Argumentační architektura k žádosti UA o vstup do NATO

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.


Pravidla fóra

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.

Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. V anketách zde může hlasovat úplně každý, kdo má účet včetně robotů a nepříznivců strany.
Dodržujte prosím jeho pravidla a pravidla slušného chování.
Pro lepší diskuzi doporučujeme si založit účet.

mooph
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 153
Registrován: 13 led 2022, 08:29
Profese: programátor
Bydliště: Petrůvky
Dostal poděkování: 18 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Argumentační architektura k žádosti UA o vstup do NATO

Příspěvek od mooph »

Když se pracuje s takovými celky jako je NATO, obvykle se bere v úvahu, jakou optikou se dívají nebo mohou dívat na rozšíření, či zmenšení NATO jeho obyvatelé. Existuje velmi bohatá škála argumentů jak pro tak proti vstupu, ale některé dominují, na některých se prostě shodnou všichni. Začneme o tom, na čem se shodnou všichni:
1) Agrese nebyla zahájena Ukrajinskou stranou. Je nade vší pochybnost, že útočnou válku zahájilo Rusko, kde synonymem k "Rusko" je "Putin".
2) Válku ani jedna strana v době psaní tohoto článku nevyhrála.
3) Všechny členské státy NATO jsou nějakým způsobem, více či méně na straně Ukrajiny.

Tato stručná sada argumentů znamená, že je rozhodující bilaterální vztah jednotlivých států. Tak si projdeme některé z nich:
1) Polsko poskytlo zázemí obrovskému množství uprchlíků z UA. Další státy jsou na tom podobně, alespoň co se týče těch geograficky blízkých z nich.
2) USA, Polsko, Německo, ČR, ... poskytly UA zbraně. Jsem přesvědčený, že mnoho zbraňových systémů potřebuje školitele nebo rovnou obsluhu ze zemí původu v utajení.
3) Mnoho států poskytlo humanitární pomoc, ať už ve formě kamionů, nebo vlaků.
4) Mnoho států poskytlo finanční pomoc, ať už účelově na zbrojení na UA, nebo na chod státu.
5) Velmi mnoho států agresi Ruska odsoudilo.

Na závěr se je tedy potřeba jednoduše zeptat "Je válka UA x RU válkou NATO?", "Má být válka UA x RU válkou NATO?". Za mě rozhodně MÁ BÝT a do značné míry je! Chci věřit, že po masakrech RU na UA obyvatelstvu to musí takto chápat minimálně většina obyvatel NATO, ne-li "skoro všichni". Jaderná doktrína žádného státu nemůže vyvolat strach svobodomyslných, demokratických a příčetných lidí.

Díky

Č

mooph
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 153
Registrován: 13 led 2022, 08:29
Profese: programátor
Bydliště: Petrůvky
Dostal poděkování: 18 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Argumentační architektura k žádosti UA o vstup do NATO

Příspěvek od mooph »

Já už to chápu, je to zcela logické: Putin si nezničil most, aby se za to mohl Ukrajincům pomstít. Dyť je to jasný jak facka!

mooph
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 153
Registrován: 13 led 2022, 08:29
Profese: programátor
Bydliště: Petrůvky
Dostal poděkování: 18 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Argumentační architektura k žádosti UA o vstup do NATO

Příspěvek od mooph »

Dostal jsem se do bodu, kdy si musím přes 15 intelektuálních filtrů přefiltrovat každou informaci, která se ke mě dostane. "Sabotážní majstrštyk, to zničení mostu". Ježiši Kriste! "Putin nepoužije na XX % jaderné zbraně". Probůh. "Je to odveta!". No doprdele. "Když už, použil by taktickou, ne špinavou atomovku". Doháje.

1) Ruský režim není jak číst, kromě jediného faktoru, a sice že Rusku vládne síla. Není to palácově převrátitelný režim. Jednou je šéf jeden, tak smečka následuje šéfa. Rusko kopíruje model smečky, kterej je jedinej životaschopnej na Sibiři.
2) Ta "sabotáž" je buď záměr (že se nepovedla), nebo fiasko. Když zaútočím na protivníkův most, typicky ho chci sundat. Základoškolsky vzdělanej internetově pologramotnej jedinec si v simulátoru poskládá čárky a zjistí, že když neodpálí pilíře, tak ten most bude držet. Fiasko, spíš než oslavy hodná věc. To je důvod, proč si myslím, že si most "nezničil" (ale zaútočil na něj) Putin. Kdyby to udělal kdokoliv jiný s mozkem, tak toho mostu půl kilometru potopí.
3) Diskuzní kroužek US - RU. No jestli k němu dojde, tak jsme jako Evropa zcela selhali, protože nemáme nikoho, kdo by měl tu sílu srozumitelně vysvětlit nepřekročitelné mantinely na samotné Ukrajině Putinovi. Jestli válku v Evropě budou diskutovat Biden s Putinem, tak by mě teda fakt zajímalo, proč dva populačně slabší celky domlouvají hranice jednoho populačně silnějšího.
4) Díky Německu za zbraně a systémy. Německo se za poslední půl století rozhodně nemusí stydět, dělalo vždy humánní politiku založenou na realitě, kterou jim určilo okolí. Je na čase přiznat Německu vojenskou moc, normálně se o ní bavit, respektovat ji a ideálně ji používat.
5) Je na místě zeptat se, která armáda na tom je jak a proč. Aktuálně suverénně nejsilnější armádou na světě je Ukrajinská armáda, nemusím doufám vysvětlovat proč. Já tu armádu chci v NATO!

Č

mooph
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 153
Registrován: 13 led 2022, 08:29
Profese: programátor
Bydliště: Petrůvky
Dostal poděkování: 18 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Argumentační architektura k žádosti UA o vstup do NATO

Příspěvek od mooph »

A zakončím to tím, že řeknu, že bych rád, aby se dostaly na UA zavčas motorové pily a sekýrky. Kdybych chtěl kamion peter (kamínek) s rourama, bylo by to asi už moc, ale třeba nad těmi jejich problémy uvažuje někdo podobně jako já...

Č

Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“