1205 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivana Bartoše z funkce předsedy strany

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Matous.Adamu píše: 21 kvě 2023, 18:13
Vit.Zacek píše: 21 kvě 2023, 17:32

OFFTOPICJá jsem původně tuhle odvolávačku moc nepodporoval, ale využiju tohle vlákno.

Chápu, že lidé procházejí vývojem a to včetně Ivana. Ale toho Ivana, který chodil na antifácké demonstrace, nebál se jít proti politickému mainstreamu a zvedal třeba i nepopulární témata, jsem obdivoval a byl to jeden z důvodů proč jsem teď Pirát. Ta současná verze Ivana, která neváhá hodit přes palubu naší spolustranici a ještě ji (opět) zcela neopodstaněně spojuje s nějakou totalitou když se na TW ozve random odsák, se mi teda vůbec nelíbí.

V kodexu veřejného zastupitele je "Nebudu „prát špinavé prádlo“​ na veřejnosti a nebudu řešit neshody s kolegy přes média či veřejné výstupy, dokud přiměřeně situaci nevyčerpám možnosti smírného a osobního řešení, a následně řešení prostřednictvím příslušných orgánů strany." Když už s někým nesouhlasíš, tak bys to měl komunikovat interně s daným člověkem, udělal si to? Mě by nikdy nenapadlo shazovat jiné Piráty nebo Pirátky na sociálních sítích, kvůli tomu, že s nimi nesouhlasím. Přijde mi navíc nefér, že k tomu používáš svůj politický profil s obrovským dosahem. Chtěl bych tě požádat, abys přehodnotil svoji komunikaci na sociálních sítích. Snaha zalíbít se pravicovým konzevativcům je zbytečná, ti nás stejně nikdy volit nebudou a teď akorát pobaveně sledujou jak to tvou vinou obraz Pirátů zase schytává.

Janka je přece jednou z nás už spousty let a já vůbec nechápu, jak vůbec jako předseda můžeš něco takového udělat. Když napíšu na osobní profil na TW jak jsem strávil sobotní odpoledne, mám očekávat, že mě předseda vlastní strany ochotně hodí přes palubu? Podle mě tohle chování je už na hraně šikany.

Byl bych rád kdybys raději hájil svoje spolustraníky, kteří tě zvolili a tuhle stranu s tebou vybudovali, a ne internetový trolly na twitteru. Bylo by dobrý se za tohle chování omluvit nejen Jance, ale i ostaním Pirátům a Pirátkám, kterých se tohle chování dotklo.

Vraťte nám původního Ivana.

Na jednu stranu ano, na tu druhou, do Janky tam střílí spousta členů, nejen Ivan :( jak napsal jeden uživatel na TW k příspěvku ostatních "proč nenasbírat nějaké "uznání" od lidí co nás standardně nevolí tím, že si taky kopnu, když už leží"

Klidně mě jmenuj... :D

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvek:
Robert.Magni

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26208
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 36987 poděkování
Dostal poděkování: 30150 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivana Bartoše z funkce předsedy strany

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Ano, k věci.

Co jsou ty původní hodnoty Pirátské strany?

Já tam vidím nějaké informační svobody, boj proti (kapitalistickým) informačním monopolům (Walt Disney a Elsevier, třeba), spravdelivější distribuci výdělků z umělecké práce.
Kopírovací monopol nebyl protáhnut na 70 let po smrti autora kvůli prospěchu autorů. Vážně ne.
V USA mimochodem teď probíhá stávka scénáristů. - https://en.wikipedia.org/wiki/2023_Writ ... ica_strike
Myslím, že by jsme ji měli podpořit.

Vyprovodím se sám.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 895
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4167 poděkování
Dostal poděkování: 1316 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivana Bartoše z funkce předsedy strany

Příspěvek od Martin.Martin »

Martin.Polak píše: 21 kvě 2023, 23:05

Tenhle Kotas má pravdu. Pořád čekám že nastane stranický rok 1956 a někdo přijde před KF a řekne něco ve stylu:
„Je nepřípustné a cizí duchu vnitrostranické demokracie povýšit, přeměnit jednu osobu na nadčlověka s nadpřirozenými vlastnostmi podobnými vlastnostem boha“

To už jsem udělal!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvky (celkem 3):
anon274, Ivo.Vlasaty, Robert.Magni

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Uživatelský avatar
Jan.Mares
Zahraniční odbor
Příspěvky: 680
Registrován: 14 srp 2017, 19:48
Profese: Spisovatel slevových letáků
Dal poděkování: 237 poděkování
Dostal poděkování: 1545 poděkování

Re: Odvolání Ivana Bartoše z funkce předsedy strany

Příspěvek od Jan.Mares »

Teda že tvář českýho antikomunismu bude vypadat takhle bych si v životě netipl.

Obrázek

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Mares za příspěvky (celkem 6):
Ondrej.Kotas, Lukas.Hejduk, Adam.Cernoch, Ivo.Vlasaty, Lukas.Kohout, Marek.Necada
Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 639
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1205 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivana Bartoše z funkce předsedy strany

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Martin.Kucera píše: 21 kvě 2023, 21:04

No fajn. A Janka snad prosazuje něco, co je s nimi v rozporu?

to sice ne, ale pužívá to ošlikové slovíčko "které nesmíme vyslovit" 8-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kohout za příspěvky (celkem 3):
Jan.Mares, Robert.Magni, Michaela.Nepejchalova

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Zamčeno

Zpět na „Procedurální námitky a jednání“