MF ZL 2/2022 Dovolba předsedy MS Zlín /nominační vlákno/

Moderátoři: PKS Zlínský kraj, KoKS Zlínský kraj, Odbor ZlK - administrativni, PMS Zlín

Odpovědět
Uživatelský avatar
Eliska.Holsanova
Koordinátor/ka krajského sdružení
Příspěvky: 498
Registrován: 17 pro 2016, 11:39
Bydliště: Plzeň
Dal poděkování: 399 poděkování
Dostal poděkování: 406 poděkování

MF ZL 2/2022 Dovolba předsedy MS Zlín /nominační vlákno/

Příspěvek od Eliska.Holsanova »

Vážené místní fórum,
z důvodu rezignace stávají předsedkyně MS Zlín zahajuji nominační vlákno na nového předsedu/kyni MS Zlín.

Kandidáti se mohou přihlašovat nebo přijmout / odmítnout nominaci v tomto vlákně.

Kandidovat může každý člen MS Zlín, který získá nominaci od skupiny členů MS - dva palce u kandidátské řeči.
Kandidát by také měl mít aktuální prezentaci na webu strany, ideálně pirátský profil na lide.pirati.cz.

Ještě upozorním, že mandát současného předsednictva trvá do 12.12.2022.

Termíny:

  • Doba pro navrhování potrvá do pátku 06.05.2022 včetně.

  • Následovat bude doba na rozmyšlenou do neděle 08.05.2022.

  • Hlasování (1. kolo o přijatelnosti kandidátů) proběhne od pondělí 09.05. 10:00 do středy 11.05. 14:00.

Martina.Urbankova
Příspěvky: 440
Registrován: 13 říj 2017, 13:02
Profese: asistentka
Dal poděkování: 595 poděkování
Dostal poděkování: 528 poděkování

Re: MF ZL 2/2022 Dovolba předsedy MS Zlín /nominační vlákno/

Příspěvek od Martina.Urbankova »

Nominuji @Pavel.Manasek . Za poslední dobu se Pavel vyprofiloval svou prací až do pozice místopředsedy PKS, myslím, že je na pozici předsedy PMS ideálním kandidátem, zvážím-li, v kolika záležitostech MS pomáhal a vzdělával se v interních procesech.

Tito uživatelé poděkovali autorovi Martina.Urbankova za příspěvky (celkem 2):
Pavel.Manasek, Eliska.Holsanova
Uživatelský avatar
Pavel.Manasek
Člen KS Zlínský kraj
Příspěvky: 289
Registrován: 17 led 2020, 13:35
Profese: drobný podnikatel
Bydliště: Svat. Čecha 210, Zlín
Dal poděkování: 324 poděkování
Dostal poděkování: 302 poděkování

Re: MF ZL 2/2022 Dovolba předsedy MS Zlín /nominační vlákno/

Příspěvek od Pavel.Manasek »

Ahojte mí milí přátelé.

Všechny Vás zdravím a především děkuji Martině za nominaci na předsedu našeho MS a tímto tuto nominaci přijímám. Zároveň chci Martině poděkovat za čas a energii, kterou Pirátů až do teď věnovala a stále věnuje. Díky Marti, díky, díky.

Jsem členem Pirátské strany něco málo přes dva roky a vstoupil jsem do ní jenom proto, že chci měnit politiku k lepšímu a to liberálním směrem a Piráti pro mne byli, a stále jsou, jediná možnost. Nešel jsem do politiky proto, abych se dopracoval k nějaké funkci ve státní správě a tu pak dlouhodobě vykonával. To nikdy nebyl a není můj cíl. K dnešnímu dni jsem sice členem několika různých orgánů strany a státní správy, ale do všech těchto pozic jsem vstupoval hlavně z důvodu, abych pochopil, co se tam děje, jak funguje například komise, jak výbor, co se děje na radě jednatelů, co v dozorčí radě, co v PKS a zejména, na co tam má člověk vliv a co tam tedy může změnit k lepšímu. Můj poslední významnější posun byl na pozici místopředsedy PKS, kde aktuálně získávám velmi cenné zkušenosti s řízením naší strany.

Na základě svých dosavadních zkušeností jsem dospěl k názoru, že strana má sice skvělé myšlenky a cíle, ale velmi neohrabaný a neefektivní systém vnitřního fungování. Strana stále funguje především na dobrovolnické bázi, na které byla založena a kde se pracuje, když se chce a když se nechce, tak se nepracuje. Celý svůj život, již téměř 30 let, podnikám a jsem životně závislý, a mnoho dalších lidí se mnou, na tom, jak jsem efektivní, jak rychle a správně plním své úkoly, jak se dokážu přizpůsobit měnícím se podmínkám atd. Rád bych tyto své zkušenosti a návyky přenesl alespoň částečně i do strany a pozice předsedy MS se nabízí, jako místo, kde s tím začít.

Již dnes věnuji Pirátů opravdu hodně času, ale ujišťuji Vás, že budu-li zvolen předsedou našeho MS, nebude to na úkor žádné z mých dosavadních funkcí. Kdybych si nebyl jistý, že to zvládnu, nominaci bych nikdy nepřijal. Na podzim nás čekají komunální volby a po nich, dle toho jak dopadneme, přehodnotím všechny své aktivity a nějakým způsobem je zredukuji. Určitě se to ale nebude týkat případného předsednictví v MS či funkce místopředsedy PKS. Obě tyto funkce považuji pro realizaci svých výše zmíněných záměrů za klíčové.

Piráti jsou dnes, podle mne, jediná liberální strana, která může naši společnost změnit k lepšímu. Nestačí ji jen udržet na politické scéně, ale musíme rovněž neustále posilovat její vliv, ale aby se to dařilo, je potřeba ji více profesionalizovat. Jinými slovy, dle mého je potřeba stranu z dosavadního nadšenectví a dobrovolnictví částečně, ovšem ne plně, převést do profesionální podoby. Je důležité, aby se nadšení a dobrovolnictví vhodně kloubilo s profesionalitou a vzájemně se doplňovaly a podporovaly. Jedno bez druhého je špatně.

Všichni pracujeme dobrovolně a věřím, že i s nadšením, ale přijme-li někdo nějakou funkci či úkol musí přejít do profesionálního módu. Od té chvíle již nemůže pracovat „dobrovolně“, ale s přijatého úkolu se stane jeho povinnost a já budu vyžadovat, aby se tak k přijatým úkolům přistupovalo. Nechcete-li přistupovat k práci u Pirátů zodpovědně a profesionálně, nebo na to nemáte čas či energii, pak prosím žádné funkce a úkoly nepřijímejte. Zlobit se na nikoho nebudu. Zapojujte se a pomáhejte jen tam, kde vaše volnost a dobrovolnost nebude brzdit ostatní. Nadšení je pozitivní a potřebné, ale amatérismus je cesta do pekel. To platí bez ohledu na to, kdo bude předsedou našeho MS.

Děkuji všem, kteří to dočetli až sem a v případě mého úspěchu, ale nakonec i neúspěchu, se těším na naši další společnou práci i zábavu.

Pavel

Tito uživatelé poděkovali autorovi Pavel.Manasek za příspěvky (celkem 5):
Jiri.Jaros, Eliska.Holsanova, Martina.Urbankova, Libor.Adamek, Zbynek.Mucha
„Svoboda tvé pěsti končí na špičce mého nosu“ John Locke
Odpovědět

Zpět na „Místní fórum Zlín“