OT z CF 18/2022 - způsob hlasování

Vlákno pro námitky, které se týkají procedury a také pro samostatné řešení procedurálních otázek jednotlivých jednání.

Moderátor: Předsedající

Pravidla fóra
  • Námitku proti proceduře lze podat, pokud nastaly při jednání okolnosti, které by mohly rozhodnutí zpochybnit.
    Námitku je třeba podat bezprostředně, který dá procedurálně hlasovat o námitce. Všechny obdobné návrhy k danému jednání se uplatní najednou.
  • Pokud je usnesení přijato i přes námitku správnosti, může se ten, kdo má hlasovací právo, obrátit na rozhodčí komisi stížností, a požadovat, aby se tato okolnost uvedla do zápisu.
  • Nevykazuje-li usnesení neodstranitelnou vadnost způsobenou absolutním nedostatkem působnosti nebo pravomoci, považuje se za přijaté a může vstoupit v platnost (čl. 6(1) a 6(4) St), což nebrání rozhodčí komisi ve vyslovení neplatnosti, pokud zjistí odstranitelnou vadnost, která by měla vliv na výsledek hlasování.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Kornelia.Gottmannova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 420
Registrován: 20 lis 2017, 10:26
Profese: manažerka podpory prodeje
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 1604 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování

OT z CF 18/2022 - způsob hlasování

Příspěvek od Kornelia.Gottmannova »

Jsem PROTI. Důvody za mě dobře popsala @Bara.Soukupova Navrhuji, aby se hlasovali jen 2 možnosti PRO a PROTI, nebo PRO a bez přijetí usnesení, což reálně znamená proti. Pokud budou 3 možnosti, je to dle mého manipulativní a dává to daleko větší možnost tomu, aby to prošlo.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Kornelia.Gottmannova za příspěvky (celkem 3):
David.Bodecek, Tereza.Hubackova, Martin.Sterba
Uživatelský avatar
Jan.Hrubes
Kontrolní komise
Příspěvky: 542
Registrován: 08 říj 2016, 19:31
Profese: student, učitel, hudebník
Dal poděkování: 1448 poděkování
Dostal poděkování: 1342 poděkování

Re: CF 18/2022 - Mimořádný přezkum rozhodnutí MS Praha 1 ve věci schválení koaliční smlouvy

Příspěvek od Jan.Hrubes »

Kornelia.Gottmannova píše: 06 lis 2022, 22:03

Jsem PROTI. Důvody za mě dobře popsala @Bara.Soukupova Navrhuji, aby se hlasovali jen 2 možnosti PRO a PROTI, nebo PRO a bez přijetí usnesení, což reálně znamená proti. Pokud budou 3 možnosti, je to dle mého manipulativní a dává to daleko větší možnost tomu, aby to prošlo.

Ještě štěstí, že to, co se bude hlasovat, přesně definuje jednací řád.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Hrubes za příspěvky (celkem 5):
Kornelia.Gottmannova, Dalibor.Zahora, Jana.Raiterova, Tomas.Raiter, Ondrej.Kalis
Uživatelský avatar
Kornelia.Gottmannova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 420
Registrován: 20 lis 2017, 10:26
Profese: manažerka podpory prodeje
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 1604 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování

Re: CF 18/2022 - Mimořádný přezkum rozhodnutí MS Praha 1 ve věci schválení koaliční smlouvy

Příspěvek od Kornelia.Gottmannova »

Jan.Hrubes píše: 06 lis 2022, 22:10
Kornelia.Gottmannova píše: 06 lis 2022, 22:03

Jsem PROTI. Důvody za mě dobře popsala @Bara.Soukupova Navrhuji, aby se hlasovali jen 2 možnosti PRO a PROTI, nebo PRO a bez přijetí usnesení, což reálně znamená proti. Pokud budou 3 možnosti, je to dle mého manipulativní a dává to daleko větší možnost tomu, aby to prošlo.

Ještě štěstí, že to, co se bude hlasovat, přesně definuje jednací řád.

Díky za info. Vzhledem k tomu, že jednací řád znáš jistě lépe než já, uznávám, že to je něco, v čem se musím lépe zorientovat, můžeš prosím poslat odkaz, ať to můžu dostudovat? Klidně jinam, třeba do SZ, ať to tady neplevelíme. Díky moc.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Kornelia.Gottmannova za příspěvky (celkem 2):
David.Bodecek, Tomas.Raiter
Uživatelský avatar
Georgia.Hejdukova
Rozhodčí komise
Příspěvky: 1211
Registrován: 25 čer 2017, 17:02
Profese: studentka práv, rešeršistka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 735 poděkování
Dostal poděkování: 2475 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CF 18/2022 - Mimořádný přezkum rozhodnutí MS Praha 1 ve věci schválení koaliční smlouvy

Příspěvek od Georgia.Hejdukova »

Kornelia.Gottmannova píše: 06 lis 2022, 22:03

Jsem PROTI. Důvody za mě dobře popsala @Bara.Soukupova Navrhuji, aby se hlasovali jen 2 možnosti PRO a PROTI, nebo PRO a bez přijetí usnesení, což reálně znamená proti. Pokud budou 3 možnosti, je to dle mého manipulativní a dává to daleko větší možnost tomu, aby to prošlo.

Nevím, zda je tento návrh myšlen vážně a tak radši odkážu na §29 Jdř. A následně se zcela vážně zeptám, zda je toto návrh postupu v souladu s §10 ?

Tito uživatelé poděkovali autorovi Georgia.Hejdukova za příspěvek:
Dalibor.Zahora

“It does not do to dwell on dreams and forget to live”
― prof. Albus Percival Wulfric Brian Dumbledore, O.M
+420 775 864 103 / georgia.hejdukova@pirati.cz
LinkedIn / Facebook / Twitter / Instagram / Web

Uživatelský avatar
Kornelia.Gottmannova
Místní předsednictvo
Příspěvky: 420
Registrován: 20 lis 2017, 10:26
Profese: manažerka podpory prodeje
Bydliště: Praha 9
Dal poděkování: 1604 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování

Re: CF 18/2022 - Mimořádný přezkum rozhodnutí MS Praha 1 ve věci schválení koaliční smlouvy

Příspěvek od Kornelia.Gottmannova »

Georgia.Hejdukova píše: 06 lis 2022, 22:34
Kornelia.Gottmannova píše: 06 lis 2022, 22:03

Jsem PROTI. Důvody za mě dobře popsala @Bara.Soukupova Navrhuji, aby se hlasovali jen 2 možnosti PRO a PROTI, nebo PRO a bez přijetí usnesení, což reálně znamená proti. Pokud budou 3 možnosti, je to dle mého manipulativní a dává to daleko větší možnost tomu, aby to prošlo.

Nevím, zda je tento návrh myšlen vážně a tak radši odkážu na §29 Jdř. A následně se zcela vážně zeptám, zda je toto návrh postupu v souladu s §10 ?

Koukám na ten jednací řád, už jsem to našla (§ 29 Rozhodující hlasování) , ale moc se v tom neorientuji. Můžu se zeptat, jak se teda bude hlasovat? Kolik tam bude možností? Omlouvám se, hlasování jsem nikdy nemoderovala a v různých hlasováních je to různě. Pokud to bude srozumitelně vysvětleno, a ten můj návrh není dle platného jednacího řádu (právě jsem se dověděla, že se chystá novelizace), stáhnu ho. V poslední době jsem se setkala s tím, že právě počet různých možností, kterým všichni hlasující zcela nerozuměli, ovlivnil výsledek hlasování. Tomu bych chtěla zabránit.

Naposledy upravil(a) Kornelia.Gottmannova dne 06 lis 2022, 23:02, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Kornelia.Gottmannova za příspěvky (celkem 3):
Jana.Raiterova, David.Bodecek, Tereza.Hubackova
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26227
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30172 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: OT z CF 18/2022 - způsob hlasování

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Tak, kromě § 29, doporučuji ještě § 30, který zejména říká, že se podle §§ 27 až 29 postupuje toliko přiměřeně.

Z § 29 nemá smysl zařadit možnost "odkázání rozhodnutí tepublikovému výboru" , protože republikový výbor nemá možnost věc rozhodnout (nemá pravomoc mimořádného přezkumu ani úkolování místního fóra)
a také nemá smysl zařadit možnost "odročení na řádné jednání", protože při projednání na řádném jednání není možné dodržet lhůtu 14 dní pro přezkum dle stanov.

Takže by měli zůstat dvě možnosti a každý bude ít možnost hlasovat pro 0-2 z nich.

(Leda by někdo přišel ještě s nějakým relevantním proceduráním návhem, ten by teoreticky bylo možná zařadit i když zařazení byť procedurálního návrhu je proti dikci § 29, nicméně ten se má použít toliko přiměřeně.)

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Zamčeno

Zpět na „Procedurální námitky a jednání“