MS Pha 12 01/2023 - Volba předsedy/kyně místního sdružení

Moderátoři: Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 12

Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 759
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

MS Pha 12 01/2023 - Volba předsedy/kyně místního sdružení

Příspěvek od Michal.Macek »

Vážené místní sdružení, kolegyně a kolegové,
z moci mi svěřené včerejší rozhodnutím předsednictva zahajuji volbu předsedy/předsedkyně našeho místního sdružení. S mandátem únor 2023-2025.

Volby se může zúčastnit kdokoli s platným členstvím v MS Piráti Praha 12 v době volby.
Volit budeme dvoukolově, v prvním kole přijatelnost, ve druhém případně vítěze. Hlasy z prvního kola navrhuji jako nerozhodující pro 2. kolo - v případě shodného počtu hlasů si druhé kolo raději zopakujme.
Nominace (a samonominace) budeme evidovat zde ve vlákně, stejně jako kandidátské řeči. V kandidátské řeči nebo nominaci budiž odkázán pirátský profil uchazeče/ky.

Mandát stávajícího předsedy uplyne 7.2.

Dobu pro přihlašování/navrhování navrhuji tedy do 26.1., dobu na rozmyšlenou do 28.1. 16:00, volili bychom 1. kolo od 29.1. do 31.1. (16:00, 48 hodin), 2 kolo od 31.1. do 2.2. (cca 17:00, 48 hodin)

.
.
Rozprava budiž tímto otevřena.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Macek za příspěvek:
Monika.Kuncova

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 759
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

Re: MS Pha 12 01/2023 - Volba předsedy/kyně místního sdružení

Příspěvek od Michal.Macek »

Na chvilku vyskočím z role předsedajícího a jen tedy informuji, že platí, co jsem již psal koncem minulého roku:
Já bych v dalším období rád nechal předsedat někoho dalšího. Je to hezká zkušenost, nebojte se ji využít.

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Uživatelský avatar
Jaroslav.Toman
Člen KS Praha
Příspěvky: 68
Registrován: 13 pro 2020, 12:28
Profese: programátor AS400
Dal poděkování: 787 poděkování
Dostal poděkování: 93 poděkování

Re: MS Pha 12 01/2023 - Volba předsedy/kyně místního sdružení

Příspěvek od Jaroslav.Toman »

Dovoluji si navrhnout Honzu Adamce.
Dle mého názoru se osvědčil na postu starosti i v komunikaci v médiích.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jaroslav.Toman za příspěvek:
Matej.Mlcoch
Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 759
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

Re: MS Pha 12 01/2023 - Volba předsedy/kyně místního sdružení

Příspěvek od Michal.Macek »

Ahoj všem,
po krátké konzultaci si Vám dovoluji nabídnout jméno svého možného nástupce - je jím @Jakub.Rychly.

Jakub je mimořádně aktivní mladý muž se slušným potenciálem. Pokud jste o jeho aktivitách ještě neslyšeli, vřele doporučuji mrknout třeba na jeho pirátský medailonek anebo na webovky kteréhokoli z jeho projektů.
V nedávné době se Jakub blíže připoutal k Pirátům - pracuje mj. v pražské kanceláři místopředsedy strany a kvestora EP Marcela Kolaji. Na Praze 12 již jednou získal Vaši důvěru na čele kandidátky do zastupitelstva v loňském roce. Je naším nominantem v komisích a pracovních skupinách a také v redakční radě, dobrovolnických hodin ve službách MS Piráti Praha 12 se tedy prokazatelně nebojí.
Nejenže navíc studuje obor Management měst a regionů, v neposlední řadě má vlohy pro stěžejní činnost grassrootové politiky - networking.

Od Jakubova předsedání si slibuju okysličení sdružení mladickým elánem ve spojení ovšem se značně seniorní zodpovědností. Ty nejlepší instinkty pro komunikaci s nejmladší generací voličů (nad jejichž pozvolnou ztrátou jako strana často žehráme) a zaměření na více gesčních témat než jsme uměli doposud.

Ocením, když do Jakuba vložíte Vaši důvěru.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Macek za příspěvek:
Ondrej.Vojta

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Uživatelský avatar
Matej.Mlcoch
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 53
Registrován: 26 bře 2018, 11:30
Profese: Předseda zast. klubu pirátů Prahy 12
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování

Re: MS Pha 12 01/2023 - Volba předsedy/kyně místního sdružení

Příspěvek od Matej.Mlcoch »

Ahoj,

též se připojuji k nominaci Jana Adamce a zároveň mu tímto vyjadřuji svoji podporu.

Matěj.

Uživatelský avatar
Jakub.Rychly
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 44
Registrován: 06 říj 2019, 15:44
Profese: founder Nekrachni, mluvčí Fóra mládeže
Bydliště: Praha 12
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 74 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MS Pha 12 01/2023 - Volba předsedy/kyně místního sdružení

Příspěvek od Jakub.Rychly »

Michal.Macek píše: 17 led 2023, 10:03

Ahoj všem,
po krátké konzultaci si Vám dovoluji nabídnout jméno svého možného nástupce - je jím @Jakub.Rychly.

Jakub je mimořádně aktivní mladý muž se slušným potenciálem. Pokud jste o jeho aktivitách ještě neslyšeli, vřele doporučuji mrknout třeba na jeho pirátský medailonek anebo na webovky kteréhokoli z jeho projektů.
V nedávné době se Jakub blíže připoutal k Pirátům - pracuje mj. v pražské kanceláři místopředsedy strany a kvestora EP Marcela Kolaji. Na Praze 12 již jednou získal Vaši důvěru na čele kandidátky do zastupitelstva v loňském roce. Je naším nominantem v komisích a pracovních skupinách a také v redakční radě, dobrovolnických hodin ve službách MS Piráti Praha 12 se tedy prokazatelně nebojí.
Nejenže navíc studuje obor Management měst a regionů, v neposlední řadě má vlohy pro stěžejní činnost grassrootové politiky - networking.

Od Jakubova předsedání si slibuju okysličení sdružení mladickým elánem ve spojení ovšem se značně seniorní zodpovědností. Ty nejlepší instinkty pro komunikaci s nejmladší generací voličů (nad jejichž pozvolnou ztrátou jako strana často žehráme) a zaměření na více gesčních témat než jsme uměli doposud.

Ocením, když do Jakuba vložíte Vaši důvěru.

Ahoj všem,
díky moc @Michal.Macek za mou nominaci na předsedu místního sdružení, jehož jsem se, před více jak rokem, stal členem a tím zahájil své “pirátopůsobení”. Na Praze 12 jsem se narodil (resp. na Praze 4 v Krčské nemocnici, jako mnozí z nás), ale především jsem na ní vyrůstal a mnohá hřiště zde ještě pamatuji ve stejném stavu, takže by se dalo říct, že jsem, alespoň ve své generaci, starousedlík.

Tímto jeho nominaci přijímám a rád bych se tedy ucházel o post předsedy (případně jednoho z místopředsedů/kyň, pokud bych nebyl zvolen předsedou). Jako nominační řeč berte prosím slova níže.

Za poslední rok jsem měl možnost poznat v podstatě celé naše místní sdružení a doufám, že jsem u každého zanechal alespoň něco pozitivního, co třeba znělo ve stylu jen jako “ambiciózní mladý muž” nebo tak něco (cituji zpětnou vazbu, kterou v posledních letech dostávám). Zároveň vnímám svůj věk jako pozitivum, protože pro to, aby se člověk cítil mladý, tak se musí mladými obklopit (dokonce i já už to dělám např. v Nekrachni nebo Středoškolském sněmu Prahy, což jsou organizace, které jsem spoluzaložil).

V minulém roce jsem kandidoval na čele naší kandidátky, a i když neúspěšně, tak jsem se po volbách velice rád zapojil do místní agendy – a to především skrze dvě komise, ve kterých (snad již brzy) usednu za náš zastupitelský klub, a také v Redakční Radě, která může být zajímavou příležitostí, tak zviditelnit naší práci, jelikož je Rada v tomto volebním období proaktivní a chce věci posunout k lepšímu. Moje připoutání k Pirátům pokračuje a rád bych, aby pokračovalo i nadále!

A teď ke konkrétním vizím – naše MSko se musí v následujících letech rozrůst. Jak moc vám neřeknu, ale rád bych, abychom mezi námi měli více mladých, žen a prostě všech, kdo se zajímají o dění kolem sebe. Čekají nás jednak volby do Senátu, ale také do Evropského parlamentu, které se nás sice přímo netýkají, ale dlouhodobě je provází nízká účast, a to jako MS můžeme změnit a lehce ovlivnit (alespoň v našich okrscích). Aktivizovat lidi směrem k nějaké myšlence umím, dle mého úsudku, relativně dobře – referencí mi budiž moje projekty, které dnes stojí hlavně na lidech kolem mě. Rád bych využil též našeho přímého napojení na Magistrát skrze @Jiri.Bruzek a @Michal.Macek v krajském předsednictvu – opět je to prostor, který můžeme využít v náš prospěch, vyrůst a čerpat know-how z vyšších pater naší strany. Jsme inspirací pro jiné městské části a místní sdružení – máme jeden z největších zastupitelských klubů, a ač jsme v opozici, tak můžeme ukázat, že na Praze 12 víme, jak věci dělat. A že samozřejmě máme odvahu dělat věci dobře a správně s čistým štítem.

Chybí nám pokrytí všech gescí, kterým se lze na naší úrovni věnovat – jsme silní v digitalizaci, v oblasti životního prostředí a třeba územním plánování, ale chybí větší zápal pro oblasti, jako je aktivní participace našich občanů a občanek, školství, volný čas nebo sport a kultura obecně. Buďme upřímní v tom, že jsme jedno velké sídliště, ale to neznamená, že musíme být nudnou městskou částí, která slouží jen jako noclehárna. V tomto směru to vidím opravdu jen rozšířením naší členské základy, protože mnozí z nás věnují dobrovolnické činnost našemu MS relativně dost času.

Posledním bodem, co bych chtěl zmínit jsou právě kulturní akce – a to především směrem k tématům, jak se aktivně zapojovat jako občan Prahy 12. Ano, máme nějakou pověst a značku, to ale neznamená, že se lidé od nás nemohou jen inspirovat a případně nám pomoci s naší prací (nezávisle). Sportovní akce se dají dělat též s téměř žádným rozpočtem, ale velkým zásahem – musíme se umět lidem zavděčit. A i když to zní jako populismus, tak naše kultura je taková, jaká je a my se musíme umět s lidmi o ní bavit. Protože když proti ní budeme bojovat, tak velkého úspěchu nikdy nedosáhneme.

Abych tedy shrnul své silné stránky – tak je to především zápal pro smysluplné věci (a to naše místní sdružení fakt je), vytrvalost, ale především prostor a čas, který mám sice vyplněn mnoha aktivitami, ale umím dobře prioritizovat a usoudit, které věci pár dní počkají a které je potřeba vyřešit ideálně hned. Důležitá je pro mě zpětná vazba – proto v případě mého zvolení počítejte s tím, že se vás budu hodně ptát (i třeba na to, jak se máte, protože to je taky hodně důležitý …).

A v čem naopak vidím své slabší stránky? No určitě to bude administrativa a stranické procey – v těch jsem zatím neměl možnost se tolik zaučit, protože k tomu ani nebyla moc příležitost. Nicméně jsem velice rád, že Michal chce zůstat členem předsednictva, protože budu mít možnost se učit od toho nejpovolanějšího (dle mého) v celé straně. A jestli se bojíte, že budu v někoho očích vnímán jako moc mladý, tak to nechte na mě – už jsem si za ty roky připravil argumenty. A na závěr doplním i svou přítomnost na Praze 12, která bude do letošního začátku června téměř nulová, protože působím na studijním pobytu ve Španělsku, nicméně člen předsednictva místního sdružení určitě není na úrovni poslaneckého mandátu (pokus o vtip) a nemyslím si, že by to byl hendikep (naopak ale garantuji svoje vyšší nasazení po svém návratu ještě během letošního června).

Doufám, že jsem vás moc neunudil – rád píšu dlouhé texty a občas se hodně rozepíšu, ale v jiných rovinách mám zase rád, když jsou věci jasně dané a stručné.

Jsem připraven na všechny dotazy z řad našeho členstva a příznivců – kontakt na mě všichni máte. :-)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Rychly za příspěvky (celkem 2):
Michal.Macek, Jaroslav.Toman

Jakub Rychlý
jakub.rychly@pirati.cz
+420 773 319 015

předseda MS Praha 12 a člen Rady Mladého Pirátstva
témata: vzdělávání, finanční gramotnost, volný čas a participace

Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 759
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

Re: MS Pha 12 01/2023 - Volba předsedy/kyně místního sdružení

Příspěvek od Michal.Macek »

Oznámení moderátora:

Hezký den všem, eviduji jednu přijatou nominaci a k ní kandidátskou řeč (i medailonek).
Eviduji jednu nominaci nepřijatou a prosím tedy @Jan.Adamec, aby ji buď zvedl nebo nezvedl.
Pokud by chtěl někdo ještě do volby vstoupit nebo někoho nominovat, doba pro navrhování uplyne zítra odpoledne.

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Uživatelský avatar
Jan.Adamec
Místní předsednictvo
Příspěvky: 57
Registrován: 08 úno 2018, 20:26
Profese: programátor
Bydliště: Praha 12
Dal poděkování: 45 poděkování
Dostal poděkování: 82 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MS Pha 12 01/2023 - Volba předsedy/kyně místního sdružení

Příspěvek od Jan.Adamec »

Ahoj všem,
děkuji @Matej.Mlcoch a @Jaroslav.Toman za nominaci. Vážím si toho. Rozhodl jsem se, že na předsedu MSka kandidovat nebudu a podpořím @Jakub.Rychly. Tím hlavním důvodem je, že se chci primárně věnovat práci opozičního zastupitele MČ Praha 12. Byl jsem zvolen předsedou zastupitelského klubu Pirátů Prahy 12 a mnoho času mi zabírá pečlivé sledování místní politiky. Rád bych kandidoval (ve vedlejším vlákně) na místopředsedu - pokud budu zvolen, věřím, že budeme zase v předsednictvu řešit věci společně jako tým.

Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 759
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

Re: MS Pha 12 01/2023 - Volba předsedy/kyně místního sdružení

Příspěvek od Michal.Macek »

Oznámení moderátora:

Uplynula doba pro navrhování, eviduji jednu přijatou řádnou nominaci.
Běží doba na rozmyšlenou, po ní budeme hlasovat přijatelnost navrženého kandidáta.
Dostane-li ji, bude zvolen.

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Uživatelský avatar
Michal.Macek
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 759
Registrován: 31 říj 2018, 12:52
Profese: Tajemník ZK Pirátů SČK
Dal poděkování: 678 poděkování
Dostal poděkování: 1107 poděkování

Re: MS Pha 12 01/2023 - Volba předsedy/kyně místního sdružení

Příspěvek od Michal.Macek »

Oznámení moderátora:

místopředseda KS Praha, zastupitel Prahy 12, místopředseda MS Praha 12, tajemník ZK SČK

Zamčeno

Zpět na „Místní fórum Praha 12“