Zápisy ze schůzí PMS

Moderátoři: KoKS Jihomoravský kraj, PKS Jihomoravský kraj, PMS Slovácko

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Představení vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište svoje jméno a příjmení.
  3. V textu se nám prosím stručně představte a napište nám, co vás vede k zájmu o členství v Pirátech. Budeme rádi, když nám zároveň řeknete, jak byste se chtěli do činnosti strany zapojit a jaké máte zájmy, schopnosti a dovednosti.
Místní předsednictvo vás bude informovat o nejbližší schůzi v tomto tématu nebo jiným vhodným způsobem.
Členství vznikne, jakmile na schůzi podáte písemnou přihlášku, budete přijati předsednictvem a zaplatíte členský příspěvek na transparentní bankovní účet (podrobnosti).
Odpovědět
Martina.Hanackova
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 270
Registrován: 09 led 2021, 11:01
Bydliště: Břeclav (Ladná)
Dal poděkování: 376 poděkování
Dostal poděkování: 266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zápisy ze schůzí PMS

Příspěvek od Martina.Hanackova »

Toto vlákno slouží ke vkládání zápisů z jednání PMS Slovácko.
Prosím nediskutujte zde.

Martina Hanáčková
OFFTOPICPKS JmK, PMS Slovácko, superschopnosti: cestování v čase, čtení myšlenek, nepotřeba spánku
martina.hanackova@pirati.cz, +420 721 487 997

Martina.Hanackova
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 270
Registrován: 09 led 2021, 11:01
Bydliště: Břeclav (Ladná)
Dal poděkování: 376 poděkování
Dostal poděkování: 266 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy ze schůzí PMS

Příspěvek od Martina.Hanackova »

Schůze PMS Slovácko - 26. 7. 2022

Přítomni za PMS: Petr Vlasák, Josef Bárta, Zbyněk Němeček, Martina Hanáčková, Michal Švagerka (online)
Přítomni hosté: Lukáš Doležal, Magda Lengálová, Dušan Hanuš, Tomáš Ondrejka, Jan Marek, Vojtěch Doležal
Ověřovatel: Petr Vlasák

Zahájení: 18:10

Program:

  1. schválení programu, zvolení ověřovatele

  2. schůze PMS (Martina, 5 minut)

  3. (výjezdní) schůze KS (Martina, 5 minut)

  4. Info z PKS (Martina, 5 minut)

  5. Zájemci o členství

  6. Komunální volby 2022 (PV, 20 minut)

  7. Senátní volby na Hodonínsku (PV, 10 minut)

  8. Fungování SloPiCe II. a akce do konce roku (PV, 20 minut)

  9. Různé, diskuze

  10. program schválen

  11. MH: Abychom najeli na nějakou pravidelnost schůzí, pojďme probrat, co budeme řešit a držme se toho
    MH: Měly by to být věci mimo schůze MF, záležitosti PMS - rozpočty atd, neduplikovat to

stanovena pravidelnost 1x za měsíc ke konci měsíce, musí to být vyvěšeno na fóru týden předem spolu se vznikajícím programem (noty jsou na fóru v úvodním příspěvku), zodpovědný - PV, náhradník MH
další schůze PMS - 5. 9. 2022 v 17:00 ve SloPiCi

  1. MH: další krajská bude výjezdní u nás? jou tam termíny: 11. 8., 15. 9.?
    ZN: chceme to před volbama
    MH: napíšu si 11. 8., dohodnu na PKS, potvrdím, start 18:00
    obratem potvrzeno

  2. řešilo se: financování kampaně do senátu - Filip i Ivo za PKS dostali co žádali, Iva teď musí schválit krajské fórum
    kandidátky komunál
    komunikace KS - hejtíčky na Signalu
    fungování KMT - Aleš + podpora Vráti Filípka a Martiny Ježkové z MO
    Merch - od úterka možno vyzvednout část merchu co jsme objednávali v tabulce, zbytek začátkem srpna
    Matěj Kubíček - potřeby po centrále, spokojenost s fungováním vnitrostranických procesů z pohledu PKS
    Zsedání CF v Brně - 2024

JB: dotaz, kdy bude k dispozici kompletní merch k odvozu
MH: dat vědět, až tam bude všecko, Magda se domluví s Markét a s Dušanem to dovezou
MŠ: chybí informace, kdo co řeší a kdo má co na starosti, OVK

MH úkol: zjistit z AO jestli se dá z pirátské OVK vytáhnout, kdo byl už registrován v kterých obcích
Zájemci o členství

  1. Vojtěch Doležal: jsem vojta, studuju pedagogiku, jsem členem MaN, zajímám se o hudbu a filozofii
    MH: chceš k Pirátům a proč?
    VD: mám k nim nejblíž, jsem liberál
    DH: v MaNu máš blíž k Pirátům nebo STANu?
    VD: k Pirátům
    PV: Vojta se bavil se mnou a s Alešem Slezákem, mohl by doplnit kandidátku MaNu, ale je nás moc
    JB: schůze místního sdružení ti možná řekne víc, toto je schůze PMS
    dotazování odloženo na schůzi MF

MH: jednotné podmínky pro přijímání členů, aby nekdy nedocházelo k neprijimani názorově nepohodlných
ZN: nepřijímat členy kteří jsou proti aktuální spolupráci s MaN, smerovani strany

debata o jednotném postupu pro přijímání nových členů, předcházení problémům

Usnesení: PMS Slovácko přijímá dohodu o hlasování o zájemcích o členství: dopředu bude blížící se hlasování o zájemci probráno na schůzi PMS, kdy se každý z členů vyjádří, zdali má dostatek informací o zájemci a může informovaně hlasovat o jeho ne/přijetí.
PRO: všichni
PROTI: nikdo
ZDRŽEL SE: nikdo
LD: V Brně to funguje tak, že hlasování se zahájí, až když se dohodnou, že zájemce přijmou, nezdá se mi to dobrý.

  1. PV: seznam, kde se kandiduje, prohnat to přes sítě, že bychom to vyhodili ven
    JB: na fb Slovácko oznámit, kde kandidujem
    JB: kdyby v chobotnici šlo vyexportovat emailové adresy

MH: Jožka Polášek oznámit kandidaturu za cizí politický subjekt v redmine
JB: plackovačka?
MH: se ztratila, bude nová, bude možnost si ji půjčit

  1. Senátní volby Hodonínsko
    PV: skepse členů k investování peněz do kampaně, probíhá diskuze Antonino a Ivo Vašíček na fóru
    PV: Michal Švagerka navrhoval, abychom se usnesli o podpoře Iva Vašíčka
    MŠ: já jsem za sebe vyjádřil podporu na fóru, za mě Ivoš všechno splnil, je to na jeho zodpovědnosti, jak to povede
    MH: k čemu bude naše usnesení o podpoře sloužit?
    ZN: jde o formální vyjádření podpory, zatlačil bych na Iva, aby tu kampaň víc rozjel
    PV: Ivo se nás ptal, jestli má naši podporu
    Navržené usnesení: PMS Slovácko vyjadřuje podporu kandidatuře Ivo Vašíčka do Senátu v obvodu Hodonínsko a podporuje rozpočtové změny PKS JMK v souvislosti s jeho kandidaturou.
    PRO: všichni
    PROTI: nikdo
    ZDRŽEL SE: nikdo
    Michal bude informovat KF.

  2. PV: natahovalo se to, měli jsme několik možností, nic levnějšího neexistuje, záloha nebyla poslána do termínu, majitelka odstoupila od smlouvy, obvolával jsem to
    PV: domluvili jsme se, že se poskládají krajští zastupitelé (já, Ivo)
    debata o polepech
    PV: akce: otvíračka - před kampaní termín září; Rajčatové slavnosti 13. 8. - otevřeme prostor lidem
    diskuze o tom, co tu můžeme dělat
    uvidíme co covid, přednášky

  3. různé
    kopie klíčů, projektor ve SloPiCe

konec: 19:50
Zápis: Martina Hanáčková

Martina Hanáčková
OFFTOPICPKS JmK, PMS Slovácko, superschopnosti: cestování v čase, čtení myšlenek, nepotřeba spánku
martina.hanackova@pirati.cz, +420 721 487 997

Uživatelský avatar
Michal.Svagerka
Krajské předsednictvo
Příspěvky: 348
Registrován: 31 říj 2018, 15:45
Profese: místostarosta města Dubňany
Bydliště: Dubňany
Dal poděkování: 827 poděkování
Dostal poděkování: 462 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zápisy ze schůzí PMS

Příspěvek od Michal.Svagerka »

Zde zápis z jednání PMS dne 11. 4. 2024 https://codimd.pirati.cz/9a_nb5BpTamifNtM9q74Nw

  1. místopředseda MS Slovácko a KS JMK
    e-mail: michal.svagerka@seznam.cz
    místostarosta města Dubňany, člen KET JMK Finance, hospodářství, majetek a investice a RT Finance
Odpovědět

Zpět na „Místní předsednictvo Slovácko“