K Schůze předsednictva MSP3 - pozvánky na schůze

Archiv uzavřených vláken


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 3

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

K Schůze předsednictva MSP3 - pozvánky na schůze

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Cituji podle stavu 8.5. 20:30:

Frantisek.Dosedel píše: 27 dub 2023, 12:09

Co: Schůze PMSP3
Kdy: 9.5.2023 od 19:00
Kde: Bude upřesněno

Kde se bude schůze konat? Rád bych přihlížel jednání.

---

(Návod jak se zapojit - klepni na: OFFTOPIC
Jedna cesta k lepšímu poznání Pirátů začíná registrací zde na Fóru. Je to malá překážka. Předem je třeba mít jenom funkční ímejl. Na této stránce nahoře vpravo se proklikem přes slůvko Registrovat dostanu k jednoduchému formuláři Pirátská identita. Když ho dostatečně vyplním a zmačnku dole Registrovat se, objeví se hláška Pro aktivaci účtu potřebujete ověřit vaši e-mailovou adresu. V mejlové schránce mi přistane mejl Ověření e-mailu. V něm kliknu na Odkaz na ověření e-mailové adresy. Octnu se znovu ve Fóru. Nahoře vpravo kliknu na Přihlásit a jsem uvnitř, přihlášen. Místo slůvek Registrovat, Přihlásit vidím svoje uživatelské jméno. Není třeba se bát. Toto je jenom registrace a přihlášení na veřejném internetovém fóru. Není to přihláška do strany. Veřejně viditelné je jenom moje uživatelské jméno, které si můžu zvolit, jaké chci.

Jako přihlášený můžu psat do veřejné části Fóra. Tady je možné se ptát. Také je zde možné obrátit se na mě s žádostí o pomoc tzv. soukromou zprávou. Pro přihlášené k této možnosti vede cesta za slovy Kontaktovat uživatele vpravo od tohoto příspěvku pod fotkou.

Pro ty, kteří chtějí potkat spoludiskutující naživo, je tu ve středu 24.5. v 19:00 [viewtopic.php?p=838523#p838523]otevřené členské schůze[/url].

Nebo je tu internetové setkání v sobotu 3.6. v 19:00 https://trojkatretiho.cz :fet:
)

noemi
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 14
Registrován: 07 pro 2022, 16:57
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování

Re: K Schůze předsednictva MSP3 - pozvánky na schůze

Příspěvek od noemi »

Super, že Simona Bártová upřesnila místo konání:
viewtopic.php?p=839479#p839479

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: K Schůze předsednictva MSP3 - pozvánky na schůze

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Cituji podle stavu 12.5. 9:00:

Frantisek.Dosedel píše: 11 kvě 2023, 22:12

Schůze PMSP3 dne 9.5.2023 od 19:00
Přítomni: Simona Bártová, Iveta Pospíšilová, Lenka Žďárská, František Doseděl
Host: Josef Úlehla

1) Předseda schůze - Simona, Zapisovatel František, Ověřovatel - všichni via CodiMD
...
6) Různé

  • diskuse s JÚ o metodách komunikace a jeho osobních projektech v rámci Prahy 3 - PMS vnímá dlouhodobý problém a opakovaně JÚ vysvětlovalo, že si nepřeje, aby své aktivity prezentoval na pirátských systémech a pokud své akce s ostatními neprojedná, aby je s MS jakkoli spojoval. Josef hodlá ve svých aktivitách pokračovat, ke způsobu prezentace se nevyjadřuje. Přes doporučení PMS témata nekonzultoval s pirátským nominantem v komisi pro školství. PMS hledá možnosti, jak s JÚ komunikovat. Témata jeho aktivit považujeme za důležitá, ale distancujeme se od laického postupu, který volí.

  1. Já to vnímám tak, že moje přítomnost na schůzi byla moje iniciativa; nebyl jsem na schůzi pozván, aby se mnou bylo něco projednáno.

  2. Já si to pamatuju tak, že zapisovatel František opustil schůzi po bodu 5.

  3. Prosím o vysvětlení textu Ověřovatel - všichni via CodiMD. Nevím, co a jak mám hledat na CodiMD. Doporučoval bych, aby se ověřovatelé vyjádřili zde na Fóru, přinejmenším třeba tak, že dají k zápisu palec.

  4. Já jsem tomu rozuměl tak, že oficiální schůze skončila bodem 5 a následující povídání Ivety, Lenky, Simony a mě už bylo neformální povídání Pirátek a Piráta u vína a piva. Nechci z toho, ale dělat kovbojku, tak jestli to chápete jako usnesení předsednictva třeba v tomto znění:

    PMS vnímá dlouhodobý problém a opakovaně JÚ vysvětlovalo, že si nepřeje, aby své aktivity prezentoval na pirátských systémech a pokud své akce s ostatními neprojedná, aby je s MS jakkoli spojoval. Josef hodlá ve svých aktivitách pokračovat, ke způsobu prezentace se nevyjadřuje. Přes doporučení PMS témata nekonzultoval s pirátským nominantem v komisi pro školství. PMS hledá možnosti, jak s JÚ komunikovat. Témata jeho aktivit považujeme za důležitá, ale distancujeme se od laického postupu, který volí.

     
    , tak prosím jasně uveďte v zápisu včetně toho, kdo usnesení navrhl a kdo a jak hlasoval.

  5. V opačném případě žádám o úpravu zápisu, který by v současné podobě mohl mylně vzbuzovat dojem, že "bod 6" byl jednáním předsedsednictva a že něco bylo usneseno.

  6. Já Vaše názory předsedkyně a dvou místopředsedkyň nějak vnímám, vážně se jimi zabývám a snažím se nějak zohlednit. Snažil jsem se vysvětlit, že si myslím, že nejsem povinen plnit přání Simony nebo dalších, a to že přání nesplním, vůbec nemusí být překážkou nějaké domluvy co s tím a co dál. Jsem takové domluvě otevřen a jsem ochoten věnovat čas přímému jednání se s Ivetou, Lenkou, Simonou, s Karlem Gargulákem nebo celkem s kýmkoliv, kdo má potřebu se mnou něco "řešit".

---

(Návod jak se zapojit - klepni na: OFFTOPIC
Jedna cesta k lepšímu poznání Pirátů začíná registrací zde na Fóru. Je to malá překážka. Předem je třeba mít jenom funkční ímejl. Na této stránce nahoře vpravo se proklikem přes slůvko Registrovat dostanu k jednoduchému formuláři Pirátská identita. Když ho dostatečně vyplním a zmačnku dole Registrovat se, objeví se hláška Pro aktivaci účtu potřebujete ověřit vaši e-mailovou adresu. V mejlové schránce mi přistane mejl Ověření e-mailu. V něm kliknu na Odkaz na ověření e-mailové adresy. Octnu se znovu ve Fóru. Nahoře vpravo kliknu na Přihlásit a jsem uvnitř, přihlášen. Místo slůvek Registrovat, Přihlásit vidím svoje uživatelské jméno. Není třeba se bát. Toto je jenom registrace a přihlášení na veřejném internetovém fóru. Není to přihláška do strany. Veřejně viditelné je jenom moje uživatelské jméno, které si můžu zvolit, jaké chci.

Jako přihlášený můžu psat do veřejné části Fóra. Tady je možné se ptát. Také je zde možné obrátit se na mě s žádostí o pomoc tzv. soukromou zprávou. Pro přihlášené k této možnosti vede cesta za slovy Kontaktovat uživatele vpravo od tohoto příspěvku pod fotkou.

Pro ty, kteří chtějí potkat spoludiskutující naživo, je tu ve středu 24.5. v 19:00 Spirit Bar salonek - Dalimilova 720/6 otevřené členské schůze.

Nebo je to v pondělí 29.5. 15:00-18:00 v Atriu Čajkovského 12/12a kulatý stůl Vzdělávání na Trojce.

A dále internetové setkání v sobotu 3.6. v 19:00 https://trojkatretiho.cz :fet:
)

Uživatelský avatar
Vojtech.Vesely
Člen KS Karlovarský kraj
Příspěvky: 49
Registrován: 24 led 2020, 20:34
Profese: OSVČ agroekologický farmář
Bydliště: Kašpara z Valče 185
Dal poděkování: 47 poděkování
Dostal poděkování: 39 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: K Schůze předsednictva MSP3 - pozvánky na schůze

Příspěvek od Vojtech.Vesely »

Je pozoruhodný, Josefe, kolik energie a času věnujou ty vaši piráti tam snaze zamezit Tvýmu konání. A to ještě dobrovolnýmu a na bohulibé téma. Jak to tak čtu, těžko nacházím momenty, kdy bys chtěl po ostatních něco navíc, co by nevedlo v zatažení dětí bojujících Ukrajinců na základky. Vydrž.

Vojtěch Veselý --- Valeč, okr. KV --- vojtech@biostatek.cz --- 775 272 678
Příroda je dědictví, ale za životní prostředí si můžeme sami.
Uživatelský avatar
Frantisek.Dosedel
Rozhodčí komise
Příspěvky: 804
Registrován: 26 lis 2017, 10:51
Profese: advokát
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady
Dal poděkování: 1348 poděkování
Dostal poděkování: 1097 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: K Schůze předsednictva MSP3 - pozvánky na schůze

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Josef.Ulehla píše: 12 kvě 2023, 09:37

1. Ok.
2. Ok.
3. Všichni členové předsednictva dostali na začátku schůze odkaz na CodiMD (https://codimd.pirati.cz/), kde byl průběžně tvořen zápis, po našem vzájemném odsouhlasení byl zveřejněn.
4. Nejsem si vědom, že by bylo přijato usnesení, byla pouze konstatována fakta a nebyly uloženy nikomu žádné povinnosti, nevznikla práva...
5. Vzhledem k tomu že u bodu není uvedeno ani hlasování, ani konstatování, že usnesení bylo přijato/nepřijato, není potřeba zápis opravovat.
6. Soukromým iniciativám není možné klásti meze mimo takových aktivit, na které by případně dopadal nějaký z našich předpisů (například spamování). Ačkoliv ve svých aktivitách obcházíš ať už odborné týmy, nebo naše zástupce v komisích/výborech, tvoje aktivity dlouhodobě vzbuzují u veřejnosti dojem, že jednáš za Piráty/MSP3 jako celek, neboť ačkoliv už ve svých mailech píšeš, že jednáš jako soukromá osoba, nikoliv jako člen pirátů, pořádáš setkání například na pirástkém jitsi, používáš pirátský email a podobně. Stejně jako poukazuješ výše na to, že zápis může vzbuztovat dojem, ačkoliv fakticky tento dojem není správný, tak tvé jednání taktéž nějaký dojem způsobuje. Aktivismu se meze nekladou (mimo zákonných) a bylo by dobré, kdyby více lidí bylo aktivních, ale nezaměřená energie může být i kneprospěchu. Pokud budeš chtít nahradit pirátské systémy pro pořádání svých soukromých akcí, na videokonference doporučuji například https://meet.jit.si/

Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune
OFFTOPIC
Achievements:
Zakládající člen MS Praha 3 a jeho místopředseda (2018 - )
Zastupitel MČP3 (2018 - )
Člen rady MČP3 (2019-2022)
Předseda KRK Praha (2020 - 2022)
Místopředseda RK (2023 - )
Nepřípustné reputační riziko (asi vždy)

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: K Schůze předsednictva MSP3 - pozvánky na schůze

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Frantisek.Dosedel píše: 12 kvě 2023, 13:00

... Nejsem si vědom, že by bylo přijato usnesení...

Jsem rád, že se shodujeme, že v dané věci nebylo přijato žádné usnesení. Rozumím tedy zápisu takto:

Něteří členové PMS vnímají dlouhodobý problém a opakovaně JÚ vysvětlovali, že si nepřejí, aby své aktivity prezentoval na pirátských systémech a pokud své akce s ostatními neprojedná, aby je s MS jakkoli spojoval. Josef hodlá ve svých aktivitách pokračovat, ke způsobu prezentace se nevyjadřuje. Přes doporučení některých členů PMS témata nekonzultoval s pirátským nominantem v komisi pro školství. Někteří členové PMS hledají možnosti, jak s JÚ komunikovat. Témata jeho aktivit považují za důležitá, ale distancují se od laického postupu, který volí.

 
(Já si to pamatuju tak, že jsem k prezentaci svých aktivit na pirátských systémech a vůbec jejich vztahu k místnímu sdružení vyjadřoval v tom smyslu, že to je záležitost, kterou se míním zabývat, a že zatím nevím, co s tím.)

Já názory Ivety, Lenky a Simony nějak vnímám, vážně se jimi zabývám a snažím se je nějak zohlednit. Snažil jsem se vysvětlit, že si myslím, že nejsem povinen plnit přání Simony nebo dalších, a to že přání nesplním, vůbec nemusí být překážkou nějaké domluvy co s tím a co dál. Jsem takové domluvě otevřen a jsem ochoten věnovat čas přímému jednání se s Ivetou, Lenkou, Simonou, s Karlem Gargulákem nebo celkem s kýmkoliv, kdo má potřebu se mnou něco "řešit".

---

(Návod jak se zapojit - klepni na: OFFTOPIC
Jedna cesta k lepšímu poznání Pirátů začíná registrací zde na Fóru. Je to malá překážka. Předem je třeba mít jenom funkční ímejl. Na této stránce nahoře vpravo se proklikem přes slůvko Registrovat dostanu k jednoduchému formuláři Pirátská identita. Když ho dostatečně vyplním a zmačnku dole Registrovat se, objeví se hláška Pro aktivaci účtu potřebujete ověřit vaši e-mailovou adresu. V mejlové schránce mi přistane mejl Ověření e-mailu. V něm kliknu na Odkaz na ověření e-mailové adresy. Octnu se znovu ve Fóru. Nahoře vpravo kliknu na Přihlásit a jsem uvnitř, přihlášen. Místo slůvek Registrovat, Přihlásit vidím svoje uživatelské jméno. Není třeba se bát. Toto je jenom registrace a přihlášení na veřejném internetovém fóru. Není to přihláška do strany. Veřejně viditelné je jenom moje uživatelské jméno, které si můžu zvolit, jaké chci.

Jako přihlášený můžu psat do veřejné části Fóra. Tady je možné se ptát. Také je zde možné obrátit se na mě s žádostí o pomoc tzv. soukromou zprávou. Pro přihlášené k této možnosti vede cesta za slovy Kontaktovat uživatele vpravo od tohoto příspěvku pod fotkou.

Pro ty, kteří chtějí potkat spoludiskutující naživo, je tu ve středu 24.5. v 19:00 Spirit Bar salonek - Dalimilova 720/6 otevřené členské schůze.

Nebo je to v pondělí 29.5. 15:00-18:00 v Atriu Čajkovského 12/12a kulatý stůl Vzdělávání na Trojce.

A dále internetové setkání v sobotu 3.6. v 19:00 https://trojkatretiho.cz :fet:
)

brozina
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 18
Registrován: 10 úno 2023, 10:11
Dostal poděkování: 18 poděkování

Re: K Schůze předsednictva MSP3 - pozvánky na schůze

Příspěvek od brozina »

Bylo by dobré rozlišovat, když předsednictvo něco udělá jako kolektivní orgán a když něco dělají členové předsednictva sami za sebe.

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: K Schůze předsednictva MSP3 - pozvánky na schůze

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Josef.Ulehla píše: 12 kvě 2023, 21:18

Přes doporučení některých členů PMS témata nekonzultoval s pirátským nominantem v komisi pro školství

Po mejlu z 3.5. jsem poslal dnes další mejl pirátskému nominatu v komisi pro školsví Karlu Gargulákovi s pokusem o navázání spojení.

---

(Návod jak se zapojit - klepni na: OFFTOPIC
Jedna cesta k lepšímu poznání Pirátů začíná registrací zde na Fóru. Je to malá překážka. Předem je třeba mít jenom funkční ímejl. Na této stránce nahoře vpravo se proklikem přes slůvko Registrovat dostanu k jednoduchému formuláři Pirátská identita. Když ho dostatečně vyplním a zmačnku dole Registrovat se, objeví se hláška Pro aktivaci účtu potřebujete ověřit vaši e-mailovou adresu. V mejlové schránce mi přistane mejl Ověření e-mailu. V něm kliknu na Odkaz na ověření e-mailové adresy. Octnu se znovu ve Fóru. Nahoře vpravo kliknu na Přihlásit a jsem uvnitř, přihlášen. Místo slůvek Registrovat, Přihlásit vidím svoje uživatelské jméno. Není třeba se bát. Toto je jenom registrace a přihlášení na veřejném internetovém fóru. Není to přihláška do strany. Veřejně viditelné je jenom moje uživatelské jméno, které si můžu zvolit, jaké chci.

Jako přihlášený můžu psat do veřejné části Fóra. Tady je možné se ptát. Také je zde možné obrátit se na mě s žádostí o pomoc tzv. soukromou zprávou. Pro přihlášené k této možnosti vede cesta za slovy Kontaktovat uživatele vpravo od tohoto příspěvku pod fotkou.

Pro ty, kteří chtějí potkat spoludiskutující naživo, je tu ve středu 24.5. v 19:00 Spirit Bar salonek - Dalimilova 720/6 otevřené členské schůze.

Nebo je to v pondělí 29.5. 15:00-18:00 v Atriu Čajkovského 12/12a kulatý stůl Vzdělávání na Trojce.

A dále internetové setkání v sobotu 3.6. v 19:00 https://trojkatretiho.cz :fet:
)

brozina
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 18
Registrován: 10 úno 2023, 10:11
Dostal poděkování: 18 poděkování

Re: K Schůze předsednictva MSP3 - pozvánky na schůze

Příspěvek od brozina »

Uvidíme, co z toho bude.

Zamčeno

Zpět na „[Diskuze - Archiv]“