Nominace Šimona Reizera na místopředsedu MP

Fórum pro práci týmu Mladého Pirátstva.

Moderátor: Mladé Pirátstvo

Odpovědět
Katerina.Stojanova
Krajské předsednictvo
Profese: studentka práv
Dal poděkování: 807 poděkování
Dostal poděkování: 2042 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nominace Šimona Reizera na místopředsedu MP

Příspěvek od Katerina.Stojanova »

Milé členstvo,
ráda bych do právě probíhající volby Rady MP nominovala na místopředsednickou pozici Šimona Reizera.

Šimon je Pirátem z Prahy 13, studentem medicíny a zúčastnil se s námi už několika našich akcí. Už v minulosti přišel s vizí, která by pomohla rozhýbat MP i v regionech mimo Prahu, a zejména proto bych mu ráda dala šanci, aby se v Radě mohl pokusit svůj nápad realizovat. Kromě toho je také zdatným grafikem a zapojil se proto i do Mediálního týmu MP, kterému pomáhal s našimi výstupy na sociální sítě.

Díky předem za zvážení Šimonovi volby! .)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Katerina.Stojanova za příspěvky (celkem 3):
Petr.Springinsfeld, Simon.Reizer, mattfa2

Kateřina Stojanová
-
Předsedkyně Mladého Pirátstva, místopředsedkyně KS Ústecký kraj a MS Litoměřicko
Zastupitelka Ústeckého kraje

Simon.Reizer
Člen KS Praha
Profese: Student medicíny
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nominace Šimona Reizera na místopředsedu MP

Příspěvek od Simon.Reizer »

Vážené členky a Vážení členové MP,

Děkuji mockrát za nominaci na místopředsedu, kterou rád přijímám.

Moc z vás mě asi ještě nezná, a proto bych se rád představil.
Jmenuji se Šimon Reizer a jsem v Pirátech druhým rokem. Vlétnul jsem do Pirátské strany v době covidové, a tak jsem měl ze začátku problémy začlenit se do jejích struktur. Mojí hlavní motivací, proč jsem vstoupil do politiky, byl můj životní sen reformovat české školství, které je v poměrně špatném stavu. Piráti byli vždycky mému srdci nejblíž.

Jako první jsem se přidal k Pirátům na Praze 13. Brzy jsem také objevil MP a stal se jeho členem. V maturitním ročníku jsem moc aktivní nebyl, ale hned po úspěšné maturitě a přijímacích zkouškách jsem si pod sebe vzal sociální sítě naší koalice Zelení a Piráti pro 13. Nakonec jsem se stal i volebním manažerem a desítkou na kandidátce v komunálních volbách 2022. Společně s ostatními z naší koalice jsme tvrdě pracovali na co nejlepším výsledku voleb, ale bohužel jsme o několik zastupitelů přišli a já se z 10. místa nedostal.

Ještě týden před komunálními volbami jsem ze zbytku energie inicioval vytvoření videa na propagaci komunálního programu pro mladé a příspěvků našich mladých kandidátů do komunálu . S oběma projekty mi pomohl Matouš Fiala, díky kterému jsme to stihli do voleb vykopnout na našich sockách.

Po komunálních volbách jsem cítil velký smutek z výsledku Pirátů a přemýšlel jsem, kam mohu teď svou energii směřovat a jak můžu pomoci straně růst. Rozhodl jsem se nakonec kandidovat na funkci místopředsedy MP, které bych chtěl věnovat všechnu svou politickou energii.

Jinak studuji medicínu, jsem skautský vedoucí a na svém IG profilu @pirat_reizer se snažím vysvětlovat politická témata i témata týkající se moderního školství. Už jsem se v podstatě stal i expertem na vyvracení lži o tom, že jsou Piráti neomarxisté :lol:

A co bych chtěl v MP prosadit?

• Mým hlavním programovým bodem je prosadit vytvoření krajských buněk MP po vzoru mSTANU. Vím, že je to náročná práce, která se možná ve dvouletém období nestihne, ale chtěl bych tento projekt dostat, co nejdál to půjde. Proč je toto vůbec mým cílem? Pirátské straně bohužel komunál příliš nejde a je to velká škoda. Jako hlavní problém vidím nízkou etablovanost strany v regionech. STAN či KDU mají naopak zastupitelů (i mladých) velké množství. Obě tyto strany mají krajské buňky jejich mladých organizací, které pomáhají stranu etablovat v regionech a motivovat mladé lidi do regionálních voleb. Naše krajské buňky by mohly pomáhat s kampaní pro mladé v regionech, což by bylo efektivnější, než když je pouze jedna celorepubliková buňka. Myslím si, že je v regionech plno mladých Pirátů s nevyužitým potenciálem, který by mohli naplnit právě ve vedení krajských buněk. Krajské buňky mohou být aktivizačním nástrojem pro mladé Piráty, kteří už v MP jsou a nebo se mohou stát taky motivací ke vstupu k nám pro mladé Piráty, kteří o MP pořádně ani neví.

• Dále bych chtěl rozšířit řady MP. Jak intenzivní kampaní na sockách (videa příspěvky apod.), tak ale i oslovováním lidí uvnitř strany, kteří třeba mladí jsou, ale MP jim přijde jako vzdálený pražský projekt nebo o něm třeba vůbec nevědí. S existencí regionálních buněk jim lze nabídnout i členství v nich, což pro ně může být lákavé z důvodu praktičnosti nebo možnosti se stýkat osobně (budou v jednom regionu tzn. v dojezdové vzdálenosti). Z mého pozorování na IG je mladých Pirátů hodně, a když oni nejdou za námi, musíme my za nimi.

• Třetí bod mého programu bych nazval jako obeznámení mladých s politikou. Chtěl bych vytvořit podcast, kam bychom si zvali Piráty z různých institucí, kteří by krátce vysvětlovali, jak daná instituce funguje př. Jan Lipavský by vysvětlil MZV, Jakub Michálek zas sněmovnu apod. Proč? Mnoho mladých volit nechodí, protože politice nerozumí, nevyznají se v ní a přijde jim vzdálená (vím díky četným osobním zkušenostem). Naším cílem by mělo být jim politiku přiblížit a trošku i suplovat školu, která jim mnohdy z politologie nic moc nevysvětlí. Dále bychom mohli vytvářet krátké vysvětlující příspěvky na sociální sítě, pořádat pro mladé akce a workshopy, kde jim budeme ukazovat, jak fascinující může politika být. (i toto může být jednodušší s existencí regionálních buněk)
    Z podcastu by se navíc daly stříhat krátké úseky, které bychom pak mohli sdílet na sockách. Byl by to neustálý přísun contentu.

• Poslední bod mého programu je složený z více menších bodů. Jak jsem zmiňoval, chtěl bych nastartovat socky, kam bych chtěl dávat nejen úryvky našeho podcastu, ale i propagační videa a příspěvky, které budou ukazovat například, jak pracujeme v PS na zlepšení stavu kolejí a ukážeme tak, kam se může člověk angažovaný v MP dostat, k jakým příležitostem. Dále bych chtěl zpřehlednit možná i přepracovat proces přijímání nováčků. Přál bych si, aby byl pro všechny potenciální kolegy jednoduchý a srozumitelný (postup, jak se k nám dostat, bych sdílel samozřejmě na sockách taky a intenzivně ho propagoval)

Moc děkuji všem, co tento dlouhý program dočetli až sem. Vím, že mnoho věcí, co jsem tu napsal už se třeba částečně zkoušelo a nevyšlo. Pokud mi však dáte vaši důvěru ve volbách, tak se osobně zaručím za to, aby se vše toto nastartovalo a dotáhlo do konce.

Chci vám všem předem poděkovat za podporu.

Držíme kurz!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Simon.Reizer za příspěvky (celkem 4):
Petr.Springinsfeld, Katerina.Stojanova, mattfa2, stoces.j
Tadeas.Stepka
Člen KS Praha
Profese: Zastupitel MČ Praha 18, student
Dal poděkování: 45 poděkování
Dostal poděkování: 94 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tadeas.Stepka »

Registruji přijetí nominace na místopředsedu. Prosím ještě o přiložení odkazu na profil na lide.pirati.cz.

člen rady Mladého Pirátstva
Zastupitel MČ Praha 18
„Pálit, pálit, pálit“ - Zikmund Lucemburský

Simon.Reizer
Člen KS Praha
Profese: Student medicíny
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Simon.Reizer »

Ten odkaz by měl být na mém jméně v té nominaci.

Ale tady radši přikládám: https://lide.pirati.cz/profil/2658/

mattfa2
Příznivec Pirátů – Praha
Profese: Student ekonomie
Dal poděkování: 63 poděkování
Dostal poděkování: 21 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mattfa2 »

Ahoj! Chtěl bych tu krátce doporučit Šimona. Jak zmínil ve svém postu, spolupracovali jsme před komunálkama na pár mediálních výstupech, do kterých Šimon vnesl nemalou dávku energie, pracovitosti, iniciativy a organizace. I z jeho osobních sítí, kde vytrvale prezentuje pirátstká témata, je vidět, že do nich dává opravdu hodně.

Myslím si, že Šimon by v Radě Pirátstvu mohl dost přinést :​)

Tito uživatelé poděkovali autorovi mattfa2 za příspěvek:
Simon.Reizer

Matouš Fiala

Člen Rady Mladého Pirátstva

"... But the Hebrew word, the word timshel'Thou mayest' – that gives a choice. It might be the most important word in the world. That says the way is open. That throws it right back on a man. For if 'Thou mayest' – it is also true that 'Thou mayest not.' " - John Steinbeck

Odpovědět

Zpět na „Mladé Pirátstvo“