Roman Hájek [PŘIJAT]

V tomto fóru se představují příznivci Pirátů, kteří se chtějí stát členy.

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Personální odbor - celý

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Uživatelský avatar
Roman.Hajek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 6
Registrován: 17 říj 2020, 22:58
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování

Roman Hájek [PŘIJAT]

Příspěvek od Roman.Hajek »

Ahoj,

konečně plním slib @Michal.Hazlinsky a posouvám rozhodnutí stát se členem do fáze realizace.

Aktuálně za sebou mám jako RegP zkušenost lídra PirSTAN kandidátky na Kladně; naše koalice Opravíme Kladno to vzhledem k okolnostem dotáhla podle mě na hodně slušných 13,7 % a 5 zastupitelů (3 Piráti, 2 STAN). Taky proto jsem na tenhle krok neměl kapacitu dřív.

Jinak jsem ročník 1988, vystudovaný novinář (to jsem dělal pořádně 2 roky) a mediální teoretik (to jsem dělal pořádně 4 roky) na FSV UK, pracovně marketér / copywriter / brand manažer / koordinátor projektů (to dělám bratru skoro deset let).

Na Kladně se dlouhodobě pohybuju hlavně v oblasti nezávislé kultury. Vedu neziskové regionální nakladatelství Halda, které už to dopracovalo na docela slušné "nadlokální" renomé, organizuju společenské a kulturní akce, pomáhal jsem s oživením kina Sokol, založil (už dávno) web kladnominule.cz atd. Kromě toho jsem se podílel jako kurátor na vzniku Muzea věžáků Kladno. A aby toho nebylo málo, koordinuju síť Science Café Czech Republic.

S kladenskými Piráty jsem v intenzivním kontaktu někdy od podzimu 2020, kdy se začala rodit současná koalice. Vedle kultury se celkem intenzivně zajímám o téma participativního plánování rozvoje a životní prostředí.

Díky.


A jestli je ta baterie otázek pořád stejná, vezmu to při jednom:

Proč my a ne někdo jiný? Popiš strany, nad kterými bys uvažoval/a, a proč jsi je zavrhl/a.
Hodnotově dané: jsem liberál, nikdo jiný (relevantní) liberální hodnoty nenese. Asi bych uvažoval o Zelených... Jenže zatímco pirátská politika stojí na principu "nudge" (šťouchnutí), zelená na principu regulace, to mi není vlastní.

Máš nějakou politickou nebo aktivistickou minulost? Kandidoval(a)s ve veřejných volbách?
Komunální volby 2022. Činnost v naší neziskovce někdo kdysi popsal jako "kulturní aktivismus", ale za mě to aktivistickou definici nenaplňuje. Zapojil jsem se ale jako pěšák a pomocná síla do některých iniciativ – třeba protestu proti výstavbě obchodního centra Central Kladno.

Myslíš, že existuje něco z tvé minulosti či současnosti nebo z tvého okolí, co by mohlo po tvém případném přijetí poškodit dobré jméno Pirátské strany? Např. spolupráce s represivními složkami (agent nebo spolupracovník, v minulosti např. u STB), nebo je proti tobě vedeno trestní řízení a nebo to očekáváš?
Ne. Kolegové v MS Kladno mají k dispozici můj poměrně zevrubný životopis, včetně sekce "s černým kloboukem na hlavě".

Jaký máš názor na legalizaci drog? Legalizoval/a bys konopí? LSD? Heroin?
Konopí ano. Na ostatní nemám názor, protože nemám informace.

Co si myslíš o státních dotacích? V zemědělství? V průmyslu? V ohledu na rozvoj podnikání?
Dotace je příležitost snížit práh pro nastartování či realizaci nějaké obecně prospěšné věci/aktivity. Háček je v tom, jak nastavit parametry, aby šlo skutečně o podporu věcí/aktivit, které by bez dotace (pravděpodobně) nevznikly.

Co si myslíš o OSA, Intergramu a autorském zákonu? Víš jaké sdílení dat je legální a nelegální a že se platí poplatky z prázdných médií?
V nakladatelské praxi to poměrně řeším. Během svého života má podle mě mít autor nárok na to, aby z užití svého díla mohl čerpat finanční výhody. Nejsem ale příznivcem toho, aby stejné výhody čerpali dědicové ještě 70 let po jeho smrti. A kéž by šlo nějak zrušit / zeštíhlit autorské svazy. Co je ne/legální sdílet vím, poplatek znám, ale fyzické médium už jsem pár let nekupoval.

Kde vidíš největší díru/nebezpečí v ochraně soukromí a svých osobních údajů?
Ve vlastní naivitě/lenosti.

Kde si myslíš, že je hranice mezi svobodou projevu a rozumným omezením kvůli hanobení rasy a vyzývání k násilí?
Zrovna hanobení rasy a vyzývání k násilí by měly být posuzovány poměrně přísně. Verbální akt může velmi snadno přerůst ve fyzický.

Co si myslíš o imigraci?
Byla, je a bude. Náš úkol je lidem vysvětlit, že to je prostě stav světa.

Jaký je tvůj názor na referendum?
Že to je nástroj, který je nutné používat střídmě a rozumně.

Co nejvíc pálí Českou republiku?
Rozevírání nůžek mezi společenskými vrstvami a radikalizace poměrně významné části populace.

Máš v úmyslu se u Pirátů zapojit do dění v kraji, sledovat fórum a účastnit se hlasování?
Primární je pro mě zastupitelská práce a práce na Kladně. V nezbytné míře samozřejmě ano.

Je nějaký krajský expertní tým, do kterého by ses mohl(a) a chtěl(a) zapojit?
Kultura. Životní prostředí.

Už jsi v kontaktu s nějakými piráty, třeba ve svém okolí?
Ano.

Četl/a jsi náš program? Který? Co tě v něm zaujalo, co se ti líbí a k čemu máš výhrady?
Do voleb do PSP a teď společný pro komunál. Like: komunitní energetika, program pro bydlení. Výhrady: participativní rozpočet, z osobních zkušeností ho nevnímám jako funkční nástroj pro větší zapojení veřejnosti.

Uživatelský avatar
Michal.Hazlinsky
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 734
Registrován: 20 říj 2013, 00:45
Profese: Network architect
Bydliště: Kladno
Dal poděkování: 701 poděkování
Dostal poděkování: 1059 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Roman Hájek

Příspěvek od Michal.Hazlinsky »

Ahoj,

za PMS Kladno asi nemusím ani doplňovat, že Romanovo členství má plnou podporu :) Za PKS beru na vědomí a prosím @Barbora.Knotova.Vaicova o naplánování grilování na nejbližší volný termín :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Hazlinsky za příspěvky (celkem 2):
Roman.Hajek, Martin.Martin

profil, místopředseda SčK, člen MS Kladno, network and solution architect @ CESNET, pište mi na Zulip (na FB reaguji s nízkou prioritou dle možností)

"It is impossible to sharpen a pencil with a blunt axe. It is equally vain to try to do it with ten blunt axes instead."
—Edsger Dijkstra

Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 368
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 422 poděkování
Dostal poděkování: 659 poděkování

Re: Roman Hájek

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Ahoj Romane, připojil by si se k nám na online schůzi 10. 10. od 20h na odkazu jitsi.pirati.cz/sck?

Děkuji.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvky (celkem 3):
Michal.Hazlinsky, Matous.Adamu, Martin.Martin

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Uživatelský avatar
Roman.Hajek
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 6
Registrován: 17 říj 2020, 22:58
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 23 poděkování

Re: Roman Hájek

Příspěvek od Roman.Hajek »

@Barbora.Knotova.Vaicova Ano, píšu si.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Hajek za příspěvky (celkem 2):
Barbora.Knotova.Vaicova, Martin.Martin
Uživatelský avatar
Barbora.Knotova.Vaicova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 368
Registrován: 30 lis 2020, 18:39
Profese: Koordinátorka dobrovolníků
Bydliště: Rakovník
Dal poděkování: 422 poděkování
Dostal poděkování: 659 poděkování

Re: Roman Hájek [V PROCESU]

Příspěvek od Barbora.Knotova.Vaicova »

Ahoj @Martin.Martin, prosím o označení vlákna za přijat. Děkuji.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Knotova.Vaicova za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Kohout, Martin.Martin

Barbora Knotová Vaicová

Koordinátorka dobrovolníků pro Středočeský kraj

Nic není neuskutečnitelné. Pokud to není vyloženě nemožné. – Sir Nicholas Winton

Odpovědět

Zpět na „Zájemci o členství Středočeský kraj“