MF NB 2/2022 - primární volby pro Poděbrady

Moderátoři: PKS Středočeský kraj, Krajsti predsedajici, PMS Nymburk

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2827
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7362 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

MF NB 2/2022 - primární volby pro Poděbrady

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Vážené místní fórum,

zahajuji primární volby pro Poděbrady.

Kandidáti se mohou přihlašovat nebo mohou být nominováni do středy 11. května.

Rozhodující hlasování připravím na dobu od pátku 13. května od 10:00 do pondělí 16. května do 10:00.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvek:
Martin.Martin

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Vojtech.Lukavec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 114
Registrován: 30 říj 2017, 18:31
Profese: lékař gynekologie-porodnictví
Dal poděkování: 101 poděkování
Dostal poděkování: 336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF NB 2/2022 - primární volby pro Poděbrady

Příspěvek od Vojtech.Lukavec »

Ahoj,

rád bych se přihlásil do primárek na pirátské posty na koaliční kandidátce v Poděbradech a požádal MF Nymburk o podporu v hlasování.

Je mi 24 let a prakticky celý život žiji v Poděbradech. V současné době státními zkouškami uzavírám studium na medicíně a nastupuji na gynekologicko-porodnickou kliniku jako sekundární lékař. Členem Pirátů jsem od roku 2018, zabývám se u nich zdravotnickými tématy a od letoška jsem také členem Republikového výboru strany.

V Poděbradech jsem politicky aktivní už přes 4 roky a ve volbách v roce 2018 jsem ještě jako nestraník kandidoval za nezávislé uskupení Pro občany Poděbrad, s jehož značkou bude naše poděbradská pirátská "buňka" spolupracovat i letos. V komunálních volbách jsem (z tuším tehdy 11. místa kandidátky) osobně neuspěl, ale uskupení POP získalo 2 mandáty zastupitelů, s jejichž velmi "pirátskou" prací za poslední 4 roky se velmi ztotožňuji, a i z toho důvodu pracuji na uskutečnění společného volebního projektu s nimi, místními Zelenými a místní ČSSD. Dlouhodobě sleduji místní politickou situaci, byl jsem aktivní v rámci komisí města i kontrolního výboru (jehož jsem členem) a myslím, že dokáži předat poměrně ucelený pohled na to, co se ve městě odehrává a třeba svým pohledem na věc motivovat další kolegy a kolegyně.

Poděbrady stojí před velikou výzvou, jestli budou nadále příjemným lázeňským městem s bohatým a pestrým komunitním životem, nebo se stanou smutným odosobněným satelitem a noclehárnou Prahy. V Poděbradech bují chaotická a neorganizovaná výstavba, nepracuje se s dlouhodobým plánováním a nezajišťuje se základní sociální a zdravotní vybavenost pro občany města. Současná radniční koalice je spíše mocenskou dohodou několika zájmových skupin, než vedením, které by reflektovalo zájmy obyvatel města. Byl bych rád, aby se toto změnilo. Zdravou ambicí koaliční kandidátky je zisk 3-4 zastupitelů, přičemž Piráti se budou vyskytovat na místě kandidátky, které je pro zisk křesla zastupitele velmi perspektivní.

Několikrát jsem zmiňoval, že jsou pro mě komunální volby osobní prioritou, ne z důvodu osobních ambicí, ale z důvodu, že k Poděbradům mám velmi blízký vztah, a dal jsem sám sobě předsevzetí, že boj s mafiánskými praktikami na městě prostě nevypustím. Bez ohledu na finální podobu kandidátní listiny jsem pro úspěšný výsledek koalice a Pirátů připraven dělat maximum organizačně, v terénu i v online prostředí. Jsem připraven na případné dotazy a diskuzi ohledně čehokoliv, co jsem zmínil či nezmínil.

Díky a držme palce Poděbradům!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Lukavec za příspěvky (celkem 3):
Jiri.Snizek, Petr.Prochazka, Martin.Martin

"You can sit on a throne, that doesn't make you a ruler. It only means you have an arse."

vojta.lukavec@gmail.com/602 320 040

RV - Mladé Pirátstvo - zdravotnictví

massich
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 1
Registrován: 11 říj 2021, 13:22
Profese: stavební úředník
Bydliště: Poděbrady
Dostal poděkování: 3 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF NB 2/2022 - primární volby pro Poděbrady

Příspěvek od massich »

Ahoj,
jmenuju se Matouš Erban a jsem jedenačtyřicetiletý architekt původem z Prahy, kde jsem prožil většinu svého života než jsem se před rokem a půl nejprve pracovně a poté i bydlištěm přesunul do Poděbrad. Působím na stavebním odboru městského úřadu a rozhodně nezůstávám jen za stolem a mezi papíry. Vnímám potenciál i mnoho nešvarů města nejen jako občan, ale právě i jako jeho úředník a odborník na architekturu. Poděbrady se rychle staly mým domovem, svým duchem se mi dostaly pod kůži a záleží mi na tom, jak se nám v nich žije a bude žít. Architektura je pro mě oborem o lidech, sociálním prostoru, zeleni a toku našich životů, proto ji mám rád a neredukuju ji jen na návrh budovy. V širokém měřítku vnímám i komunální politiku. Není jen o jednom tématu, zájmech jedné skupiny lidí na úkor druhých. Je o diskusi, poznávání se, integrování nového do stávajícího a výhledu do budoucnosti. Do poděbradské politiky mohu přinést nadhled, nestrannost v místních mocenských zájmech a bojích a odborný vhled zejména na oblast urbanismu a z něho vyplývajících společenských hodnot.

Tito uživatelé poděkovali autorovi massich za příspěvky (celkem 3):
Vojtech.Lukavec, Jiri.Snizek, Martin.Martin
Uživatelský avatar
Vojtech.Lukavec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 114
Registrován: 30 říj 2017, 18:31
Profese: lékař gynekologie-porodnictví
Dal poděkování: 101 poděkování
Dostal poděkování: 336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF NB 2/2022 - primární volby pro Poděbrady

Příspěvek od Vojtech.Lukavec »

Ahoj,
nominuji ještě Dana Kopeckého, našeho člena v procesu přijímání do strany, přikládám z technických důvodů jeho vlastní představení a primárkovou řeč:

Daniel Kopecký

Je mi 30 let a do Poděbrad jsem se přestěhoval minulý rok v létě. Vystudoval jsem Vysokou školu chemicko-technologickou obor Technologie organických látek. Po škole jsem pracoval jako chemický projektant ve firmě CASALE PROJECT a.s., následně jako vývojový technolog ve společnosti Zentiva. Po turbuletních dobách v Zentivě a celkově špatnému stavu chemického průmyslového vývoje v Česku jsem se rozhodl změnit kariéru a přesedlal jsem na kariéru programátora a následně jsem se dva roky živil jako fullstack developer v konsorciu státních organizací (Národní technická knihova, Vysoká škola chemicko-technologická a Cesnet). Momentálně se však živím jako učitel na 1. IT Gymnáziu, kde učím fyziku, chemii a programování.

V politice a v Poděbradech jsem nováčkem. V těchto dnech dokončuji vstup do strany a sžívám se s jejími principy fungování. Chtěl bych oslovit předvším voliče mladšího věku a mladé rodiny, byť samozřejmě za hlasy od starší generace budu nesmírně vděčný. Dále bych chtěl oslovit nové obyvatele, které se přistěhovali nedávno a dojiždějí za prací do Prahy a nabídnout jim takové služby, které budou pro ně smysluplné.

Vzhledem k mé odbornosti a zájmum bych se rád věnoval těmto oblastem:
1) Energetika - přechod na zelené zdroje (tepelná čerpadla, solární panely atd.)
2) Školství - propojení teorie s praxí
3) Volný čas - kultura a sport

V Poděbradech jsem nový a nemohu nabídnout skupinu lidí, která za mnou půjde. Nicméně věřím, že mohu přinést zkušenosti člověka, který žil v 5 různých městech včetně Novozélandského Christchurch.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Lukavec za příspěvek:
Jiri.Snizek

"You can sit on a throne, that doesn't make you a ruler. It only means you have an arse."

vojta.lukavec@gmail.com/602 320 040

RV - Mladé Pirátstvo - zdravotnictví

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2827
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7362 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF NB 2/2022 - primární volby pro Poděbrady

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Vážené místní fórum,

můžete seřadit piráty na kandidátku v Poděbradech.

Rozprava proběhla zde: viewtopic.php?f=1365&t=61254

Hlasování bude jednokolové. Každý hlasující bude mít tolik hlasů, kolik je kandidátů, tedy 3. Ten kandidát, který získá nejvíce hlasů bude na prvním místě. Nechávám i možnost zdržet se hlasování. To lze provést tak, že nezaškrtnete žádného kandidáta a zmáčkeme tlačítko "hlasovat".

Hlasovat je možné zde: https://helios.pirati.cz/helios/e/mf-nb ... -podebrady

Hlasování začíná: 14. května 2022 10:30
Hlasování končí: v úterý 17. května 2022 10:30

Zdraví

Jirka Snížek

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvky (celkem 2):
Martin.Martin, Vojtech.Lukavec

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Jiri.Snizek
Krajský zastupitel
Příspěvky: 2827
Registrován: 19 lis 2017, 10:01
Profese: školitel software pro veřejnou správu
Bydliště: Kolín
Dal poděkování: 7362 poděkování
Dostal poděkování: 3543 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF NB 2/2022 - primární volby pro Poděbrady

Příspěvek od Jiri.Snizek »

Vyhlašuji výsledek hlasování.

Hlasovalo 6 z 8 členů místního fóra.
Byl zvolen lídr @Vojtech.Lukavec , pro kterého hlasovalo 6 hlasujících.
Matouš Erban a Daniel Kopecký získali oba po 4 hlasech.

Navrhněte prosím, jak chcete postupovat dál, nebo jestli s touto neurčitostí můžete žít a dál pracovat.

Mějte se hezky.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Snizek za příspěvek:
Martin.Martin

721 356 719, jiri.snizek@pirati.cz, středočeský radní pro regionální rozvoj a územní plánování, náměstek hejtmanky Středočeského kraje https://stredocesky.pirati.cz/lide/jiri-snizek/

Cílem politiky Pirátů je svobodná, vzdělaná a digitálně propojená společnost. Protože jedině ta vede k moderní, udržitelné a prosperující ekonomice, která umožní vysokou kvalitu života v budoucnosti.

https://swarmwise.pirati.cz/

Uživatelský avatar
Vojtech.Lukavec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 114
Registrován: 30 říj 2017, 18:31
Profese: lékař gynekologie-porodnictví
Dal poděkování: 101 poděkování
Dostal poděkování: 336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF NB 2/2022 - primární volby pro Poděbrady

Příspěvek od Vojtech.Lukavec »

Ahoj,

děkuji za důvěru MS a Jirkovi za vedení našich primárek a jejich koordinaci.

S kolegy (a kolegyněmi) vzniklou situaci probereme, jak Dan tak Matouš jsou dle svých slov otevřeni jakémukoliv řešení hlasové shody mezi nimi, včetně hodu korunou:) O výsledku dohody a finálním pořadí pirátských kandidátů na koaliční kandidátce budu informovat.

Díky!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Lukavec za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Snizek, Martin.Martin

"You can sit on a throne, that doesn't make you a ruler. It only means you have an arse."

vojta.lukavec@gmail.com/602 320 040

RV - Mladé Pirátstvo - zdravotnictví

Uživatelský avatar
Vojtech.Lukavec
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 114
Registrován: 30 říj 2017, 18:31
Profese: lékař gynekologie-porodnictví
Dal poděkování: 101 poděkování
Dostal poděkování: 336 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: MF NB 2/2022 - primární volby pro Poděbrady

Příspěvek od Vojtech.Lukavec »

Ahoj,

aktualizuji poděbradskou situaci:

ke 4.7. jsem dostal od Matouše Erbana informaci o stažení zájmu o kandidaturu. Matouš nicméně chce nadále spolupracovat s Piráty. Situace se tím řeší jednoduše, dle koaliční smlouvy bude na 10. místě koaliční kandidátky kandidovat Dan Kopecký. Jsme tak dva kandidáti nominovaní Pirátskou stranou, zbytek kandidátky tvoří členové ostatních koaličních uskupení a nezávislí (mimo jiné i naši podporovatelé), kteří si ale přejí být vedeni jako nezávislí bez politické příslušnosti.

Díky a pro libovolné doplnění nformací jsem kdykoliv na příjmu.

Díky!

Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Lukavec za příspěvky (celkem 2):
Martin.Martin, Jiri.Snizek

"You can sit on a throne, that doesn't make you a ruler. It only means you have an arse."

vojta.lukavec@gmail.com/602 320 040

RV - Mladé Pirátstvo - zdravotnictví

Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Nymburk“