Pavel Maňásek neustále porušuje předpisy

Moderátoři: PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Kdokoliv do něj může psát nebo hlasovat v anketách.

  • Registrovaní uživatelé (včetně členů a RegP) si mohou fórum zneviditelnit, viz návod.

Odpovědět
Martina.Urbankova
Příspěvky: 440
Registrován: 13 říj 2017, 13:02
Profese: asistentka
Dal poděkování: 595 poděkování
Dostal poděkování: 528 poděkování

Re: Pavel Maňásek neustále porušuje předpisy

Příspěvek od Martina.Urbankova »

Petr.Tkadlec píše: 12 srp 2022, 14:13

Tak ze začátku to byli možná opilecké seance, když jsme tu byli 3 lidi a měli program k řešení na schůzi maximálně tak hodinu (a to hlavně kdyby přšiel někdo nový) a většinu věcí jsme stejně jednali za jízdy... Tak jsme si šli potom prostě na pivo, ale s příchodem koordinátorky, jak jsme začali růst, protože jsme měli klíčové lidi i v jiných koutech než vsetínska, tak si nepamatuji, že bych chlastal na jakékoliv schůzi, kterou bych vedl... Leda zase až po, když jsem neřídil, což se ale taky vesměs nepovedlo. Na žádné ožralecké seance si nikdo zvykat nemusí a rozhodně to není žádný standard, jak si tu mnozí myslí, že tak můžou činit. Psal jsem tu jedou trošku cinklý a to akorát věci, které jsem raději chtěl dusit v sobě, ale nic čeho bych jako litoval. A jestli se teď někdo hodlá vymlouvat, že jsme si dali pár piv, když už jsme neměli co k řešení, tak že to teď bude dělat taky a ještě veřejně, tak to bohužel tak fungovat nemůže. @ypsilonx to prsení zase neber tak vážně, já jen pro ilustraci, že tady nějaký nováček, co na sebe nabalí tolik pozic mě odstraňuje, když rozhodně nemá ještě za Piráty tolik nalítáno, co ale faktem prostě je, že při růstu kraje mě to zabralo prakticky full time a znovu bych to teď už určitě nedělal (kvůli sobě, jsou totiž lepší věci na práci).

Že bylo málo zájemců je nesmysl, třeba do dozorčí rady vsetínské nemocnice jsem doporučil doktora Husu, který se jako aktivista na Vsetíně stará zejména o životní prostředí a má zkušenosti z politiky, ale byl dosazen Maňásek. Do Holešova jsem snad ani výběrové řízení neviděl, ale proč tam nedosadit Maňáska, když už má 10 pozic a dělá poctivou práci, že hlídá tkadlece, aby do ničeho nemohl kecat a nemohl vymáhat nějaké pravidla a pirátskou politiku. Když to dělá ten maňásek tak dobře, tak ho zkorumpujeme ještě touto pozicí. Vím, že to jsou hodně ostrá slova, ale opravdu nejsem jediným člověkem, který si toto myslí. Taky mi teď píšou lidi, kteří už maňáska znají roky na zeď, že maňáskovi praktiky a podvody jsou známou věcí. Maňásek si svým přístupem zjevně moc přátel neudělal a tak jisto dopadne jako katastrofální kandidát v těchto volbách, ale to je už zodpovědnost MS, koho si zvolila do čela PMS a do čela kandidátky. Dokud tady ale bude fungovat politika zastrašování, ponižování, výsměchu, tak jedinec se nebude nikdy mít šanci prosadit a za toto jsem tu ty roky fakt necinkal klíčema. Já se hlavně snažil, aby byl využit kohokoliv potenciál na maximum a nikdo jsem nikomu nebránil cokoliv dělat. Možná proto to tehdá fungovalo a chtěli jsme růst společně. Teď když se tu jen handluje s dozorčími radami a podobně, tak je mi taky jasné, že nikdo nebude chtít dělat nic.

O aroganci Urbánkové a jejím odstavování členů se už dál vyjadřovat nebudu a ani se nedivím, že Zlín je prakticky celou dobu zasekaný na místě a nemůže nijak růst. S takovým přístupem se ani nic jiného nedá očekávat.

@ypsilonx a vem si, jak jsme se třeba kolikrát na věcech neshodli, ale nikdy jsme si nemuseli nadávat a nějak se brutálně obviňovat. Co se ale děje teď, je prostě masakr... Člověk, který by měl raději držet hubu a nějak potichoučku se těch pozic zbavovat, tak nejprve začne vymýšlet pravidlo, že nebudeme dělat výběrka na tyto pozice a než odborník, takže je lepší člen. Což už jsem samozřejmě nevydržel se na to jen dívat a začal jsem to kritizovat a dopadlo to teď tak, jak to tady dopadlo. Samozřejmě pak ještě to pravidlo, že bude lepší člen doplnil o to, že jen ten člen, který se mu bude líbit... Takže tak a nediv se, že mě to fakt nebaví na to jen čumět a je třeba něco dělat než se to podělá úplně.

Proboha co to tady kecáš za nesmysly Tkadleci? :D Hlavně že tvůj Vsetín vyrostl do závratných výšin ty jo, pod tvým opileckým vedením :D Politiku zastrašování a výsměchu tady vyloženě tímto postem ukazuješ sám.

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4751
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3708 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Maňásek neustále porušuje předpisy

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Vsetín by do výšin vyrostl, ale chtěli po mě, ať jim předám vedení, že si to udělají sami a tak dopadl, jak dopadl. Navíc nehodlal jsem fakt řídit kraj, Vsetín a jednat za RV. Já jsem byl vždy proti kumulacím funkcí a když už něco dělám, tak to nebudu dělat na 10%, což tady prostě někteří nedokáží pochopit, že není možné, aby tak něco efektivně fungovalo. :geek:

Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
ypsilonx
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 12 říj 2018, 18:17
Profese: kontrola kvality, networker
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 93 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Maňásek neustále porušuje předpisy

Příspěvek od ypsilonx »

Jen tak na okraj - od dob, kdy to rozjížděl pan Tkadlec už jsou ty tam a myslím si, že se Piráti posunuli absolutně jinam a rozhodně nevidím důvod - proč pořád poukazovat na nějaké dávné křivdy či co...
@Martina.Urbankova ty bys mohla trošku krotit své vášně v těch diskuzích - chápu, že asi je ti proti srsti to, že někdo vykládá co se ti nelíbí... ale pořád jsme tu mezi demokraty a určitým přístupem k veřejnému dění a odhlasovanými pravidly...
Piráti jsou známí NEkumulací funkcí a přijde mi absurdní a už jsem to k Pavlovi psal, že si někdo kumuluje funkce jenom aby tam někdo byl -> Pokud jsme tak skvělí a nepochybuji o kvalitách mezi Piráty proč nejsou lidé co by šli dělat ten zlomek práce do určitých komisí?...
To jako opravdu reálně musíme mít tady takové koně kterým naložíme celý cirkus na záda a budeme se tvářit, že je to OK?...

To jenom jediné co chci zde k tomuto panoptiku na kolegiální chování...
Tohle jsou přesně chvíle, kdy si musím zodpovídat otázku "Proč zrovna za tyhle lidi?"

Ono co si budeme ... Tohle fórum už tak nějak mele z posledního... Stejně se ještě mnohé věci řeší jinde...

Mějme se prostě rádi! :fet:
Profesní profil na LinkedIn

Martina.Urbankova
Příspěvky: 440
Registrován: 13 říj 2017, 13:02
Profese: asistentka
Dal poděkování: 595 poděkování
Dostal poděkování: 528 poděkování

Re: Pavel Maňásek neustále porušuje předpisy

Příspěvek od Martina.Urbankova »

ypsilonx píše: 16 srp 2022, 12:46

Jen tak na okraj - od dob, kdy to rozjížděl pan Tkadlec už jsou ty tam a myslím si, že se Piráti posunuli absolutně jinam a rozhodně nevidím důvod - proč pořád poukazovat na nějaké dávné křivdy či co...
@Martina.Urbankova ty bys mohla trošku krotit své vášně v těch diskuzích - chápu, že asi je ti proti srsti to, že někdo vykládá co se ti nelíbí... ale pořád jsme tu mezi demokraty a určitým přístupem k veřejnému dění a odhlasovanými pravidly...
Piráti jsou známí NEkumulací funkcí a přijde mi absurdní a už jsem to k Pavlovi psal, že si někdo kumuluje funkce jenom aby tam někdo byl -> Pokud jsme tak skvělí a nepochybuji o kvalitách mezi Piráty proč nejsou lidé co by šli dělat ten zlomek práce do určitých komisí?...
To jako opravdu reálně musíme mít tady takové koně kterým naložíme celý cirkus na záda a budeme se tvářit, že je to OK?...

To jenom jediné co chci zde k tomuto panoptiku na kolegiální chování...
Tohle jsou přesně chvíle, kdy si musím zodpovídat otázku "Proč zrovna za tyhle lidi?"

Ono co si budeme ... Tohle fórum už tak nějak mele z posledního... Stejně se ještě mnohé věci řeší jinde...

Tak mohla, ale nemusela, ne? Kolegiální??? :D Jako vůči Tkadlecovi? :D :D :D

Uživatelský avatar
ypsilonx
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 12 říj 2018, 18:17
Profese: kontrola kvality, networker
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 93 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Maňásek neustále porušuje předpisy

Příspěvek od ypsilonx »

Martina.Urbankova píše: 16 srp 2022, 13:27
ypsilonx píše: 16 srp 2022, 12:46

Jen tak na okraj - od dob, kdy to rozjížděl pan Tkadlec už jsou ty tam a myslím si, že se Piráti posunuli absolutně jinam a rozhodně nevidím důvod - proč pořád poukazovat na nějaké dávné křivdy či co...
@Martina.Urbankova ty bys mohla trošku krotit své vášně v těch diskuzích - chápu, že asi je ti proti srsti to, že někdo vykládá co se ti nelíbí... ale pořád jsme tu mezi demokraty a určitým přístupem k veřejnému dění a odhlasovanými pravidly...
Piráti jsou známí NEkumulací funkcí a přijde mi absurdní a už jsem to k Pavlovi psal, že si někdo kumuluje funkce jenom aby tam někdo byl -> Pokud jsme tak skvělí a nepochybuji o kvalitách mezi Piráty proč nejsou lidé co by šli dělat ten zlomek práce do určitých komisí?...
To jako opravdu reálně musíme mít tady takové koně kterým naložíme celý cirkus na záda a budeme se tvářit, že je to OK?...

To jenom jediné co chci zde k tomuto panoptiku na kolegiální chování...
Tohle jsou přesně chvíle, kdy si musím zodpovídat otázku "Proč zrovna za tyhle lidi?"

Ono co si budeme ... Tohle fórum už tak nějak mele z posledního... Stejně se ještě mnohé věci řeší jinde...

Tak mohla, ale nemusela, ne? Kolegiální??? :D Jako vůči Tkadlecovi? :D :D :D

Vím, je to těžké ... Učím se pořád být zdrženlivý v tom co píši. 8-) (nepíšu, že zrovna vůči panu Tkadlecovi)

Mějme se prostě rádi! :fet:
Profesní profil na LinkedIn

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4751
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3708 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Maňásek neustále porušuje předpisy

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Jen aby bylo jasno. Martina mě tu obviňuje, jak jsem to vedl na Vsetíně, ikdyž v té době jsem určitě předseda Vsetína nebyl, což je jedno. Mě tady prostě vadí tyto kumulace funkcí od lidí, kteří ani nerozumí pravidlům. Fakt nevím, jak můžou být tito "Piráti" v těch komisích/dozorčích radách vůbec něco platní, když o Pirátech vlastně nic neví. Většina tato kumulace funkcí se tady stala právě pod předsedkyní Urbánkovou, která mu jako bonus tady to předsedování ještě předala. Když si teda potřebuje poměřovat koule, kdo tu stranu kam dotáhl. Takže její výpady vůči mě zcela chápu, protože tady to máslo na hlavě má právě zejména ona a jen se prostě snaží maskovat svou vlastní neschopnost. O tom že tu byly špatně výběrka ani nemluvím a ani nevím, jestli to po dořešení u kk došlo k nějaké nápravě.

Takže si klidně buďte v rámci možnosti kolegiální ke komu jak chcete, ale na tyto základní pilíře strany prostě takto srát nejde.

Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Martina.Urbankova
Příspěvky: 440
Registrován: 13 říj 2017, 13:02
Profese: asistentka
Dal poděkování: 595 poděkování
Dostal poděkování: 528 poděkování

Re: Pavel Maňásek neustále porušuje předpisy

Příspěvek od Martina.Urbankova »

Petr.Tkadlec píše: 16 srp 2022, 15:35

Jen aby bylo jasno. Martina mě tu obviňuje, jak jsem to vedl na Vsetíně, ikdyž v té době jsem určitě předseda Vsetína nebyl, což je jedno. Mě tady prostě vadí tyto kumulace funkcí od lidí, kteří ani nerozumí pravidlům. Fakt nevím, jak můžou být tito "Piráti" v těch komisích/dozorčích radách vůbec něco platní, když o Pirátech vlastně nic neví. Většina tato kumulace funkcí se tady stala právě pod předsedkyní Urbánkovou, která mu jako bonus tady to předsedování ještě předala. Když si teda potřebuje poměřovat koule, kdo tu stranu kam dotáhl. Takže její výpady vůči mě zcela chápu, protože tady to máslo na hlavě má právě zejména ona a jen se prostě snaží maskovat svou vlastní neschopnost. O tom že tu byly špatně výběrka ani nemluvím a ani nevím, jestli to po dořešení u kk došlo k nějaké nápravě.

Takže si klidně buďte v rámci možnosti kolegiální ke komu jak chcete, ale na tyto základní pilíře strany prostě takto srát nejde.

Jop a za tím si stojím :) Pavel jako předseda byla výborná volba, jeho čas strávený nad Piráty (a jeho současné neustálé se vzdělávání v pirátských systémech) bych já již rozhodně nemohla věnovat a nasazení, s jakým pracuje, jsem také dlouho neviděla. A jak říkáš - lidé v komisích a dozorčích radách, co o Pirátech vůbec nic neví je přesně důvod, proč jsme byli ochotní obsadit více pozic jedním člověkem. Nicméně jsi, Petře, samozřejmě vítán na našich schůzích, kde můžeme všechno vykomunikovat. Ale ne, ono je to asi lepší se prsit tady na fóru, než řešit věci produktivně :)

Uživatelský avatar
ypsilonx
Příznivec Pirátů – Zlínský kraj
Příspěvky: 268
Registrován: 12 říj 2018, 18:17
Profese: kontrola kvality, networker
Bydliště: Valašské Meziříčí
Dal poděkování: 93 poděkování
Dostal poděkování: 186 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Maňásek neustále porušuje předpisy

Příspěvek od ypsilonx »

Martina.Urbankova píše: 18 srp 2022, 09:05
Petr.Tkadlec píše: 16 srp 2022, 15:35

Jen aby bylo jasno. Martina mě tu obviňuje, jak jsem to vedl na Vsetíně, ikdyž v té době jsem určitě předseda Vsetína nebyl, což je jedno. Mě tady prostě vadí tyto kumulace funkcí od lidí, kteří ani nerozumí pravidlům. Fakt nevím, jak můžou být tito "Piráti" v těch komisích/dozorčích radách vůbec něco platní, když o Pirátech vlastně nic neví. Většina tato kumulace funkcí se tady stala právě pod předsedkyní Urbánkovou, která mu jako bonus tady to předsedování ještě předala. Když si teda potřebuje poměřovat koule, kdo tu stranu kam dotáhl. Takže její výpady vůči mě zcela chápu, protože tady to máslo na hlavě má právě zejména ona a jen se prostě snaží maskovat svou vlastní neschopnost. O tom že tu byly špatně výběrka ani nemluvím a ani nevím, jestli to po dořešení u kk došlo k nějaké nápravě.

Takže si klidně buďte v rámci možnosti kolegiální ke komu jak chcete, ale na tyto základní pilíře strany prostě takto srát nejde.

Jop a za tím si stojím :) Pavel jako předseda byla výborná volba, jeho čas strávený nad Piráty (a jeho současné neustálé se vzdělávání v pirátských systémech) bych já již rozhodně nemohla věnovat a nasazení, s jakým pracuje, jsem také dlouho neviděla. A jak říkáš - lidé v komisích a dozorčích radách, co o Pirátech vůbec nic neví je přesně důvod, proč jsme byli ochotní obsadit více pozic jedním člověkem. Nicméně jsi, Petře, samozřejmě vítán na našich schůzích, kde můžeme všechno vykomunikovat. Ale ne, ono je to asi lepší se prsit tady na fóru, než řešit věci produktivně :)

Bylo by to excelentní sdělení bez té poslední věty... Petr je ještě zlatý oproti jiným.

Mějme se prostě rádi! :fet:
Profesní profil na LinkedIn

Uživatelský avatar
Petr.Tkadlec
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 4751
Registrován: 30 říj 2013, 07:37
Profese: rozpočtář/přípravář/stavbyvedoucí
Bydliště: Štípa
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3708 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Maňásek neustále porušuje předpisy

Příspěvek od Petr.Tkadlec »

Nemám čas řešit věci jinde než teď tady, ani ho mít nechci. Nemyslím si, že je správná volba, ale vy jste za něj zodpovědní. Do konfliktu s ním jsem se dostal až při jeho pokusu legalizovat neodborníky na odborných místech, kdy se vymlouval, že lepší Pirát, jak odborník. Sepsul mě tím, že nadále na mě nebude reagovat. Pak že nedokáže pochopit základní předpisy, které bych mu shrnul do třech řádků je už diletanství. A místo toho mě ještě začne urážet a napadat. Nemluvě o tom, že jsem den před jeho alkoagresí říkal @Eliska.Holsanova, že se s ním zkusím osobně spojit a jednoduše mu to vysvětlit. On si ale vybral jinou cestu.

Petr Tkadlec - 724 879 117
jestli něco chcete, tak víte, kde mě naleznete
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34662
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31613 poděkování
Dostal poděkování: 25715 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pavel Maňásek neustále porušuje předpisy

Příspěvek od Petr.Vileta »

Petr.Tkadlec píše: 21 srp 2022, 21:06

Do konfliktu s ním jsem se dostal až při jeho pokusu legalizovat neodborníky na odborných místech, kdy se vymlouval, že lepší Pirát, jak odborník.

Petře, s tím bych i souhlasil. Máme s tím v Plzni pár nepěkných zkušeností. U Piráta víš, jak se bude k věcem stavět, ale u odborníka "z ulice", kterého nikdo nezná, nic o něm neví, je to sázka do loterie. Dovolím si tu větu trochu parodovat.

Lepší hloupý Pirát, než chytrý příznivec SPD. :P

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Odpovědět

Zpět na „Zlínský kraj“