Nominace do RV - Lukáš Bartoň

Do tohoto fóra se přesouvají uzamčené a zpracované členské podněty.


Moderátor: Předsedající

Podporuji nominaci Lukáše Bartoně do Republikového výboru

Pro

55
48%

Proti

52
45%

Zdržuji se

8
7%
 
Celkem hlasujících: 115 - Celkem hlasů: 115

Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1915
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 758 poděkování
Dostal poděkování: 2230 poděkování

Nominace do RV - Lukáš Bartoň

Příspěvek od Lukas.Barton »

Vážené Pirátky, vážení Piráti,
rád bych pokračoval v Republikovém výboru jako zástupce CF.

V RV jsem působil několik let do roku 2017, poté jsem byl 4 roky poslancem a nyní jsem v RV opět jako krajský zástupce. Podrobněji o mně v mém medajlonku.

V RV bych nadále prosazoval jasné pravomoci a odpovědnosti exekutivy. Kdo má za něco odpovědnost, musí mít zároveň prostředky a možnosti v dané věci rozhodovat.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Barton za příspěvky (celkem 7):
Jan.Janda, Jiri.Rezek, Tomas.Martinek, Michal.Ertl, Milan.Chaloupka, Ondrej.Chrast, Vera.Mikusova
Uživatelský avatar
Dan.Lestina
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2674
Registrován: 01 zář 2013, 22:18
Profese: aspirující přírodovědec
Dal poděkování: 3686 poděkování
Dostal poděkování: 3788 poděkování

Re: Nominace do RV - Lukáš Bartoň

Příspěvek od Dan.Lestina »

Lukáši, promiň, to myslíš vážně? Musel jsem se teď podívat, jestli fakt v RV jsi, protože jsem nějakou tvou aktivitu vůbec nezaznamenal.
Na zasedání jsi byl jednou vloni v únoru a nic jsi tam neřekl, na fóru hlasuješ jen asi u čtvrtiny hlasování a jinak tvoje aktivita spočívala doslova jen v jedné miniaturní úpravě komunálního programu (a tedy ještě zmatení z umístění zápisů), na zulipu jsi kromě nějakých dvou info zpráv z kraje od svého zvolení nenapsal vůbec nic.
RV je fakt spousta práce, kterou za tebe dělali jiní. Nechápu novou kandidaturu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dan.Lestina za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Vojtech.Pikal, Michaela.Nepejchalova

Nerad se hlásím k nějakým proudům, ale i proto rozhodně podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 5550
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 22510 poděkování
Dostal poděkování: 4541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace do RV - Lukáš Bartoň

Příspěvek od Robert.Magni »

Proč koordinátorka rozesílá tvou nominaci ?
To považuju za hodně přes čáru a nekalou soutěž.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Michaela.Nepejchalova

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Michal.Ertl
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 722
Registrován: 17 říj 2017, 22:11
Profese: IT s SŠ učitel
Bydliště: Sadová 625, Holýšov, Plzeňský kraj
Dal poděkování: 1309 poděkování
Dostal poděkování: 893 poděkování

[OT z Nominace do RV] Krajské nominace

Příspěvek od Michal.Ertl »

Robert.Magni píše: 24 bře 2023, 12:54

Proč koordinátorka rozesílá tvou nominaci ?
To považuju za hodně přes čáru a nekalou soutěž.

Koordinátorka rozeslala info KS Plk na moji žádost.
Je v zájmu KS, aby mělo co nejvíc zástupců z našeho kraje v RV.
Informace členům zasíláme často.


informace a né žádost o podporu měla podobu :

zde je odkaz, kde můžete podpořit nominaci Lukáše Bartoně do RV:
viewtopic.php?t=64009.

Stejnou informaci o nominaci Petra Vilety jsme nestihli (podporu dostal téměř okamžitě).

Doufám, že tvé čáry a kaly ;) jsem rozptýlil @Robert.Magni

Oznámení moderátora:

Následná diskuze byla oddělena sem: viewtopic.php?t=64046

ime
608 473 460
WhatsApp
Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1915
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 758 poděkování
Dostal poděkování: 2230 poděkování

Re: Nominace do RV - Lukáš Bartoň

Příspěvek od Lukas.Barton »

Dane, musím tě opravit. Drtivé většiny jednání RV se účastním - online. Jsem Pirát, nepotřebuji někam jezdit fyzicky.
Nemám rád veřejné hádky a kydání hnoje, takže to na rozdíl od tebe dělat nebudu a jen to shrnu, že já tvé působení v RV také vnímám negativně.

Dan.Lestina píše: 24 bře 2023, 07:49

Lukáši, promiň, to myslíš vážně? Musel jsem se teď podívat, jestli fakt v RV jsi, protože jsem nějakou tvou aktivitu vůbec nezaznamenal.
Na zasedání jsi byl jednou vloni v únoru a nic jsi tam neřekl, na fóru hlasuješ jen asi u čtvrtiny hlasování a jinak tvoje aktivita spočívala doslova jen v jedné miniaturní úpravě komunálního programu (a tedy ještě zmatení z umístění zápisů), na zulipu jsi kromě nějakých dvou info zpráv z kraje od svého zvolení nenapsal vůbec nic.
RV je fakt spousta práce, kterou za tebe dělali jiní. Nechápu novou kandidaturu.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Barton za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Michal.Ertl, Vojtech.Pikal, Jiri.Pek
Uživatelský avatar
Tereza.Vovesova
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1326
Registrován: 01 pro 2017, 22:10
Profese: rozpočtář, referent EU fondů a strategie
Dal poděkování: 1410 poděkování
Dostal poděkování: 2098 poděkování

Re: Nominace do RV - Lukáš Bartoň

Příspěvek od Tereza.Vovesova »

Ahoj Lukáši,
vlastně tak trošku navážu na Dana, protože ani já tvoje působení v RV nevnímám jako aktivní zapojení se do činností RV. Chápu, že momentálně jsi krajský zástupce a svojí úlohu v RV můžeš brát jinak, ale i tak nejsi zapojen v žádné z pracovních skupin RV a ani jinou tvojí aktivitu na fungování RV jsem nezaznamenala, zatímco někteří jiní zástupci krajů jsou jednatelé RV, předsedají jednáni, do pracovních skupin se zapojují a aktivně se účastní projednávání návrhů.
Chtěla bych tě poprosit, jestli i přesto, že tvoje kandidatura není obhajobou bys neodpověděl na otázky Blanky Chárvátové pro obhajující členy RV a zároveň nám trochu blíž nenastínil, čemu by ses jako člen RV zvolený za CF rád aktivně věnoval. Zapojíš se do pracovních skupin?

Předem děkuju moc za odpovědi.

A ještě v souvislosti drobná poznámka k @Michal.Ertl, myslím že důležitější než mít co nejvíc zástupců kraje v RV je jejich podíl na činnosti RV, tak aby byl hlas kraje v rámci RV jako celorepublikového orgánu slyšet. ;)

Tereza Vovesová
Obrázek

Ivor.Kollar
Člen KS Praha
Příspěvky: 965
Registrován: 05 bře 2017, 11:57
Profese: IT konzultant
Dal poděkování: 2204 poděkování
Dostal poděkování: 2515 poděkování

Re: Nominace do RV - Lukáš Bartoň

Příspěvek od Ivor.Kollar »

Ahoj, mam na vsetkych kandidatov do RV rovnaku otazku:

Mas udaje o odmenach za vykon funkcii (https://nalodeni.pirati.cz/odmeny/lukas.barton) aktualne a uplne? (pripadne ak nie, doplnis ich?)

Uživatelský avatar
Lukas.Hejduk
Republikový výbor
Příspěvky: 882
Registrován: 16 říj 2012, 22:37
Profese: bookmaker, IT developer
Dal poděkování: 1300 poděkování
Dostal poděkování: 3555 poděkování

Re: Nominace do RV - Lukáš Bartoň

Příspěvek od Lukas.Hejduk »

Lukas.Barton píše: 24 bře 2023, 18:20

Dane, musím tě opravit. Drtivé většiny jednání RV se účastním - online. Jsem Pirát, nepotřebuji někam jezdit fyzicky.
Nemám rád veřejné hádky a kydání hnoje, takže to na rozdíl od tebe dělat nebudu a jen to shrnu, že já tvé působení v RV také vnímám negativně.

Ahoj Lukáši, rozumím, že se tě třeba dotkl tón toho, co psal Dan, ale můžeš prosím reagovat na merit toho, co psal? Je to neférový popis tvých aktivit v RV? Pro rozhodování nás, co tě nepotkávají co měsíc na krajské schůzi, to jsou důležité informace.
Kdyžtak zkus napsat, čemu ses za to volební období věnoval, jaké jsou výsledky tvojí práce, v čem vidíš svůj přínos v RV atd.

Moc díky :))

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Hejduk za příspěvky (celkem 6):
Robert.Magni, Vojtech.Pikal, Michal.Ertl, Tereza.Hubackova, Michaela.Nepejchalova, Eva.Novakova

Machiavelli z Wishe <3

Republikový výbor

+420 777 2I2 272

Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1915
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 758 poděkování
Dostal poděkování: 2230 poděkování

Re: Nominace do RV - Lukáš Bartoň

Příspěvek od Lukas.Barton »

Ahoj Lukáši,
ano, asi dotkl.

Hlavní roli člena v RV vidím především v postoji a názorech jak by měli Piráti fungovat, jak se obecně staví k našim vnitřním pravidlům, jak lze u něj předpokládat jak bude hlasovat pro určité změny předpisů či programové body. To by mělo být proč hlasovat pro někoho do RV, ne podle toho kolik spamů napsal na Zulip nebo jak často se rád poslouchá na schůzích a ke všemu musí mít poznámku. Byl bych rád, pokud by RV fungovalo více jako v minulosti, kde se většinu svého času zabývalo opravdu diskusí o vnitřních pravidlech fungování a programových bodech. Dnes se většinu času zabývá samo sebou a debatama o né tak zásadních věcech, kterými opravdu nechci trávit čas. Z toho důvodu ani na těchto debatách moc nevystupuji, beztak většinou končí jen popovídáním si bez jakéhokoliv výstupu či závěru, ale zároveň ani nikomu nevytýkám, že se chce vyjádřit. Takže spíše poslouchám a pak jako krajský zástupce reportuji na každé krajské schůzi. Tam ale reportuji pouze věcné body, které mají pro členy v kraji význam, takže toho moc k reportování mnohdy není. Proto do RV kandiduji s tím, že chci hájit směřování strany k profesionalizaci (konkrétně se třeba zrovna jedná o přeměnu volených vedoucích na vedoucí jmenované předsednictvem - to jsem jednoznačně pro a doufám, že většina členů RV bude pro), omezení přístupu veřejnosti a zejména bulvárních novinářů k vnitrostranické diskusi (byť na absolutní otevřenosti Piráti vznikli, tak v současnosti v tom vidím akorát se střílení do vlastní nohy). Ostatně i s tou transparentností jsem si sám několikrát naběhl, v politice bude vždy a všechno použito proti vám. Za absolutně mimo považuji některá jednání, kde se třeba RV vměšuje do pracovněprávních vztahů a stává se místem, kam si chodí zaměstnanci stěžovat na svého zaměstnavatele. Takové jednání nedávno proběhlo a k mému zděšení i se šíleným usnesením. Hlavní význam pak vidím ve schvalování programových bodů, kde jsem byl aktivní, i když nejvíce v RT při jejich tvorbě, na RV jsem pak některé hájil a některé raději žádal zmírnit. Opět, pokud sdílím názor, který již zazněl, nemám potřebu ho opakovat, ať rozhodne hlasování. Jednání, kde již všechno bylo řečeno, jenom to neřekli všichni, jsou nekonečná a jen plýtvání časem. Některá jednání a hlasování mi utekla pro nedostatek času (zaměstnání, rodina, život) a některé jsem vynechal, protože je jsem usoudil, že se obejdou i beze mě (to se budu snažit nedělat).
Uznávám, že oproti minulosti jsem nyní v RV spíše zdrženlivý, pracovních skupin se neúčastním, nejraději bych pracovní skupinu pro rušení předpisů a nařízení. Těch máme moc a pro běžného člena jsou nepřehledné a mnohdy nečitelné. Předpisy mají být maximálně srozumitelné a jednoduché, aby se v nich vyznal každý člen. Pokud máme nějaký konkrétní předpis, tak má sloužit jako návod, jak dělat věci. Bohužel se stále objevují tendence co nejvíce ve vnitřních předpisech někomu něco nařizovat nebo zakazovat. To pramení z nedůvěry vůči oblastním sdružením nebo i vůči RP. Tak se jim prostě místo volnosti dá povinnost.
Chci zachování co největší autonomie pro oblastní sdružení, co nejméně je omezovat nebo jim brát finance a nekecat jim do průběhu jejich voleb ve jménu "volebního dohledu". Být spíše moderátorem při případných sporech, nesuplovat roli KK a RK, zasahovat jen při opravdu závažných věcech a ne když nějaký kandidát nemá fotku na medajlonku.

Dodatek: V současnosti jsem zástupce kraje v RV, mým úkolem je především hájit zájmy kraje a reportovat v kraji o dění na RV. To plním. Plus občas, když nevím, tak se ptám na názor členské základny na schůzi nebo předsednictva kraje, protože mé hlasování by mělo reflektovat krajský názor.

Lukas.Hejduk píše: 24 bře 2023, 20:53

Ahoj Lukáši, rozumím, že se tě třeba dotkl tón toho, co psal Dan, ale můžeš prosím reagovat na merit toho, co psal? Je to neférový popis tvých aktivit v RV? Pro rozhodování nás, co tě nepotkávají co měsíc na krajské schůzi, to jsou důležité informace.
Kdyžtak zkus napsat, čemu ses za to volební období věnoval, jaké jsou výsledky tvojí práce, v čem vidíš svůj přínos v RV atd.

Moc díky :))

Naposledy upravil(a) Lukas.Barton dne 25 bře 2023, 00:27, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Barton za příspěvky (celkem 4):
Vojtech.Pikal, Mikulas.Ferjencik, Robert.Magni, Michal.Ertl
Uživatelský avatar
Lukas.Barton
Republikový výbor
Příspěvky: 1915
Registrován: 29 říj 2012, 15:36
Profese: Učitel, vědec.
Bydliště: Mirošov (okr. Rokycany)
Dal poděkování: 758 poděkování
Dostal poděkování: 2230 poděkování

Re: Nominace do RV - Lukáš Bartoň

Příspěvek od Lukas.Barton »

Aktualizoval jsem.

Ivor.Kollar píše: 24 bře 2023, 20:34

Ahoj, mam na vsetkych kandidatov do RV rovnaku otazku:

Mas udaje o odmenach za vykon funkcii (https://nalodeni.pirati.cz/odmeny/lukas.barton) aktualne a uplne? (pripadne ak nie, doplnis ich?)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Barton za příspěvky (celkem 3):
Ivor.Kollar, Robert.Magni, Michal.Ertl
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Ukončené členské podněty“