Tomáš Valenta [PŘIJAT]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Uživatelský avatar
tomas.valenta
Technický odbor
Příspěvky: 51
Registrován: 21 dub 2021, 00:28
Dal poděkování: 79 poděkování
Dostal poděkování: 108 poděkování

Tomáš Valenta [PŘIJAT]

Příspěvek od tomas.valenta »

(Jméno na fóru je zastaralé, to ještě musím vyřešit s AO.)

Ahoj ahoj, tak jelikož u nás v MS Teplice by to s poněkud sporadickými schůzkami asi ještě aspoň pár měsíců trvalo, chtěl bych se jako trosečník přidat k vám. Minimálně pro teď, možná permanentně. Jsou tu cool lidi. :) Nespěchal bych na to u nás, ale od konce prosince s největší pravděpodobností budu řešit NDA a přesouvat se do TO, kde už je to členství potřeba.

A teď něco o mě - Jsem Tomáš Valenta, je mi 18 a jsem z Teplic, ale jako svůj domov beru celou Evropu. U Pirátů aktivně působím něco přes rok, z věcí pro veřejnost je určitě hlavní letošní kampaň proti Chatcontrolu, návrhu EU legislativy, která by mmj. od poskytovatelů chatovacích služeb vyžadovala plošnou kontrolu zpráv. Kampaň skončila okolo konce prázdnin, na můj první vážný pokus o takovou věc se relativně zdařila, ale boj určitě není u konce a začátkem příštího roku s přislíbenou pomocí MOčka bude další, tentokrát rozšířená snad i mimo Česko. Oficiálně se to pod záštitou strany nikdy nekonalo, je to můj vlastní projekt, ale podpory od ní, společně s IuRe, byla spousta... a přece jenom to je pirátská politika. :)
Vnitrostranicky je na seznamu projektů pak třeba Generátor, nebo nově chystaná Nástěnka. Ty už jsou ale na zakázku, ne dobrovolnicky. Dobrovolnickou energii chci radši soustředit ven, než dovnitř.

Co dál... nedávno jsem byl v Londýně na demošce proti věznění Assange, vřele doporučuju, pokud se někdy bude opakovat. Tím asi rovnou částečně odpovídám na jednu ze standardních grilovacích otázek, pokud si je pamatuju správně.
Pokud mi zbývá volný čas, tak ho při hezkém počasí často trávím mapováním kamer ve veřejných prostorech na OSM. Taky provozuju dva Tor relay.

No, a mám blog, kde píšu třeba o zdroji motivace pro účast ve světě politiky, mojí další práci, i spoustu osobních příběhů, které jsem nečekal, že kdy budu publikovat veřejně. :? Tak se budu těšit.

Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 881
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4139 poděkování
Dostal poděkování: 1306 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš Valenta

Příspěvek od Martin.Martin »

ZdarviĎ!

Si pamatuju, jak jsem tě potkal v Praze.. @Marketa.Gregorova tam u PiCe dělala demošku na, tušim, Assange... a ty jsi tam jel 2 hodiny autobusem a přijel na samotnej konec :D
Navíc koukáš na anime... no rozhodnutí není jen na mě, takže zde náš tradiční soubor otázek: (lol)

  1. Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
  2. Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
  3. Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
  4. Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
  5. Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
  6. Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
  7. Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
  8. Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
  9. Co si myslíš o imigraci?
  10. Jaký je tvůj názor na referendum?
  11. Co nejvíc pálí Českou republiku?
  12. Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
  13. Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
  14. Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?
  15. Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
  16. Jak se stqavíš k "Manželství pro všechny" a možosti adopce dětí stejnopohlavními páry:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvek:
tomas.valenta

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 881
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4139 poděkování
Dostal poděkování: 1306 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš Valenta

Příspěvek od Martin.Martin »

Btw tuto neděli (27.11.2022) budeme mít schůzi KF v pražkém PiCe (a přijde zrovna i Markéta se svým EU blogem), takže ideální možnost se potkat, kdyby jsi měl čas.

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Uživatelský avatar
tomas.valenta
Technický odbor
Příspěvky: 51
Registrován: 21 dub 2021, 00:28
Dal poděkování: 79 poděkování
Dostal poděkování: 108 poděkování

Re: Tomáš Valenta

Příspěvek od tomas.valenta »

Martin.Martin píše: 24 lis 2022, 01:02

ZdarviĎ!

Si pamatuju, jak jsem tě potkal v Praze.. @Marketa.Gregorova tam u PiCe dělala demošku na, tušim, Assange... a ty jsi tam jel 2 hodiny autobusem a přijel na samotnej konec :D
Navíc koukáš na anime... no rozhodnutí není jen na mě, takže zde náš tradiční soubor otázek: (lol)

Já bych jel hodinu a krásně to stihnul, ale zasekli jsme se v koloně a pak projeli celou Prahou v tramvajovém pruhu :D

Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.

V Česku jiné strany prosazující pirátskou politiku nemáme, takže nemám, nad jakou jinou stranou bych tady uvažoval. :) Ochrana soukromí, transparentní politika a kopírovací zákon, to moc nikdo jiný neřeší.

Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?

Viz. Chatcontrol - před ním jsem nic velkého nedělal, kdysi jsem se účastnil v Save Your Internet, ale neorganizoval jsem to. Taky jsem dělal stránky pro českou Assange peticu, což mi připomíná, že pro ní musím obnovit server.
Nikde jsem zatím nekandidoval, ale určitě do budoucna plánuju... pokud všechno vyjde, až nasbírám víc zkušeností, primární cíl jsou eurovolby.

Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?

Snad ne, snažím se dělat jen věci, za kterými si můžu stát. Definice toho se samozřejmě postupem času mění, ale zatím nic zásadního.

Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?

Tady si půjčím odpověď na grilování v Teplicích, můj postoj se nezměnil: Konopí a LSD určitě ano. Vlivem jsou na podobné nebo nižší úrovni než alkohol, a kdo se k nim chce dostat, to udělá tak jako tak. Legalizace však umožní kontrolu nezávadnosti a odstřihne organizované pašeráky - často ty špatné - od velkého zdroje příjmu. Prevence závislosti a obzvláště veřejně dostupné, přesné informace o účincích jsou ale i u lehkých drog důležité.
U heroinu a ostatních tvrdých drog je to složitější otázka. Dát lidem na nich už závislých bezpečný prostor pro jejich braní, s lékaři na místě při předávkování - systém harm reduction - je určitě dobře, ale legalizace by ale mohla být hodně nebezpečná. Měli by k nim přístup všichni, i lidi, kteří by je jinak nikdy nezkusili, u kterých pak závislost může vést k velice vážným následkům. Moje odpověď tedy není ani ano, ani ne, ale nevím. Což je ostatně důležité se naučit říkat, místo nedostatečně informovaných odpovědí na všechno.

Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?

Ekonomika není zrovna můj obor. Nicméně si myslím, že určitě mají význam, primárně pro malé a začínající společnosti. Samozřejmě se musí hlídat a bránit jejich zneužívání, viz. Agrofert.

Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?

Information wants to be free. S tím, že autoři chtějí na svém díle vydělat, není nic špatného - specificky OSA, Intergram a absolutní většina podobných společností, společně se samotným systémem autorského zákona - se většinově využívají spíš pro šikanu a omezování projevu.
A ano - dokonce, protože poplatky mají jednotnou cenu, u některých flashek to může být okolo 50% ceny.

Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?

Je jich spousta, ale v kontextu zákona je často problém třeba v tom, že místo toho, aby jsme se soustředili na samotné sbírání dat jako zbytečných osobních informací a granulární analytiky chování, snažíme se je chránit a omezit jejich použití.

Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?

Taková hranice se už sama o sobě těžko definuje, ale debatu ještě víc komplikuje to, že od proponentů většího omezování projevu na sociálních sítích taky často slýcháme žádosti například o povinnou identifikaci uživatelů. Na to se sice otázka neptá, ale myslím, že to je důležité zmínit.
Každopádně, k samotné hranici - vyzývání k násilí, obzvlášť na základě rasy/pohlaví/atp,, obhajovat nebudu, to už je za hranicí a nemyslím si, že je důvod to měnit. Nicméně u hanobení rasy je položení hranice už složitější - soukromou 1-on-1 komunikaci bych vynechal úplně. U veřejných příspěvků to za hranicí často je, ale kde přesně ta hranice je, co je vyjádření názoru a co je hate speech, je podle mě pořád téma k časem se vyvíjející diskuzi.
Jeden zajímavý článek k tomuhle tématu: The societal struggle of regulating hate speech and disinformation in the online world.

Co si myslíš o imigraci?

Pokud nikomu neubližuje a dokáže se adaptovat na nové prostředí, ať si kdo chodí, kam chce. Všichni jsme lidi, maximálně tak jinak barevní. :)

Jaký je tvůj názor na referendum?

Je to úžasná funkce přímé demokracie, ale nevím, jestli je na ně česká společnost v tuhle chvíli připravená. Mediální gramotnost je mezi spoustou lidí relativně nízká, neumíme si dohledat zdroje, ověřovat zprávy, polarizujeme se a uzavíráme se do kruhů, které náš názor dál opakují a postupně radikalizují. Do budoucna bych možnost referend určitě podpořil, nicméně se do té doby musíme soustředit na to, aby jsme nejenom říkali lidem pravdu, ale taky je naučili, jak si tu pravdu můžou sami vyhledat a ověřit.

Co nejvíc pálí Českou republiku?

S válkou na Ukrajině se naše společnost značně fragmentovala na dvě polarizované skupiny a zažívá spoustu neklidu. Dobré řešení, které nezahrnuje masivní společenské změny a světový mír, sice nemám, ale věřím, že s dostatkem civilizované a oboustranné diskuze se můžeme vrátit do aspoň trochu lepšího stavu. Pokud takovou diskuzi dokážeme zahájit, což je v éře uzavřených sociálních bublin čím dál těžší.

Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?

Záludná otázka :shock: Tak... asi jo, no.

Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?

Pokud máte KET IT, tak můžu pomoct, ale asi bych se spíš zapojoval na celostátní úrovni - přece jenom jsem Sudeťák, středočeské problémy až tak neznám.

Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?

Ano - není to tak, že by jsem z lidmi z místního KSka a MSka nevycházel, ale minimálně pro zrychlení procesu tak o pár měsíců bych se připojil skrz vás. :) Jak jsem psal předtím, možná se rozhodnu tu zůstat, ale to je ještě ve hvězdách.

Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?

Ano, dlouhodobý, ten z roku 2021 a ten z roku 2022 - k tomu jsem taky dělal stránky. :) Jak jsem psal předtím, líbí se mi hlavně části o ochraně soukromí, transparentní politice a autorském zákonu. Výhrady asi nemám.

Jak se stqavíš k "Manželství pro všechny" a možosti adopce dětí stejnopohlavními páry?

A tady si opět půjčím strou odpověď - Láska je láska, úkolem státu není ji definovat, ale uznávat. Možnosti adopce objektivně nic nebrání.

Naposledy upravil(a) tomas.valenta dne 24 lis 2022, 23:24, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi tomas.valenta za příspěvek:
Martin.Martin
Uživatelský avatar
tomas.valenta
Technický odbor
Příspěvky: 51
Registrován: 21 dub 2021, 00:28
Dal poděkování: 79 poděkování
Dostal poděkování: 108 poděkování

Re: Tomáš Valenta

Příspěvek od tomas.valenta »

Martin.Martin píše: 24 lis 2022, 01:04

Btw tuto neděli (27.11.2022) budeme mít schůzi KF v pražkém PiCe (a přijde zrovna i Markéta se svým EU blogem), takže ideální možnost se potkat, kdyby jsi měl čas.

Jaj, ups, tak to taky rozdělím do dvou příspěvků :D Přišel bych rád, ale cestou tam a zpátky bych strávil celé odpoledne a to teď potřebuju na dokončení jednoho projektu, co potřebuje brzo uzavřít. Nemáte třeba online verzi, že bych se připojil aspoň tak?

Tito uživatelé poděkovali autorovi tomas.valenta za příspěvky (celkem 2):
Martin.Martin, Barbora.Knotova.Vaicova
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13421
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34735 poděkování
Dostal poděkování: 17610 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš Valenta

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Plesám jak čile probíhá výměna otroků mezi državami Sčk/Úsk. Zatímco já otročím už třetím rokem pro Ústecký, nyní přichází kompenzace do Středočeského a otročit tu bude Tom. Tím bude rovnováha vesmíru opět nastolena.
Takže vítej!

P.s. jinak s tím nemám nic společného, narazil jsem na to náhodou teď tady 😂

Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Martin.Martin

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 881
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4139 poděkování
Dostal poděkování: 1306 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš Valenta

Příspěvek od Martin.Martin »

@tomas.hozman zdar, hele budeme hybridne na "jitsi/sck". Jinak kazdy pondeli mame schuzi na tomtez od 20:00, kde je pak i grilovani.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvek:
tomas.valenta

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 881
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4139 poděkování
Dostal poděkování: 1306 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš Valenta

Příspěvek od Martin.Martin »

Tomáš se stavil na neformálním setkání 11.12.2022. (a už byla AO převedena jeho žádost na SčK)
Pls @Barbora.Knotova.Vaicova o koordinaci na grill.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvek:
tomas.valenta

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 357
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 408 poděkování
Dostal poděkování: 637 poděkování

Re: Tomáš Valenta [V PROCESU]

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

A Tomášem jsme domluvili gril na 9. 1.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvky (celkem 2):
tomas.valenta, Martin.Martin

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Martin.Martin
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 881
Registrován: 25 úno 2013, 11:08
Profese: stavební tech, ISP tech, audio inženýr
Bydliště: Nymburk
Dal poděkování: 4139 poděkování
Dostal poděkování: 1306 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomáš Valenta [V PROCESU]

Příspěvek od Martin.Martin »

Tomáš byl přijat zde: viewtopic.php?p=830418#p830418

Byť nás ještě čeká ouřední procesing od AO a další, tak si dovolím označit toto vlákno jako "PŘIJAT".

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Martin za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Kohout, tomas.valenta

“Once men turned their thinking over to machines in the hope that this would set them free. But that only permitted other men with machines to enslave them.” ― Frank Herbert, Dune
https://lide.pirati.cz/osoba/505/

Skrytě ovládám stranu pomocí postování kapybar na Zulipu v Podpalubí.

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“