[OT z RV] Příkopy, efektivita, ...

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13439
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34803 poděkování
Dostal poděkování: 17632 poděkování
Kontaktovat uživatele:

[OT z RV] Příkopy, efektivita, ...

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Oznámení moderátora:

Téma bylo odděleno odsud: viewtopic.php?p=835476#p835476

Po více jak deseti letech tvé silné spoluúčasti na vedení téhle strany, ti začínají docházet jednotlivé limity v jejím fungování? Proč až teď? Proč si s tím nedělal něco dřív? A proč si myslíš, když máš na tom stavu silnou spoluodpovědnost, by si měl tohle téma otevírat zrovna ty? Proč by vlastně, po tom všem co se ve straně událo, měl někdo mít ještě důvod ti věřit, že ti třeba o tohle skutečně teď jde? Samé otázky, ale spíš řečnické, odpovídat netřeba...

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Robert.Magni

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Mikulas.Ferjencik
Kontrolní komise
Příspěvky: 14658
Registrován: 24 dub 2009, 00:25
Profese: Asistent předsedy poslaneckého klubu
Bydliště: Praha Vršovice
Dal poděkování: 12032 poděkování
Dostal poděkování: 20484 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Petr Kapounek - kandidatura do RV

Příspěvek od Mikulas.Ferjencik »

Změnit systém vedoucích odborů se snažím od roku 2017, omezovat časokraciji se taky snažím dlouhodobě. Kdykoliv udělám fungující službu pro členy (například Pirátský vysílač na signálu), tak se na mě sesype skupina diskutérů s tím, že jsem to neudělal dost ideologicky čistě a že to řešení funguje, pro ně není podstatné... Netapetoval bych to tady Petrovi, ale věřím že v této oblasti vidí problémy strany dost podobně jako já.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Ferjencik za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Vojtech.Pikal, Petr.Kapounek

Garant pro oblast veřejných rozpočtů, mikulas.ferjencik@pirati.cz, 737 943 770

Podporuji Rekonstrukci Pirátů www.rekonstrukcepiratu.cz

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18673
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33871 poděkování

Re: Petr Kapounek - kandidatura do RV

Příspěvek od Martin.Kucera »

Mikulas.Ferjencik píše: 26 bře 2023, 19:25

Kdykoliv udělám fungující službu pro členy (například Pirátský vysílač na signálu), tak se na mě sesype skupina diskutérů s tím, že jsem to neudělal dost ideologicky čistě a že to řešení funguje, pro ně není podstatné...

Nevím jak ostatním kritikům, ale např. mně nejde o ideologickou čistotu, nýbrž o to, že k části členů a RegP (těm, kteří nechtějí nebo nemohou používat Signal) přistupuješ jako k méněcenným - je to jejich problém, mají smůlu, ať se pěkně spokojí s týdenními shrnutími. Přitom by úplně stačilo, jak už jsem několikrát psal, aby ta shrnutí byla denní, což by v týdenním součtu znamenalo zcela zanedbatelné časové navýšení oproti tomu týdennímu.
Čili tolik asi k "fungující službě".

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Dalibor.Zahora

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 883
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1300 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování

Re: Petr Kapounek - kandidatura do RV

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Mikulas.Ferjencik píše: 26 bře 2023, 19:25

Změnit systém vedoucích odborů se snažím od roku 2017, omezovat časokraciji se taky snažím dlouhodobě. Kdykoliv udělám fungující službu pro členy (například Pirátský vysílač na signálu), tak se na mě sesype skupina diskutérů s tím, že jsem to neudělal dost ideologicky čistě a že to řešení funguje, pro ně není podstatné... Netapetoval bych to tady Petrovi, ale věřím že v této oblasti vidí problémy strany dost podobně jako já.

V roce 2017 jsme kandidovali mimojiné s heslem 'Kontrola moci a mocných'. Teď přemýšlím, jestli jsme to opustili nebo to od začátku bylo myšlené tak, že na naše 'mocné' dovnitř strany to neuplatňujeme.
Argument 'nemusí to být formálně správně a čistě, hlavně když to funguje' používají ve veřejném prostoru politici jiných stran docela často. Většinou přímo nemusí jít o vyslovené šméčko (stejně jako si nemyslím, že za vysílačem stojí vysloveně zlý úmysl), ale stačí že mají odškrtnuto a že ty kroky třeba přinášejí rizika nebo zneužitelnost v budoucnu už je nezajímá. Imho jsme to vždy jako Piráti kritizovali.
Pro mě třeba vysílač není super silný téma. Ale objektivně je to nedostatečně vydefinovaná aktivita, s nedostatečně vydefinovanou kontrolou. A kdyby to někdo chtěl zneužívat, tak to pro něj vlastně nebude zase tak strašně složitý a potenciální dopad může být celkem velký.

Mluvíš tu o zasypávání příkopu (haha). Já se velmi snažím si v jakékoli diskusi připomínat, že lidé volající po efektivnějším a pružnějším fungování strany mohou mít svůj point a ne vždycky to musí být snaha o ulehčení si práce nebo dokonce se snaží nějak nepatřičně získat větší vliv (někteří určitě ano). Možná by bylo fajn si to umět přiznat i opačně - ne každý kdo se brání věcem, které mají zvýšit míru efektivity na úkor udržitelnosti a hlavně kontroly, tak je neschopný a zapšklý rozbíječ.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Hejduk za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Eva.Novakova, Dalibor.Zahora, Ivo.Vlasaty

Machiavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“