Tým poradců ministra školství Vladimíra Balaše

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Skolstvi

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Školství. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Janek.Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3215
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3870 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tým poradců ministra školství Vladimíra Balaše

Příspěvek od Janek.Wagner »

Omlouvám se, nestihl jsem zářijovou schůzku RT a nestíhám ani sledovat průběžně fórum.

Od konce června jsem v kontaktu s Vladimírem Balašem, který byl v té době teprve nominován do funkce. Domluvili jsme se na spolupráci i mé roli poradce, tuto roli jsem konzultoval i s Ivanem Bartošem a Martinem Úlovcem. Vzhledem k mému přestěhování do Krásné Lípy a pokračujícímu angažmá na MPSV jsem bohužel neměl dostatek času, pan ministr byl navíc zahlcen úkoly vyplývajícími z předsednictví EU a řešením ukrajinské krize.

Šestnáctičlenný tým poradců byl oficiálně jmenován až koncem října viz https://www.pedagogicke.info/2022/10/ms ... alase.html. První schůzka ještě neúplného týmu proběhla již koncem srpna, ministr nás požádal o podněty k revizi RVP ZV.

Další schůzka týmu se uskuteční v pátek 11. listopadu, tématem bude opět revize RVP ZV a nově příprava Dlouhodobého záměru vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy 2023-2027. O průběhu podám zprávu.

Uživatelský avatar
Martin.Sterba
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 763
Registrován: 01 dub 2018, 15:20
Profese: manažer a stratég on-line komunikace
Bydliště: Praha 8 - Libeň
Dal poděkování: 1426 poděkování
Dostal poděkování: 1020 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tým poradců ministra školství Vladimíra Balaše

Příspěvek od Martin.Sterba »

Janku, a ty se tedy teď vracíš k činnosti u Pirátů? Já jen, že v kampani jsi několikrát ostře vystupoval proti Pirátům v Praze 8, a zároveň jsi kandidoval za zcela jiný subjekt.

Moc tedy nechápu, jestli jsi v roli poradců za Piráty nebo za koho tam jsi.

Mgr. Martin Štěrba | předseda MS & ZK Praha 8
+420 732 408 769 | www.fb.com/sterbamartin | www.twitter.com/sterbamartin
martin.sterba@pirati.cz

Janek.Wagner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 3215
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3870 poděkování
Dostal poděkování: 4291 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tým poradců ministra školství Vladimíra Balaše

Příspěvek od Janek.Wagner »

Martine:

  1. Nejsem členem Pirátů a ani nejsem registrovaný příznivec (pokud se nemýlím).

  2. Z této pozice si mohu dovolit i ostrou kritiku některých Pirátů, některých MS etc. Dělal jsem to ostatně po celou dobu mého členství i po něm.

  3. Jsem zakládající člen a sponzor jiné strany, která uspěla v jedné MČ a neuspěla v té tvé. Politicky jsme tedy soupeři.

  4. Komunikuji stále s řadou Pirátů na různých úrovních, proto jsem považoval vzhledem k mému předchozímu členství za slušné se s předsedou strany a s členem, pracujícím na MŠMT, o nabídce nového ministra školství poradit.

  5. Tvé nepochopení je evidentně jen a jen tvůj problém. Těžko mohu být v týmu poradců ministra za Piráty, jak bych mohl podobný mandát získat? Přečti si stejně jako David Bodeček znovu stanovy...

  6. V týmu poradců jsem sám za sebe, stejně jako všichni jeho ostatní členové. Je to neformální orgán a dělám tuto činnost pro bono.

  7. Zde na fóru se angažuji kvůli tomu, že se vzdělávání, jako jedno z prioritních oblastí, poněkud zanedbává a RT není příliš akční. O týmu poradců byla jen drobná zmínka v postu Martina Úlovce, proto jsem považoval za nutné ji upřesnit.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Janek.Wagner za příspěvek:
Lenka.Wagnerova
Odpovědět

Zpět na „Školství“