Ukončení členství

Moderátoři: Předsedající, KoKS Liberecký kraj, PKS Liberecký kraj, Odbor LbK - administrativni

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Uživatelský avatar
Petr.Jenik
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 143
Registrován: 25 říj 2014, 08:27
Dal poděkování: 165 poděkování
Dostal poděkování: 259 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ukončení členství

Příspěvek od Petr.Jenik »

Ahoj, dobrý den,

před pár dny mi přišlo upozornění na nutnost úhrady členského příspěvku a já začal přemýšlet, zda to má ještě nějaký smysl a to i přesto, že s pirátskými myšlenkami a programem souhlasím téměř na 100% a žádná jiná strana mi není bližší.

Začínal jsem u Pirátů, když jsme měli preference tři procenta. Odmakali jsme komunální kampaň a udělali jsme v roce 2014 v České Lípě téměř 7%. V dalších komunálkách to bylo o další procento víc. O dva roky později v krajbách jsme v České Lípě získali už téměř deset procent. Já jako kandidát do senátu ještě o kousek více.
Před letošními komunálkami se kolegové z České Lípy rozhodli, že jsem špatný lídr a špatný předseda místního sdružení. Nezískal jsem ve volbě předsedy ani jediný hlas. Prý jsem to dělal málo týmově a přitom jsme tak skvělý tým. Ve volbách jsme nezískali ani pět procent a město předali do spárů ANO, které má většinu jak v zastupitelstvu, tak v radě města. A kdo za to může? Prý ten tým.

Můžete tomu říkat třeba ukřivděnost, ale toto je jeden z důvodů, proč jsem začal přemýšlet, zda chci být stále členem Pirátů. Do místního sdružení ve svém městě, které jsem zakládal, už nepatřím.

A druhým důvodem je pirátská hyperkorektnost. Naprosto nesmyslná a dotažená do extrému. Výběrová řízení na členy výborů ve městech? Co to je za blbost a kor když je předem jasné, kdo to „výběrko“ vyhraje? A ty naše vnitřní hyperkorektní předpisy! Nikdo už se v tom nevyzná a ve skutečnosti slouží jen jako hůl na mlácení vnitrostranických oponentů protože ať člověk udělá cokoli, vždy se dá najít předpis, který je možné mu omlátit o hlavu.

A pak tu máme ještě genderovou, rasovou, „sexuálněorientační“ a bůh ví jakou ještě hyperkorektnost. Je mi fakt úplně jedno kdo je kdo, jakou má barvu či čím se cítí být. A už vůbec mě nezajímá na koho je sexuálně orientovaný. Je to každého věc, stejně jako v jakého boha věří nebo jestli nevěří v žádného, jak se obléká, co má na hlavě za účes nebo kolik a kde má jaká tetování. Odsuzuji předsudky a jakoukoli diskriminaci.

Vadí mi však, když se z korektnosti stane hyperkorektnost a z „jinakosti“ se stane norma. A tam jsme u Pirátů bohužel dospěli. Člověk, který nijak nevybočuje, do pirátské „normy“ nezapadá.

Bylo to těžké rozhodování. Spousta pro a spousta proti a bylo to opravdu těsné. Jak se tak říká sportovní metaforou, bylo to „o prsa korejské ženy“.

No a pak mi to Adéla ulehčila. Hyperkorektnost, při které si vzájemně zakazujeme i takovéto metafory. To jako fakt? Tohle jsou současní Piráti?

Přijměte prosím mou rezignaci na členství ve straně a můj statut prosím předělejte na registrovaného příznivce. Nadále budu příznivcem a voličem Pirátů kvůli programu a tématům, ale lidsky si asi už nesedneme.

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5262
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7653 poděkování
Dostal poděkování: 8840 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení členství

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Ja bych jen technickou poznamku (protoze mistni realie neznam) - zadny predpis nakazujici vyberove rizeni na vybory ve strane nemame a vsechny predpisy je mozne nalezt na wiki.pirati.cz/rules.

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Jiri.Belsan
Příspěvky: 1142
Registrován: 01 bře 2018, 08:04
Dal poděkování: 1995 poděkování
Dostal poděkování: 1905 poděkování

Re: Ukončení členství

Příspěvek od Jiri.Belsan »

A pak je tu vyhláška k provádění personálních výběrových řízení, která stanoví, kdy je dobré VŘ udělat a kdy se naopak dělat nemusí.

Uživatelský avatar
Petr.Jenik
Příznivec Pirátů – Liberecký kraj
Příspěvky: 143
Registrován: 25 říj 2014, 08:27
Dal poděkování: 165 poděkování
Dostal poděkování: 259 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ukončení členství

Příspěvek od Petr.Jenik »

Jen jsem si vzpomněl, že mě i tímto někdo vysíral podobně jako nedávno někdo vysíral kolegy z JBC výběrovými řízeními na členy v dozorčích radách městských firem, což taky považuju za kravinu protože proto snad lidi volí své zástupce, aby dohlíželi nejen na chod města, ale i jeho firmy. Tím "výběrovým řízením" jsou volby.
Já se v těch předpisech fakt nevyznám, stejně jako nikdo jiný. Každý se do nich podívá jen když potřebuje najít na někoho hůl, aby ho mohl praštit. A najde jí vždycky. Snažíme se být hyperkorentní a papežštější než papež a začínáme tím být akorát směšní.
Hodně štěstí. Fandím vám. Ale součástí tohoto administrativního hyperkorektního molochu už být fakt nechci.

Uživatelský avatar
Jan.Munzar
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 121
Registrován: 17 dub 2018, 18:24
Profese: Projektový inženýr
Dal poděkování: 294 poděkování
Dostal poděkování: 204 poděkování

Re: Ukončení členství

Příspěvek od Jan.Munzar »

Jménem předsednictva MS Českolipsko beru ukončení členství na vědomí.

Českolipský pirát - předseda MS Českolipsko

Odpovědět

Zpět na „Liberecký kraj“