Jednání předsednictva 27.11.2022 - Pirátské náměstí Praha 3

Archiv uzavřených vláken


Moderátoři: KoKS Praha, Pražští předsedající, PKS Praha, PMS Praha 3

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: Jednání předsednictva 27.11.2022 - Pirátské náměstí Praha 3

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Možná, že Janův příspěvek zanikl uprostřed dlouhé citace. Tak ho tady vyděluju:

Jan.Bartko píše: 16 pro 2022, 09:41

Upozorňuji, že podobné pokusy už několikrát započaly a vyšuměly, viz infovlákna z komisí, ale třeba i reportů radní zde v historických tématech:
viewforum.php?f=1128
myšlenkově nemám nic proti, ale

  • opakovaně se prokázalo, že lidi nemají (dlouhodobou) morálku takhle někam něco psát, pokud to za ně nebude ědlat jejich asistent ve Vysílači :)
  • je extrémně těžké vybrat "co je zajímavé/důležité a co ne"
  • tak jako u každého opatření jakéhokoliv druhu by podle mě bylo vhodné nejdřív ukázat, jak velká je cílová skupina příjemců, kteří chtějí, aby se toto dělo - a v jaké podobě.

Vnímám @Simona.Bartova, @Nikol.Marhounova, @Frantisek.Dosedel, @Jan.Bartko a @hefi. S vašimi názory většinou souhlasím a se zbytkem neboju. Spíš se vás a další snažím zlákat k součinnosti, kterou už tady děláme, a udržet nás u ní. Snažím se, abychom si tady povídali.

Moje první cílová skupina lidí, které se snažím zlákat k povídání v (pod)Fóru Praha 3, kterému říkám Pirátské náměstí, jsou členové místního sdružení, jeho registrovaní příznivci a členové komisí a výborů. Asi tam mám nějaké chyby, ale je to skoro 60 lidí:

ČJménočpk
1Anna.Streblč
2Apolena.Ondrackovač
3Barbora Ouřadovák
4barbora.o.dvorakovap
5dasa_vadurovap
6David.Rauserp
7Denisa.Pevnač
8Eric.Liam.Bibikovč
9Frantisek.Dosedelč
10frantisek.veselyp
11IrenaHulovap
12Iveta.Pospisilovač
13jakub.kloudap
14Jan Hájekk
15Jan.Bartkoč
16jan.soukupp
17Jan.Tichavskyč
18Jaromír Beránekk
19jiri.styblop
20Jiri.Svrcekč
21Josef.Ulehlač
22Karel Gargulákk
23Kateřina Sehnoutkovák
24kochromonp
25kristina.bartovap
26Kuba.Vichp
27Lenka.Zdarskač
28Linda.Kasparkovač
29luciesekp
30Marek.Klosč
31Margita.Brychtovač
32Martin Sumerauerk
33Martin.Chourč
34Martin.Sumerauerč
35martina.holap
36MartinKrupicap
37martyp
38michaela.cerna.praha3p
39Michaela.Krausovač
40Michal.Gillč
41Miroslav Lupačk
42Nikol.Marhounovač
43Ondrej.Elfmarkč
44Ondrej.Prcinč
45Pavel Musilk
46Pavel.Bursikč
47Pavel.Kralicekč
48Pavel.Musilč
49Roman.Novacekč
50Simona Marhounovák
51Simona.Bartovač
52Stella.Maria.Valentovač
53Stepan.Streblč
54tereza.hofmanovap
55Tom.Dvorakč
56tomas_havlicekp
57Vladimír Lieberzeitk
58voj.sedp
59Walter.Sodomkač

Moje druhá cílová skupina lidí, které se snažím zlákat k povídání v (pod)Fóru Praha 3, kterému říkám Pirátské náměstí, jsou:

2a. Členové a registrovaní příznivci, uživatelé Fóra a vůbec všichni, co mají co do činění s Piráty - stranou.
2b. Voliči a obyvatelé a vůbec všichni, co mají co do činění s Prahou 3.

Řekněme 100 tisíc lidi.

Moje třetí cílová skupina lidí, které se snažím zlákat k povídání v (pod)Fóru Praha 3, kterému říkám Pirátské náměstí, jsou obyvatelé planety Země a přilehlého okolí. Řekněme 8 miliard lidí.

Přitom mi ale stačí minimální počet: dva lidi. Alespoň jeden další a já. Je nějaký optimální počet účastníků povídání na Pirátském náměstí? Za mě, když si nás tady bude pravidelně povídat pět, skvělé. Deset, sto, tisíc, pořád skvělé. Dál už podle mě není potřeba si to představovat. Když nás půjdou milióny, to pak pořešíme zvlášt.

Pořád mluvím o (pravidelných) účastnících povídání na Pirátském náměstí. Jeho existence a cvrkot na něm možná zaujme i jen pozorovatele, ti ale nejsou mou cílovou skupinou. To je to myšlenkové nastavení: nemyslet (moc) na to, jak naše povídání působí navenek, ale soustředit se na to, aby naše povídání bylo dobré, správné, krásné, smysluplné a pirátské a aby nás to bavilo.

Za sebe můžu říct, že se tady to povídání s @filipkovamilena, @Frantisek.Dosedel, @hefi, @Jan.Bartko, @Nikol.Marhounova, @noemi, @Simona.Bartova a @Vojtech.Vesely nadějně startuje. Teď ještě vydržet.

Co se týče toho reportování, já bych to nebral jako opatření ani bych nedělal žádné velkolepé plány. Spíš bych držitele radničních funkcí lákal k tomu, aby nám tady říkali cokoliv málo o tom, co na radnici dělají a co se na radnici kolem děje, v rozsahu, který uznají za vhodný. I když budou mlčet, nic strašného se neděje. Za sebe můžu říct, že celkem jakékoliv reportování, třeba bez výběru důležitého a zajímavého, třeba nahodilé, je pro mě zajímavé. Ale ničeho se nedomáhám.

hefi
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 38
Registrován: 05 pro 2022, 14:06
Dostal poděkování: 37 poděkování

Re: Jednání předsednictva 27.11.2022 - Pirátské náměstí Praha 3

Příspěvek od hefi »

Tak 8 miliard a možná i těch 60 lidí je asi hodně náročný cíl. Super by bylo víc než dva a méně než šedesát. A kdyby se tenhle počet byl nějak schopen domluvit nebo vyjádřit se k otevřenému sledování dění tady na podfóru.

filipkovamilena
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2022, 10:20
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 33 poděkování

Re: Jednání předsednictva 27.11.2022 - Pirátské náměstí Praha 3

Příspěvek od filipkovamilena »

Mimochodem, milí Piráti-až teď jsem zaznamenala, že chcete Pražský hrad zachovat jako památku pro lidi a sídlo prezidenta přesunout jinam.Myslím, že je to výborný nápad.mf

Lenka.Zdarska
Místní předsednictvo
Příspěvky: 18
Registrován: 09 čer 2020, 09:33
Profese: logistika
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 39 poděkování
Dostal poděkování: 34 poděkování

Re: Jednání předsednictva 27.11.2022 - Pirátské náměstí Praha 3

Příspěvek od Lenka.Zdarska »

osobně by se mi nejvíc líbil formát, kdy reporty budou zveřejňované zde na fóru před schůzí MS (ideálně průběžně, ale jsem skeptik, takže byla ráda i za souhrn alespoň 1 den předem), aby si to zájemci mohli v klidu přečíst, promyslet a na schůzi dorazit připravení. Takhle když se sejde MS a začne reportování, tak to slouží spíš pro info než jako podnět k diskusi - já osobně mám velký problém vyjadřovat se k věcem, které slyším prvně a neměla jsem možnost se s nimi v klidu seznámit a promyslet. A domnívám se, že takových lidí bude víc :-)

EDIT: příspěvek patří do jiného vlákna, tak jsem ho tam překopírovala viewtopic.php?t=50585&start=60

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: Jednání předsednictva 27.11.2022 - Pirátské náměstí Praha 3

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Reportování

Mikulas.Peksa píše: 07 led 2023, 20:04

Týdenní souhrn z dění ve Štrasburku, 12.-16.12...

Příklad reportování na Fóru odjinud. (Proklinete se k němu tou malou šipičkou vpravo od Mikulas.Peksa píše.)

filipkovamilena
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 38
Registrován: 06 pro 2022, 10:20
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 33 poděkování

Re: Jednání předsednictva 27.11.2022 - Pirátské náměstí Praha 3

Příspěvek od filipkovamilena »

Milí Piráti,
tak jsem hledala na Pirátském foru,kdo je pirátský favorit na prezidenta. Trošku mne překvapilo pořadí Pavel -Nerudová-Hilšer,ale ono je to asi očekávatelné,když nemáte žádného pirátského kandidáta.Není to škoda? Příště? mf

richard.pokorny2
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 42
Registrován: 06 říj 2022, 18:07
Profese: Právník
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 22 poděkování

Re: Jednání předsednictva 27.11.2022 - Pirátské náměstí Praha 3

Příspěvek od richard.pokorny2 »

Jak sleduji vývoj názorů veřejnosti, čím dál víc se domnívám, že jedním z hlavních důvodů preference Pavla před Nerudovou u demokratických voličů je bohužel rigidní konzervativismus českých voličů. Prezident prostě musí být šedivý a důstojně vypadající pán, který nabízí „mírný pokrok v mezích zákona“. Mnohem mladší a vzdělanější kandidátka vizionářka, která se nebojí změn, je pro majoritu demokratických voličů bohužel příliš progresivní. Vítězství Pavla přirozeně nebude žádná katastrofa, což by naopak bylo vítězství lidí jako Babiš nebo ještě spíše Bašta, a i oproti Zemanovi si výrazně polepšíme. Z mého pohledu však nezvolení Nerudové i tak zůstane nevyužitím velké příležitosti.

JUDr., Bc. Richard Pokorný, Ph.D.
motto: Raději čestného nepřítele, než nečestného přítele

Josef.Ulehla
Člen KS Praha
Příspěvky: 1730
Registrován: 10 úno 2012, 03:34
Dal poděkování: 3738 poděkování
Dostal poděkování: 1286 poděkování

Re: Jednání předsednictva 27.11.2022 - Pirátské náměstí Praha 3

Příspěvek od Josef.Ulehla »

Reportování

Klara.Kocmanova píše: 31 led 2023, 21:41

... ráda bych s vámi více sdílela svou práci a aktivity v Poslanecké sněmovně...

Vzájemné informovanosti zdar!

Příklad reportování na Fóru odjinud. (Proklinete se k němu tou malou šipičkou vpravo od Klara.Kocmanova píše.)

---

(Návod jak se zapojit - klepni na: OFFTOPIC
Jedna cesta k lepšímu poznání Pirátů začíná registrací zde na Fóru. Je to malá překážka. Předem je třeba mít jenom funkční ímejl. Na této stránce nahoře vpravo se proklikem přes slůvko Registrovat dostanu k jednoduchému formuláři Pirátská identita. Když ho dostatečně vyplním a zmačnku dole Registrovat se, objeví se hláška Pro aktivaci účtu potřebujete ověřit vaši e-mailovou adresu. V mejlové schránce mi přistane mejl Ověření e-mailu. V něm kliknu na Odkaz na ověření e-mailové adresy. Octnu se znovu ve Fóru. Nahoře vpravo kliknu na Přihlásit a jsem uvnitř, přihlášen. Místo slůvek Registrovat, Přihlásit vidím svoje uživatelské jméno. Není třeba se bát. Toto je jenom registrace a přihlášení na veřejném internetovém fóru. Není to přihláška do strany. Veřejně viditelné je jenom moje uživatelské jméno, které si můžu zvolit, jaké chci.

Jako přihlášený můžu psat do veřejné části Fóra. Tady je možné se ptát. Také je zde možné obrátit se na mě s žádostí o pomoc tzv. soukromou zprávou. Pro přihlášené k této možnosti vede cesta za slovy Kontaktovat uživatele vpravo od tohoto příspěvku pod fotkou.

To je jedna cesta k Pirátskému setkávání na internetu. Jiná internetová cesta je přes videosetkání
v pátek 3.2. v 19:00 https://jitsi.pirati.cz/trojkatretiho.

Pro ty, kteří chtějí potkat spoludiskutující naživo, je tu pro každého otevřená členská schůze místního sdružení Praha 3
ve čtvrtek 16.2. v 19:00 v baru Behind the Curtain, Štítného 30 :fet:
)

jonatansims
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 28
Registrován: 03 úno 2023, 13:09
Dostal poděkování: 22 poděkování

Re: Jednání předsednictva 27.11.2022 - Pirátské náměstí Praha 3

Příspěvek od jonatansims »

K čemu má být to reportování dobré?

Zamčeno

Zpět na „[Diskuze - Archiv]“