Fujsbúk a pod je zlo

Archiv uzavřených vláken


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 3

qnx
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1076
Registrován: 30 dub 2021, 10:49
Dal poděkování: 207 poděkování
Dostal poděkování: 377 poděkování

Re: Fujsbúk a pod je zlo

Příspěvek od qnx »

Josef.Ulehla: A to stačí prostě zrušit FB účet a tím je to vyřešené :-D Já jsem to udělal a bez FB se mi žije lépe.

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: Fujsbúk a pod je zlo

Příspěvek od Josef.Ulehla »

(1) Tikťok

Pirátský Mastodon píše a DeepL překládá

Z blogu Bruce Schneiera v souvislosti s #TikTok:
"Pokud chceme řešit skutečný problém, musíme přijmout seriózní zákony o ochraně soukromí, ne bezpečnostní divadlo, abychom zabránili shromažďování, analýze a prodeji našich údajů - a to komukoli. Takové zákony by nás chránily dlouhodobě, a ne jen před aplikací týdne."
https://www.schneier.com/blog/archives/2023/02/banning-tiktok.html
#DataProtection

---

(2) Jedinec x společnost

@qnx, chválím, že nemáte Fujsbúk, ale myslím, že to(?) volbou Vaší, jedince, vyřešeno není.

Například tady, v Praze 3, když jsem 15.9.2021 požádal o přestup, aby můj přestup byl po pěti měsících, 16.2.2022 administrativně dokončen OFFTOPIC(jsem zvědavý jestli to Vladímír od 6.1.2023 stihne rychleji), nebylo v podstatě možné se o činnosti místního sdružení dovědět jinak než z nestranické, soukromé a uzavřené skupiny na Fujsbúku. A to až v takovém rozsahu, že důležité hlasování o 1. místě kandidátky do komunitních voleb 2022 konané od 3.11.2021 bylo ohlášeno na Fujsbúku a v jednacím vlákně místního fóra byl vyhlášen až výsledek. A situace, kdy Fórum, implicitně primární komunikační systému, není většinou členů používáno a velká část komunikace mezi nimi se asi(?) odehrává na nestranických, soukromých a uzavřených platformách, trvá.

Takže si myslím, že zlo Fujsbúku a spol nemůže být vyřešeno pouze osobní volbou spotřebitele a mělo by být řešeno i rozhodnutími Pirátů, Evropské unie a dalších společenských institucí.

---

(Návod jak se zapojit - klepni na: OFFTOPIC
Jedna cesta k lepšímu poznání Pirátů začíná registrací zde na Fóru. Je to malá překážka. Předem je třeba mít jenom funkční ímejl. Na této stránce nahoře vpravo se proklikem přes slůvko Registrovat dostanu k jednoduchému formuláři Pirátská identita. Když ho dostatečně vyplním a zmačnku dole Registrovat se, objeví se hláška Pro aktivaci účtu potřebujete ověřit vaši e-mailovou adresu. V mejlové schránce mi přistane mejl Ověření e-mailu. V něm kliknu na Odkaz na ověření e-mailové adresy. Octnu se znovu ve Fóru. Nahoře vpravo kliknu na Přihlásit a jsem uvnitř, přihlášen. Místo slůvek Registrovat, Přihlásit vidím svoje uživatelské jméno. Není třeba se bát. Toto je jenom registrace a přihlášení na veřejném internetovém fóru. Není to přihláška do strany. Veřejně viditelné je jenom moje uživatelské jméno, které si můžu zvolit, jaké chci.

Jako přihlášený můžu psat do veřejné části Fóra. Tady je možné se ptát. Také je zde možné obrátit se na mě s žádostí o pomoc tzv. soukromou zprávou. Pro přihlášené k této možnosti vede cesta za slovy Kontaktovat uživatele vpravo od tohoto příspěvku pod fotkou.

Pro ty, kteří chtějí potkat spoludiskutující naživo, je tu ve čtvrtek 30.3. v 19:00 setkání s Pirátským zastupitelským klubem a Pirátskými členy výborů zastupitelstva a komisí rady.

Nebo jsou tu otevřené členské schůze.

Nebo je tu internetové setkání v pátek 3.3. v 19:00 https://jitsi.pirati.cz/trojkatretiho :fet:
)

jonatansims
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 28
Registrován: 03 úno 2023, 13:09
Dostal poděkování: 22 poděkování

Re: Fujsbúk a pod je zlo

Příspěvek od jonatansims »

no to je teda síla

Uživatelský avatar
Frantisek.Dosedel
Rozhodčí komise
Příspěvky: 804
Registrován: 26 lis 2017, 10:51
Profese: advokát
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady
Dal poděkování: 1348 poděkování
Dostal poděkování: 1097 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fujsbúk a pod je zlo

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Výše uvedené hlasování bylo oznámeno hlasujícím emailem před začátkem hlasování.

oznamenihlasovani.png

Dále příspěvkem na foru (o tři příspěvky výše, než je odkazováno výše):
viewtopic.php?p=778472#p778472

hlasovanvyhlaseniforum.png

Následně bylo upozornění zveřejněno i na fcb:

hlasovanifcb.png

Z výše uvedených důvodů si tvrzení:

Josef.Ulehla píše: 24 bře 2023, 12:49

A to až v takovém rozsahu, že důležité hlasování o 1. místě kandidátky do komunitních voleb 2022 konané od 3.11.2021 bylo ohlášeno na Fujsbúku a v jednacím vlákně místního fóra byl vyhlášen až výsledek.

dovoluji označit za zjevně nepravdivé.

A upřímně jediné co jsem ohledně tohoto hlasování neudělal je vyřvávání z kostelní věže.

Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune
OFFTOPIC
Achievements:
Zakládající člen MS Praha 3 a jeho místopředseda (2018 - )
Zastupitel MČP3 (2018 - )
Člen rady MČP3 (2019-2022)
Předseda KRK Praha (2020 - 2022)
Místopředseda RK (2023 - )
Nepřípustné reputační riziko (asi vždy)

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: Fujsbúk a pod je zlo

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Věřím Františkovi, že tam příspěvek

Frantisek.Dosedel píše: 03 lis 2021, 15:52

Hlasování o 1. místě kandidátky: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 0102e/view
Začínáme 3.11.2021 v 16:00 a končíme v 5.11.2021 v 17:00.
Šťastnou ruku!

od 3.11.2021 vždycky byl. Přiznávám svůj omyl, že jsem ho při opakovaném a docela pečlivém hledání dříve nenašel. Děkuju Františkovi, že mě na příspěvek upozornil. Omlouvám se, za své zjevně nepravdivé tvrzení. Není to tak, jak jsem se mylně domníval, že hlasování nebylo předem oznámeno v jednacím vlákně; naopak je to tak, že ho František v jednacím vlákně předem oznámil. Omlouvám se. Omlouvám se. Omlouvám se.

---

(Návod jak se zapojit - klepni na: OFFTOPIC
Jedna cesta k lepšímu poznání Pirátů začíná registrací zde na Fóru. Je to malá překážka. Předem je třeba mít jenom funkční ímejl. Na této stránce nahoře vpravo se proklikem přes slůvko Registrovat dostanu k jednoduchému formuláři Pirátská identita. Když ho dostatečně vyplním a zmačnku dole Registrovat se, objeví se hláška Pro aktivaci účtu potřebujete ověřit vaši e-mailovou adresu. V mejlové schránce mi přistane mejl Ověření e-mailu. V něm kliknu na Odkaz na ověření e-mailové adresy. Octnu se znovu ve Fóru. Nahoře vpravo kliknu na Přihlásit a jsem uvnitř, přihlášen. Místo slůvek Registrovat, Přihlásit vidím svoje uživatelské jméno. Není třeba se bát. Toto je jenom registrace a přihlášení na veřejném internetovém fóru. Není to přihláška do strany. Veřejně viditelné je jenom moje uživatelské jméno, které si můžu zvolit, jaké chci.

Jako přihlášený můžu psat do veřejné části Fóra. Tady je možné se ptát. Také je zde možné obrátit se na mě s žádostí o pomoc tzv. soukromou zprávou. Pro přihlášené k této možnosti vede cesta za slovy Kontaktovat uživatele vpravo od tohoto příspěvku pod fotkou.

Pro ty, kteří chtějí potkat spoludiskutující naživo, jsou tu otevřené členské schůze.

Nebo je tu internetové setkání v pondělí 3.4. v 19:00 https://jitsi.pirati.cz/trojkatretiho :fet:
)

hefi
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 38
Registrován: 05 pro 2022, 14:06
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Fujsbúk a pod je zlo

Příspěvek od hefi »

A kde se tedy odehrává komunikace mezi členy místního sdružení?

Uživatelský avatar
Frantisek.Dosedel
Rozhodčí komise
Příspěvky: 804
Registrován: 26 lis 2017, 10:51
Profese: advokát
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady
Dal poděkování: 1348 poděkování
Dostal poděkování: 1097 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fujsbúk a pod je zlo

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Josef.Ulehla píše: 02 dub 2023, 06:05

Věřím Františkovi, že tam příspěvek

Frantisek.Dosedel píše: 03 lis 2021, 15:52

Hlasování o 1. místě kandidátky: https://helios.pirati.cz/helios/electio ... 0102e/view
Začínáme 3.11.2021 v 16:00 a končíme v 5.11.2021 v 17:00.
Šťastnou ruku!

od 3.11.2021 vždycky byl. Přiznávám svůj omyl, že jsem ho při opakovaném a docela pečlivém hledání dříve nenašel. Děkuju Františkovi, že mě na příspěvek upozornil. Omlouvám se, za své zjevně nepravdivé tvrzení. Není to tak, jak jsem se mylně domníval, že hlasování nebylo předem oznámeno v jednacím vlákně; naopak je to tak, že ho František v jednacím vlákně předem oznámil. Omlouvám se. Omlouvám se. Omlouvám se.

---

(Návod jak se zapojit - klepni na: OFFTOPIC
Jedna cesta k lepšímu poznání Pirátů začíná registrací zde na Fóru. Je to malá překážka. Předem je třeba mít jenom funkční ímejl. Na této stránce nahoře vpravo se proklikem přes slůvko Registrovat dostanu k jednoduchému formuláři Pirátská identita. Když ho dostatečně vyplním a zmačnku dole Registrovat se, objeví se hláška Pro aktivaci účtu potřebujete ověřit vaši e-mailovou adresu. V mejlové schránce mi přistane mejl Ověření e-mailu. V něm kliknu na Odkaz na ověření e-mailové adresy. Octnu se znovu ve Fóru. Nahoře vpravo kliknu na Přihlásit a jsem uvnitř, přihlášen. Místo slůvek Registrovat, Přihlásit vidím svoje uživatelské jméno. Není třeba se bát. Toto je jenom registrace a přihlášení na veřejném internetovém fóru. Není to přihláška do strany. Veřejně viditelné je jenom moje uživatelské jméno, které si můžu zvolit, jaké chci.

Jako přihlášený můžu psat do veřejné části Fóra. Tady je možné se ptát. Také je zde možné obrátit se na mě s žádostí o pomoc tzv. soukromou zprávou. Pro přihlášené k této možnosti vede cesta za slovy Kontaktovat uživatele vpravo od tohoto příspěvku pod fotkou.

Pro ty, kteří chtějí potkat spoludiskutující naživo, jsou tu otevřené členské schůze.

Nebo je tu internetové setkání v pondělí 3.4. v 19:00 https://jitsi.pirati.cz/trojkatretiho :fet:
)

Buď rád, že se nepozornost projevila na takové trivialitě (ačkoliv je tvrzení o nedodržení informační povinnosti a odklon mimo oficiální systémy dost závažným obviněním, je zde dle mého jasné, že se nejedná o úmysl..ale i tak mi to sebralo čas nutný k dohledání všech potvrzení ;) ).
Omluva se přijímá a nebudeme to dále rozmazávat, pokud souhlasíš.
Z pravidlového hlediska máme splněno, problém je, jak členy a aktivní veřejnost a) aktivovat b) na jakém kanálu se průběžně bavit. Na oficiální věci, které musí proběhnout se vší vážností je tu forum/osobní schůze, na průběžnou komunikaci bych strašně rád viděl Zulip (kvůli možnosti různých kanálů/vláken, různých upozornění na novinky... a hlavně je náš a nikomu externímu nejdou naše údaje. Za mě epesní návod na Zulip je zde: https://tv.pirati.cz/w/nkH262X8RRMyRD2afFeu2Z

hefi píše: 02 dub 2023, 17:58

A kde se tedy odehrává komunikace mezi členy místního sdružení?

Komunikace se členy - pirátkské emaily ve formátu jmeno.prijmeni@pirati.cz, nebo na foru, nebo na zulipu...
Komunikace mezi členy - krom výše uvedených si dost voláme, tagujeme na fcb, někdo si píše na messengeru, někdo na signalu, mě by se líbil decentralizovaný telegram...ale jsem v menšině. A opět poukazuji, že zulip je náš, univerzální a jednoduchý :)

Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune
OFFTOPIC
Achievements:
Zakládající člen MS Praha 3 a jeho místopředseda (2018 - )
Zastupitel MČP3 (2018 - )
Člen rady MČP3 (2019-2022)
Předseda KRK Praha (2020 - 2022)
Místopředseda RK (2023 - )
Nepřípustné reputační riziko (asi vždy)

Uživatelský avatar
Jan.Korbel
Místní předsednictvo
Příspěvky: 1799
Registrován: 03 úno 2012, 19:04
Profese: IT
Bydliště: Jílové u Prahy
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 3068 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fujsbúk a pod je zlo

Příspěvek od Jan.Korbel »

FYI: Telegram není decentralizovaný (nemyslels Matrix?). Zulip je fajn.

Středočeský profil | "Systémy, kterých se týká tato dohoda, jsou účty majitelky." -- NDA Pirátů
Uživatelský avatar
Frantisek.Dosedel
Rozhodčí komise
Příspěvky: 804
Registrován: 26 lis 2017, 10:51
Profese: advokát
Bydliště: Praha 3 - Vinohrady
Dal poděkování: 1348 poděkování
Dostal poděkování: 1097 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fujsbúk a pod je zlo

Příspěvek od Frantisek.Dosedel »

Jan.Korbel píše: 03 dub 2023, 15:07

FYI: Telegram není decentralizovaný (nemyslels Matrix?). Zulip je fajn.

Jop, myslel :D
Ale není šance (zatím) prosadit ho ve větší míře - pokud by se povedlo opustit whatsapp, messenger a podobně a přejít na Zulip budu šťastný člověk :)

Deep in the human unconscious is a pervasive need for a logical universe that makes sense. But the real universe is always one step beyond logic.
The mystery of life isn't a problem to solve, but a reality to experience. - Frank Herbert, Dune
OFFTOPIC
Achievements:
Zakládající člen MS Praha 3 a jeho místopředseda (2018 - )
Zastupitel MČP3 (2018 - )
Člen rady MČP3 (2019-2022)
Předseda KRK Praha (2020 - 2022)
Místopředseda RK (2023 - )
Nepřípustné reputační riziko (asi vždy)

Zamčeno

Zpět na „[Diskuze - Archiv]“