KF OLK 7/2023 květnová krajská schůze

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK, Krajsti predsedajici

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jaromir.Horky
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 1004
Registrován: 09 led 2018, 17:20
Profese: Marketingový manažer
Dal poděkování: 695 poděkování
Dostal poděkování: 1142 poděkování

KF OLK 7/2023 květnová krajská schůze

Příspěvek od Jaromir.Horky »

Ahoj všichni!

svolávám pravidelnou krajskou schůzi Pirátů Olomouckého kraje na středu 3. 5. 2023 od 18:00 v Picolu a online na jitsi.pirati.cz/xolk.

Agenda:

  1. Zahájení
  2. Představení zájemců o členství
  3. report Mediální manažerky
  4. Krajský letní teambuilding
  5. Reporty z MS
  6. Report(y) z krajského zastupitelstva
  7. Pirátská centra - Picolo, PEPř, CEPP
  8. Různé

Pokud není nikdo proti, schůze je řádně oznámena a vyhlášena.

@Michal.Langer prosím o SZ všem členům a příznivcům na fóru, rozeslání newsletterem a FB událost. Díky! :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaromir.Horky za příspěvek:
Petr.Konecny

Předseda KS OLK, Zastupitel Olomouckého kraje, vedoucího mediálního týmu OLK

Nejlepší způsob, jak dosáhnout cíle, je začít. OFFTOPIC774942021
Něco o mně

Frantisek.Hruby
Člen KS Olomoucký kraj
Příspěvky: 15
Registrován: 19 úno 2021, 13:15
Dostal poděkování: 18 poděkování

Re: KF OLK 7/2023 květnová krajská schůze

Příspěvek od Frantisek.Hruby »

Chtěl bych ještě poprosit o rozšíření programu krajské schůze o bod reportů z CF 2023, pokud by to bylo možné.
Děkuji.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Hruby za příspěvek:
Ondrej.Moskal
Uživatelský avatar
Michal.Langer
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 270
Registrován: 04 říj 2018, 13:46
Profese: student politického marketingu (FF UPOL)
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF OLK 7/2023 květnová krajská schůze

Příspěvek od Michal.Langer »

Zápis ze schůze:

Schůze KS OlK 3.5.2023 živě v pirátském centru Picolo a online na jitsi.pirati.cz/xolk

Vyhlášena zde: viewtopic.php?p=838211#p838211

Přítomní: František Hrubý, Martin Švadlenka, Jakub Knápek, Petr Konečný, Lenka Jungling, Václav Ranc, Jaromír Horký, Zdeněk Žák, František Hrubý, Petr Kapounek

Hosté: Patrik, Jan Hloch

Předsedající: Jaromír Horký
Zapisovatel: Michal Langer
Začátek: 18:05

Program:

  1. Zahájení
  2. Představení zájemců o členství
  3. Report z CFka
  4. Krajský letní teambuilding
  5. Reporty z MS
  6. Report(y) z krajského zastupitelstva
  7. Pirátská centra - Picolo, PEPř, CEPP
  8. Různé

1.

Program konsensuálně schválen.

2.
Patrik: Byl jsem u Pirátů nějak aktivní už před pěti lety, nikdy jsem nebyl členem, ale vždy jen RegP. Chtěl bych se teď stát členem, jelikož mám mnohem víc času. Chtěl bych se angažovat v Mladém pirátstvu.

3.
JH: Proběhla dvě hlasování o změně stanov, přičemž ani jedno usnesení nebylo přijato. Nebyl přijat ani návrh na změnu ohledně způsobu nominací do čela odborů. Proběhla prezentace jak všech krajských úspěchů, tak různé worshopy.
FH: Čekal jsem větší změny, abych pravdu řekl.
JH: Jde asi i o to, že to nebylo volební CF.
VT: Některá média se snažila vyvolat dojem, že se bude rozhodovat třeba o účasti ve vládě, ale to nebylo vůbec v plánu.

4.
JH: Navrhujeme udělat krajský teambuilding. Michal rozešle návrhy nějakých termínů a zkusíme se shodnout.
Kdy by bylo podle vás dobré otevřít rozpravu o volbě lídra? Navrhoval bych třeba září.
VT: Taky bych byl pro to, aby to bylo brzo. Bylo by dobré, aby případně vyjednávání vedl už lídr kandidátky.
PL: Taky si myslím, že by se to mělo nastartovat už v září a ten teambuilding by bylo dobré vymyslet co nejdřív.

5.
Olomouc:
VR: Měli jsme schůzi MSka asi před 14 dny. Máme najmenovaných dost lidí v komisích, takže jsme se dohodli, že je pozveme za 14 dní na schůzi a seznámíme se s nimi. Dále je novinka, že jsme se rozhodli opustit Picolo a najít nějaký jiný prostor.

Přerov:
LJ: Máme taky dost lidí v komisích. Tlačíme teď na to, aby bylo v Přerově parkování pojato komplexněji. Taky bychom chtěli, aby město vytvořilo nějakou smysluplnější bytovou politiku.
VR: Posunuly se nějak ty projekty, které vyhrály PaRo?
LJ: Kino už se zařizuje, sáčky na psí exkrementy jsou nainstalovány a zelení zastávka se bude stavět.

Prostějov:
OM: V dubnu zatím schůze nebyla. Pokud jde o body, které prosazujeme, tak zastavení dětských exekucí a snažíme se teď rozjet studentský parlament.
PK: Měli jsme v rámci komise IT možnost se zúčastnit jednání mezi městem a Munipolis. Situace je teď taková, že se ze starých aplikací všechno zrcadlí do těch nových, tak jsem jim navrhl, aby to nějak napravili.

6.
PL: Naposledy jsme měli zastupitelstvo v dubnu. Podařilo se protlačit investici 50 milionů do energeticky úsporných opatření. Schválili nám podání žádosti o dotace na zhruba 2,5 miliardy. Proběhla taky aktualizace plánu investic. Už je rozhodnuto, pod koho budou spadat lidi, kteří budou spravovat open datový portál.
ZŽ: K těm Hanáckým kasárnám. Jde tam o to, že byly údajně dohoda mezi městem a krajem, že ty kasárny převezmou společně, kdy kraj bude mít 2/3 a 1/3.

7.
Picolo-
Bylo probráno.

CEPP-
Nic nového.

Pepř-
PK: Měli jsme deskohraní a přednášku týkající se evropských příležitostí. 12. 5. plánujeme pirátské promítání filmů. Budeme pak mít i další cestovatelskou schůzi. 13. 5. by mělo být výjezdní zasedání, kde bude Olga Richterová. Budu se stěhovat do Prahy, tekže budu rezignovat na post vedoucího Picolo týmu.

8.
Jan Hloch: Má nějaký problém ohledně vystěhování nějaké paní. Byl však vydán rozsudek soudu, takže nemůžeme nic moc dělat.

Schůze byla ukončena v 19:00.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Olomoucký kraj“