"Naši" zástupci ve výborech zastupitelstva a komisích rady

Archiv uzavřených vláken


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 3

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

"Naši" zástupci ve výborech zastupitelstva a komisích rady

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Hm... Tak tohle je něco, čemu fakt nerozumím a rád bych byl o tom poučen nebo se domluvil, jak to vlastně chceme...

Díky Františkovi za rozcestník:

Frantisek.Dosedel píše: 13 úno 2023, 16:54

... odkazy na profily jednotlivých členů Rady, komisí, výborů a dalších orgánů MČP3 za Piráty... Odkaz na vlákno

A taky jsme hlasovali:

Frantisek.Dosedel píše: 25 lis 2022, 20:20

... MSP3 schvaluje následující obsazení komisí a výborů MČP3 obsazovaných piráty...

Už poměrně dávno jsem deklaroval svůj zájem:

Josef.Ulehla píše: 17 pro 2022, 03:37

... skupina lidí, které se snažím zlákat k povídání v (pod)Fóru Praha 3, kterému říkám Pirátské náměstí, jsou... členové komisí a výborů...

Asi na nějaké schůzi jsem zaslech Františkovo(?) / zastupitelstkého klubu(?) / předsednictva(?) přání, aby členové výborů a komisí na Fóru svou činnost reportovali. Naznačuje to i předpřipavený sloupeček ve Františkových tabulkách, např:

Frantisek.Dosedel píše: 13 úno 2023, 16:54

...

KomiseČlenové za PirátyOdkaz na vlákno
Komise pro participaci a strategické plánováníVladimír Lieberzeit, Simona MarhounováTBD

...

TBD = to be done = má být uděláno. Mají být udělána(?) infovlákna jako například tato.

Přiznávám se, že mi vůbec není jasné, jaký je vztah místního sdružení a "našich" členů výborů a komisí. Smím s nimi mluvit? Nebo, když jim něco chci říct, musím tak učinit přes předsednictvo nebo zastupitele? Prosím o objasnění. Já bych si představoval, že Piráti Prahy 3 a "naši" zástupci(?) ve výborech a komisích by spolu mohli normálně komunikovat na komunikační platformě týmu, což si myslím, že je Fórum. Viz k tomu i František:

Frantisek.Dosedel píše: 21 úno 2023, 13:03

... Implicitně funkce fora jako primárního komunikačního systému to téměř plyne ze stanov...


(Návod jak se zapojit - klepni na: OFFTOPIC
Jedna cesta k lepšímu poznání Pirátů začíná registrací zde na Fóru. Je to malá překážka. Předem je třeba mít jenom funkční ímejl. Na této stránce nahoře vpravo se proklikem přes slůvko Registrovat dostanu k jednoduchému formuláři Pirátská identita. Když ho dostatečně vyplním a zmačnku dole Registrovat se, objeví se hláška Pro aktivaci účtu potřebujete ověřit vaši e-mailovou adresu. V mejlové schránce mi přistane mejl Ověření e-mailu. V něm kliknu na Odkaz na ověření e-mailové adresy. Octnu se znovu ve Fóru. Nahoře vpravo kliknu na Přihlásit a jsem uvnitř, přihlášen. Místo slůvek Registrovat, Přihlásit vidím svoje uživatelské jméno. Není třeba se bát. Toto je jenom registrace a přihlášení na veřejném internetovém fóru. Není to přihláška do strany. Veřejně viditelné je jenom moje uživatelské jméno, které si můžu zvolit, jaké chci.

Jako přihlášený můžu psat do veřejné části Fóra. Tady je možné se ptát. Také je zde možné obrátit se na mě s žádostí o pomoc tzv. soukromou zprávou. Pro přihlášené k této možnosti vede cesta za slovy Kontaktovat uživatele vpravo od tohoto příspěvku pod fotkou.

Pro ty, kteří chtějí potkat spoludiskutující naživo, jsou tu otevřené členské schůze.

Nebo je tu internetové setkání v pátek 3.3. v 19:00 https://jitsi.pirati.cz/trojkatretiho :fet:
)

Uživatelský avatar
Frantisek.Dosedel
Rozhodčí komise
Příspěvky: 804
Registrován: 26 lis 2017, 10:51
Profese: advokát
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady
Dal poděkování: 1348 poděkování
Dostal poděkování: 1097 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: "Naši" zástupci ve výborech zastupitelstva a komisích rady

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Vztah nominantů Pirátů do komisí a výborů k MS je takový, že ZK navrhuje členy komisí a výborů ke schválení MS
Naši zástupci v komisích a výborech jsou odborníci, se kterými se ZK radí o odborných věcech neb výbory jsou poradním orgánem Zastupitelstva a komise jsou poradním orgánem Rady.
Primární komunikace tedy probíhá na půdorysu ZK+členové komisí/výborů, a to nejčastěji ad hoc telefonicky.
Členy Pirátů je možno kontaktovat třeba SZ na Foru, na pirátský email nebo pokud jsou na jiné pirátské platformě, tak tam. U osob, jež nejsou členy Pirátů je to trochu složitější, protože často nemají oficiální komunikační kanál (nemají login na foru například). Pokud poskytnou své kontaktní údaje, pak je možné je kontaktovat na tom kanálu, který byl dobrovolně a vědomě poskytnut za tímto účelem, tedy například k dotazu na jejich názor na věc z jejich odbornosti v rámci P3 (nebudu teď zabíhat do problematiky ochrany osobních údajů, ale v kostce je zakázáno dávat nevyžádané nabídky, spamovat a podobně). Upozorňuji, že naši nominanti netvoří jednotný tým, nevztahují se na ně tedy pravidla pro týmy, nadto část z nich nejsou členové Pirátů.
V ideálním případě by každý náš člen výboru/komise měl mít login na foru a přispívat do svého vlákna, ale pokud budu vycházet z historické zkušenosti budu rád, když budou posílat reporty pověřenému členovi PMS (s pravděpodobností hraničící s jistotou mé osobě), který je bude dávat na forum a diskuse bude probíhat na setkání ZK a členů výborů/komisí ideálně každého čtvrt roku.

Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune
OFFTOPIC
Achievements:
Zakládající člen MS Praha 3 a jeho místopředseda (2018 - )
Zastupitel MČP3 (2018 - )
Člen rady MČP3 (2019-2022)
Předseda KRK Praha (2020 - 2022)
Místopředseda RK (2023 - )
Nepřípustné reputační riziko (asi vždy)

Zamčeno

Zpět na „[Diskuze - Archiv]“