KF ZLK 3/2022 Volba lídra do komunálních voleb v Napajedlích 2022 /rozprava + hlasování/

Fórum pro diskusi členů a registrovaných příznivců. Zde lze vyhlašovat závazná hlasování členů krajského sdružení.

Moderátoři: Předsedající, PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj, Odbor ZlK - administrativni

Odpovědět
Uživatelský avatar
Eliska.Holsanova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 498
Registrován: 17 pro 2016, 11:39
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 399 poděkování
Dostal poděkování: 406 poděkování

KF ZLK 3/2022 Volba lídra do komunálních voleb v Napajedlích 2022 /rozprava + hlasování/

Příspěvek od Eliska.Holsanova »

Vážené krajské fórum,
na základě pověření PKS Zlínského kraje zahajuji primární volby do Zastupitelstva města Napajedla v komunálních volbách 2022, konkrétně rozpravu nad volbou lídra.


Kandidáti se můžou přihlašovat sami v tomto vlákně, nebo můžou být nominovaní jiným členem.
V tomto případě musí uvést, zda nominaci přijímají.


Aby byla kandidátova nominace přijata a mohl být zařazen do hlasování, je třeba, aby jeho příspěvek s nominační řečí získal alespoň 7 likes.

Pokud se kandidát na lídra nevysloví jinak, bude v případě neúspěchu následně zařazen do kandidatury na čelo kandidátní listiny.


Podmínky kandidatury podle Volebního řádu Pirátské strany:

§ 10 Podmínky kandidatury
(1) V primárních volbách smí kandidovat pouze člen nebo registrovaný příznivec České pirátské strany, který vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec.

(2) Ve volbách za Českou pirátskou stranu smí kandidovat pouze její člen nebo registrovaný příznivec, který ke dni podání kandidátní listiny

a) podepsal čestné prohlášení, které obsahuje náležitosti podle volebního zákona a souhlas kandidáta s demokratickým minimem, kodexem pro danou veřejnou funkci, pokud byl schválen a programem pro dané volby, a
b) vystavil ve vyhrazené části webu strany svou prezentaci s fotografií, životopisem, případně osobními prioritami ve stanoveném formátu; prezentaci kandidáta může s jeho souhlasem vystavit i jiný člen nebo registrovaný příznivec, a
c) nekandiduje souběžně do více funkcí, jejichž neslučitelnost stanoví zákon nebo program strany.
(3) Nezpůsobilému kandidátovi poskytne organizátor voleb pomoc se splněním podmínek kandidatury, je-li to možné. Pokud nezpůsobilý kandidát podmínky přesto nesplní nebo pokud mu pomoci nelze, k jeho kandidatuře se nepřihlíží. Proto nebude připuštěn k primárním volbám, nebude zařazen na kandidátní listinu, případně ho volební zmocněnec z kandidátní listiny odvolá.



Poznámka: K prezentaci kandidátů aktuálně slouží portál lide.pirati.cz. Tento profil má každý kandidát povinnost si zřídit a aktualizovat na profil.pirati.cz.


Rozprava potrvá do pondělní půlnoci 23.5.2022.

Následovat bude den na rozmyšlenou - úterý 24.5.2022.

Předpokládané termíny hlasování:

  • první kolo hlasování proběhne 25.5. - 27.5.2022
  • druhé kolo hlasování proběhne 29.-31.5-2022

Informace o hlasování:
Volba bude tajná, dvoukolová v Helios. (pokud se přihlásí jen jeden kandidát, bude pouze jedno kolo hlasování)
V prvním kole hlasujeme o přijatelnosti kandidátů; hlasující má tolik hlasů, kolik je kandidátů. Do druhého kola postoupí všichni kandidáti s nadpoloviční podporou.
Pokud nadpoloviční podporu získá jen jeden kandidát, je rovnou zvolen v 1. kole.
V druhém kole má každý hlasující jen jeden hlas. Kandidát, který v 2. kole získá nejvyšší počet hlasů, je zvolen lídrem.
V případě rovnosti hlasů ve 2. kole rozhoduje výsledek 1. kola. Pokud byla rovnost i v 1. kole, rozhodne los.



Následovat bude volba čela kandidátky.

Díky všem a v případě dotazů se neváhejte ozvat :)

Tito uživatelé poděkovali autorovi Eliska.Holsanova za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Elfmark, Libor.Adamek
Uživatelský avatar
Michal.Stepanik
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 292
Registrován: 07 srp 2018, 07:53
Profese: elektrotechnik
Bydliště: NAPAJEDLA
Dal poděkování: 706 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování

Re: KF ZLK 3/2022 Volba lídra do komunálních voleb v Napajedlích 2022 /rozprava/

Příspěvek od Michal.Stepanik »

Na lídra nominuji @Tomas.Cabla

Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Stepanik za příspěvky (celkem 3):
Zdenek.Tros, Marek.Houser, Denis.Rychtar
zastupitel města Napajedla, člen kontrolního výboru, člen KS Zlínský kraj
příjmy v trafikách https://nalodeni.pirati.cz/odmeny/
Uživatelský avatar
Tomas.Cabla
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 303
Registrován: 22 kvě 2017, 10:18
Profese: kuchař-číšník
Bydliště: Na Kapli 380, Napajedla
Dal poděkování: 307 poděkování
Dostal poděkování: 368 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: KF ZLK 3/2022 Volba lídra do komunálních voleb v Napajedlích 2022 /rozprava/

Příspěvek od Tomas.Cabla »

nominaci přijímám...

kdo by mě neznal vkládám odkaz o me osobě...základní věcí pro parlament či obecní zřízení je morálka, spravedlnost, transparence, otevřenost státní správy a o tu se budu zasazovat i v Napajedlích...

viewtopic.php?p=736329#p736329

Nevěř ostnatému drátu, byť se stokrát tvářil jak stonek růže.
Karel Kryl

http://www.indiannet.eu/
https://cablatomas.cz/
https://www.youtube.com/channel/UC8_1If ... yhNMilBlnA

Uživatelský avatar
Eliska.Holsanova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 498
Registrován: 17 pro 2016, 11:39
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 399 poděkování
Dostal poděkování: 406 poděkování

Re: KF ZLK 3/2022 Volba lídra do komunálních voleb v Napajedlích 2022 /rozprava/

Příspěvek od Eliska.Holsanova »

Děkuji a registruji úspěšnou nominaci @Tomas.Cabla .

Dnes probíhá den na rozmyšlenou a zítra v 10 hodin dopoledne začne hlasování v Helios.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Eliska.Holsanova za příspěvky (celkem 3):
Libor.Adamek, Pavel.Manasek, Michal.Stepanik
Uživatelský avatar
Eliska.Holsanova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 498
Registrován: 17 pro 2016, 11:39
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 399 poděkování
Dostal poděkování: 406 poděkování

Re: KF ZLK 3/2022 Volba lídra do komunálních voleb v Napajedlích 2022 /rozprava + hlasování/

Příspěvek od Eliska.Holsanova »

Vážené krajské fórum,
zahajuji hlasování o pozici lídra na kandidátní listině pro komunální volby 2022 do Zastupitelstva města Napajedla.

Kandidáti:



Informace o hlasování:
Každý hlasující má 1 hlas.
Je možné se taky zdržet hlasování (= hlas proti všem) vhozením prázdného hlasovacího lístku, tedy neoznačením žádné možnosti.


HLASOVAT MŮŽETE ZDE (odkaz na Helios)

Hlasování bude ukončeno v pátek 27.5.2022 ve 14:00.

Pokud kandidát získá nadpoloviční podporu hlasů, je zvolen lídrem. V opačném případě nebude žádný přijatelný kandidát a bude znovu otevřena rozprava.


Děkuji všem za účast.

Uživatelský avatar
Eliska.Holsanova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 498
Registrován: 17 pro 2016, 11:39
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 399 poděkování
Dostal poděkování: 406 poděkování

Re: KF ZLK 3/2022 Volba lídra do komunálních voleb v Napajedlích 2022 /rozprava + hlasování/

Příspěvek od Eliska.Holsanova »

Hlasování bylo ukončeno, výsledky:

Snímek obrazovky 2022-05-28 v 8.33.34.png
Snímek obrazovky 2022-05-28 v 8.33.34.png (48.26 KiB) Zobrazeno 1413 x



Jelikož jediný nominovaný kandidát nezískal dostatečnou podporu, nemáme žádného přijatelného kandidáta a musíme znovu přistoupit k rozpravě.

Zahajuji tedy opětovnou rozpravu nad volbou lídra do komunálních voleb v Napajedlích 2022.
Dobra pro navrhování kanidátů potrvá do soboty 4.6.2022 včetně.

V neděli proběhne doba na rozmyšlenou a v pondělí v 10 hodin začne hlasování v Helios.
Všechny podmínky kandidatury zůstávají stejné, viz úvodní příspěvek.


Uživatelský avatar
Michal.Stepanik
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 292
Registrován: 07 srp 2018, 07:53
Profese: elektrotechnik
Bydliště: NAPAJEDLA
Dal poděkování: 706 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování

Re: KF ZLK 3/2022 Volba lídra do komunálních voleb v Napajedlích 2022 /rozprava + hlasování/

Příspěvek od Michal.Stepanik »

Zdravím všechny,
vzhledem k tomu jak dopadlo předchozí hlasování jsem se rozhodl ucházet se o pozici lídra kandidátky v Napajedlích.
Tímto vás žádám o podporu.

Něco o mě. Koncem února 2018 jsem kontaktoval poprvé piráty protože jsem stranu sledoval už dlouho a chtěl jsem se podílet na vytváření a prosazování programu a pirátských hodnot. V komunálních volbách 2018 jsem kandidoval jako nestraník na 3 pozici do zastupitelstva města (ZM) Napajedla. Byl jsem zvolen jako první náhradník a začal jsem se věnovat práci v Kontrolním výboru města. Od února 2020 jsem zastupitelem města po odstoupení J.Krkošky ze zdravotních důvodů. Od února 2019 jsem členem Pirátů, nejprve v MS Zlín, později jsem z MS Zlín odešel a jsem pod Zlínským krajem. V zastupitelstvu jsem se spolu s Tomášem Čablou několikrát pokusil předložit návrhy na změnu Jednacího řádu s doplněním pirátských hodnot a principů transparence, nicméně jsme byli odmítnuti. Stejně tak u bodů týkajících se návrhů na zavedení rozklikávacího rozpočtu na faktury. Často jsme vystupovali proti změnám Územního plánu, které souvisely s rozšířením průmyslu na úkor zelených ploch, při projednávání Strategického plánu jsem zpracoval a předložil více než 30 připomínek. Podal jsem několik žádostí dle zákona 106/99Sb. a získal tak pro občany studie z různých lokalit města které nebyly zveřejněny městem či jiné dokumenty týkající se pochybeních při povolení kácení více jak 100letýh dubů či jiných stromů na území města. Všechny informace pro občany jsou jak na našem https://www.facebook.com/piratinapa či webové stránce https://napajedla.pirati.cz/. Snažíme se mít web i FB aktuální a informace přinášet před každým a po každém jednání ZM, takže vytvoříme obsah a já jej implementuju na web či sociální síť. OFFTOPIC Mrkněte na náš web, myslím že je jeden z nejvíce obsahově plných ve Zlínském kraji ;)

Mé příjmy z veřejných zdrojů jsou k náhledu zde https://nalodeni.pirati.cz/odmeny/michal.stepanik

Již 15 let vedu spolek motokros-zlutava z.s. kde pracujeme s dětmi a mládeží a rozvíjíme motoristický sport. Pořádáme 2x ročně závody na Žlutavech součástí více jak 100 jezdců. Je mi 44 let a pracuju v Continental Barum jako elektrotechnik.

zastupitel města Napajedla, člen kontrolního výboru, člen KS Zlínský kraj
příjmy v trafikách https://nalodeni.pirati.cz/odmeny/
Uživatelský avatar
Eliska.Holsanova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 498
Registrován: 17 pro 2016, 11:39
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 399 poděkování
Dostal poděkování: 406 poděkování

Re: KF ZLK 3/2022 Volba lídra do komunálních voleb v Napajedlích 2022 /rozprava + hlasování/

Příspěvek od Eliska.Holsanova »

Vážené krajské fórum,
zahajuji hlasování o pozici lídra na kandidátní listině pro komunální volby 2022 do Zastupitelstva města Napajedla.

Kandidáti:



Informace o hlasování:
Každý hlasující má 1 hlas.
Je možné se taky zdržet hlasování (= hlas proti všem) vhozením prázdného hlasovacího lístku, tedy neoznačením žádné možnosti.


HLASOVAT MŮŽETE ZDE (odkaz na Helios)

Kvůli možným ohlášeným výpadkům systému prodloužuji dobu hlasování na 60 hodin.
Hlasování bude ukončeno ve středu 8.6.2022 ve 22:00.

Pokud kandidát získá nadpoloviční podporu hlasů, je zvolen lídrem.


Děkuji všem za účast.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Eliska.Holsanova za příspěvek:
Pavel.Manasek
Uživatelský avatar
Eliska.Holsanova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 498
Registrován: 17 pro 2016, 11:39
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 399 poděkování
Dostal poděkování: 406 poděkování

Re: KF ZLK 3/2022 Volba lídra do komunálních voleb v Napajedlích 2022 /rozprava + hlasování/

Příspěvek od Eliska.Holsanova »

Hlasování bylo ukončeno, děkuji všem za účast.

VÝSLEDKY:

Snímek obrazovky 2022-06-11 v 8.26.24.png
Snímek obrazovky 2022-06-11 v 8.26.24.png (39.27 KiB) Zobrazeno 1227 x

Michal Štěpaník získal většinu hlasů (20 z 21) a byl tak zvolen lídrem kandidátky do komunálních voleb v Napajedlích 2022.



Gratuluji!

Následovat bude rozprava nad čelem kandidátky.

Odpovědět

Zpět na „Krajské fórum Zlínský kraj“