Nominace do RV - Lukáš Bartoň

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Lukáše Bartoně do Republikového výboru

Pro

55
48%

Proti

52
45%

Zdržuji se

8
7%
 
Celkem hlasujících: 115 - Celkem hlasů: 115

Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: Nominace do RV - Lukáš Bartoň

Příspěvek od Dan.Lestina »

Lukas.Barton píše: 24 bře 2023, 18:20

Dane, musím tě opravit. Drtivé většiny jednání RV se účastním - online. Jsem Pirát, nepotřebuji někam jezdit fyzicky.
Nemám rád veřejné hádky a kydání hnoje, takže to na rozdíl od tebe dělat nebudu a jen to shrnu, že já tvé působení v RV také vnímám negativně.

Počkej, já jsem říkal, že tvé působení v RV nevnímám vůbec, ne že ho vnímám negativně. Ta jedna upravená drobnost v komunálním programu byla imho dobrá. Ale jinak jsi na to prostě úplně pekl, to fakt nemůžeš čekat, že budou všichni taktně mlčet.

A pokud by ses účastnil aktivně i online, tak by to jistě bylo v nějakém zápise.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Michaela.Nepejchalova, Jiri.Vavrina

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1327
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1411 poděkování
Dostal poděkování: 2099 poděkování

Re: Nominace do RV - Lukáš Bartoň

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Omlouvám se, ale tady musím reagovat. Tvrzení

Lukas.Barton píše: 24 bře 2023, 23:45

Byl bych rád, pokud by RV fungovalo více jako v minulosti, kde se většinu svého času zabývalo opravdu diskusí o vnitřních pravidlech fungování a programových bodech. Dnes se většinu času zabývá samo sebou a debatama o né tak zásadních věcech, kterými opravdu nechci trávit čas.

V části "dnes se RV zabývá samo sebou" bych já označila za lež, nicméně zde je vlákno zápisů ze zasedání RV, kde si obrázek o tom, čemu se věnuje RV může udělat každý sám. viewtopic.php?t=63254

Dále u

Lukas.Barton píše: 24 bře 2023, 23:45

Proto do RV kandiduji s tím, že chci hájit směřování strany k profesionalizaci (konkrétně se třeba zrovna jedná o přeměnu volených vedoucích na vedoucí jmenované předsednictvem - to jsem jednoznačně pro a doufám, že většina členů RV bude pro).

Jsem moc ráda, že alespoň tady v tvém vlákně ke kandidatuře do RV si přečteme, že se našel kromě Jakuba konečně někdo, kdo je pro tuto změnu stanov, kterou právě projednáváme na RV. Jednání na RV, které běží od začátku března se bohužel ani tentokrát nezúčastňuješ, čímž samozřejmě kýžené diskuze, v rámci kterých máme dojít k nějakému konsensuálnímu výsledku neprobíhají. To v podstatě může paralizovaz nejen chod a funkci RV, ale ve své podstatě může mít nepříznivý vliv i na chod strany.

A tvrzení o vměšování se RV do pracovně právních vztahů je stejně jako tvrzení o kamarádcovství a podobně, kterých jsme se v jednání dočkali naprosto mimo. RV je celostátní orgán, který má své určené pravomoce a kompetence, a i kdyby RV chtělo sebevíc, nemůže je překročit.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvky (celkem 5):
Robert.Magni, Dalibor.Zahora, Dan.Lestina, Jiri.Vavrina, Janka.Michailidu

Tereza Vovesová
Obrázek

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2337
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2220 poděkování
Dostal poděkování: 3182 poděkování

Re: Nominace do RV - Lukáš Bartoň

Příspěvek od Jakub.Backa »

Tereza.Vovesova píše: 26 bře 2023, 14:27

Omlouvám se, ale tady musím reagovat. Tvrzení

Lukas.Barton píše: 24 bře 2023, 23:45

Byl bych rád, pokud by RV fungovalo více jako v minulosti, kde se většinu svého času zabývalo opravdu diskusí o vnitřních pravidlech fungování a programových bodech. Dnes se většinu času zabývá samo sebou a debatama o né tak zásadních věcech, kterými opravdu nechci trávit čas.

V části "dnes se RV zabývá samo sebou" bych já označila za lež, nicméně zde je vlákno zápisů ze zasedání RV, kde si obrázek o tom, čemu se věnuje RV může udělat každý sám. viewtopic.php?t=63254

Dále u

Lukas.Barton píše: 24 bře 2023, 23:45

Proto do RV kandiduji s tím, že chci hájit směřování strany k profesionalizaci (konkrétně se třeba zrovna jedná o přeměnu volených vedoucích na vedoucí jmenované předsednictvem - to jsem jednoznačně pro a doufám, že většina členů RV bude pro).

Jsem moc ráda, že alespoň tady v tvém vlákně ke kandidatuře do RV si přečteme, že se našel kromě Jakuba konečně někdo, kdo je pro tuto změnu stanov, kterou právě projednáváme na RV. Jednání na RV, které běží od začátku března se bohužel ani tentokrát nezúčastňuješ, čímž samozřejmě kýžené diskuze, v rámci kterých máme dojít k nějakému konsensuálnímu výsledku neprobíhají. To v podstatě může paralizovaz nejen chod a funkci RV, ale ve své podstatě může mít nepříznivý vliv i na chod strany.

A tvrzení o vměšování se RV do pracovně právních vztahů je stejně jako tvrzení o kamarádcovství a podobně, kterých jsme se v jednání dočkali naprosto mimo. RV je celostátní orgán, který má své určené pravomoce a kompetence, a i kdyby RV chtělo sebevíc, nemůže je překročit.

Ano, RV má určené pravomoce, které bohužel ale nerespektuje, přesně jako popisuje Lukáš. A ne, tentokrát nejde o jednoho člena, ale přímo usnesení, které RV v minulosti přijímal. RV si bohužel nechce připustit, že není ani RP, ani KK. Stejně tak se opakovaně děje, že pokud má někdo v RV kámoše, dostane se mu podpory, kdo se s RV nekamarádí, musí si pomoct sám.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Backa za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Belsan, Mikulas.Ferjencik, Jiri.Rezek, Robert.Magni, Michal.Ertl
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1327
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1411 poděkování
Dostal poděkování: 2099 poděkování

Re: Nominace do RV - Lukáš Bartoň

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Jakub.Backa píše: 26 bře 2023, 14:51

Ano, RV má určené pravomoce, které bohužel ale nerespektuje, přesně jako popisuje Lukáš. A ne, tentokrát nejde o jednoho člena, ale přímo usnesení, které RV v minulosti přijímal. RV si bohužel nechce připustit, že není ani RP, ani KK. Stejně tak se opakovaně děje, že pokud má někdo v RV kámoše, dostane se mu podpory, kdo se s RV nekamarádí, musí si pomoct sám.

Ahoj Jakube,

Prosím můžeš mi uvést konkrétní příklady situací k tvrzení "pokud má někdo v RV kámoše, dostane se mu podpory, kdo se s RV nekamarádí, musí si pomoct sám."?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvek:
Eva.Novakova

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2455
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2008 poděkování
Dostal poděkování: 3230 poděkování

Re: Nominace do RV - Lukáš Bartoň

Příspěvek od Jan.Prokop »

Jakub.Backa píše: 26 bře 2023, 14:51

Ano, RV má určené pravomoce, které bohužel ale nerespektuje, přesně jako popisuje Lukáš. A ne, tentokrát nejde o jednoho člena, ale přímo usnesení, které RV v minulosti přijímal.

Můžeš dát odkaz na to usnesení? Pokud jseš si tak jistý, proč si to usnesení nenapadl u KK, které jsi navíc členem

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Prokop za příspěvky (celkem 2):
Eva.Novakova, Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1327
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1411 poděkování
Dostal poděkování: 2099 poděkování

Re: Nominace do RV - Lukáš Bartoň

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Jen teda ještě jedna věc, považuju za dost nešťastné, že @Lukas.Barton navíc jako stávající člen RV tady tématiku daného jednání a usnesení otevřel, navíc když na RV se k dané věci vyjadřoval v rámci jednání minimálně a po něm už vůbec. Budu tedy ráda, když věc a to i z podstaty dané záležitosti dořešíme na Jitsi RV 3/4 a tady téma opustíme. ;)

Tereza Vovesová
Obrázek

Jakub.Backa
Kontrolní komise
Příspěvky: 2337
Registrován: 06 říj 2013, 14:52
Profese: advokát a insolvenční správce
Dal poděkování: 2220 poděkování
Dostal poděkování: 3182 poděkování

Re: Nominace do RV - Lukáš Bartoň

Příspěvek od Jakub.Backa »

Jan.Prokop píše: 26 bře 2023, 16:27
Jakub.Backa píše: 26 bře 2023, 14:51

Ano, RV má určené pravomoce, které bohužel ale nerespektuje, přesně jako popisuje Lukáš. A ne, tentokrát nejde o jednoho člena, ale přímo usnesení, které RV v minulosti přijímal.

Můžeš dát odkaz na to usnesení? Pokud jseš si tak jistý, proč si to usnesení nenapadl u KK, které jsi navíc členem

Ne všechno musí hned ke KK. Věřím, že stačí vyvodit politickou odpovědnost a demokraticky obměnit RV.

Tereza.Vovesova píše: 26 bře 2023, 16:03
Jakub.Backa píše: 26 bře 2023, 14:51

Ano, RV má určené pravomoce, které bohužel ale nerespektuje, přesně jako popisuje Lukáš. A ne, tentokrát nejde o jednoho člena, ale přímo usnesení, které RV v minulosti přijímal. RV si bohužel nechce připustit, že není ani RP, ani KK. Stejně tak se opakovaně děje, že pokud má někdo v RV kámoše, dostane se mu podpory, kdo se s RV nekamarádí, musí si pomoct sám.

Ahoj Jakube,

Prosím můžeš mi uvést konkrétní příklady situací k tvrzení "pokud má někdo v RV kámoše, dostane se mu podpory, kdo se s RV nekamarádí, musí si pomoct sám."?

Vzhledem k tomu, že naposledy jsi mě po uvedení konkrétních příkladů selhání členů RV začala na zulipu urážet a dosud jsi se za to neomluvila, nebudu s tebou tuto debatu vést. Nerespektuješ totiž komin.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Backa za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Michal.Ertl
We are all heroes: You and Boo and I. Hamsters and rangers everywhere! Rejoice!
Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1327
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1411 poděkování
Dostal poděkování: 2099 poděkování

Re: Nominace do RV - Lukáš Bartoň

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

@Jakub.Backa Děkuju moc, alespoň za rozumný přístup k reakci. :) A stran údajných "urážek" z mé strany ve vlákně na Zulipu, za které jsi mě začal ve vlákně lživě napadat, dokud se mě nezastali i další, bych se k situaci nevracela. Obvzlášť potom, co jsi z vlákna tak rychle zmizel, po té, co ti i jiní dali najevo, že se z tvé strany jedná o konstrukt.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Tereza.Vovesova za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Eva.Novakova, Dalibor.Zahora

Tereza Vovesová
Obrázek

Uživatelský avatar
Martin.Kucera
Kontrolní komise
Příspěvky: 18655
Registrován: 23 dub 2009, 16:41
Profese: nakladatel
Dal poděkování: 2165 poděkování
Dostal poděkování: 33839 poděkování

Re: Nominace do RV - Lukáš Bartoň

Příspěvek od Martin.Kucera »

Když jsme ta data based strana...

Jakub.Backa píše: 26 bře 2023, 17:11

naposledy jsi mě po uvedení konkrétních příkladů selhání členů RV začala na zulipu urážet a dosud jsi se za to neomluvila

Jakub.Backa na zulipu píše:

uvedl jsem jeden příklad

(podtrženo mnou)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Kucera za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Jak jednoduchý by byl svět, kdybychom četli a dělali věci hned správně. :) -- Lucie Spáčilová

Uživatelský avatar
Jan.Prokop
Kontrolní komise
Příspěvky: 2455
Registrován: 22 dub 2009, 08:49
Profese: ITak
Bydliště: Brandýs nad Labem
Dal poděkování: 2008 poděkování
Dostal poděkování: 3230 poděkování

Re: Nominace do RV - Lukáš Bartoň

Příspěvek od Jan.Prokop »

Jakub.Backa píše: 26 bře 2023, 17:11

Ne všechno musí hned ke KK. Věřím, že stačí vyvodit politickou odpovědnost a demokraticky obměnit RV.

Můžeš dát odkaz na to usnesení?

Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“