Mf Ol-Olk 9/2022 Schůze MS Olomouc 26. 10. 2022

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů místního sdružení.

Moderátoři: PKS Olomoucký kraj, Administrativní tým - OlK, Krajsti predsedajici, PMS Olomouc

Pravidla fóra
  • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
    • Na tomto fóru se vyhlašují závazná hlasování místního fóra. Hlasovat mohou pouze členové místního sdružení.
    • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
    • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
  • Do tohoto fóra vidí a přispívají členové místního sdružení a jeho registrovaní příznivci (Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra).
  • Moderátorem tohoto fóra je místní předsednictvo.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Vaclav.Ranc
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 102
Registrován: 26 led 2021, 15:05
Profese: Analytický chemik
Bydliště: Bohuňovice
Dal poděkování: 195 poděkování
Dostal poděkování: 95 poděkování

Mf Ol-Olk 9/2022 Schůze MS Olomouc 26. 10. 2022

Příspěvek od Vaclav.Ranc »

Ahoj všem,
po vzájemné dohodě se členy PMS vyhlašuji schůzi olomouckých Pirátů, příznivců i veřejnosti na středu 26. 10. 2022 od 18:00 v Picolu.
Určitě bude možné se přidat i online na již známé adrese https://jitsi.pirati.cz/msolomouc.

Návrh programu:

  • Schválení programu

  • Kontrola úkolů z minula

  • Představení zájemců o členství (budou-li nějací)

  • Diskuse s nominanty do předsednictva MS Olomouc

  • Reporty, zasedání zastupitelstva města Olomouce

  • Různé

Prosím všechny o případné další návrhy bodů do programu a @Michal.Langer o zveřejnění pozvánky na FB.

Těšíme se na vás.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Ranc za příspěvek:
Zdenek.Zak
Uživatelský avatar
Michal.Langer
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 267
Registrován: 04 říj 2018, 13:46
Profese: student politického marketingu (FF UPOL)
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 237 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mf Ol-Olk 9/2022 Schůze MS Olomouc 26. 10. 2022

Příspěvek od Michal.Langer »

Zápis ze schůze:

Schůze MS Olomouc 26.10.2022 v Picolu a online na jitsi.pirati.cz/msolomouc

Vyhlášena zde: viewtopic.php?p=822459#p822459

Přítomní: Václav Ranc, Vlastimil Bednařík, Zdeněk Žák, Michael Rejman, Antonín Štěpán, Viktor Tichák,

Hosté: Jiří Rameš, Daniel Leeči, Michal Langer, Jana Skopalíková

Předsedající: Václav Ranc
Zapisovatel: Michal Langer
Začátek: 18:06

Program:

  1. Schválení programu

  2. Kontrola úkolů z minula

  3. Představení zájemců o členství (budou-li nějací)

  4. Diskuse s nominanty do předsednictva MS Olomouc

  5. Reporty, zasedání zastupitelstva města Olomouce

  6. Různé

1.
Program konsensuálně schválen.

2.

-

3.
JR: Je mi 33 let, jsem sociální pracovník doléčovacího centra pro závislé. Přišel jsem z toho důvodu, že se zajímám o sociální služby a chci něco změnit... Pirátskou stranu sleduji docela dlouho a líbí se mi přístup Pirátů k sociální politice... Mám představu, že bych mohl pro ty sociální služby udělat i něco navíc.
DL: Narodil jsem se v USA, teď žiju v Olomouci, rozjíždím teď projekt s virtuální realitou, takže jsem tady přišel se o to podělit. Jde o projekt iOlomouc, což je Olomouc v Minecraftu, chci využít známost Minecraftu, abych zjednodušil různou tématiku pro mladé lidi.
ZŽ: Jak by podle tebe měla fungovat ta propojenost toho tvého projektu s politikou?
DL: Chtěl bych tím zjednodušit určitou komunikaci lidí s úřady.
ZŽ: Zajímá tě i ta komunální politika?
DL: Určitě ano, ale zatím se tady rozkoukávám. Zajímám se taky o ekologii nebo destigmatizaci užívání psychedelik.

4.
Diskuze s nominanty na předsedy:

VR: Po volbách do místního zastupitelstva je u nás tradice, že rezignuje předsednictvo, proto jsou teď nominováni členové do nového předsednictva. Proto tady máme dneska tento bod...
JS: Většina z vás už nominaci přijala. Chybí mi to tady ještě od Radky Hájkové a Zuzany Kopkové. (Úkol: Zdeněk jim napíše nebo zavolá). Potřebuju to vědět do začátku voleb a byla bych ráda, aby všichni kandidáti přidali svou kandidátskou řeč.

VR: Pokud se nepletu, tak na pozici předsedy jsme tam skončili dva. Nějakou řeč už jsme tam oba dali.

ZŽ: Úplně mě na vás asi ty otázky nenapadají. Souhlasím s tím, že klíčem k fungování jsou mladí lidé. Jak je chceš sehnat?
MR: Myslím si, že je určitě třeba ty nové lidi sehnat, ale neznamená to, že bych vás chtěl nějak odstavit... Asi bych to zkusil přes Facebook a Instagram. Zkusil bych udělat nějaký ten t-test, abychom věděli, jestli se ta reklama vyplatí. Dál by bylo fajn, kdybych se zaměřil na ty lidi z těch škol, jelikož mezi nimi mám hodně kontaktů.
ZŽ: To mi stačí, díky.
MR: Ještě jsem tam psal, že by bylo fajn začít pořádat v Picolu akce. Bylo by dobré ty lidi nějak vzdělávat i k demokracii.

VR: Dá se určitě ptát i na Fóru, takže pokud vás něco napadne, tak se tam ptejte...

ZŽ: Proč jsi neporazil Zuzanu Majerovou? :D
VR: Myslím si, že jsme měli začít dřív a taky je to určitě podle mě částečně vinou té současné situace. Dále tam hrála určitou roli nějaká známost.
MR: Podle mě dopadla tak špatně i kvůli velké kampani proti ní...

Diskuze s nominanty na místopředsedy:
ZŽ: Děkuji za ty nominace, rozhodl jsem se na předsedu nekandidovat a pokusit se obhájit místopředsednictví. Jeden z důvodů je to, že jsem se teď stal zastupitelem. Taky jsem byl doteď i krajským místopředsedou, čemuž jsem věnoval stovky hodin, takže jsem se teď rozhodl kandidovat pouze na místopředsedu MS. Byl bych rád, kdyby se mi podařilo uspořádat nějaký ten teambuilding třeba vodu...
MR: Já pojedu se Zdeňkem na vodu rád.

VB: Bylo by dobré propagovat akce v Picolu i jinde, než v online prostoru...

Úkol: Dát jako separátní bod na krajskou schůzi Picolo...

5.
ZŽ: 21.10. byla svolána ustavující schůze zastupitelstva. Před tím jsme schválili koaliční dohodu. Bylo to zatím jen formální. 9.12. bude další zastupitelstvo, kde se bude schvalovat rozpočet na příští rok.

AŠ: Pohnuly se nějak dozorčí rady atd?
ZŽ: To řeší Viktor s Davidem.
VT: Má to teď na starost David. Budou tam dva typy výběrek, jeden do představenstva a pak do dozorčích rad, tam si je budeme nominovat do výběrek sami.

6.
AŠ: Byli jsme osloveni FNOL, jestli bychom jim nepomohli se sbírkou oblečení. Pokud někdo něco má, tak se domluvme a dejte to sem. Plus by bylo dobré udělat tomu propagaci na internetu.

VT: Budu mít od půlky listopadu nějaké veřejné hodiny na radnici, takže pokud bude někdo něco potřebovat, tak se můžete přidat.

ZŽ: Uděláme potom i nějaké pravidelné hodiny zastupitelů v Picolu.

VR: Navrhuju, že bychom se mohli zase sejít někdy brzy u piva...

Schůze ukončena v 19:30.

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Olomouc“