Informativní vlákénko Kláry Kocmanové

Moderátor: PKS Středočeský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Klara.Kocmanova
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 671
Registrován: 03 dub 2018, 14:28
Dal poděkování: 930 poděkování
Dostal poděkování: 1611 poděkování

Informativní vlákénko Kláry Kocmanové

Příspěvek od Klara.Kocmanova »

Vážené krajské fórum, Pirátky a Piráti,

ráda bych s vámi více sdílela svou práci a aktivity v Poslanecké sněmovně. Poslankyní jsem v první řadě díky tomu, že jste mě v primárkách poslali na první místo kandidátky (a samozřejmě i díky hlasům našich voličů, které ale přišly až poté, ve volbách). Proto vnímám, že mám vůči vám zodpovědnost přenášet co nejvíc informací.
Každý měsíc reportuji v rámci schůze KF, ale vnímám to tak, že si zasloužíte víc.
Proto jsem si dala za cíl se v tomhle nevolebním roce, mimo své běžné agendy, co nejvíc věnovat Pirátům a pomoci zlepšit i vzájemné informování napříč stranou.
Proto zakládám toto vlákénko, které má tu výhodu, že funguje oboustranně - krom pravidelného reportingu mi sem budete moci sami pokládat dotazy, názory, prostě komunikovat.
Věřím, že jsem vždy na všechny dotazy a žádosti, které mi od vás přišly, odpověděla, ale přesto mi připadá lepší, když se tu bude vše scházet přehledně na jednom místě.
Uplynulé měsíce shrnu aspoň v hlavních bodech. Do budoucna si dávám závazek informovat vás pravidelně každý měsíc - a taky že budu!

Za první rok a čtvrt ve funkci jsem podala celkem 10 pozměňovacích návrhů (zatím zde nejsou uvedeny všechny) a byla zpravodajkou 1 tisku. Také jsem poslala jeden otevřený dopis Polské vládě kvůli tamnímu přístupu k potratům, který má za následek smrt minimálně dvou žen.

Zdá se mi nadbytečné zde vypisovat, kterých všech výborů, podvýborů, komisí a parlamentních skupin jsem členkou, to je vše dohledatelné na webu Sněmovny. Za nejdůležitější pro svou práci považuji to, že jsem předsedkyní Stálé komise pro kontrolu použití odposlechu, tzv. “Velkého ucha” a místopředsedkyní Výboru pro životní prostředí. Z hlediska činnosti podvýboru považuji za ten nejzásadnější (z pohledu své agendy a četnosti jednání) Podvýbor pro problematiku domácího a sexualizovaného násilí. Ještě se sluší říct, že od října 2022 jsem místopředsedkyní pirátského poslaneckého klubu.

Mám poslaneckou kancelář v Kutné Hoře, na adrese Husova 119, kde mě najdete každé pondělí v čase od 12 do 17 hod. Velmi prosím, pokud by mě někdo z vás toužil navštívit, abychom se předem domluvili na přesném čase - často mívám na každé pondělí předem domluvené schůzky.

Za dosavadní úspěchy považuju především schválené pozměňovací návrhy k autorskému zákonu, pozměňovací návrh na zvýšení televizního obsahu pro neslyšící a podpora Víta Alexandra Schorma jako zástupce veřejného ochránce práv. Autorský zákon i neslyšící jsem řešila díky velké spolupráci a podpoře od našeho náměstka na Ministerstvu kultury @Ondrej.Chrast. Jsem také připodepsaná na již přijatých návrhzích, které zvyšují toleranci alkoholu pro vodáky na určitých trasách (který v minulém volebním období odmakal náš poslanec @Lukas.Barton ) a na návrhu, který zakazuje prodej nikotinových sáčků osobám mladistvým 18 let, který by neprošel bez úsilí našeho náměstka na Ministerstvu zdravotnictví @Josef.Pavlovic a naší vedoucí meziresortního týmu pro návykové chování @Janka.Michailidu, která ve spolupráci s protidrogovým koordinátorem dělá v téhle oblasti opravdu hromadu skvělé práce.

Tímto bych tedy ráda dala kredit a poděkování lidem, kteří na tom všem odvedli velkou spoustu práce a tím bych ráda připomněla, že za každým politikem stojí tým lidí, kteří ho podporují, nebo u něj třeba lobbují za své návrhy. Je to v pořádku, pokud se to dělá přiznaně - viz naše evidence.pirati.cz.

Když jsem u týmu lidí, musím zmínit svůj dream team, který pro mě aktuálně pracuje: Janek Kozubík a Barbora Hudečková. Oba mají pirátský e-mail, Janek je můj odborný asistent hlavně přes lidská práva, Bára řeší administrativu a pomáhá mi se sociálními sítěmi. V případě potřeby řešit něco v těchto oblastech se neváhejte obrátit přímo na ně (Janek je členem MRT pro lidská práva, tedy je možnost se s ním spojit i přes zulipové vlákno; Bára řeší například i moje výjezdy do krajů nebo prohlídky škol v PS).

Dál taky spolupracuju s @Dan.Lestina , který mi dává odborný support v otázkách životního prostředí. V tomhle ohledu patří taky velké díky @Lukas.Blazej a celému resortnímu týmu pro ŽP (včetně @Eva.Tylova a @Martin.Smida. Tahle část práce je bohužel nejméně viditelná, protože často probíhá například skrze připomínkování připravované legislativy v meziresortu. Dan i Lukáš na tom už odvedli spoustu práce, za uplynulé měsíce to byly desítky a desítky hodin. Jako jednu za všechny zmíním například připomínky k vodnímu zákonu, tzv. havarijní novele. V případě zájmu o větší detail doporučuju sledovat zulipové vlákno resortního týmu pro životní prostředí, v rámci pravidelných schůzek pak dáváme každý měsíc pravidelný report i tam. Z agendy ŽP ještě rozhodně zmíním, že momentálně mám připravený pozměňovací návrh k zákonu o jednotném environmentálním stanovisku, který si klade za cíl vrátit možnost zapojení veřejnosti do správních řízení tak, jak to bylo možné ještě před rokem 2018. Více viz zde.

Co se týče agendy lidských práv, intenzivně pracuju na nápravě definice znásilnění. Jsem v pracovní skupině na Ministerstvu spravedlnosti, kde o tom jednáme spolu se zástupci justice a zmocněnkyní pro lidská práva Klárou Laurenčíkovou. V polovině ledna proběhl na půdě Sněmovny seminář, který se zabýval zahraniční praxí konsensuální definice znásilnění (zavedlo již 14 zemí, zájemcům doporučuji tento článek jako kvalitní výstup semináře). V tomto týdnu proběhne další a já věřím, že v blízké době v tomto tématu nastane další posun. Také jsem aktivní v jednání o manželství pro všechny (viz. například rozhovor v DVTV, samozřejmě to ale má pokračování dál, minimálně ve formálních a neformálních debatách s dalšími poslanci). Obecně podporuji rovné podmínky a příležitosti, což dávám najevo nejen při své činnosti ve Sněmovně, ale také při různých rozhovorech, anketách a debatách.

S Mladým Pirátstvem spolupracuju na zlepšení stavu studentských kolejí. Jsme teprve na začátku a víme, že to nebude jednoduché. Pokud se do toho budete chtít zapojit, doporučuju sledovat kanály Mladé pirátstvo.
Spolupracuju taky s týmem našeho europoslance @Mikulas.Peksa. Výstupem z toho je web Zachraňme energetiku a k tomu navazující aktivity - například workshop k přípravě klimatického zákona, který budeme společně pořádat v Poslanecké sněmovně 27. února.

Další plánovaná akce, která v únoru proběhne pod mou záštitou je seminář k energetické chudobě. Díky spolupráci s @marta.martinova se už 14. února sejdeme se zástupci několika resortů a nezisku, abychom probrali mimo jiné i to, které skupiny jsou energetickou chudobou ohrožené a jak jí můžeme předcházet.

To by pro počáteční shrnutí mohlo stačit. Kdo dočetl až sem, toho zvu na čaj. Jo, o svých tématech taky pravidelně informuju v podcastu Deník poslankyně,, který připravuju s Danem Moravcem a na svých sociálních sítích.
A když už jsem u sociálních sítí, “boj” za pirátské návrhy a hodnoty se neodehrává pouze na sněmovní půdě. Proto budu velmi ráda, za vaši podporu i na nich - FB, insta, twitter, BeReal.

Vzájemné informovanosti zdar!

„Někteří věří, že pouze velká síla dokáže udržet zlo pod kontrolou, ale moje zkušenost říká něco jiného: jsou to malé, každodenní skutky běžných lidí, které brání zlu růst. Drobné, milé, láskyplné činy.“
Gandalf

Klára Kocmanová
poslankyně
+420 733 765 433
klara.kocmanova@pirati.cz

Uživatelský avatar
Lukas.Kohout
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 639
Registrován: 28 lis 2017, 16:54
Profese: tajemník ZK KÚSK
Bydliště: Čelakovského 149, Veltrusy, PSČ: 277 46
Dal poděkování: 1205 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Informativní vlákénko Kláry Kocmanové

Příspěvek od Lukas.Kohout »

Díky za tvou práci a dám si zelený, až přijedeš v květnu do Veltrus :)

:arrow: místostarosta města Veltrusy,
:arrow: vedoucí kMO Středočeského kraje,
:arrow: předseda MS Mělník
+420 792 224 676 - lukas.kohout@pirati.cz - Lidé - Mastodon - Facebook - X (twitter) - Instagram

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1801
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4190 poděkování
Dostal poděkování: 3069 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Informativní vlákénko Kláry Kocmanové

Příspěvek od Jan.Korbel »

Díky za souhrn a těším se na další. Na Mastodonu rád podpořím ;-)

Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Odpovědět

Zpět na „Středočeský kraj“