Exekuce [Odděleno z Protikorupční strategie]

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Bezpecnost

Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Exekuce [Odděleno z Protikorupční strategie]

Příspěvek od Marek.Necada »

Navrhoval bych elektronické aukce i pro exekuce. Veškeré informace o exekučních dražbách by měly být dostupné na internetu bez omezení a bez poplatků, prospělo by to věřitelům i dlužníkům, uškodilo by to exekutorovým kamarádům. (A myslím si, že by nebylo špatné exekučnímu řádu a souvisejícím předpisům věnovat pozornost, nejlépe okopírovat fungující model některé z civilizovaných zemí. Především by měl mít exekutor přinejmenším nějakou hmotnou odpovědnost za své konání.)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 8):
Tomas.Fuksa, Vlastimil.Efraim, Petr.Vileta, Marcel.Kolaja, Jaroslav.Kucera, Filip.Krska, Martin.Svadlenka, Vitezslav.Praks
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Jaroslav.Kucera
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4615
Registrován: 21 dub 2009, 15:19
Profese: Konfigurační inženýr/programátor
Bydliště: Mošnova 29, Brno
Dal poděkování: 7509 poděkování
Dostal poděkování: 1591 poděkování

Re: Protikorupční strategie ČPS

Příspěvek od Jaroslav.Kucera »

Marku přidej to prosím do strategie jako další bod.

člen KS Jihomoravský kraj, zakládající člen

Uživatelský avatar
Vlastimil.Efraim
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2612
Registrován: 11 říj 2009, 23:08
Profese: sekáč
Bydliště: Olomouc, Morava, CZ, EU, Země, Slunce, Mléčná dráha
Dal poděkování: 555 poděkování
Dostal poděkování: 1188 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Protikorupční strategie ČPS

Příspěvek od Vlastimil.Efraim »

Marek Necada píše:Navrhoval bych elektronické aukce i pro exekuce. Veškeré informace o exekučních dražbách by měly být dostupné na internetu bez omezení a bez poplatků, prospělo by to věřitelům i dlužníkům, uškodilo by to exekutorovým kamarádům. (A myslím si, že by nebylo špatné exekučnímu řádu a souvisejícím předpisům věnovat pozornost, nejlépe okopírovat fungující model některé z civilizovaných zemí. Především by měl mít exekutor přinejmenším nějakou hmotnou odpovědnost za své konání.)
Exekutoři zabavují majetek i lidem, u nichž dlužník jen bydlí Aneb dokaž, že tvoje veci jsou tvoje.
Exekutori jsou bezohledni prasata kterym neni nic svate. Meli by mit nejakaou moralku ci odpovednost za sve (prehnane) ciny.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vlastimil.Efraim za příspěvek:
Jaroslav.Kucera
Uživatelský avatar
Adam.Soukal
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Příspěvky: 4059
Registrován: 05 črc 2009, 12:49
Profese: právník
Dal poděkování: 1940 poděkování
Dostal poděkování: 2699 poděkování

Re: Protikorupční strategie ČPS

Příspěvek od Adam.Soukal »

Vlastimil Holik píše:
Marek Necada píše:Navrhoval bych elektronické aukce i pro exekuce. Veškeré informace o exekučních dražbách by měly být dostupné na internetu bez omezení a bez poplatků, prospělo by to věřitelům i dlužníkům, uškodilo by to exekutorovým kamarádům. (A myslím si, že by nebylo špatné exekučnímu řádu a souvisejícím předpisům věnovat pozornost, nejlépe okopírovat fungující model některé z civilizovaných zemí. Především by měl mít exekutor přinejmenším nějakou hmotnou odpovědnost za své konání.)
OFFTOPICExekutoři zabavují majetek i lidem, u nichž dlužník jen bydlí Aneb dokaž, že tvoje veci jsou tvoje.
Exekutori jsou bezohledni prasata kterym neni nic svate. Meli by mit nejakaou moralku ci odpovednost za sve (prehnane) ciny.
:D V čem tkví vaše lenivost na tu aukci dojít? Já bych si teda auto v elektronické aukci, bez toho abych ho viděl fakt nekupoval. A stejně tak veškeré informace a znalecké posudky na netu 90% exekutorů má a taky bez omezení a poplatků apod. Chce to o tom prvně kuci něco vědět a pak vymýšlet nové zákony ;)

To je podobné jako s těma lékařema. Exekutoři jsou zlí, protože obírají lidi o majetek. Zkuste se vrátit na zem a uvědomte si, že ty lidi někomu jinému dluží peníze. Nikdo nedělá zadarmo a nikdo neprodává zadarmo. Až Vám někdo bude dlužit 200 tisíc a srát na Vás jako na placatý kámen, tak chci vidět, co s tím budete dělat.

A poslední. Ty články typu, ježíš oni mi zabavili všechno a já o tom ani nevěděl. Dostal jsem pokutu a nezaplatil jsem ji. A to je jako můj problém nebo toho věřitele? Já mám mít své povinnosti v pořádku nebo mě má někdo vodit za ručičku? Všichni by rádi žili v demokracii a svobodě, ale ta sebou nese i velkou odpovědnost za vlastní konání.

Mohu Vám s klidným srdcem říct, že 90% dlužníků, kteří dojdou až k exekutorovi jsou ti, co brečí, že nemají na to to zaplatit, ale v době, kdy ještě exekutor neposlal výzvu si vesele stačili koupit k Vánocům myčku, pokud možno na splátky, na které nemá. Pokud neumím s penězi hospodařit, tak mám průser a pak jsou na mě zlí úplně všichni. Těch, kterých se týká nějaká fakt zasr... zpackaná exekuce je mizivé procento. Ale to je jako u lékařů, kteří taky čas od času něco podělají.

Neobhajuju to, že exekutoři nejsou podnikatelé, co jedou za ziskem je to pravda. Pokud mužou dát paušál dají paušál, pokud reál, dají reál. To zase žádná. Ale který podnikatel dneska jede na čistou ruku? Každý živnostník je brutálně v minusu za fiskální rok a přitom si nežije vůbec špatně ;)
Anonym101
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1624
Registrován: 11 čer 2009, 01:44
Profese: nic
Dal poděkování: 493 poděkování
Dostal poděkování: 569 poděkování

Re: Protikorupční strategie ČPS

Příspěvek od Anonym101 »

no ja ti nevim, treba kdyz jsem koupil byt, tak jsem jen diky volebnim listkum poznal ze puvodni majitel tam ma porad trvale bydliste. pokud je tam cizinec, tak se to ani nedovim, pac na urade odmitaj zdelit "jen" spolumajiteli baraku kdo je v jeho byte prihlasenej
a ted kdyby mi tam nakej exekutor prisel a oznackoval si moje veci, tak od minimalne poloviny veci uz ucet nemam (u druhe ten paragon vybledl, pac termotiskarna)

nejsem pravnik a tak mam problem, lzou mi na urade? postupoval by exekutor spravne, kdyz by mi vybilil byt ve kterym "bydli" dluznik? a ted kdybych nemel ani prachy na pravnika a byl bych blbej, jak bych se pred tou masinerii ubranil? :shock: ;)

(jo k tem aukcim, prej ve zlate ere probihali na zapadlich mistech a kdyz tam prisel nekdo "nezvanej" tak ji jakoby zrusili a pockali az tam zustanou jen ti spravni)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Anonym101 za příspěvky (celkem 4):
Jaroslav.Kucera, Marcel.Kolaja, Petr.Bajgar, Vitezslav.Praks
Uživatelský avatar
Adam.Soukal
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Příspěvky: 4059
Registrován: 05 črc 2009, 12:49
Profese: právník
Dal poděkování: 1940 poděkování
Dostal poděkování: 2699 poděkování

Re: Protikorupční strategie ČPS

Příspěvek od Adam.Soukal »

Přijde ti výzva na jméno toho pána. Pokud zjistíš, že někdo píše na tvou adresu a je to jiné jméno skočíš na poštu a zeptáš se, jaktože tam mají adresu a pak případně písneš tomu exekutorovi a je to v klídku. Jenže když je někdo lenivej a vůbec mu není divné, že chodí soudní obsílky do jeho baráku na úplně cizí jméno a neřeší to, tak se pak nemůže divit, že tam naběhne vykonavatel a je po srandě.
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek
Republikový výbor
Příspěvky: 8032
Registrován: 21 dub 2009, 12:58
Profese: programátor, hoteliér, manažer, trenér
Dal poděkování: 2793 poděkování
Dostal poděkování: 8202 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Protikorupční strategie ČPS

Příspěvek od Jiri.Kaderavek »

Myslím Adame že tomu příliš nerozumíš (a nebo příliš rozumíš, záleží ze které strany se to vezme). Problém je v tom, že aby se mohl dlužník odpovědně zachovat, tak musí nejprve vědět, že je dlužníkem. Když nevím že dlužím, asi ani nenahlásím změnu adresy, to dává smysl každému krom právníků a exekutorů? To je to, co je zde velkým problémem. Spousta lidí se dostane do exekuce pro malé částky aniž by věděli, že je dluží. Nehovořím jen z vlastní zkušenosti a nejedné, ale i ze zkušenosti svého okolí. Myslíš si, že lidé hazardují s vlastním životem kvůli několika stokorunám dluhů? Nesmysl. Znamená to, že můžeš přijít o střechu nad hlavou protože si někdy před 8 lety ztratil složenku na 300 Kč a věřitel se ani nepokusil tě kontaktovat (a to přesto, že většinou lze lidi bez problémů dohledat na netu, většinou na ně mají věřitelé telefon, v poslední době i email - dohledával jsem naše anonymní dárce, tak vím o čem hovořím). Nejen dlužník, ale i věřitel by měl mít starost a dlužníka kontaktovat, když už se tak opíráš o svobodu konání, ne se opírat o exekutory, externí právní kanceláře, soudy. Teprve, když dlužník odmítá zaplatit přes prokazatelné zkontaktování případně jej nelze přes spravedlivě požadovatelné úsilí najít, by případ mohl jít k soudům a exekutorům. Ve skutečnosti se věřitelé alibisticky opírají o nedokonalé zákony, otřesné služby České pošty, chamtivé exekutory a lenivé soudce. A doplácí na to občané, přestože mají často veřejné profily se zaměstnáním, bydlištěm nebo dokonce aktuální polohou na facebooku :)
Zkuste se vrátit na zem a uvědomte si, že ty lidi někomu jinému dluží peníze.
A to je totéž jako život, vždyť to znáte, peníze nebo život. Co to je za argumentaci, to je nějaký těžký zločin dlužit někomu peníze? To se prostě stává i v lepších rodinách, jenže ty si to v životě asi ještě nepoznal, neplatíš stovky drobných položek ročně asi.
Všichni by rádi žili v demokracii a svobodě, ale ta sebou nese i velkou odpovědnost za vlastní konání.
Všichni?
Každý živnostník je brutálně v minusu za fiskální rok
Každý?

Promiň ale paušalizuješ jak pavlačová bába.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek za příspěvky (celkem 6):
Jaroslav.Kucera, Marcel.Kolaja, Roman.Kucera, Petr.Bajgar, Martin.Svadlenka, Patrik.Dolezal
Zakladatel České pirátské strany
Svobodu nekoupíte, tu si volíte
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
Anonym101
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 1624
Registrován: 11 čer 2009, 01:44
Profese: nic
Dal poděkování: 493 poděkování
Dostal poděkování: 569 poděkování

Re: Protikorupční strategie ČPS

Příspěvek od Anonym101 »

nezjistim, urco ma na poste nahozeny presmerovani posty k sobe domu
pripadne to postacka hodi nahoru na schranky a rozhodne nepoznam ze je to ke me (rano tam byl dopis pro nakyho ukrajince)

asi bych mel jeste dodat, ze mame v baraku asi 15 bytovych jednotek, to jen tak pro predstavu;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Anonym101 za příspěvek:
Roman.Kucera
Uživatelský avatar
Adam.Soukal
Příznivec Pirátů – Plzeňský kraj
Příspěvky: 4059
Registrován: 05 črc 2009, 12:49
Profese: právník
Dal poděkování: 1940 poděkování
Dostal poděkování: 2699 poděkování

Re: Protikorupční strategie ČPS

Příspěvek od Adam.Soukal »

Jiri Kaderavek píše:Myslím Adame že tomu příliš nerozumíš (a nebo příliš rozumíš, záleží ze které strany se to vezme). Problém je v tom, že aby se mohl dlužník odpovědně zachovat, tak musí nejprve vědět, že je dlužníkem. Když nevím že dlužím, asi ani nenahlásím změnu adresy, to dává smysl každému krom právníků a exekutorů? To je to, co je zde velkým problémem. Spousta lidí se dostane do exekuce pro malé částky aniž by věděli, že je dluží. Nehovořím jen z vlastní zkušenosti a nejedné, ale i ze zkušenosti svého okolí. Myslíš si, že lidé hazardují s vlastním životem kvůli několika stokorunám dluhů? Nesmysl. Znamená to, že můžeš přijít o střechu nad hlavou protože si někdy před 8 lety ztratil složenku na 300 Kč a věřitel se ani nepokusil tě kontaktovat (a to přesto, že většinou lze lidi bez problémů dohledat na netu, většinou na ně mají věřitelé telefon, v poslední době i email - dohledával jsem naše anonymní dárce, tak vím o čem hovořím). Nejen dlužník, ale i věřitel by měl mít starost a dlužníka kontaktovat, když už se tak opíráš o svobodu konání, ne se opírat o exekutory, externí právní kanceláře, soudy. Teprve, když dlužník odmítá zaplatit přes prokazatelné zkontaktování případně jej nelze přes spravedlivě požadovatelné úsilí najít, by případ mohl jít k soudům a exekutorům. Ve skutečnosti se věřitelé alibisticky opírají o nedokonalé zákony, otřesné služby České pošty, chamtivé exekutory a lenivé soudce. A doplácí na to občané, přestože mají často veřejné profily se zaměstnáním, bydlištěm nebo dokonce aktuální polohou na facebooku :)
Zkuste se vrátit na zem a uvědomte si, že ty lidi někomu jinému dluží peníze.
A to je totéž jako život, vždyť to znáte, peníze nebo život. Co to je za argumentaci, to je nějaký těžký zločin dlužit někomu peníze? To se prostě stává i v lepších rodinách, jenže ty si to v životě asi ještě nepoznal, neplatíš stovky drobných položek ročně asi.
Všichni by rádi žili v demokracii a svobodě, ale ta sebou nese i velkou odpovědnost za vlastní konání.
Všichni?
Každý živnostník je brutálně v minusu za fiskální rok
Každý?

Promiň ale paušalizuješ jak pavlačová bába.
Promin, ale ty tady operuješ s tím, že věřitel se neobtěžuje napsat dlužníkovi. Pokud někomu dlužím přijde mi nejdřív platební rozkaz od soudu, který advokát dlužníkovi zašle. Já jsem se teda nesetkal s tím, že by věřitel po dlužníkovi nežádal nejdříve peníze klidnou cestou. A pokud bereš třeba pokutu u dopravních podniků? Oni ti snad nenapsali na ten doklad, že to máš zaplatit? Revizor o tom musím dokonce poučit, že pokud nezaplatíš vystavuejš se penále apod.
Dokonce máš možnost i v případě, že to dojde až k té exekuci, zaplatit do 14 dnů a platíš jen polovinu paušálních poplatků exekutora. Což u 300 zvládneš. Sice zaplatíš 7000, ale ne 15000.

K té druhé věci, ano omlouvám se za paušalizování. Ne každý chce žít v demokracii, ne každý podnikatel okrádá na daních, ne každý lékař je hovado a ne každý exekutor je zloděj.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Adam.Soukal za příspěvek:
Ondrej.Profant
Uživatelský avatar
Jaroslav.Kucera
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 4615
Registrován: 21 dub 2009, 15:19
Profese: Konfigurační inženýr/programátor
Bydliště: Mošnova 29, Brno
Dal poděkování: 7509 poděkování
Dostal poděkování: 1591 poděkování

Re: Protikorupční strategie ČPS

Příspěvek od Jaroslav.Kucera »

Závěr je ten, že to tam Marek přidá jako další bod. Adam si následně může v rámci jednání RV podat pozměňovací návrh. Další diskusi na téma exekuce budu mazat jakožto OT.

člen KS Jihomoravský kraj, zakládající člen

Odpovědět

Zpět na „Transparentní organizace“